А английски няма ли да учим? (Тема 2)

  • 177 529
  • 1 209
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз изобщо не виждам предимства. Ресурсите онлайн могат да се ползват при добра организация и у дома или в класната стая. Иначе за учителите разбирам - взимат същите пари за по-кратко време и без да харчат за транспорт.
За мен при ученето на каквото и да било на първо място е личния контакт. С машината съм ежечасно и ми се повръща.

# 676
  • Мнения: 4 954
Абсолютно съм съгласна с Ваня, няма ли го личния контакт, пиши часа за загубен. Освен това ситуацията въобще не е под твой контрол - на някой детето му пропищи, интернетът прекъсне от другата страна, няма го това спокойствие на нормалния урок, защото повечето ученици не правят първата елементарна стъпка - да се изолират на място, където няма да ги безпокоят. За тийновете пък да не говорим, те ако не чатят с други по скайп и фейсбук всяка неуплътнена секунда, няма да са те. Т.е. разсейването е по-голямо, не го препоръчвам, освен ако наистина не успеете да се изолирате за времето на урока и въпреки комфорта на собствения диван или легло не се усещате в час, т.е да работите максимално с учителя.

# 677
  • Мнения: 49
освен ако наистина не успеете да се изолирате за времето на урока и въпреки комфорта на собствения диван или легло не се усещате в час, т.е да работите максимално с учителя.
Това е напълно вярно, много е важно за времето на урока да сте изолирани, все едно не сте в къщи. Ако някой ви влиза в стаята или детето пищи и няма кой друг да се погрижи за него, аз не бих карала повече часове с такъв курсист, защото ефектът е нулев.
И точно мнения като последните две имах предвид, строго индивидуално е. Наистина има хора, за които уроци по Интернет просто не са вариант и личният контакт е задължителен. Но далеч не мога да се съглася че без личен контакт часът е загубен. Затова написах че аз самата така уча немски и наистина проговорих само с уроци по Скайп. За тези, които се колебаят е добре да се направи пробен урок. Ако не става, не е нужно да се мъчи човек. Но пък ако им хареса, това е още един вариант.
И, да, задължително стабилна връзка, работеща техника и пълно усамотение и от двете страни.

# 678
  • София
  • Мнения: 6 219
Много е хубаво това, че предлагате пробен урок на курсистите! Поздравления за това отделено време.

# 679
  • Мнения: 4 954
Ванче, аз предлагам, когато другият вариант е невъзможен - в друг град сме, ама не искаме да си изпускаме урока, някакъв безумен час когато ще е твърде рано за ставане или твърде късно за нормално прибиране, настинали сме и няма защо да обменяме вируси. В такива случаи - еми страхотно е, че ги има Скайп уроците. Часът е почти същият, наистина, с уговорките, които написах по-горе. И пак е друго (от моя гледна точка) когато ми е пред мен човекът. Скайп е телефонен разговор - по същество. Той е подходящ за този типаж, които искат да работят много, там няма "лирични отклонения". Има един друг тип ученици, които влизат и първите десет минути са ами хайде да си направим кафе, да ти разкажа за офиса, децата, почивката, (на английски, разбира се), на една моя ученичка се наложи да премине от едната форма в другата - Скайп, тези разговори изчезнаха. Английският върви, но наистина усещането е много по-... бизнес.

# 680
  • Мнения: 1 849
Буквално цял живот уча английски, но все си стоя до едно ниво.
Проблемът ми, както на повечето хора, е липсата на разговор. Уча граматика, думи, слушам, чета, разбирам много, но като трябва да говоря използвам много малко думи, а реално знам доста.
Сега съм взела ваучери от грабо.бг за онлайн уроци, които стават за опресняване на знанията, заредила съм се с граматика, като този път съм решила, че това няма да е поредното припомняне на наученото досега, а ще е надграждане.
Дадохте ми добра идея за уроци по скайп, мисля, че ще ми допаднат  Peace

# 681
  • Мнения: 85
Буквално цял живот уча английски, но все си стоя до едно ниво.
Проблемът ми, както на повечето хора, е липсата на разговор. Уча граматика, думи, слушам, чета, разбирам много, но като трябва да говоря използвам много малко думи, а реално знам доста.
Сега съм взела ваучери от грабо.бг за онлайн уроци, които стават за опресняване на знанията, заредила съм се с граматика, като този път съм решила, че това няма да е поредното припомняне на наученото досега, а ще е надграждане.
Дадохте ми добра идея за уроци по скайп, мисля, че ще ми допаднат  Peace

Има триединство, когато се усвоява даден език.Правопис,основна база думи,говорене  и слушане на дадения език.На практика има много хора, които са добри преводачи на субтитри.Същите тези хора обаче,почти не могат да се справят с превода ако нямат тези субтитри.За да се научи даден език трябва да има комбинация от тези няколко компонента.Същото е и обратното.Например много  хора говорят и разбират езика,но не могат да пишат.Важно е изучаването на дадения език за каква цел ще се ползва.Най голямата трудност на хората е да изказват думите на глас.Докато не се получи това говоренето ще бъде много трудно.Прави ми впечатление от мой познати българи в Англия, особено от смесен брак, примерно българин/а и англичанин/а , че децата   разбират какво им се казва, не не могат да говорят на български. За това не случайно е казано,че дадена дума или изречение трябва да се изказва на глас.Така мозъкът постепенно започва да се автоматизира,както и постепенно и по лесното започва    нашето гърло да  произнася думите и словосъчетанията.Има и едно друго положение.Човека е усвоил, писането, може да  изказва думите, но когато някой му говори  много малко разбира , какво му казват.За това е нужно отново човек да слуша на английски , за да може
 мозъкът да свикне  с това, което чуваме.И така постепенно ще започнем да разбираме дадената дума до достигане на автоматизъм.

# 682
  • Мнения: 1 849
Буквално цял живот уча английски, но все си стоя до едно ниво.
Проблемът ми, както на повечето хора, е липсата на разговор. Уча граматика, думи, слушам, чета, разбирам много, но като трябва да говоря използвам много малко думи, а реално знам доста.
Сега съм взела ваучери от грабо.бг за онлайн уроци, които стават за опресняване на знанията, заредила съм се с граматика, като този път съм решила, че това няма да е поредното припомняне на наученото досега, а ще е надграждане.
Дадохте ми добра идея за уроци по скайп, мисля, че ще ми допаднат  Peace

Има триединство, когато се усвоява даден език.Правопис,основна база думи,говорене  и слушане на дадения език.На практика има много хора, които са добри преводачи на субтитри.Същите тези хора обаче,почти не могат да се справят с превода ако нямат тези субтитри.За да се научи даден език трябва да има комбинация от тези няколко компонента.Същото е и обратното.Например много  хора говорят и разбират езика,но не могат да пишат.Важно е изучаването на дадения език за каква цел ще се ползва.Най голямата трудност на хората е да изказват думите на глас.Докато не се получи това говоренето ще бъде много трудно.Прави ми впечатление от мой познати българи в Англия, особено от смесен брак, примерно българин/а и англичанин/а , че децата   разбират какво им се казва, не не могат да говорят на български. За това не случайно е казано,че дадена дума или изречение трябва да се изказва на глас.Така мозъкът постепенно започва да се автоматизира,както и постепенно и по лесното започва    нашето гърло да  произнася думите и словосъчетанията.Има и едно друго положение.Човека е усвоил, писането, може да  изказва думите, но когато някой му говори  много малко разбира , какво му казват.За това е нужно отново човек да слуша на английски , за да може
 мозъкът да свикне  с това, което чуваме.И така постепенно ще започнем да разбираме дадената дума до достигане на автоматизъм.

Съгласна съм, ще се постарая  Peace

# 683
  • София
  • Мнения: 6 219
Много добро обяснение, и аз благодаря.

# 684
  • Мнения: 85
Много добро обяснение, и аз благодаря.
За да не бъда голословен ви препоръчвам да видите тези видя.Като е добре да видите дадено  видео няколко пъти със  субтитри,И след това без, за да започнете да разбирате какво се казва .По този начин мозъкът се тренира да разпознава чужда реч.  Защото мозъкът предпочита най малкото съпротивление.И именно ние трябва да го накараме да не прави това.
https://www.youtube.com/watch?v=JKF_rGBlLM8

# 685
  • София
  • Мнения: 6 219
А, аз с разбирането на говор нямам никакви проблеми.

Доскоро се притеснявах да говоря, но все по-често ми се налага. Лошото е, че по принцип говоря доста бързо на български и когато мисълта ми потече на английски не мога да я изкажа толкова бързо и... правя супер елементарни грешки на езика. Примерно вместо his казвам him в бързината - досадно е, неприятно. Нарочно говоря по-бавно, ама...
Вече ми се налага и ежедневно да пиша и превеждам.

# 686
  • Мнения: 85
А, аз с разбирането на говор нямам никакви проблеми.

Доскоро се притеснявах да говоря, но все по-често ми се налага. Лошото е, че по принцип говоря доста бързо на български и когато мисълта ми потече на английски не мога да я изкажа толкова бързо и... правя супер елементарни грешки на езика. Примерно вместо his казвам him в бързината - досадно е, неприятно. Нарочно говоря по-бавно, ама...
Вече ми се налага и ежедневно да пиша и превеждам.
Човек не трябва да се притеснява от допускане на грешки.По добре е да се говори с грешки, отколкото да се страхува човек.Защото така ще си изгради комплекси и няма да преодолее този страх.А и с времето нещата ще си дойдат на мястото си неусетно.

# 687
  • Мнения: 2 487
Здравейте и аз идвам сред вас. По принцип говоря що-годе свободно английски,  но проблема ни е в граматиката и писането. Сега съм решила да започна уроци,  за да взема сертификат, че не се знае кога ще ми  потрябва. Може ли да ми препоръчате изпробвани училища/ преподаватели/школи във Варна  или поне уроци за вкъщи? Преди влизах в лайвмоча и си писах с испанци (за да си упражнявам испанският,  учила съм го преди),  но сега искам да си усъвършенствам английският,  а след това и други езици. Ще се радвам ако някой ме насочи. Simple Smile

# 688
  • Мнения: 165
Последните постове са много полезни,благодаря за споделените насоки.
А може ли да ни насочите към места,където може да се водят разговори на английски? Практиката ми куца определено

# 689
  • Мнения: 85
Последните постове са много полезни,благодаря за споделените насоки.
А може ли да ни насочите към места,където може да се водят разговори на английски? Практиката ми куца определено
Здравейте.На тоя линк ще намерите програма, която ще ви помогне да подобрите своя английски.Просто следвайте стъпките и успех.Уловката е че трябва да се платят 21$ .
Мисля,че сайта ще бъде полезен на много хора, независимо от постигнатото им ниво на знание.Както се казва от много не боли.Simple SmileНаучете английски език говори много по-бързо, като изтеглите пакета за TalkEnglish Offline и потопи себе си с над 8000 аудио файлове и над 800 страници с уроци! След това можете да учите, без връзка с Интернет и да слушате аудио файлове, като използвате вашия MP3 плейър по всяко време.
http://www.talkenglish.com/
Също така ви давам и една таблица направена от професионалния полиглот, лингвист и също така се занимава със синхронен превод на няколко езика.Преподаващ усвояването на няколко езика.
http://prikachi.com/images.php?images/354/7712354n.png
Който желае,може да види начина на преподаване на неговия метод.Както и да рзберете, защо хората учат с  години и пак не могат да говорят по английски.
http://vbox7.com/play:07ed778a10
Пълния курс на руски може да намерите на този линк
https://www.youtube.com/watch?v=vhvYulux_XU
е го намерите на руски в

За ваше улеснение искам да ви представя електрония речник с транскрипция на думите.
 http://prikachi.com/images.php?images/352/7712352h.png

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 12:28 от deoo

Общи условия

Активация на акаунт