Бързи вечери

  • 303 707
  • 352
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
реших да пусна нова темичка,предполагам че много жени имат същия проблем като моя.цял ден съм на работа,приключвам в 18 и 30 до като се прибера става 19 часа.в къщи както обикновено няма нищо за ядене(понеже ядем доста и каквото и да направя за един ден просто се изяжда).та мисълта ми е прибираме се от работа и започваме да се чудим какво да направим за вечеря? newsm78 незнам дали и вие имате този проблем като мен.моля ви нека всеки сподели своите идеи,за това какво и как да направим за вечеря?

Последна редакция: сб, 12 юли 2014, 09:39 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 281
Първото, което ми хрумва са най-различни варианти с яйца - по панагюрски, на омлет, на очи. Кренвирши, запечени с кашкавал, печени картофи на фурна, кюфтета на фурна(спестяваш времето прекарано на котлона докато пържиш), кашкавал пане, пържоли на фурна, разните ястия с фиксове - всички тези, комбинирани със салата могат да спасят положението без да натоварват изморената след работа домакиня.  
Сетих се и за тиквички на фурна - аз не пържа, защото нямам време.Овалвам ги в брашно, редя със застъпване в тавата,сол, мазнина и да се готвят сами. После ги смесвам с кисело мляко с копър и чесън.

# 2
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Може и да се сготви от предната вечер. Прибираш се, вечеряш и после, докато си гледате филмите или просто докато си говорите, си готвиш нещо за следващия ден.

# 3
  • Мнения: 320
бърканата пица става много бързо и друго сега май не се сещам  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 054
Спагети  Rolling Eyes
Времето за варене е около 7-12-15 минути според вкуса ви. Водата на мен ми заивра за 5 минути /тук вече си зависи от печката/.
Накрая ги слагаш в един тиган сипваш сос на Дерони.. Гъбен, Болярски - все са хубави за целта, обръщаш ги 5-6 пъти да се затопли сосчето и ето ти спагети за около половин час. За мен е бързо.
Всичките яйца, които са ти изредили, салати.
Има и една сезонна бърза вечеря. Пресни картофи. Още докато са малки и белички няма белене и рязане. Миеш, поръсваш със сол, червен пипер, босилек, риган /ние с всичко го обичаме/, зехтинец или олио малко вода /ама наистина малко/, ръгаш във фурната за половин час-40минути. През това време се къпете каквото правите и така Simple Smile Peace

# 5
  • Под звездите
  • Мнения: 1 291
Аз се сещам за гювечета тип изчисти хладилника,пълнени чушки с яйце и сирене,панирани чушки,риба с доматен сос.

# 6
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 729
Когато нямам време често готвя постен ориз в 2 варианта: с тиквички ( имам ги консервирани в мазата) и с микс от замразени зеленчуци. Нужни са около 10-тина мин. да се нарежат и запържат продуктите и 20-тина,за да се опекат.

# 7
  • Мнения: 422
От година и половина имам същия проблем и моето решение е :
- по сложните неща готвя в неделя, които да са минимум 2/ за понеделник и вторник/- мусаки, варива, пълнени зеленчуци, супи/
- вторник докато вечеряме спретвам нещо за сряда или ако е нещо изискващо по-голяма предварителна подготовка го подготвям от предната вечер, а на другата вечер го пека/пържа, за  да сервирам топло/ предимно меса, който мариновам и после само пека или на пара в тенжера под налягане; с кайма / Руло Стефани, кюфтета на фурна със заливка от кисело мляко и яйца, сварени яйца обвити с кайма/
- за четвъртък  бърза баница, която нарецдам за 15 мин. и после да се пече, принцеси с кайма от готовите, които само намазвам и запичам на грила, често съм прибягвала и до готови полуфабрикати, който поне един пакет се мъдри някъде из фризера; яйца с домати/ възварявам домати млени-рязани с малко олио и чуквам яйца в соса- остават цели на очи.
- вкарвам в готвенето и мъжа ми/ не му е много приятно, но се налага- що рецепти  издиктувах по телефона, всички колежки надаваха ухо за рецепта или идея/ ; да ми помага, да подгови нещата за домашна пица с готово тесто той реже колбаса, аз разточвам тестото и т.н. и  за 10 мин. сме готови заедно с детето в кухнята докато си говорим/ това от своя страна помогна на семейния ни живот, че покрай работата и грижите за дома и детето не ни оставаше много време да си говорим/
  Това в общи линии са моите трикчета, дано да съм ти дала, някоя идея. Добра организираност, малко чужда помощ, доста съобразителност и изобретателност и си 6.

# 8
  • Мнения: 132
вие май сте от тези "супре майки"

лично на мен почти ме ми се получава организацията. макар да има сготвено от предната вечер,специално за днес"различно от вчера"винаги в последния момент на някой не му се яде пилешката супа,а нещо съвсем друго и винаги ми се налага да готвя отново и да изхвърлам цяла манджа седяла няколко дни в хладилника.незнам дали лишо съм си възпитала домашните любимци,но винаги искат всяка вечер прясна храна и различна от вчера, та за това дано темата се поразвие и с бързи рецепти, защото в последния момент идеи много,но... все се изпуска някой продукт от рецептата

# 9
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
В този смисъл много уважавам крем супите-хвърляш всичко в тенджерата и после пасираш,хаха.Накрая сипвам или прясно мляко,или сметана,топено сирене също,краве на парченца,може и варени яйца нарязани и така ги ядем.

# 10
  • Мнения: 5 955
преди да си остана в къщи готвех вечер и вечеряхме доста късно,но в събота и неделя имаше поне по 2 яденета та да има и за през седмицата,сега готвя докато спи детето.

# 11
  • Мнения: 2 142
Много отдавана не съм писала, но ето и моите няколко предложения за бърза вечеря:
Паста във всякакъв вид
спагети (в последно време много ги харесваме само с песто- класика в пастата Simple Smile ) време за готвене 10м.
Когато имам повече време изпичам няколко блата за пица, които ми стоят готови във фризера, добре опаковани , при нужда вадя и редя, каквото има в хладилника-20м
баница- 40м.
варианти с яйца -варени, пържени на очи, бъркани, омлети, по пангюрски, извара с яйца и чушки
пържоли със сол и черен пипер на скаричката -15мин.
ориз (паеля)-30мин
супа-30мин


всичко това върви с таратор и/или салата  Laughing в зависимост от времето

# 12
  • Мнения: 17 936
Чудесна тема, ето тук попадам на съмишленици. Ние също не обичаме да ядем една манджа 2 дни, затова е още по- трудно.
Любимата ни бърза манджа е чушки  в сос от прясно мляко. Не знам дали има специално име, но много я тачим. Много върви със  сирене.
Другото ни любимо нещо е пиле, метнато върху замразени зеленчуци и опечено в иенска тенджера. Време на приготвяне 5 мин преди печенето и около час самото печене.
Друг вариант е пържена пастърва с картофено пюре /може де не е полезно, но само така я харесваме/. Също за около 30-40 мин.  е готова даже с гарнитурата.
Яйцата също много се тачат у нас. Обичаме и варива, лещата се готви най- бързо.  Като се сетя ще допълвам.

Р.Р. Писах, че попадам на съмишленици тук, защото често чета, че сами си квасят млякото мамите, сирене сами си правят....За мен мисия № 1 е да направя вечерята, по възможност да остане и за другия ден за дъщеря ми за обяд. Мислех, че само на мен ми е трудно и съм се улабила нещо. Явно не  е така.

# 13
  • Мнения: 145
Ето и от мен една идея. Една много хубава рецепта с кашкавал, бърза - времето, което ще ти отнеме е 5 мин. за разбъркването и около 20 за опичането. Ето я: 300 гр. настърган кашкавал (аз винаги имам настърган и замразен в хладилника), една чаша брашно, една чаша прясно мляко и едно яйце. Всичко се разбърква и се изсипва в тавичка (най-добре в йенска) и се опича за около 20 мин. Преди да изсипеш сместа намазваш с малко олио и наръсваш малко брашно в тавата. Много вкусно става.

# 14
  • Мнения: 93
ами ние в къщи сме трима.аз,моя мъж и брат му.и ние много рядко да ядем една манджа 2 дни.а с двама мъже,ако цял ден са си вкъщи и двамата и като направя нещо за хапване,обикновено не остава до вечерта  Laughing а и ние сме малко капризни на тема хапване(не всичко обичат да ядът)  Laughing и затова винаги ми се налага да подбирам и много пъти съм в задруднение.за бързи манджи правя яйца(приготвени по много начини),пържоли на скара със някаква салатка,спагети,гювечета,принцеси,кюфтенца(ама нещо не ги харесват тея кюфтета).само че искам и нещо друго да направя,само че като сме толкова капризни.примерно ако приготвя тиквички с ориз,леща,супа,зелен фасул и много други никой няма да ги погледне и ще си ги хвърля(много пъти се е случвало  Laughing) и затова аз съм много затруднена понякога

Общи условия

Активация на акаунт