Разходи за храна на "европейските" мами....

  • 5 333
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 854
Вдьхновена от Темичката на Хонда за седмичните разходи за храна на "английските" мами, се осмелих да пусна сьщата муха, но кьм "европейските" мами и то, защото не ми се обрьщат паунди в евро, стандарта в Кралството е по различен, пьк и имената на повечето магазини не ги знам.
Аз сьм си спестовна натура, когато става дума за храна-сьщо. Почти никога не хвьрлям храна, винаги гледам кое колко струва, на коя фирма е, какви за промоциите и намаленията, сьпоставям цените/доколкото е вьзможно/ в отделните магазини, пьк и редовно преглеждам рекламните брошури които получаваме по пощата за асортимента по различните магазини. В близьк радиус имам няколко супера, така, че ми е лесно да пазарувам сама, а по тежкото - с колата. Засега сме 2-ма и понякога, когато "сме на диета" и с 50 евро на седмица плюс винцето - се оправяме. Откакто спрях цигарите имам и 20 евро седмично в повече за храна, тоест ги давам за плодове и зеленчук. Биологични продукти не купувам. Литьр мляко тук е средно 70-80 цента.
Е, как се справяте вие с това перо от семейният бюджет newsm78

# 1
  • Мнения: 172
Алоо континента, и ние сме у Европата Laughing Laughing Laughing /Майтапче/

# 2
  • Мнения: 3 880
Ние харчим средно по 70 евро на седмица за храна, някога повече, някога по-малко (не пушим, а алкохол купуваме много рядко-обикновено за някакъв празник и той стига до следващият празник Wink). Трима сме в къщи. И аз се старая уж да хващам намаленията, но не винаги успявам. Не обичам обаче да ходя от супер на супер заради 2-3 неща, защото там били по- евтини, харесала съм си тук един, който като цени и разнообразие на стоката ме устройва и пазарувам почти само от там и всичко наведнъж за седмицата. Пазарувам обикновено сама (с детето) през седмицата, направило ми е впечатление, че ако и мъжа ми е с нас сметката накрая винаги е по-голяма от обикновено Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 854
Алоо континента, и ние сме у Европата Laughing Laughing Laughing /Майтапче/


Така е, права си....но ако бях заизреждала всички страни в Европа щях да се улея. Затова споменах и за еврото, докато Вие не го използвате, все ще "деля" на Европата и англичаните....хихихи Wink

# 4
  • Мнения: 4 399
Какво ли да си помисля, освен че съм най-разточителната. Не знам цената на нито една стока в магазина. Знам за няколко стоки че като паднат под еди колко си са на добра аферта, но каква им е редовната цена, нямам представа. Не сравнявам цени, пазарувам почти винаги на едно и също място. Плодовете и зеленчуците ги купуваме на пазара и там ми е още по-трудно да се ориентирам. Един сложил цени, друг не, при един е за 100 гр, при друг за половин кг...Когато купуваме пък от щандовете с българи кантара стои така че никога не мога да видя какво са ми претеглили, купуваме на око значи... От много години насам не мисля за пари когато влезна в магазина и щом нещо ми харесва го товаря в количката.
И така като теглим чертата, бих казала че оставяме около 60? в супера за седмичния пазар, още около 20? на пазара, още поне 20? са нещата които докупуваме през седмицата. Значи бих казала около 100? на седмица за 2 души. Това разбира се не е само храна, а включва всичко което пазаруваме в супера, т.е. неща като тоалетна хартия, перилни и почистващи препарати.
Тъкмо вчера разговарях с един финансist за разходите ни, за начина ми на пазаруваме и стигнахме до извода че това положение ще се промени за нас много скоро- само след няколко месеца когато ще трябва да се лишим от около 40% от доходите си. Но както е казано: баба знае 2 и 200, тогава ще ставам спестовна. Confused

# 5
  • Мнения: 7 605
Тук във Франция хранителните продукти са доста по скъпи отколкото примерно в Германия. За двама ни хар4им около 100? седми4но, обикновенно ходим само веднъж седми4но до супера. В момента само мъжа ми пие алкохол  Wink и го купува от супера, ина4е ходихме преz месец до Италия и купихме вино zа 200, 300 ?  Embarassed та стават около 500? на месец zа храна, била тя те4на или не  Wink

# 6
  • Мнения: 1 465
Ох не ми се пише чак,

аз нали не пуша от почти 1 година и уй са ни понамалели разходите, ама мъж ми пуши и ние като пазаруваме веднъж седмично без хляба и цигарите му /щото цигари в хипер или супер маркет тука няма/ ни излиза около 120? в най-добрия случай. А тези идиоти от Карфур вчера се обадили на мъж ми да го питат получаваме ли си редовно купоните за намаление - ми ние и един не сме получили hahaha А те тиквите ги пращали на някакъв от Бордо и като гледам човека доста е намазал, защото ние пазаруваме оттам вече цяла година и като ги сметнете на седмица, после по месечно кой знае колко се е облажил bowuu Ама нека им, защото сега и на нас ще ни ги дадат за цялата тази година и така ще платят двойно - много заспали служители имат Crazy
Скъпо си е тук и това е  33uu

# 7
  • Мнения: 2 825
Вяра и аз съм като тебе, купувам това което ми хареса, не гледам и не знам кое колко струва. Пазаруваме основно 1 път в седмицата, от 2 магазина, като във всеки оставяме около 50 евро, отделно през седмицата купуваме дребни работи.... и поне веднъж в месеца оставяме около 50 евро за кашкавал и сирене (приличащи на български  Wink )... общо излиза над 450 евро на месец. Май трябва да се замислим доста над това перо в семейния бюджет newsm78 Определено пазаруваме доста повече от това което изяждаме после Wink Изхвърляме доста храна, знам, че не е хубаво и в началото много се ядосвах, но вече не ми прави впечатление  Embarassed
Алкохол купуваме много рядко, но пушим и двамата  Embarassed

# 8
  • Мнения: 7 605
А тези идиоти от Карфур вчера се обадили на мъж ми да го питат получаваме ли си редовно купоните за намаление - ми ние и един не сме получили hahaha

Ами zаЩо не си видите сметката на страницата на Карфур, там пиШе колко се е натрупало и кога са иzпратили последният купон, така 4е ако не полу4иШ, можеШ да йм се обадиШ. При нас в на4олото имаШе греШка в адреса и като погледнах в интернет в сметката ни пиШеШе, 4е не могли да ни иzпратят купона, да сме се обадили на номер еди си какъв. От тогава проблемът е нулев  Wink

# 9
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Засега сме трима ( бебето не го смятам щото то е само на кърма) и харчим по около 100 евро на седмица.Пазарим обикновенно по един път в седмицата всички заедно и много рядко ако нещо не е стигнало го купуваме допълнително.Алкохол купуваме много много рядко да не кажа един два пъти в годината.Само мъжът ми пуши.Рядко изхвърям храна но и това се случва.Пазарим от един супермаркет и не обичам да обикалям за разни дребни неща по другите, пък били те и на оферта. Simple Smile

# 10
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ние ходим горе-долу на 10дни до големите супер маркети, там оставяме минимум 50евро. Всеки ден за дребните покупки (хляб, мляко, яйца и т.н.) около 10евро. Така че като теглим чертата са поне 450 евро. За съжаление и двамата пушим, а това са още около 300 евро Embarassed, това е разхода, за който се ядосвам най-много, тровим се и хвърляме "луди" пари, но това е тема на друг разговор Wink.
Иначе гледам цените и мога да ви кажа, че няма голяма разлика м/у различните супер маркети, но месото например е на двойна цена в месарницата (в супера е много по-евтино). Ето ви цените на някои продукти Wink- 1л. прясно мляко е м/и 1.20 и 1.80евро (в зависимост от марката и маслеността), 750гр. кисело мляко е м/у 1.80 и 2.20евро, кашкавалите са м/у 7 и 13евро, килограм телешко е 7.50, свинското е около 6евро (в месарница).

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Около 50Е, ако се вземат глезотийки от сорта на плодовите млека, бисквитки или нещо дребно шоколадено и ако обядваме в мензата или се поръча пица. Иначе според това какви рецепти съм изровила от готварския, съответно необходимите продукти може и с 30Е да се преживее. Студентите са устойчиви гадини Mr. Green

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Алоо континента, и ние сме у Европата Laughing Laughing Laughing /Майтапче/


Така е, права си....но ако бях заизреждала всички страни в Европа щях да се улея. Затова споменах и за еврото, докато Вие не го използвате, все ще "деля" на Европата и англичаните....хихихи Wink
Абе и да го използват, англичаните пак ще си се делят Wink Само географски са част от Европата.

# 13
  • Мнения: 208
Никога не гледам цената, винаги купувам това което ни се яде. Все пак живееш един живот.
Ние сме двама с бебе и ку4е и разходите ни за храна са около 500-600 евро на месец. За бебето купувам доста кашички, които не са много ефтини. За сметка на това не пушим и не хар4им пари за глупости...Според мен храната е много важно не6то и трябва да е разнообразна! А пък за пестенето на пари, колкото пове4е пестиш, толкова  пове4е се появяват непредвидими разходи ( например в4ера ми дадаха глоба за ку4ето, 4е бягало без каишка)  #Crazy

# 14
  • Мнения: 2 292
ami izvinjavajte no nesto kirilizata nikva ja njama pri men.
I nie kopuvame ot razlichni supermarketi i to ne vednuj sedmichno a v techenie na sedmicata kakvoto ni trqbwa kudeto ni e po-blizko i taka. Gledam ako e vuzmojno mlqkoto da e bio, hranite da sa dobri i dietichni - mlqko i sirene ne mnogo masleni i drugi, gledame vinagi da ima prodove i zelenchuzi i ne tlusto meso ... i hubav hlqb - i v krajna smetka sram ne sram da si priznaq ne vodim smetka za razhodite za hrana. Ne vodim semeen balans ... a moje bi trqbwa da zapoznem veze. no bez prekaleno stres ze zdraveto ne se kopuva s 50 ili 100 evro

# 15
  • Мнения: 2 292
zez, izvinqvaj za lubopitstvoto ama kak taka te globiha za kuzeto? Pitam zastoto mi e interesno kak ti vruzvat tezi globi ? Dali na mqsto sa te videli i vednaga globa ili? To nqma li pravo da tiza bez kaiska? Az zabelqtzah otdavna ze na vlizane v Heidelberg ima predupreditelna tabelka ze ima bqs v grada (Tollwut) moje i za tova da e? A moje i veze da sa mahnali tova za bqsa. Stoq tam ot minaliq septemvri i veze moje da njama bqs?

# 16
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
ние май сме доста разточителни на храна. Обикновено купуваме 1 път основно на седмица и отделно различните пресни неща. Меса и салами обикновено от месарски магазин, пресни зеленчуци, също и био, а и като се прибавят и напитките и алкохола сметката нараства. Обаче не успявам да запомня различните цените, и общо взето не правя сравнения, пък и незнам дали толкова много си струват. Ако трябва да карам незнам си колко километра с колата само и само да спестя някой друг сент, накрая той би ми излезнал златен. Thinking
Най лошо е, когато пазаруваме изгладнели. Тогава количката винаги се напълва с много неща. Whistling

# 17
  • Мнения: 1 768
Ние сме двама и хар4им по 50 евро на седмица zа храна.Но и аz много готвя,така 4е не купуваме много готови не6а..

# 18
  • Мнения: 1 465
Най лошо е, когато пазаруваме изгладнели. Тогава количката винаги се напълва с много неща. Whistling
Хихи, вярно е това, но е още по-лоша ситуацията когато пазаруваш преял /и това ни се случи веднъж/, та тогава количката ти е почти празна, нищо не ти се купува щото ти се отщява и да гледаш храна, и накрая се налага втори път през седмицата да се ходи на пазар hahaha hahaha hahaha

# 19
  • Мнения: 2 195
Офффффффффффф и на мен не ми се пише,че яд ме хваща  ooooh! С цигарите,виното и бирата връзваме стотака всяка седмица  Crazy Хем от "Дирк" само пазаруваме,че уж по-ефтино,от време на време и в "АЛДИ" влизам,че ми е по-близо  Confused

# 20
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ние даваме за храна според зависи...понякога отиват и 120 евро на седмица. при мен работата е там, че и комбинирам с разходки пазаренето. например от един магазин купувам сирене, от друг кисело мляко, краставици от друг.
и то като отида  уж за едно, взимам още 5.

ние сме 4 човека и не се лишаваме от нищо.
и алкохол доста има у нас ( горния шкаф на кухнята ми прилича на бар от- ликьор до текила) , защото си пийваме всяка вечер .
аз и цигари пуша, но не ми излизат много скъпо. мъжа ми като има път към тенерифе оттам ми носи (там са по-евтини) или пък от бг.
от тук за 5 г не съм купувала цигари.

цени мога да кажа, че и аз не знам, но аз съм си такава по принцип . и в българия пак не знаех цената на един хляб примерно.....

не параноясвам да купувам био храни, но избирам качествени продукти долу -горе. за плодове и зеленчуци давам доста, защото моите хора имат режим: първо задължително салата, за десерт- задължително първо плод, после нещо сладко ( боклук ).

# 21
  • Мнения: 71
Малко ме е срам, ама - нека. Аз почти не пазарувам у дома. Embarassed
Основните покупки ги прави съпругът ми. На покупки мога да ходя в събота, да речем. И тогава не се съсродоточавам много върху цените, защото трябва да "възпроизвеждам" списъка с необходимите неща. Все така се случва, че заедно тръгнем ли да пазаруваме, правим прекрасен и много подробен списък, прилежно оптимизиран по магазини и маршрут между тях и..... го забравяме у дома.  Wink

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Kude e Kredora dnes????? Twisted Evil

Niakude okolo 70 evro na sedmitza za dvama choveka, kato ne piem i ne pushim, no puk sme mesoiadni. Priznavam si, che obikaliam, kogato ima oferti, no magazinite sa blizo edin do drug, a i suchetavam niakolko neshta. Sushto, ako ima namalenia, kogato pochti izticha sroka na godnost, kupuvam i smeniam plana za vecheriata, za da go opolzotvoria. Iam mnogo zelenchuzti i plodove, taka che ne se lishavame ot tova...Poniakoga uspiavame da smuknem i do 50 evro, no tova e, kogato postia ili niamam vreme za magazini.....

# 23
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Алоо континента, и ние сме у Европата Laughing Laughing Laughing /Майтапче/


Така е, права си....но ако бях заизреждала всички страни в Европа щях да се улея. Затова споменах и за еврото, докато Вие не го използвате, все ще "деля" на Европата и англичаните....хихихи Wink
Абе и да го използват, англичаните пак ще си се делят Wink Само географски са част от Европата.

Ааааа те и Швейцарците се цепят от колектива с техните Швейцарски франкове  Wink Да не се обидите,ей,Шегувам се  Grinning
Ами ние сме трима. Пазаруваме най_ве4е в събота като това ни е основния седми4ен пазар. Хар4им някъде между 90 и 120 евро. Твърд алкохол по4ти не купуваме,само от време на време вино и основно бира. Пазаруваме предимно в един хипермаркет и аз гледам винаги дали има неЩо в промоция. Не купувам био,както и полуготови храни.
ПуШа само аз ,но си имам снабдители дето ми носят цигари от Бг Twisted Evil  и като се има предвид ,4е не пуШа много нямам проблеми  Wink
През седмицата купувам само хляб и мляко така,4е са някъде оЩе около 10тина евро. Не мисля,4е съм "прахосница", гледам да купувам ка4ествени неЩа,но тук в Италия като цяло цените са доста висо4ки  Sick

# 24
  • Мнения: 4 212
при нас се пазарува на едро, някои неща. Laughing Особенно зален4уци, нал си имаm Веги. Пуберката и тя е с едни неземни претенции....все трябва да е много прясно, да е най, да няма мазно, да не е туй ми онуй....та ние на седмица хар4им около 100? за трима възрастни така да се каже. Като се лее бира не в литри ами единицата е "морета". Към тези пари вклю4вам и перилни препарати, по4истващи, както и за банята шампоани, маски, сапуни, душ гелове, фъскала разни....зна4и не само храната но и покрай нея. А, също салфетки, кухненска хартия.....400? на месец ни стигат за 3 ма 4овека барабар с поддръжката на кухнята и банята.. Grinning

# 25
  • Мнения: 1 545
Както каза Миленчето, тук цените са бая по-високи от останалата Европа, за наше съжаление. Точно днес сутринта направихме седмичния голям пазар, за 90 евро, и то защото от Лидл. Все ви чета, че доста пазарувате там, но до скоро нямах възможност да пробвам и аз, защото най-близкия беше на 70 км. от Неапол. От скоро открили нов наблизо, 7-8 км от нас, та днес за втори път пазарувам и съм много доволна от цените. Купих мляко от тези с дълга консервация, пълномаслено за 49 цента, като най-евтиното италианско съм взимала на 60, и то полуобезмаслено. Прясното прясно мляко 1 литър тук струва 1.50, в Лидл го взех за 65 цента - направо нямам думи.
Иначе когато сме само двамата + детето, въпросната седмична сметка е между 50 и 70 евро, отделно купуваме хляб, яйца, плодове и месо.
Не пушим и не пием, мъжо е въздържател пълен, не му харесва и вино и бира даже, и аз покрай него, като нямам компания... Сега с нашите сме 5 човека и повечко харчим, няма как.

Последна редакция: пт, 28 окт 2005, 21:04 от dessita

# 26
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
в таз италия много скъпо млякото...
сега погледнах, литър и половина пр. мляко тук го взимам 1.15 евро...
 
и лидл често споменавате, аз нямам много любими продукти дето да купувам от там. вие какво купувате от лидл? да не би да има нещо да не го знам? newsm78

# 27
  • Мнения: 4 212
ot Lidl:прясно мляко, немско и хубаво, пуешки салам, БИРА, шоколади, маслинки, пе4ен пипер в буркани(много хубав), натурални сокове, плодове и зелен4уци ма те са си испански и са супер евтинки.

# 28
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ot Lidl:прясно мляко, немско и хубаво, пуешки салам, БИРА, шоколади, маслинки, пе4ен пипер в буркани(много хубав), натурални сокове, плодове и зелен4уци ма те са си испански и са супер евтинки.
кои чушки- едни червени, едри ли?

# 29
  • Мнения: 4 212
да, пише на тях Gourmet Pepper от 650 гр. голям буркан, Супер са, стават за пълнене със сирене и яйце, за миш маш, за шопен салатен.... Mr. Green

# 30
  • Italia
  • Мнения: 4 492
в таз италия много скъпо млякото...
сега погледнах, литър и половина пр. мляко тук го взимам 1.15 евро...
 
и лидл често споменавате, аз нямам много любими продукти дето да купувам от там. вие какво купувате от лидл? да не би да има нещо да не го знам? newsm78
Никога не съм влизала в ЛИДЛ... Embarassed
Хари4ка знам го ваШто прясно мляко:ние като бяхме в Барселона с Джулия купихме то4но такова литър и половина за евро и 15. Направо ми стана лоШо като направих сравнение с тукаШно литър за 1,30 _ 1,40 #Crazy
Ще взема да вляза в Лидл да видя какво е положението. newsm78

# 31
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
да, пише на тях Gourmet Pepper от 650 гр. голям буркан, Супер са, стават за пълнене със сирене и яйце, за миш маш, за шопен салатен.... Mr. Green
отивам на лидл! Mr. Green
тейчо, мерсаж!

тукаШно литър за 1,30 _ 1,40 #Crazy
ми те вашите крави линдски ли са? Crazy Mr. Green

# 32
  • Italia
  • Мнения: 4 492


тукаШно литър за 1,30 _ 1,40 #Crazy
ми те ваще крави линдски ли са? Crazy Mr. Green

Де да бяха  Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 364
аz сам първата тук която хар4и 30евро на седмица zа храна.вярно 4е сам вегетарянка и месо не копувам,а и мьжа ми покрай мен стана вегетар Laughingи 2 не пу6им и не пием алкохол. ядем 2 пьти на ден и то zа6тото не ве4еряме.готвя предимно zдравословно и тримата ядем и много плодове,но като цяло пове4е от 30 на месец не се сьбират

# 34
  • Мнения: 7 605
вие какво купувате от лидл?

ОТ към храната купуваме Шоколади (е на това му викам бременен акъл, като става дума zа ядене, първо Шоколад споненавам  Embarassed), салам, мляко, солени работи (има от Балzен комплект с раzни солети, 4ипс и др. и става супер меzе zа бира  Grinning ), мъфинс и браунийс има много вкусни, като пресни, zамраzени zелен4уци, zехтин (много е ефтин и наскоро в Германия направиха тест на раzли4ни zехтини и тоz от Лидл вzе 2ро място), браШно, сол, zахар и пр. А и сега немски коледни Шоколади, кексове и т.н. които по френските супермаркети просто ги няма.

Ина4е вzимам от там и хартиени продукти (салфетки, тоалетна хартия), 4етки zа zъби и продукти zа 4истене, супер са, например млякото zа банята или един кухненски спрей, роzав, имат и много zдрави торби zа боклук  Laughing Ми ей такива работи вzимаме от там, ходим там допълнително най много 2 пъти месе4но. 

# 35
  • Мнения: 7 605
аz сам първата тук която хар4и 30евро на седмица zа храна.

Вярвам ти, в Германия храната е сравнително ефтина и може да се живее доста тънко. Радвайте се  Wink

# 36
  • Мнения: 314
Ние харчим между 300 и 400 евро, или по-точно 3000-4000 крони на месец за храна + прахове за пране, шампоани, салфетки и пр. (не включвам  обаче цигари и алкохол) - двама възрастни и едно дете . Всъщност като се има предвид, че никой от нас не обядва в къщи през седмицата трябва да добавя още минимум 150-200 евро за храна...

# 37
  • Мнения: 1 854
Аз правя горепосочените от мен разходи, когато пазарувам сама, но когато сьм с мьжо той все си добавя изчанчени продукти, подправки и разни кьрвясали меса Sick, които много набьбват сметката. В петьк, сьбота и неделя не сме си почти никога вкьщи, но в Холандия като цяло е скьпо. Аз сьщо пазарувам както Мимката от Дирк, в Алберт Хейн почти не влизам, от Алди харесвам лазанята, от там купувам и сметана за кафе и готвене, захар, моцарела. От Лидл купувам меса за барбекю, немската фета, кухненска и тоалетна хартия, ябьлков сок/от зелената опаковка по 55 цента/ както и някой други продукти. Пазаруваме и от Германия и цените там са много по ниски, пьк за козметиката да не говорим. Винаги има разлика с от по 5-6 евро и нагоре на козметичен продукт...затова козметика от Холандия почти не купувам.

# 38
  • Мнения: 3 634
аz сам първата тук която хар4и 30евро на седмица zа храна.вярно 4е сам вегетарянка и месо не копувам,а и мьжа ми покрай мен стана вегетар Laughingи 2 не пу6им и не пием алкохол. ядем 2 пьти на ден и то zа6тото не ве4еряме.готвя предимно zдравословно и тримата ядем и много плодове,но като цяло пове4е от 30 на месец не се сьбират

Чакай ти! Не пишеш дали имате дете... Явно нямате. Но появи ли се такова и разходите ви ще се удвоят, ако не и утроят.

На мене ми отиват по 60 евро на седмица, но в това не е включено само хранителното шопинг, но също и други битови неща... тоалетна хартия, прах за пране... подобни.
За дрехи също бая пара отива... ама туй е друга тема. Трябва да се озаптя с тез мои дрешки, като разюздана кобила съм ако вляза в магазин за дрехи.

# 39
  • Мнения: 1 238
аz сам първата тук която хар4и 30евро на седмица zа храна.вярно 4е сам вегетарянка и месо не копувам,а и мьжа ми покрай мен стана вегетар Laughingи 2 не пу6им и не пием алкохол. ядем 2 пьти на ден и то zа6тото не ве4еряме.готвя предимно zдравословно и тримата ядем и много плодове,но като цяло пове4е от 30 на месец не се сьбират
Ми и аз съм така, ама мъжо иска месце! А тук във Франция месото е толкова скъпо че свят ми се завива като вляза в супера. Иначе харчим по около 400 евро на месец. Но все пак сме трима, пък и включвам разните му памперси, мокри салфетки и др. тоалетни принадлежности в цената...

# 40
  • Мнения: 1 178
Аз също съм фен на LIDL,
основно пазарувам от там, стоките са ка4ествени и с много добри цени, много от тях са оценени с ка4ество "GUT" от StiftungWarentest

До 4ервените 4у6ки на Теа има едни невероятни кисели крастави4ки корни6он4ета, докато бях бременна унищожавах огромни коли4ества и изоб6то не ми липсваха крастави4ките на мама. - "Premium Cornichons" Feinest selection

Има много добра консервирана царевица с тест "GUT" - Golden Sweet Corn
и много ка4ествено доматено пюре "Passata di Pomodoro - 0,25?
Мажът ми не признава друг кет4ап освен на Витакрон - 0,59?

За първи път от една година този месец успях да събера всички касови бележки и в неделя ще смятам какво хар4им, 4е откакто се е родил малкия не мога да разбера какво става с тез пари. ooooh!

# 41
  • Мнения: 2 195
Оранжевка,сега наистина стана супер скъпо  ooooh! Преди с гулдените беше рай  Whistling Не помня да сме давали повече от 40 гулдена на седмица(бкл. цигари и алкохол),демек 20 евро,пък сега- тройно   Crazy Confused

# 42
  • Мнения: 314
леле,моми4ета,мен ме е срам да кажа по колко даваме ние за храна Embarassed..ами месе4но се връзват около 150 евро.в тях не влизат по4истващи препарати,това ни е само храната за 2 души.ама ние толкова неща не ядем,4е ве4е се чудя какво всъщност купуваме-предимно плодове и зелен4уци,пълнозърнест хляб,масло,замразени зелен4уци,малко риба и...май е това.засега е идеално,ама живот и здраве като станем трима,не ми се мисли.но в австрия храната така или ина4е не е скъпа,така 4е се надявам да не фалираме.

# 43
  • Мнения: 3 634
То аз като гледам и мисля и тя бебата е главния виновник за голямите разходи тук. Мързи ме да й правя пюретата, та ги купувам, ама те са почти по евро за пюре... дори има и по-скъпи (но те са за деца над годинка). Също и памперсите са по около 14 евро на пакет.
Млякото (за възрастни) е по 91 цента за литър и половина, но това зависи пък от кои магазин ще го купиш. 400 грама кайма е от 1,60 до 2,60 евро...
Бебата как стане на годинка и я почвам на същите храни като нас, че не виждам иначе как ще се оправяме.

# 44
  • Мнения: 364
Мама от Финландиа имам дете на по4ти 20месеца.теzи 30 евро са само zа храна на тримата,в теzи 30 не сам вкл прахове ,пастии zа zьби и тн.

# 45
  • Мнения: 1 017
Ние харчим по 100 евро на седмица за храна и сме 3-ма.
Пазаруваме от Франпри и Ушан основно.
А за цигарите въобще няма да споменавам, че ме хваща срам и яд като си помисля... Embarassed #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт