Разходи за храна на "европейските" мами....

  • 5 331
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 854
Вдьхновена от Темичката на Хонда за седмичните разходи за храна на "английските" мами, се осмелих да пусна сьщата муха, но кьм "европейските" мами и то, защото не ми се обрьщат паунди в евро, стандарта в Кралството е по различен, пьк и имената на повечето магазини не ги знам.
Аз сьм си спестовна натура, когато става дума за храна-сьщо. Почти никога не хвьрлям храна, винаги гледам кое колко струва, на коя фирма е, какви за промоциите и намаленията, сьпоставям цените/доколкото е вьзможно/ в отделните магазини, пьк и редовно преглеждам рекламните брошури които получаваме по пощата за асортимента по различните магазини. В близьк радиус имам няколко супера, така, че ми е лесно да пазарувам сама, а по тежкото - с колата. Засега сме 2-ма и понякога, когато "сме на диета" и с 50 евро на седмица плюс винцето - се оправяме. Откакто спрях цигарите имам и 20 евро седмично в повече за храна, тоест ги давам за плодове и зеленчук. Биологични продукти не купувам. Литьр мляко тук е средно 70-80 цента.
Е, как се справяте вие с това перо от семейният бюджет newsm78

# 1
  • Мнения: 172
Алоо континента, и ние сме у Европата Laughing Laughing Laughing /Майтапче/

# 2
  • Мнения: 3 880
Ние харчим средно по 70 евро на седмица за храна, някога повече, някога по-малко (не пушим, а алкохол купуваме много рядко-обикновено за някакъв празник и той стига до следващият празник Wink). Трима сме в къщи. И аз се старая уж да хващам намаленията, но не винаги успявам. Не обичам обаче да ходя от супер на супер заради 2-3 неща, защото там били по- евтини, харесала съм си тук един, който като цени и разнообразие на стоката ме устройва и пазарувам почти само от там и всичко наведнъж за седмицата. Пазарувам обикновено сама (с детето) през седмицата, направило ми е впечатление, че ако и мъжа ми е с нас сметката накрая винаги е по-голяма от обикновено Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 854
Алоо континента, и ние сме у Европата Laughing Laughing Laughing /Майтапче/


Така е, права си....но ако бях заизреждала всички страни в Европа щях да се улея. Затова споменах и за еврото, докато Вие не го използвате, все ще "деля" на Европата и англичаните....хихихи Wink

# 4
  • Мнения: 4 399
Какво ли да си помисля, освен че съм най-разточителната. Не знам цената на нито една стока в магазина. Знам за няколко стоки че като паднат под еди колко си са на добра аферта, но каква им е редовната цена, нямам представа. Не сравнявам цени, пазарувам почти винаги на едно и също място. Плодовете и зеленчуците ги купуваме на пазара и там ми е още по-трудно да се ориентирам. Един сложил цени, друг не, при един е за 100 гр, при друг за половин кг...Когато купуваме пък от щандовете с българи кантара стои така че никога не мога да видя какво са ми претеглили, купуваме на око значи... От много години насам не мисля за пари когато влезна в магазина и щом нещо ми харесва го товаря в количката.
И така като теглим чертата, бих казала че оставяме около 60? в супера за седмичния пазар, още около 20? на пазара, още поне 20? са нещата които докупуваме през седмицата. Значи бих казала около 100? на седмица за 2 души. Това разбира се не е само храна, а включва всичко което пазаруваме в супера, т.е. неща като тоалетна хартия, перилни и почистващи препарати.
Тъкмо вчера разговарях с един финансist за разходите ни, за начина ми на пазаруваме и стигнахме до извода че това положение ще се промени за нас много скоро- само след няколко месеца когато ще трябва да се лишим от около 40% от доходите си. Но както е казано: баба знае 2 и 200, тогава ще ставам спестовна. Confused

# 5
  • Мнения: 7 605
Тук във Франция хранителните продукти са доста по скъпи отколкото примерно в Германия. За двама ни хар4им около 100? седми4но, обикновенно ходим само веднъж седми4но до супера. В момента само мъжа ми пие алкохол  Wink и го купува от супера, ина4е ходихме преz месец до Италия и купихме вино zа 200, 300 ?  Embarassed та стават около 500? на месец zа храна, била тя те4на или не  Wink

# 6
  • Мнения: 1 465
Ох не ми се пише чак,

аз нали не пуша от почти 1 година и уй са ни понамалели разходите, ама мъж ми пуши и ние като пазаруваме веднъж седмично без хляба и цигарите му /щото цигари в хипер или супер маркет тука няма/ ни излиза около 120? в най-добрия случай. А тези идиоти от Карфур вчера се обадили на мъж ми да го питат получаваме ли си редовно купоните за намаление - ми ние и един не сме получили hahaha А те тиквите ги пращали на някакъв от Бордо и като гледам човека доста е намазал, защото ние пазаруваме оттам вече цяла година и като ги сметнете на седмица, после по месечно кой знае колко се е облажил bowuu Ама нека им, защото сега и на нас ще ни ги дадат за цялата тази година и така ще платят двойно - много заспали служители имат Crazy
Скъпо си е тук и това е  33uu

# 7
  • Мнения: 2 825
Вяра и аз съм като тебе, купувам това което ми хареса, не гледам и не знам кое колко струва. Пазаруваме основно 1 път в седмицата, от 2 магазина, като във всеки оставяме около 50 евро, отделно през седмицата купуваме дребни работи.... и поне веднъж в месеца оставяме около 50 евро за кашкавал и сирене (приличащи на български  Wink )... общо излиза над 450 евро на месец. Май трябва да се замислим доста над това перо в семейния бюджет newsm78 Определено пазаруваме доста повече от това което изяждаме после Wink Изхвърляме доста храна, знам, че не е хубаво и в началото много се ядосвах, но вече не ми прави впечатление  Embarassed
Алкохол купуваме много рядко, но пушим и двамата  Embarassed

# 8
  • Мнения: 7 605
А тези идиоти от Карфур вчера се обадили на мъж ми да го питат получаваме ли си редовно купоните за намаление - ми ние и един не сме получили hahaha

Ами zаЩо не си видите сметката на страницата на Карфур, там пиШе колко се е натрупало и кога са иzпратили последният купон, така 4е ако не полу4иШ, можеШ да йм се обадиШ. При нас в на4олото имаШе греШка в адреса и като погледнах в интернет в сметката ни пиШеШе, 4е не могли да ни иzпратят купона, да сме се обадили на номер еди си какъв. От тогава проблемът е нулев  Wink

# 9
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Засега сме трима ( бебето не го смятам щото то е само на кърма) и харчим по около 100 евро на седмица.Пазарим обикновенно по един път в седмицата всички заедно и много рядко ако нещо не е стигнало го купуваме допълнително.Алкохол купуваме много много рядко да не кажа един два пъти в годината.Само мъжът ми пуши.Рядко изхвърям храна но и това се случва.Пазарим от един супермаркет и не обичам да обикалям за разни дребни неща по другите, пък били те и на оферта. Simple Smile

# 10
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ние ходим горе-долу на 10дни до големите супер маркети, там оставяме минимум 50евро. Всеки ден за дребните покупки (хляб, мляко, яйца и т.н.) около 10евро. Така че като теглим чертата са поне 450 евро. За съжаление и двамата пушим, а това са още около 300 евро Embarassed, това е разхода, за който се ядосвам най-много, тровим се и хвърляме "луди" пари, но това е тема на друг разговор Wink.
Иначе гледам цените и мога да ви кажа, че няма голяма разлика м/у различните супер маркети, но месото например е на двойна цена в месарницата (в супера е много по-евтино). Ето ви цените на някои продукти Wink- 1л. прясно мляко е м/и 1.20 и 1.80евро (в зависимост от марката и маслеността), 750гр. кисело мляко е м/у 1.80 и 2.20евро, кашкавалите са м/у 7 и 13евро, килограм телешко е 7.50, свинското е около 6евро (в месарница).

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Около 50Е, ако се вземат глезотийки от сорта на плодовите млека, бисквитки или нещо дребно шоколадено и ако обядваме в мензата или се поръча пица. Иначе според това какви рецепти съм изровила от готварския, съответно необходимите продукти може и с 30Е да се преживее. Студентите са устойчиви гадини Mr. Green

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Алоо континента, и ние сме у Европата Laughing Laughing Laughing /Майтапче/


Така е, права си....но ако бях заизреждала всички страни в Европа щях да се улея. Затова споменах и за еврото, докато Вие не го използвате, все ще "деля" на Европата и англичаните....хихихи Wink
Абе и да го използват, англичаните пак ще си се делят Wink Само географски са част от Европата.

# 13
  • Мнения: 208
Никога не гледам цената, винаги купувам това което ни се яде. Все пак живееш един живот.
Ние сме двама с бебе и ку4е и разходите ни за храна са около 500-600 евро на месец. За бебето купувам доста кашички, които не са много ефтини. За сметка на това не пушим и не хар4им пари за глупости...Според мен храната е много важно не6то и трябва да е разнообразна! А пък за пестенето на пари, колкото пове4е пестиш, толкова  пове4е се появяват непредвидими разходи ( например в4ера ми дадаха глоба за ку4ето, 4е бягало без каишка)  #Crazy

# 14
  • Мнения: 2 292
ami izvinjavajte no nesto kirilizata nikva ja njama pri men.
I nie kopuvame ot razlichni supermarketi i to ne vednuj sedmichno a v techenie na sedmicata kakvoto ni trqbwa kudeto ni e po-blizko i taka. Gledam ako e vuzmojno mlqkoto da e bio, hranite da sa dobri i dietichni - mlqko i sirene ne mnogo masleni i drugi, gledame vinagi da ima prodove i zelenchuzi i ne tlusto meso ... i hubav hlqb - i v krajna smetka sram ne sram da si priznaq ne vodim smetka za razhodite za hrana. Ne vodim semeen balans ... a moje bi trqbwa da zapoznem veze. no bez prekaleno stres ze zdraveto ne se kopuva s 50 ili 100 evro

Общи условия

Активация на акаунт