Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-308 от 308 отговора
реших да пусна нова темичка,предполагам че много жени имат същия проблем като моя.цял ден съм на работа,приключвам в 18 и 30 до като се прибера става 19 часа.в къщи както обикновено няма нищо за ядене(понеже ядем доста и каквото и да направя за един ден просто се изяжда).та мисълта ми е прибираме се от работа и започваме да се чудим какво да направим за вечеря? newsm78 незнам дали и вие имате този проблем като мен.моля ви нека всеки сподели своите идеи,за това какво и как да направим за вечеря?
Цитирай

Първото, което ми хрумва са най-различни варианти с яйца - по панагюрски, на омлет, на очи. Кренвирши, запечени с кашкавал, печени картофи на фурна, кюфтета на фурна(спестяваш времето прекарано на котлона докато пържиш), кашкавал пане, пържоли на фурна, разните ястия с фиксове - всички тези, комбинирани със салата могат да спасят положението без да натоварват изморената след работа домакиня.  
Сетих се и за тиквички на фурна - аз не пържа, защото нямам време.Овалвам ги в брашно, редя със застъпване в тавата,сол, мазнина и да се готвят сами. После ги смесвам с кисело мляко с копър и чесън.
Цитирай

Може и да се сготви от предната вечер. Прибираш се, вечеряш и после, докато си гледате филмите или просто докато си говорите, си готвиш нещо за следващия ден.
Цитирай

бърканата пица става много бързо и друго сега май не се сещам  newsm78
Цитирай

Спагети  Rolling Eyes
Времето за варене е около 7-12-15 минути според вкуса ви. Водата на мен ми заивра за 5 минути /тук вече си зависи от печката/.
Накрая ги слагаш в един тиган сипваш сос на Дерони.. Гъбен, Болярски - все са хубави за целта, обръщаш ги 5-6 пъти да се затопли сосчето и ето ти спагети за около половин час. За мен е бързо.
Всичките яйца, които са ти изредили, салати.
Има и една сезонна бърза вечеря. Пресни картофи. Още докато са малки и белички няма белене и рязане. Миеш, поръсваш със сол, червен пипер, босилек, риган /ние с всичко го обичаме/, зехтинец или олио малко вода /ама наистина малко/, ръгаш във фурната за половин час-40минути. През това време се къпете каквото правите и така Smile Peace
Цитирай

Аз се сещам за гювечета тип изчисти хладилника,пълнени чушки с яйце и сирене,панирани чушки,риба с доматен сос.
Цитирай

Когато нямам време често готвя постен ориз в 2 варианта: с тиквички ( имам ги консервирани в мазата) и с микс от замразени зеленчуци. Нужни са около 10-тина мин. да се нарежат и запържат продуктите и 20-тина,за да се опекат.
Цитирай

От година и половина имам същия проблем и моето решение е :
- по сложните неща готвя в неделя, които да са минимум 2/ за понеделник и вторник/- мусаки, варива, пълнени зеленчуци, супи/
- вторник докато вечеряме спретвам нещо за сряда или ако е нещо изискващо по-голяма предварителна подготовка го подготвям от предната вечер, а на другата вечер го пека/пържа, за  да сервирам топло/ предимно меса, който мариновам и после само пека или на пара в тенжера под налягане; с кайма / Руло Стефани, кюфтета на фурна със заливка от кисело мляко и яйца, сварени яйца обвити с кайма/
- за четвъртък  бърза баница, която нарецдам за 15 мин. и после да се пече, принцеси с кайма от готовите, които само намазвам и запичам на грила, често съм прибягвала и до готови полуфабрикати, който поне един пакет се мъдри някъде из фризера; яйца с домати/ възварявам домати млени-рязани с малко олио и чуквам яйца в соса- остават цели на очи.
- вкарвам в готвенето и мъжа ми/ не му е много приятно, но се налага- що рецепти  издиктувах по телефона, всички колежки надаваха ухо за рецепта или идея/ ; да ми помага, да подгови нещата за домашна пица с готово тесто той реже колбаса, аз разточвам тестото и т.н. и  за 10 мин. сме готови заедно с детето в кухнята докато си говорим/ това от своя страна помогна на семейния ни живот, че покрай работата и грижите за дома и детето не ни оставаше много време да си говорим/
  Това в общи линии са моите трикчета, дано да съм ти дала, някоя идея. Добра организираност, малко чужда помощ, доста съобразителност и изобретателност и си 6.
Цитирай

вие май сте от тези "супре майки"

лично на мен почти ме ми се получава организацията. макар да има сготвено от предната вечер,специално за днес"различно от вчера"винаги в последния момент на някой не му се яде пилешката супа,а нещо съвсем друго и винаги ми се налага да готвя отново и да изхвърлам цяла манджа седяла няколко дни в хладилника.незнам дали лишо съм си възпитала домашните любимци,но винаги искат всяка вечер прясна храна и различна от вчера, та за това дано темата се поразвие и с бързи рецепти, защото в последния момент идеи много,но... все се изпуска някой продукт от рецептата
Цитирай

В този смисъл много уважавам крем супите-хвърляш всичко в тенджерата и после пасираш,хаха.Накрая сипвам или прясно мляко,или сметана,топено сирене също,краве на парченца,може и варени яйца нарязани и така ги ядем.
Цитирай

преди да си остана в къщи готвех вечер и вечеряхме доста късно,но в събота и неделя имаше поне по 2 яденета та да има и за през седмицата,сега готвя докато спи детето.
Цитирай

Много отдавана не съм писала, но ето и моите няколко предложения за бърза вечеря:
Паста във всякакъв вид
спагети (в последно време много ги харесваме само с песто- класика в пастата Smile ) време за готвене 10м.
Когато имам повече време изпичам няколко блата за пица, които ми стоят готови във фризера, добре опаковани , при нужда вадя и редя, каквото има в хладилника-20м
баница- 40м.
варианти с яйца -варени, пържени на очи, бъркани, омлети, по пангюрски, извара с яйца и чушки
пържоли със сол и черен пипер на скаричката -15мин.
ориз (паеля)-30мин
супа-30мин

всичко това върви с таратор и/или салата  Laughing в зависимост от времето
Цитирай

Чудесна тема, ето тук попадам на съмишленици. Ние също не обичаме да ядем една манджа 2 дни, затова е още по- трудно.
Любимата ни бърза манджа е чушки  в сос от прясно мляко. Не знам дали има специално име, но много я тачим. Много върви със  сирене.
Другото ни любимо нещо е пиле, метнато върху замразени зеленчуци и опечено в иенска тенджера. Време на приготвяне 5 мин преди печенето и около час самото печене.
Друг вариант е пържена пастърва с картофено пюре /може де не е полезно, но само така я харесваме/. Също за около 30-40 мин.  е готова даже с гарнитурата.
Яйцата също много се тачат у нас. Обичаме и варива, лещата се готви най- бързо.  Като се сетя ще допълвам.

Р.Р. Писах, че попадам на съмишленици тук, защото често чета, че сами си квасят млякото мамите, сирене сами си правят....За мен мисия № 1 е да направя вечерята, по възможност да остане и за другия ден за дъщеря ми за обяд. Мислех, че само на мен ми е трудно и съм се улабила нещо. Явно не  е така.
Цитирай

Ето и от мен една идея. Една много хубава рецепта с кашкавал, бърза - времето, което ще ти отнеме е 5 мин. за разбъркването и около 20 за опичането. Ето я: 300 гр. настърган кашкавал (аз винаги имам настърган и замразен в хладилника), една чаша брашно, една чаша прясно мляко и едно яйце. Всичко се разбърква и се изсипва в тавичка (най-добре в йенска) и се опича за около 20 мин. Преди да изсипеш сместа намазваш с малко олио и наръсваш малко брашно в тавата. Много вкусно става.
Цитирай

ами ние в къщи сме трима.аз,моя мъж и брат му.и ние много рядко да ядем една манджа 2 дни.а с двама мъже,ако цял ден са си вкъщи и двамата и като направя нещо за хапване,обикновено не остава до вечерта  Laughing а и ние сме малко капризни на тема хапване(не всичко обичат да ядът)  Laughing и затова винаги ми се налага да подбирам и много пъти съм в задруднение.за бързи манджи правя яйца(приготвени по много начини),пържоли на скара със някаква салатка,спагети,гювечета,принцеси,кюфтенца(ама нещо не ги харесват тея кюфтета).само че искам и нещо друго да направя,само че като сме толкова капризни.примерно ако приготвя тиквички с ориз,леща,супа,зелен фасул и много други никой няма да ги погледне и ще си ги хвърля(много пъти се е случвало  Laughing) и затова аз съм много затруднена понякога
Цитирай

Милата, виж сега на твоите капризни мъже сигурно няма да уцелим вкуса, но за себе си лично аз открих идеи.

Сега се сетих, че бързо стават и дробчетата /ако са пилешки трябва да ги размразиш от предния ден/. Режа на едро лук, гъби, зелена чушка, обърквам с отцедените дробчета, слагам малко олио и подправки на вкус и печеш във фурната. Стават много сочни и вкусни.

Снощното ми готвене- пиле със зеле- режа на Вьорнера зелето, задушувам пилето и зелето заедно в тенджерата под налягане за 10 мин. После изсипвам в разлата тава само да се запече /около час отива/, това е , около час и половина общо.
Цитирай

Аз съм с трима мъже и имам подобен проблем.Не ядем два дни едно и също,не си падаме по постното.За това винаги съм напред с подготовката.Например,ако тази вечер съм решила да правя пиле с ориз,то трябва от снощи да ми е сварено месото и ориза изчистен.Като се върна днес ,просто ще мушна една тава с ориза да се пече с бульона от пилето.Към края ще добавя и месото и за по-малко от час вечерята е готова.Иначе снощи бяхме на наденички,кюфтета и гарнитура от картофи,които задуших в плик с подправки в микровелето за 15 мин.
Цитирай

Обожавам бързите рецепtи, времето ми за готвене е кът, а трябва да храня прилично количество наследници.
Ето моите хитринки.
Когато правя супа, правя винаги в наааай-голямата тенджера и я правя по-гъста. Като е готова, още гореща я наливам половината в буркани с винт, обръщам обратно (така се запечатват херметически от самосебе си) и като изстинат ги нареждам най-отзад в хладилника. Останалата супа си я хапваме същия ден. След поне 4-5 дена вадя супата от хладилника, доливам малко вода и оставям да заври. Може да добавя примерно малко пресен магданоз или течна сметана или застройка.  Все едно сега е сготвена. Всякакви крем-супи, пилешки, зеленчукови, с топчета... стават така.
Мусака приготвям предния ден и не допичам до край. Вечерта само правя заливката и допичам.
Светкавичната ми рецепта, която става за 15 мин. максимум е тази: http://archives.bg-mamma.com/archive/index.php?topic=382248
Още една много бърза, но малко скъпичка рецепта: http://archives.bg-mamma.com/archive/index.php?topic=267142
Друга бърза рецепта, която готвя при неочаквани гости или като са много гладни моите хора, а нямаме много време: http://archives.bg-mamma.com/archive/index.php?topic=330029
Това е бързата ми баница : http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=287380.new#new

Много пека пиле, крилца, ребърца и пържолки в плик. Време за подготовка на продуктите- 3 мин. Време за печене 40-50 мин. През това време правя салатата за гарнитура, в къщи салата се яде много и различна.

Задушени зeлeнчукови миксове също обичат - лесно , бързо и вкусно.

Вариациите на тема тортия (нещо като голям омлет с зеленчукова плънка) също не са ни чужди, става за минути.
Цитирай

Тъй като рецептите си ги съхранявам на файлове,а не на линкове,ще копирам няколко рецепти с по-кратко време за приготвяне,а снимките към тях ще кача,когато имам време по-нататък,че ще е играчка.
Само да добавя към темата,че ястията,които изискват повече време за готвене подготвям от предната вечер,а на другата ги пека.Като например тазвечершните пълнени пиперки,които са на изчакване в хладилника-изчистени,напълнени и готови за печене.По този начин процедирам и с меса,които ще се пакат на фурна,тъкмо си отлежават 24 ч. в маринатата.Каймата за всички рецепти,в които се използва подправена като за кюфтета също приготвям от предната вечер,за да ми е готова.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

БЪРЗ АЛАМИНУТ по идея на Вяра.ан

Върху по-дебел резен пуешка или пилешка шунка/или св. филе/ слагаме тънко парче сирене,отгоре кашкавал на цял по-дебел  лист и запичаме на парти-грила само колкото да се разтопи кашкавала.За разнообразие може между сиренето и кашкавала да се сложи тънка шайба домат и да се забоде с клечка ,за да не се пързулне домата.

КАШКАВАЛ НА ФУРНА

Продукти: 350 г кашкавал (сирене), 1/3 пакетче масло, 3 с.л. брашно, 1 - 1,5 ч.ч. прясно мляко, 4 яйца.
Приготвяне: Яйцата се разбиват с брашното и прясното мляко, добавя се настърганият на едро кашкавал и всичко се разбърква. С половината масло се намазва тавичката, сместа се изсипва и отгоре се слага останалото масло на малки парченца. Запича се в умерена фурна, предварително загрята, до зачервяване. По желание може да се сложи колбас,гъби или да се направи с печени чушки нарязани на ленти, яйца, сирене, прясно мляко.

Пиле с цариградски сос - Аредхел

Пилешкото месо /филе/ се нарязва на ивици /хапки/ и се пържи до златисто в силно загрята мазнина, за компания му се добавят 3-4 пресовани скилидки чесън, посолявя се и се прибавя малко черен пипер. Шунката се нарязва също на ивици и се прибавя към пилето, следва 1 кутийка сладка царевица, 1 бурканче гъби, 1/2 бутилка Цариградски сос на "Дерони", може по желание 1-2 кисели краставички и накрая за разкош заквасена сметана /може и готварска/. Бърка се непрекъснато докато остане на мазнина.

СИРЕНЕ С МЕД И ОРЕХИ - Иланг Иланг

Твърдо сиренце,топвам го в белтък и после в царевично брашно.Подреждам парчетата в тавичка и ги слагам за 15 мин. в камерата да стегнат.Пържа в много малко мазнина, отцеждам на салфетка,поръсвам с лъжица разтопен мед и натрошени орехи.

МЪФИНИ ОТ КАЙМА

Продукти,които могат да се подготвят омесени от предниата вечер:

Кайма,Яйце,Лук,Гъбки,броколи,карфиол,Стар хляб,подправки.
Допълнителни-кашкавал,домат или сирене и спанак.

Приготвяне:

І вариант:
От каймата,яйцето,лука,накиснатия хляб и подправки правим смес като за кюфтета.По желание прибавяме нарязани на ситни парченца гъбки,карфиол,броколи.Оформяме топки и подреждаме във форма за мъфини,като притискаме леко да запълнят формата.
Като се запече каймата редим в/у всеки мъфин резен домат и дебело парче кашкавал,забождаме с клечка за зъби и връщаме за няколко мин. да се поразтопи кашкавала.

ІІ вариант:

По същия начин омесваме каймата,оформяме кошнички във форми за мъфини и ги запичаме почти до готовност.През това време сотираме малко спанак с пресен лук и сол,чер пипер и го смесваме с крема сирене.С тази смес пълним кошничките от кайма,отгоре редим шайба домат и дебело парче кашкавал,набучваме с клечка и връщаме във фурната да се запече.

РУЛЦА ОТ ШУНКА С КАЙМА И СОС - Matze

Върху кръгли или правоъгълни слайсове от шунка се застила на тънко кайма, предварително омесена с подправки по желание.Може да се импровизира с добавка на кис. краставички,парченца маслинки,печена чушка,топено сирене и т.н.
Навиват се на ролца и се подреждат в тавичка.

Приготвя се отделно сос ,полива се върху ролцата, поръсва се с кашкавал и се пече.
За соса:леко се запържва лук,чесън,подправки, добавят се две лъжици доматено пюре или лютеница, щипка захар да не киселее.След като покъкри няколко минути се добавя заквасена или готварска сметана.За по-бързо ползвайте готов дом. сос на Дерони,Барилла и др.
Може да се направи и сметанов сос с  топено сирене и гъби например.

Специалитет с кайма и топено сирене-Leo

400 гр. кайма  
2-3 кисели краставички
половин саламче топено сирене
1 филия хляб
1 яйце за каймата и 3 или 4 яйца за отгоре
чубрица,сол,кимион,чесън на прах

Омесвате каймата (краставичките и топ . сирене на малки кубчета нарязани) и разстилате в намаслена тава около 1,5 см. дебелина. Ако ще слагате яйца направете с пръсти леки вдлъбнатини като гнезда за яйцата  . Печете на 220 градуса 30 минути.

Пица от кайма - Пеп-4о

Необходими за 4 порции:
Кайма около килограм,по-скоро суха.
малка глава лук
1 яйце
подправки по вкус - на кайма винаги ползвам черен пипер, майорана и кимион
2 филии стар хляб

200гр. кашкавал
2 домата
маслини без костилки
топено  сирене
чушка прясна

Приготвяне:
Каймата с първата част от продуктите се омесва и разстила в тава, намазана с олио.
Запича се в загрята фурна за 15-20 мин.
Изважда се, нареждат се отгоре нарязаните на кръгове домати ,чушки,топ.сирене и маслини.
Настъргва се кашкавала исе  запича до зачервяването им.

Kaртофи с бекон/шунка/ и подправки

на снимката са без бекон

3а 2 порции:

600гр картофи
140-180гр шпек-кубчета, може и св. филе,шунка
масло
сол
пресен чесън и 1-2 скилидки чесън (по желание)
мащерка
червен пипер

Картофите се измиват, обелват, нарязват на средно големи кубчета и сваряват. Вадят се, отцеждат. В подходящ съд с масълце се запържва нарязания на доста ситни кубчета бекон, добавят се картофите и запържват с леко разбъркване заедно със солчица, пресен и обикновен чесън, червен пипер и щипка мащерка.

Кускус пилаф

Продукти:
1 ч.ч.  по-дребен кускус
2 1/4 ч.ч. горещ бульон или вода
1 глава лук
1 пипер
1 морков
2 лъжици грах от консерва
1 с.л. зехтин
1 с.л. масло
1 ч.л. кимион,
100 гр. краве сирене
сол,чесън, черен пипер.

Приготвяне:

В сгорещената мазнина сотираме дребнонарязаните лук, морков,пипер,грах.
Разбъркваме и добавяме кускусът.
Разбъркваме и заливаме с горещият бульон.
Посоляваме, поръсваме с черен пипер и довеждаме до кипене.
Намаляваме на средна степен котлона и захлупваме със капак.
След като се абсорбира цялата течност снемаме от огъня.
Разбъркваме внимателно с вилица и задушаваме с капак за десет минути.
Преди сервиране поръсваме порцията с настъргано сиренце.
Сервираме като гарнитура към меса или основно безмесно ястие.

Пресни картофи със сметана  - Leo

1 кг. пресни картофи (предполагам и със стари става)
200 мл. течна сметана
сол, захар или мед,копър,чесън

Сварявате на пара картофите, нарязани на едро. После в дълбок тиган ги запържвате леко до златисто с малко мазнина (масло, зехтин или олио) ,чесън, добавяте им сол , сипвате сметаната,в каято преварително сте сложили 1/3 ч. лъж. захар или мед /това им придава съвсем лек сладникав вкус/. Разбърквате леко картофките да заври сметаната,поръсвате с копър и са готови.

РУЛА ОТ ТИКВИЧКИ И ШУНКА

-тиквички
-сирене
-кашкавал
-маслини
-пушено филе или шунка, на тънки филиики
-яйца
-зехтин

Тиквичките се нарязват на тънки ленти и се поставят в тавичка, посоляват се и се запичат до омекване във фурната/за около 10 мин./. Може и да се бланшират във вряща подсолена вода,колкото да омекнат,за да се навиват лесно.
Прави се плънка от яйца, сирене, настърган кашкала, нарязани на ситно маслини и зелени подправки.
Слага се в края на всяка лента от тиквичките и се навива на руца. По същия начин се навиват руца и от пушеното филе.
Редят се плътно в намазнена тава, последователно, поливат се със зехтин и се запичат на 250 градуса за около 30мин. Добавя се настърган кашкавал и се запича отново до златисто.Може да се сложи на дъното на тавичката малко размит дом. сос или готварска сметана/за по-сочно/.

« Последна редакция: Пон., 12 Юли 2010, 14:10 от PURE ELIXIR »
Цитирай

Peace Страхотна тема
Много често ми се налага да измислям аламинути и си поизчерпах идеите. Намерих много свежи рецепти. Благодаря ви! bouquet
Цитирай

Р.Р. Писах, че попадам на съмишленици тук, защото често чета, че сами си квасят млякото мамите, сирене сами си правят....За мен мисия № 1 е да направя вечерята, по възможност да остане и за другия ден за дъщеря ми за обяд. Мислех, че само на мен ми е трудно и съм се улабила нещо. Явно не  е така.
to ednoto ne  пречи на другото:) кис.мляко само се кваси,не му висиш на главата и после има за мнооооого време та като цяло спестява време и усилия..същото важи за домашния хляб..аз готвя в неделя за цяла седмица,имам списък с общо 40ина манджи и като ми отдуха мозъка чета там, ядене повтаряме обаче в 2 не последователни дни и въртя м-у обяд и вечеря; винаги имам сварени яйца, паста/ориз сварени и пиле/пуйка предварително пообработени,ако закъсам все нещо забьрквам за 10мин..камерата е пълна с пликове с предв.подготвени зеленчуци,нищо не режа в момента на готвенето ; пека 2-3 неща винаги,не включвам фурна само за 1 посмъртно,та тоя уикенд така имаме солен и сладък кекс,тиквички пълнени постни,картоф.кюфтета и лазаня, таратор ииииии- седмицата е покрита..
едно много бързо нещо е печени чушки нарязани-лук- яйца разбити-сирене натрошено-кашкавал-пече се 20ина мин
Цитирай

Пилешко на тиган с няколко вида сирена

Пилешки пържолки, нарязани на малки парчета, масло (става и със соев сос), топено сирене и към края кашкавал. Често бъркане и за по-малко от половин час е готово.
Цитирай

Бързо и много вкусно - опитайте това руло. Източникът е от преди 15 год. "Готварска книга за мъже" /беше на покойния ми дядо, бяхме втрещени като го видяхме да готви  /
- кайма
- равни количества топено и пушено сирене /може и само едното/
- накълцани гъби /консервирани или предварително сварени/
- два накълцани кренвирша
-подправки по избор /аз слагам сол и чубрица/
Всичко се обърква и пече около 40 мен. Винаги може да се добави нещо – кисели краставички, бекон, ама се губи оригиналния вкус.
Винаги става прекрасно. Лично аз предпочитам да го пека под формата на руло в продълговата тава, когато имам гости, лесно става на порции.
Цитирай

И още едно предложение от мен – пататник. Като родопчанка 10 поколения поне това е най-вкусната и лесна безмесна вечеря за мен.
Обелват се и се настъргват на едро ренде 5-6 картофа, една глава лук, добавят се 2-3 яйца, сол и гьозум (джоджен). Всичко се обърква добре и се изсипва в тиган с предварително сложена мазнина (не в плънката). Дебелината не трябва да е повече от 2 см. Пече се на средна температура на котлона – мазнината е олио или разтопена мас. 25-30 мин от едната страна, обръща се и още толкова от другата страна. Сервира се със сирене отстрани. Има и друг вариант с горна и долна кора, но за мен този е по-вкусен.
Цитирай

Милата, виж сега на твоите капризни мъже сигурно няма да уцелим вкуса, но за себе си лично аз открих идеи.

Сега се сетих, че бързо стават и дробчетата /ако са пилешки трябва да ги размразиш от предния ден/. Режа на едро лук, гъби, зелена чушка, обърквам с отцедените дробчета, слагам малко олио и подправки на вкус и печеш във фурната. Стават много сочни и вкусни.

може без да се размразяват просто ги сваряваш  Peace
Цитирай

.
Цитирай

Пиле със зелен боб и моркови и Пиле с тиквички и моркови  по тази рецепта на Пина,стават за 30 мин. максимум.
Цитирай

Уау, PURE ELIXIR страхотни рецепти ще се възползвам! Peace
Цитирай

Embarassed bouquet
Цитирай

Хубава темичка! Smile
Едно предложение и от мен:

Охлюви от карначета

Продукти:

1 тарелка карначета
4 яйца
1 бурканче доматен сок
5-6 печени червени чушки
1 консерва царевица
1/2 буркан стерилизирани гъби
1 по-голяма глава лук
10 маслини

Начин на приготвяне:

* В тава изсипваме доматения сок, прибавяме нарязания на полумесеци лук, чушките нарязани на дребно, царевицата, гъбите и маслините.
    * Всичко това се обърква и пожелание може да се прибавят подправки.
    * След което карначетата се навиват на 4 охлювчета върху сместа и тавата се слага в нагорещена фурна и се пече до готовност на карначетата.
    * На края чукваме по едно яйце върху всяко карначе и допичаме до втвърдяване на яйцата.
Източник:Розали

Може да се направи и в гювечета.   Peace
Цитирай

Шницели готови оформени- само панираш с яйце, паниран кашкавал/ сирене, пилешка кавърма, наденичка на скара или грил тиган, риба печена, пържена. За гарнитура бързо стават - и най-вече сами се правят картофки с масло в микровълновата.
Цитирай

Супер яка тема! Чак сега ви откривам обаче. Ние имахме такъв проблем когато работех. Пък и сега с бебето пак имаме, но е по различно. Когато бях наработа основно готвих печено пиле със зелена салата. Тъкмо докато се поизкъпя и оправя то се сготвяше. Също панирано пиленце в тиган, паста, печени тиквички (но без брашно ги правя) и печени кюфтета. Сега установявам, че старата българска манджа грах с пиле, също става адски бързо. Предпочитам манджи, които се готвят сами в печката Smile Казах ли за печена бяла риба?!  newsm78 Тук видях страхотни рецепти и със сигурност ще се възползвам от тях.  Smile
Цитирай

- Готвя главно събота/неделя рано сутрин, докато не е напекло слънцето и не съм загряла целия апартамент с фурната Smile Подобна на Анетт1104 - готвя по мин 2 манджи на веднъж.

- Ползвам слоу куукър през седмицата, когато мога. Зареждам сутрин, вечер имаме готова вечеря.

- По идея пак на Анетт1104- пържени филии в доволно количество- после замразени.

- Пататник- вариации на Сбъдваща мечтите - нямам линк, имам изпринтена рецептата.

- Супа с чедър и шунка (често правя без шунка) на Танитта. (30 мин макс)

- Имам кошница за задушаване на зеленчуци. (Все още не я ползвам пълноценно, защото идеята ми хрумна след като сготвих доволно количество Гювеч зарзават във фурната и установих, че много по- бързо и здравословно ще е да задушавам всички зеленчуци. Така и бебето ще може да яде с нас). По последни проучвания зеленчуците се задушават за различен период от време, но повечето до 6-7 мин са готови.

- Подготвям за грил пилешко/пуешко(второто беше случайно попадение, но доста добро) предната вечер, съпругът ми грилва за около 15 мин. след работа, докато правя салата. Идея ми хрумна, че мога да замразя месото след като се приготви (после ползвам за салата напр за работа). Пак по същата логика си мисля, че докато се грилва месото мога да подготвя и червени чушки. След това да обеля и замразя. (предполагам може и друг зарзават. Чушките обаче мога да ползвам за различни рецепти).

Цитирай

в съд от йенско стъкло-нарязани на едро картофи+шунка+малко сол+чесън и масло.слагат се в микровълновата и за 15-20 мин са готови.разбърква се един два пъти.след като са готови картофите се стърже отгоре кашкавал.може да се запече или да се пусне за 1мин.

яйца с катофи-изпържват се в тиган картофи,нарязани като за мусака.чукат се отгоре яйцата, ,посолява се ,червен пипер и се бърка...

картофи в микровълнова-режат се на две по дължина.може леко да се издълбае по средата.малко сол,бучка масло върху всеки картоф и отгоре парче кашкавал.слагат се в микровълновата и са готови след 10-15 мин.

за омлет и замразени зеленчуци се сещам-в тигана олио +малко масло.слагат се различни зеленчуци и се подправят по желание...
Цитирай

Страхотна тема.

Ето нещо и от мен:

Пилешки хапки със соев сос
Нарязва се пилешко филе на хапки. Слага се с малко вода и олио да се овари. Като изври водата и пилешкото остане само на мазнина се добавя соевия сос докато и той поизври.
Цитирай

запис да ви следя bouquet
Цитирай

Запис и от мен!
Цитирай

chef bouquet
страшна темичка Hug
аз се включвам със моите бързи вечери:
пиле  с грах (замразен) - става страшно бързо
всичко със замразени зеленчуци- ориз, пиле и т н
пиле със зеле (не го пека)- и почти само се готви
също много обичам и манджи които ги слагаш във фурната и сами се готвят докато аз правя нещо друго! Laughing
Цитирай

Бъзро приготвени вечери и от мен:
 - панирани калмари - продават ги с панировката, пържат се за норматив. Поднесени със салатка са екстра вечеря, спретната за няма и 10 мин.
 - печени кремвирши с кашкавал - на парти грила, после отгоре поръсени с червен пипер и чубрица по желание.
 - баница с яйца и сирене - подготовката отнема не повече от 10 мин., за печене още 30-40 и е готово.
 - чушки в доматен сос - става за отрицателно време, особено ако ме мързи да беля повече домати - мешам. Пресни и консервирани - хем доволно количество, хем бързо, хем вкусно..
 - ориз с гъби - цялата врътня е докато запържа лука, гъбките и ориза - демек 2 мин. После слагам във фурната и забравям.
 - сьомга на тиган и ризото - докато ризотото се вари пека сьомгата. Много бързо, засищащо и любимо ястие у дома.
 - пържени яйца върху сиренце,  заляти  с кисело мляко+чесън, отгоре или поръсени с червен пипер или запържено масълце.
 - наденица/кърначета на скара. Докато се пекат правя таратор или салата. 10 мин. отнема цялата работа.
 - клубни сандвичи с пържени картофки и наредени пресни зеленчуци отстрани.
 - кашкавал на скара, комбиниран със салата - супер бързо, лесно и вкусно.
 - панирани пилешки филенца - и те стават  норматив. Измивам, посолявам /ако имам време преди това ги кисна в марината - соев сос и малко зехтин/, панировката е брашно, яйце и пържа. Стават много сочни и са доста бърза вечеря.
 - грах с картофки. 
Цитирай

Много хубава тема - много рецепти си копирах Wink.

Ето няколко идеи и от мен :

Спагети с шунка и кашкавал: http://aelisaelis.blogspot.com/2010/06/blog-post.html
Омлет по селски: http://aelisaelis.blogspot.com/2010/05/blog-post_05.html
Огретен със сметана : http://aelisaelis.blogspot.com/2009/11/4-5-1-2-3-300.html
Бърза баница: http://aelisaelis.blogspot.com/2010/06/blog-post_22.html
Картофени кюфтета с топено сирене:  http://aelisaelis.blogspot.com/2010/05/blog-post_23.html
Гратин с тиквички : http://aelisaelis.blogspot.com/2010/06/blog-post_2796.html
Качамак по Бордовски: http://aelisaelis.blogspot.com/2010/05/blog-post_06.html
Хрупкави пилешки бутчета "Сигнал": http://aelisaelis.blogspot.com/2010/06/blog-post_20.html
Гювече : http://aelisaelis.blogspot.com/2010/05/blog-post_03.html
Американски палачинки (pancakes) : http://aelisaelis.blogspot.com/2010/07/pancakes.html

Цитирай

Цитат
По идея пак на Анетт1104- пържени филии в доволно количество- после замразени.
Niki1, къде са тези идеи, че прерових навсякъде, и не мога да ги намеря? Филийките ме интересуват.
Цитирай

Маслини с ориз.Може и в тенджера на котлон.Най-бързото ястие на света. LaughingЗапържвам 1 глава стар лук ,1 малък морков нарязан на кубченца и  пресен лук.Добавям ориза ,кубче зеленчуков булъон,маслините и вода 1:4.Всичко за 20-30 мин.
Цитирай

Тиха Вода- обикновени пържени филийки, но в по- голямо количество направени и след това се замразяват. (разговор м/у двете ни след като отслабнах драстично по време на кърмене  Wink )
Цитирай

Точно това търсех-ще къмпингуваме, и исках да си замразя нещо домашно-или полуготово, или напълно готово. Мерси!
Цитирай

chef
Цитирай

bouquet
Цитирай

Тази тема ми става любима веднага. И за протокола:
Пиле с ориз.
Скумрия с доматен сос и маслини.
Цитирай

Най-бързо правя сирене в гювече, в микровълновата 35
Цитирай

Най-бързо правя сирене в гювече, в микровълновата 35
евала на мъжете ви че се наяждат с това..ние като имаме само супа,дори с месо,бащата на децата вика-а какво има за ядене? Laughing Новото ми откритие е че елдата седи сварена в хладилник доста време(около 10 дни засега съм пробвала),та варя уикнюенда и имам за бързи решения (елда-дом.сос,пиле от свареното преди - зеленчуци замръзени-кимион-затопля се всичко за 10мин). По тази логика мисля да пробвам с киноа,фаро и пр.варива,те стават и за закуски,но пусто времето им за варене през седмицата ме обърква.
Пенкейксовете на  Аелис правя около 100,деля в пликчета и замръзявам тоже-супер засукана закуска за през седмицата,дете си го носи и на у-ще.
Моят проблем е че хем да е бързо,хем  да не се пържи,хем да не е 1/2 фабрикат (наденици и пр-тц),хем ползено и по тази причина 1 решение е готвене накуп уикенда.
И последно-рецепта бърза
-спанак- +лук+ пиле на хапки+подправки 2 л.сметана или бешамел или ч.л.майонеза+кис.мляко- +/- кашкавал - нещо дето прави бял сос- правя 3 порции поне-добре се замръзява и е чудна гарнитура за макарони/оризи и пр
Цитирай

Пиле на грил! От близкия магазин Mr. Green
Цитирай

Чудесни предложения, момичета! И аз да се включа с няколко неща:

Замръзен зелен фасул, яхния
Замръзен спанак с ориз + сурова наденица - печена във фурната
http://---/forums/viewtopic.php?p=213#p213
http://---/forums/viewtopic.php?p=213#p212
http://---/forums/viewtopic.php?p=298#p298 + задушени замръзени зеленчуци за гарнитура
пилешки пържоли на грил тигана
пържена риба
кюфтета(може каймата да се приготви от предния ден)
крем супи
гюведжета
вкусотия "Албена" = мързеливи чушки бюрек от форума

Цитирай

*Star*,радвам се,че ти допадат рецептите,от която ти е харесала-възползвай се смело!
Да благодарим и на всички момичета,които ги споделиха с нас! Hug

Сетих се за още нещо,което става бързо,а и спомага да се оползотворят разни поизостанали продукти.Аз му казвам мързелива баницо-пица,в зависимост от продуктите.За основа винаги използвам стар хляб,може на половинки филийки,може и на по-малки парчета.Намазнявате дъното и стените на тавичка,подреждате хляба на един пласт.Ако ще е мързелива баница заливам със смес от яйца,кисело мляко и сирене.Ако ще е като пица леко сиропирам хляба с дом. сок или разредена лютеничка,подреждам парчета филе/шунка/луканка и т.н.,кисели краставички,маслини,топено сиренце,печен пипер или каквото изнамерите в хладилника.Отгоре ръсвам подправки на вкус,заливам със смес от яйца и кисело млако.Накрая отгоре слагам тук-там парченца масло и слагам да се пече.

Цитирай

аз днес мисля да правя омлет.аз го правя така:разбивам 4 яйца и към тях прибавям кренвирш,натрошено сирене и настърган кашкавал.всичкото това го изсипвам в тигана и пържа и после го обръщам.малко ми е трудно това обръщане,един път ми се разпадна  Embarassed
Цитирай

.......Аз му казвам мързелива баницо-пица,в зависимост от продуктите.

PURE ELIXIR -че, това много ми хареса, и за закуска ще стане! bouquet
Цитирай

Може ли рецептата, че не я откривам bouquet
Цитирай

Може ли рецептата, че не я откривам bouquet

Заповядай! bouquet
Цитирай

Браво! Изглежда страхотно, а е толкова лесно! Това отдолу хартия ли е?
Цитирай

Като няма много време за готвене запържвам кайма, рязвам един два домата,
прибавям 3-4 яйца.
Разбъркавам и готова е топлата манджа.
Става да се яде и с макаронени изделия
Цитирай

Kuskus-става за 5мин по часовник. В това време-пресни борколи,лук,моркови,грах замръзен на тиган без мазнина да поомекнат,но не да стават кашкави.Сирене в кускуса,отгоре зеленчуците-децата снощи изядоха по купа  и кусур;  стана готово буквално за времето докато си облекат пижамите и си оправят дрехите за следв.ден,т,е не повече от 10 мин от пускането на котлона до сервирането.
Цитирай

Лабрекс,Диманка,радвам се,че ви допада рецептата! Hug
Да,отдолу съм покрила тавичката с пекарска хартия,че да ми е бързо не само готвенето,ами и миенето Wink.
Лабрексче,става и за закуска/като баница/,и за вечеря/като пица/.
Забравих да напиша ,че може да се поръси с настърган кашкавал 5 мин. преди да е готово.

А пък ако замените хляба със сварени картофки на по-едри кубчета/може да се добавят и други зеленчуци по желание/ и процедирате с добавките и заливката като при мързеливата баницо-пица,ще се получи бърза запеканка Wink .

Цитирай

PURE ELIXIR и трите варианта ми допадат
Цитирай

Предложенията ви са много апетитни!  Love Аз когато нямам време за готвене правя  Бъркана пица на maia4444 , както и кренвирши на фурна с яйца, сирене и домати.  Smile
Цитирай

Изпревариха ме с кускуса- като видях 7 мин приготвяне и ми светнаха очите  Laughing

Да ви подсетя за печени червени чушки с доматен сос + чесън + магданоз.

Булгур, наместо ориз за разнообразие. Става и в супа. (имам чувството, че става по- бързо също).

Напоследък правих ред патладжани (предварително обелени и накиснати в солена вода), докато отцеждат от горчивия сок, задуших лук, чесън, морков, домат. Редих ред патладжани, ред зеленчукова смес, поръсих с булгур и пармезан. Така 3 реда. Сложих малко вода, накрая залях с 2 яйца + 3 с.л. кисело мляко, поръсих с копър. Може да се консумира и студено.

Да препоръчам и гъбената крем супа (аз пасирам сместа) на ЧервеноВинце (има я в любими рецепти). Не използвам бульон - само вода. Става много бързо също.
« Последна редакция: Ср., 14 Юли 2010, 00:44 от Niki1 »
Цитирай

PURE ELIXIR и трите варианта ми допадат
Много се радвам!  Very Happy  bouquet

С риск вече да стана досадна Embarassed,но както е видно у нас вечерите обичайно са бързи/без поч. дни/,затова се сещам за още две много любими рецепти у дома,за които благодаря отново на авторките им.   bouquet
Първата е Златните картофки на Лео, рецептата  .

Втората е тази рецепта на Пина,мноооого вкусно нещо. Peace

Цитирай

maj е време за тема- бързи вечери-light:)
чудесни идеи има тук,но пусто не пържа и ако се махне това и яйцата/наденици/кремвирши/тежки сирена не остава много..все си мисля че аз нещо пропускам,но чета ли чета и няма угода-или е полезно и бавно (или разчита на замръзености,к не ми е сред най-предпочитаните сценарии и то),или е не-особено-полезно и бързо..въртя го и пак докарвам до маратонно готвене през уикенда..
Цитирай

Темата е много полезна и вече принтирах доста рецепти от нея Smile.Мислех да отварям днес подобна тема за изпитани вкусни и бързи рецепти Smile. Моля слагайте и линкове към рецептите, за да е по лесно за ориентиране.Да не е само спам ще споделя рецепта за много вкусно предястие с тиквички и сирене тип крема.
Това са продуктите за три порции Smile

Необходими продукти:
3 тиквички
1 крема сирене
2 препълнени супени лъжици гъсто кисело мляко/ на баба 4,5 %/
пушено пилешко месо/ става и с шунка, колбас и т.н/

Приготвяне:
Тиквичките се режат тънко на филиики, осоляват се и се пекат без мазнина на оребрен тиган.
Подреждат се в чашки за крем карамел.Като се редят една до друга по ръба на чашата и се оставя се и да 'висят' крайщата отвън.Ама и аз го обясних, но мисля,че ще стане ясно какво имам напредвид.
Смесват се крема сиренето, киселото мляко и нарязаното на кубчета пушено пилешко месо и се пълнят купичките.С висящите крайща се покрива плънката Smile. Остава се в хладилника за 2 часа. При консумация се обръща и се украсява по желание.
Много е вкусно, бързо и ефектно
Цитирай

maj е време за тема- бързи вечери-light:)

Има тема снимай и покажи - лайт. Аз също избягвам саламите, яйца, тежки сирена и бульони, но освен хапване на сурови (задушени) зеленчуци този сезон, друг вариант не виждам. Вчера мъжът ми ме попита дали е ок детето да яде полусурова тиквичка.. Навремето съм вечеряла - сурова чушка натъпкана със сирене и хляб (домат острани); Хляб, сирене и домати.

Темата е за вечери, но спестявайки време е и торта Мюсли на Сладка Хапка. Модифицирала съм я за чаша - бисквити, к. мляко, овесени ядки, плод, бисквити, к. мляко...Слагам чашата вечерта в хладилника, сутринта закусвам без суетене.

Цитирай

Огретен от тиквички:
Нарязваш ги на кубчета, добавяш сол, олио и съвсем малко водичка и ги мяташ във фурната. Като се позапекат, разбиваш яйца, прясно мляко, сирене и нарязан копър, заливаш и печеш да зачервяване.  Много е вкусно, а и не стоиш над яденето, то само си се готви.
И накрай- кисело мляко + чесън+ още копър- като сос към огретена.
Наздраве!
Цитирай

Ники,има,но лайт темата е  80% великолепно здравословни свръткавости..аз съм в търсене на супер бързи полезности Laughing
Цитирай

Анет, една бърза мексиканска супа, ако ти върши работа.
1 консерва нарязани домати(или пресни), около 3 чаши chicken broth, може и зеленчуков, 1 глава лук, зехтин. Вари се около 10-15 мин. да поомекне лука (понякога слагам и малко салса).
В купите за супа слагам нарязано пилешко месо, остатък от предния ден, ситно нарязано зеле, авокадо на кубчета и заливам. Може и сирене, като допълнение, слагам крутони, вместо тортила чипса.

п.п. И да не забравя и аз имам рецепра с кус-кус  Laughing Обърквам го с чери домати, нарязани на половини, краставица, нарязана на малки кубчета, малко лимонов сок, зехтин, българско сирене.
« Последна редакция: Ср., 14 Юли 2010, 23:21 от Кейси »
Цитирай

Кейси ме подсети за всички форми на такос и тортили. Не ги правя- купувам от магазина готови. На котлона без мазнина слагам тортилата - вътре кашкавал, покривам с друга или просто загръщам ако е по- голяма.
 Понякога правя бурито - слагам ориз (15 мин приготвяне), салса или на дребно нарязани домати и лук, кашкавал, какъвто има, маруля нарязана на ситно, ако има пилешко останало от предния ден.
Цитирай

А, да, добре че са тортилите, винаги се намира, какво да накълцам набързо от хладилника. Ще изхранвам и детето с тях в училище.
Аз съм основно по супите, че са ми по-нетрудоемки. Но, доста идеи почептих тук, предвид че, все го заобикалям този форум.  Smile
Цитирай

Кейси,мерси,тази супа баш се втъква в изискванията ми за време и полезност Very Happy Нашите деца не са фенове за раповете нещо,сухо било,изпадали продуктите,нам си какво си,но си заслужава да се пробва пак.
Цитирай

Сухият момент, го решавам с кетчуп, кисело мляко, най-често - подквасена сметана отстрани. Топи и яде. Или слагам червени чушки от буркан, те са по-сочни.
Цитирай

Страхотна тема, момичета  bouquet

Снощи изпробвах мързеливите чушки бюрек и станаха чудни. Само дето намалих малко съставките на сиренето и яйцата, че за лятото ми се видяха множко.

Също така се присъединявам към рецептата на PURE ELIXIR за баница или пица със хляб - бързо се приготвят и стават винаги супер!

Обещавам тези дни да пусна и аз някоя и друга идея, но само да ви изчета подробно, че да няма повторения.
Цитирай

За първи път пиша в този форум,но информацията ми беше изключително ценна. Very Happy Аз досега се справях ,като нарязвах картофи,лук и шунка във фурната и сметана на всичко!Мерси .
Цитирай

ето нещо бързо и от мен :

домати на фурна

нарязвам  доматите на половинки  ( около 7-8 домата ,използвам мн .голям гювеч за по-голямо количество )  да се запълни една тава или един голям гювеч, посолявам ги леко и  ги заливам с малко олио . Когато са почти готови  ги заливам със  сос от  самите домати ( просто гребвам от  тавичката  и нарязан чесън,мента  и чубрица. заливам и оставям за още 10 мин във фурната. Чудесно за вегетариянци със  много сирене и  препечени филийки или  за  месоядните  салам или каквото се сетите.
Цитирай

Ето и една идея от мен. Изсипвам в тенджера един буркан гювеч ( вътре е с домати, моркови и всякакви зеленчуци), добавям 2-3 картофа и нарязана шунка. Може и малко лук или чесън. След половин час имам вкусно ядене.
Цитирай

Още нещо бързо от снощи (Анет, 15 минути макс.  Smile ) - пилешка супа с броколи. Исках да направя пилешката с тиквички на Танита, но се оказа, че няма тиквички, та използвах замразени броколи. Няколко минути задушаване в тенджерата с масло, 3 чаши пилешки бульон, лъжица брашно. Като се посгъсти, добавих поредното останало печено пилешко. Накрая и малко мляко и за 2-3 минути на слаб огън.
Цитирай

Снощи по случайност открих нещо бързо и вкусно в магазин 'Сани'. При замразените храни е, кутия с около 900 г. месо.Надписът е 60 Piece Meat Kebab, в единият ъгъл  на кутията  пише Iceland Party. Има няколко вида кюфтенца - агнешки, пилешки, свински и пикантни такива, и още 2 вида пилешко с пълнеж. Общо 60 парчета, всяко на клечка. Пекат се половин час във фурна. Цената е 5лв. Харесаха ми и смятам да взема пак, да имам във фризера.
Цитирай

Ето и моето предложение:
Пет -шест люти чушки леко ги запържвам в тигана и заливам с шест-седем разбити яйца със сол.
Убийствено е... Hug
Цитирай

От изминалия уикенд, установих, че бързо се приготвят:

- гъби с ориз ( 150 гр + 1 ч.ч. ориз + 2 домата)
- пълнени тиквички със сирене и яйца; (издълбава се вътрешността, сложих на котлона да се поизпари течността, добавих домат, сирене, 1 яйце; върнах и запекох. Следващият път ще пробвам да сложа галета, за да стане сместа по- гъста и да не се налага да изпарявам на котлона).

И двете във фурната станаха за около 30 мин.
Цитирай

Ne баш вечеря,но идея- правя големи количества зеленчуков бульон (2-3 литра) и замръзявам. После супи и сосове стават за минути,а качеството е добро,няма толкова сол и оцветители като готовите кутии..
Цитирай

Запис.
Цитирай

Ники,има,но лайт темата е  80% великолепно здравословни свръткавости..аз съм в търсене на супер бързи полезности Laughing

Mr. Green oH, Анет!
1. Най-бързото пилешко - обезкостени и обезкожени пилешки бутчета (така купени, да не тръгнеш да си играеш да обезкостяваш!) се измиват, мятат се към йената и се заливат със горчица, соев сос, някаква полуполезен готов марината/сос, какъвто се намира в хладилника, мед, задължително някакъв алкохол (защото от него омеква месото) - около 1/2 чаша вино, водка, бира... похлупва се йенската и се пече (желателно) на средна фурна... време за приготвяне - 3 мин! Печене - зависи колко сте гладни  Very Happy
Същите пилешки мръвки заливам с кисело мляко, горчица и къри... ако си прежалила 3-те мин сутринта се маринова цял ден в хладилника (вкл 1-вия вариант), ако не си прежалила - заливаш и мяташ във фурната!

(ако си пуснала така и така фурната заради пилешкото разбира се си метнала и 2 кг дребни картофчета небелени, оваляни със зехтин и каквито италиански подправки ти се намират под ръка и/или следващата тава със гъби, чушки, тиквички, карфиол, подобни, нарязани наедро и набързо - пак зехтин и подправки и малко балсамико и ги оставяш да станат нечовешки крехки и сладки)! Ако останат - копър и магданоз щедро + оцет и да се мариноват за антипасто!

2. Заливаш оризови спагети или фиде с вряла вода и докато 5 мин киснат режеш всичко, което пасва на идеята "азиатска салата" - краставица, зеле, моркови, маслини, сусам (не режеш!), парченца пилешко старо, лют сос, копър, авокадо, етц. - разбъркваш всичко с сусамено олио, соев сос, оризов оцет, копър - мяташ за 5 мин в камерата - всичко 10 мин, наяжда добре, става със лингуини/тънки спагети.

3. Chirashi Sushi
http://www.sushifaq.com/homesushi/howtomakesushiathomechirashi.htm

Оризът става за хммм, 20 мин от-до, рязането на останалите неща - 10 мин, остават ти 10 мин да изтичаш до магазина за хубаво саке Smile)) (аз го поливам и със чай от джинджифил, топъл)  Crazy

4. Намираш някакви азиатски пелмени, по-здравословни по китайско-корейско-тайските магазини и вместо да пържиш и да се потиш мятяш във вряща вода за 5 мин, местиш към тава, нежно поръсваш със зехтин и печеш 15 мин. (много добре засища гладни мъже, дето все не им стига!)

5. Боб, леща, сух грах, етц варива - след първото изливане на водата пъхаш всички чушки и мерудии в боба и да си ври там... (зеленчуците не се режат!) - 3 мин преди вечеря вадиш главата лук, чушката, домата, етц. и с пасатора им виждаш сметката за 15 сек. връщаш в боба. Време за врътня по боба - под 5 мин!

(ужас, като за пръв пост в кулинарния сериозно се олях  Crazy )
« Последна редакция: Пон., 19 Юли 2010, 22:21 от Agent Provocateur »
Цитирай

И аз да предложа нещо,което ми подсказа кумата на която гостувахме тези дни.
"Панирано" пилешко филе в тава,на фурна:
Няколко филета(колкото прецените че са нужни) се нарязват на тънички парчета и се мариноват за половин час(може и по малко,а може и хич) в бира(аз мисля да ги мариновам в соев сос и подправки).Всяко парче се намазва с майонеза и овалва в галета.Редите в тава и печете до готовност.Доста вкусни,сочни и непържени Peace
Цитирай

Сетих се още нещо - за тези, които имат готова доматена манджа в бъркани. Само й се чукват 3-4 яйца, около 5 минути бъркане до готовност на яйцата, слага се малко сирене накрая и се маха от котлона. Ето ви готов миш-маш за има няма 5 минути.  Mr. Green
Цитирай

същото, но без бъркане практикуваме ние и е една от любимите ни бързи манджи

друга любима е Печени чушки с яйце и сирене - бърза и лесна лятна манджа

новото ми откритие Тиквички с копър и чесън по един бърз начин
Цитирай

Запис  bouquet
Цитирай

Момичета,ето още две рецепти,които ми се струват сравнително бързи за приготвяне,а вярвам ще се харесат на много от вас.На мен лично ми допаднаха,копирах си ги,а и позволяват доста импровизации. Peace

Тиквички с картофи и Картофи миш-маш
Цитирай

spam-аз открих решението,трябва ми кърпичка тип "кърпичке дай да ям" дето я имат добрите герои по приказките.
Снощи се прибрахме в 8.10 от басейн,децата си лягат най-късно в 8.45-9. Изборът е
-ядене навън  в кафето на басейна (тц,гадории)
-не ходене на басейн или седене до по-рано.т.е не повече от час и половина защото съм на работа преди това
-сухоежбина к съм приготвила сутринта и е седяла в служ.хладилник (практикувам,но резервирано по ред причини)
-сготвено през уикенда (редовна практика),топли се /изстива докато се къпят,8.30-8.45 ядат, 8.50-в леглата
Инак кое е това дето няма яйца,не е 1/2 фабрикатно/сухо,има някаква хран.стойност, готви се от 0 и изстива за 15мин тотално освен магическата ми кърпичка Laughing-не знам
Цитирай

Инак кое е това дето няма яйца,не е 1/2 фабрикатно/сухо,има някаква хран.стойност, готви се от 0 и изстива за 15мин тотално освен магическата ми кърпичка Laughing-не знам

Попара с прясно мляко  Mr. Green
Цитирай

PURE ELIXIR -  thumbsup - това с картофите и тиквичките е супер лесно и бързо. Аз понякога правя заливка с кисело или прясно мляко, сиренце и кашкавал, плюс шарен пипер или бял - според това какъв имам под ръка, от зеленилките още в началото добавям освен пресен чесън, ако има, копърче, пресен лук и магданоз. А втората рецепта не съм се сещала да я правя, звучи апетитно, но си мисля какво ли ще стане, ако сложим картофките и чушките под фолио за кратко и после да се добавят останалите съставки и да се запече  newsm78. Пробвала ли си подобен вариант?
Цитирай

какво ли ще стане, ако сложим картофките и чушките под фолио за кратко и после да се добавят останалите съставки и да се запече  newsm78. Пробвала ли си подобен вариант?
И двете рецепти не са мои,вчера си ги копирах ,защото ми допаднаха и реших да ги предложа и в тази тема,защото са интересни и сравнително бързи.
Аз също бих сложила картофките да се задушат под фолио,пипера може да се сложи и той предварително,а после само да се допълнят кошничките със смес от яйце и сирене,или яйце и  кашкавалче.Но ако пипера леко се задуши в масло,както го е дала авторката на рецептата,аромата му е страхотен.Така че,ако човек много бърза може да си улесни процедурата и да не се занимава да сотира пипера.Освен това тези картофени кошнички като се задушат и поомекнат в тавата/под фолио или под капак в йена/ могат да се напълнят с безброй комбинации според наличните продукти и вкус, и да се върнат да се запекат. Wink
Цитирай

spam-аз открих решението,трябва ми кърпичка тип "кърпичке дай да ям" дето я имат добрите герои по приказките.
........Инак кое е това дето няма яйца,не е 1/2 фабрикатно/сухо,има някаква хран.стойност, готви се от 0 и изстива за 15мин тотално освен магическата ми кърпичка Laughing-не знам
Имам приятелка дето е с подобен ден,запълнен до последната секунда....Тя готви през почивните дни няколко манджи,слага в кутии и след изстиването на яденето - прибира във фризера.Кутиите ги надписва.И така....Прибират се - слага да се стопли,докато се изкъпят -изстива,ядат и са готови с "кърпичке дай да ям"  Mr. Green
А на всичкото отгоре всеки си избира какво да му се стопли(от кой вид манджа)  hahaha
Абе хитро!
Цитирай

Cool моят мъж е майстор на яднето в кутии - прави едновременно от 3 до 5 манджи и нарежда кутиите по хладилника + фризера. Колкото повече съм го нервирала, толкова повече готви - това му е "терапията за гняв"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Благодарности на Дес за идеята за "панирано печено пилешко" - стана бързо и чудно; както и на одбрата душа, която даде рецепта някъде напред за картофено-тиквени печени кюфтета... страхотни!

Друг вариант за вечеря, който практикувам по горещините е да почна да правя някаква стандартна салата - зелена/шопска/етц и да я дообогатявам с продукти - пилешко/риба/спагети/гречка, докато се превърне в твърде богата и голяма салата и си стане ядене.
Цитирай

Ето и от мен няколко бързи неща.

пилешка брушета

съомга на тиган

печена съомга с вино

зеленчукова супа

спаначена супа
Цитирай

Предлагам ви нещо, което приготвих много бързо и стана много вкусно!

Запеканка с ригатони

1/2 пакет ригатони - сурови
1/2 кутийка сладка царевица
телешки салам /шунка на кубчета
сиренце
малко гъбки - стерилизирани
за хрупкава коричка - настърган кашкавал
за заливка - 1 фикс "Малки тайни" за макарони Болонезе /за суровите макарони/, разтворен в прясно мляко и вода

Пекох във фурната докато се зачерви апетитно, около 30 минути.
Това имах в хладилника, това сложих!
Цитирай

За 5 мин снощи стана гаспачо-то (ядохме го веднага,за днес ще се е изстудило и станало чудесно съвсем)
В блендер слагам какъвто зеленчук имам суров,но основно домат,лук,краставица,чушка,магданоз,чесън,малко олио/оцет/лимон- бърка се докато стане пюревидно,но не съвсем.Децата го ядат със сирене надробено вътре.
http://www.menumag.bg/recipes/view/506
Цитирай

Преди няколко дена правих супа с аспержи ,която стана за 15 минути.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg135050.html#msg135050
Цитирай

Ето и от мен 2 рецепти:  Взимате замразени зеленчуци и ги изсипвате в тавичка.Поръсвате с 1-2 с.лъж.Вегета и слагате малко зехтин и съвсем малко вода.Печете около 30мин.Стават страхотно вкусни!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Другата рецепта е доста калорична,но и вкусна:Пилешко филе,охладено го нарязвате на малки парчета и го запържвате в тиган ,докато побелее.После добавяте 250мл.сметана за готвене и околко100 гр.настъргано синьо сирене и черен пипер.И така ,докато сметаната почне да се сгъстява.Накрая преди да го махнете от котлона се добавя и настърган кашкавал.Времето за приготвяне е около 15-20 мин.                                                                                                                                                                                                                                                     
Цитирай

Пилешки котлети Нежност-страхотна рецепта ,много сполучлива
     Peace
Продукти

* 400 г пилешко филе
    * 1 бр. яйце
    * 3-4 с.л. майонеза
    * 3 с.л. нишесте
    * сол, черен пипер и подправки по избор

Приготвяне
Месото се нарязва на малки парченца. Яйцето се разбива с майонезата, солта, пипера и другите подправки, прибавя се нишестето и се разбива добре. Смесва се месото с яйчената смес и се оставя в хладилника за 2 часа. Ако се остави в за 1 нощ е по-добре. Слага се от сместа с лъжица в загрята мазнина (не много силно, защото има майонеза) и се пържат до златисто от двете страни на среден огън.
източник: Веселият готвач
Цитирай

Пиле фрикасе - пилето сварено от предната вечер.
Кюфтета със сос - кюфтетата омесени и сварени от предната вечер.
Лазаня.
Пилешки котлети Нежност-страхотна рецепта ,много сполучлива
     Peace
Продукти

* 400 г пилешко филе
    * 1 бр. яйце
    * 3-4 с.л. майонеза
    * 3 с.л. нишесте
    * сол, черен пипер и подправки по избор

Приготвяне
Месото се нарязва на малки парченца. Яйцето се разбива с майонезата, солта, пипера и другите подправки, прибавя се нишестето и се разбива добре. Смесва се месото с яйчената смес и се оставя в хладилника за 2 часа. Ако се остави в за 1 нощ е по-добре. Слага се от сместа с лъжица в загрята мазнина (не много силно, защото има майонеза) и се пържат до златисто от двете страни на среден огън.
източник: Веселият готвач
Тази рецепта + нарязан кашкавал на малки кубчета . Оформяш кюфтета и печеш в тава, върху хартия за печене. Не помня чия беше рецептата, но е изключително сполучлива и бързо става като всичко е приготвено от предния ден/вечер. Само оформяш и печеш  Peace.
Цитирай

Вчера готвих червена леща. Всичко с подготовката и варенето - общо 1 час.
Цитирай

Вчера правих гъбена каша с ориз.Отне ми около 30 минути,забави ме рязането на гъбите.

Цитирай

офф:

п.п. И да не забравя и аз имам рецепра с кус-кус  Laughing Обърквам го с чери домати, нарязани на половини, краставица, нарязана на малки кубчета, малко лимонов сок, зехтин, българско сирене.

изпробвано  Laughing малко скептична бях заради лим сок, и сложих на страна, но установих,  че ми харесва. Време за приготвяне 10 мин.
Цитирай

Вчера правих гъбена каша с ориз.Отне ми около 30 минути,забави ме рязането на гъбите.

A moje li i receptata?  (izvinyavam se za latinicata,  no pi6a ot telefona)
Цитирай

Zелена салата-домати на големи парчета-нахут от консерва-авокадо- зелен лук-магданоз (лимон,зехтин,сол); препечен полезен хляб и сирене-това яде домочадието често напоследък,засищащо и задоволително откъм време/съдържание.
Цитирай

Здравейте и от мен честичко надничам при вас че с дечко нямам много време за готвене. Честичко хапваме паста Embarassed че бързо става ето как я правим:
Докато се вари пастата режа зелена салатка, домати, краставица и шунка, правя сосче от кисело мляко и майонеза 1:1, Омесвам всичко с охладената паста и готово не повече от 30мин.
А милото я приготвя с царевица, прясно зеле, шунка или риба тон в собствен сос, а сосчето гоправи от кис.мляко и майонеза 1:1 към тях слага по малко  горчица и майонеза да ви е сладко.
Цитирай

1 или 2 пак.кайма/зависи колко хора сте/
2 яйца
2 суп.л олио
1 ч.ч. кисело мляко
1 каф.чаша брашно
кашкавал за поръсване отгоре
сух/зелен лук/какъвто имате/
1-2 моркова
2 чушки
3-4 гъби
3-4 нарязани маслини
  /по желание може да се включат и други зеленчуци-каквото имате- тиквички,патладжани,прясно зеле/

Всички зеленчуци се нарязват и се задушавт леко с малко сол и захар/колкото сол,толкова и захар/,към тях се прибавя каймата като се раздробява като за мусака,Всичко се обърква хубаво и се смесва с отделно приготвените в дълбока купа кисело мляко+брашно+яйцата.Става като кексова смес,изсипва се в тавичка върху хартия за печене/че е по-лесно/ и се пече,като малко преди да се извади се поръсва кашкавала.
  Нарязва се на порции и се сервира със салата,а ако нямате нищо може и с кисело мляко/като мусаката/.
  Същото това ястие,ако го опечете в по-голяма тава/да стане по-тъничко/ ,може да се поднесе като парти-хапки с клечици.Освен това може да се направи и без зеленчуците-само с кайма,кис.мляко,яйца и брашно-пак става.
Цитирай

Ето рецептата и в мое изпълнение:

didik ,интересно предложение за солен кекс,ще го пробвам и ще докладвам! Hug
Цитирай

Изглежда вкусно, особено за гладни Smile
Цитирай

правих пиле с фъстъчено масло,стана за 15 мин,без гарнитурата обаче (един бърз ориз може да се метне за това време)
3-4 пил.гърди на малки хапки,1 глава лук-2 малки домата,подправки на око-на силен огън за 5-7мин; 1/2 чаша заквс. сметана и 1/2 чаша фъст.масло,вода малко=залива се да побълбука до 15ина мин.Стават около 8 порции ако се яде с гарнитура.
Цитирай

И тук му е мястото да посочим "Патладжана със доматен сос и чесън" на Тайна. Заслужава си овациите. Рецептата: В темата "Ти какво сготви - снимай, покажи!" Peace
Цитирай

Може ли рецептата за патладжана. Звучи супер за лятна манджа
Цитирай

Заповядай http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=514219.msg15894322;boardseen#new
Довечера ще го правя.
Цитирай

Ау, супер, мерси, и щом не се пържи предварително- чудесно просто. Тайна е голяма работа, признала съм я аз по всички въпроси.
Цитирай

Здравейте  МОМИЧЕТА:hug: Hug
Да се запиша и аз със няколко рецепти бързички все на тях наблягам  Wink Mr. Green

ПАТАТНИК   ОРИЗ СЪС МАСЛИНИ       Спагети възелче     ПРИНЦЕСИ    

Тиквени кюфтета    САНДВИЧИ     Родопски колаци   Крем супа

Цитирай

Едни много бързи гъбки с азиатски вкус, може да сервирате с бял или кафяв ориз.
http://tanitaang.blogspot.com/2010/08/stir-fry-oyster-mushroom.html

Цитирай

Готвя в тенджерата под налягане и там всичко става бързо.
Цитирай

Запис и от мен!

Love Love Love Love

Пиле фрикасе, спагети, сандвичи, пилешко със зеленчуци и гъби на тиган, тиквички суфле, бутер-банички или пици......
Цитирай

Smile
Цитирай

bouquet
Цитирай

Спагети, пица, скара, риба, омлети, миш-маш, гювечета, панирани пилешки филета
Цитирай

Особенно в тия жеги съм за бързите вечери.Интересни предложения,ще се възползвам от някои още тази вечер!
Цитирай

Бърза рецепта за френския зелен фасул, стана разкошен, дадоха ми я като идея в магазина.
Не знам, дали го има в България този вид, тънък и дълъг, по-нежен е от обикновения зелен фасул.
Овалян в зехтин, сол на вкус и нареден тавичка, отгоре се поръсва със ситно настърган пармезан и за 15-тина минути на 400Ф (200С).
Цитирай

-Любимото ми за бързи вечери е гювеч в различни варианти (с пилешко, свинско, постен) - миеш, белиш, режеш и печеш без да обръщаш внимание. Докато се опече имаш време за душ, почивка... или каквото ти се иска. Няма нужда от много бъркане и наблюдение.

- пълнени чушки с яйца и сирене на фурна (аз обичам и бюрек, но ако хапвате повече ще ти се изпържи душичката в тая жега докато станеш)

- яйца по панагюрски

- таратори, салати..

- различни видове запеканки

- скара
Цитирай

1 или 2 пак.кайма/зависи колко хора сте/
2 яйца
2 суп.л олио
1 ч.ч. кисело мляко
1 каф.чаша брашно
кашкавал за поръсване отгоре
сух/зелен лук/какъвто имате/
1-2 моркова
2 чушки
3-4 гъби
3-4 нарязани маслини
  /по желание може да се включат и други зеленчуци-каквото имате- тиквички,патладжани,прясно зеле/

Всички зеленчуци се нарязват и се задушавт леко с малко сол и захар/колкото сол,толкова и захар/,към тях се прибавя каймата като се раздробява като за мусака,Всичко се обърква хубаво и се смесва с отделно приготвените в дълбока купа кисело мляко+брашно+яйцата.Става като кексова смес,изсипва се в тавичка върху хартия за печене/че е по-лесно/ и се пече,като малко преди да се извади се поръсва кашкавала.
  Нарязва се на порции и се сервира със салата,а ако нямате нищо може и с кисело мляко/като мусаката/.
  Същото това ястие,ако го опечете в по-голяма тава/да стане по-тъничко/ ,може да се поднесе като парти-хапки с клечици.Освен това може да се направи и без зеленчуците-само с кайма,кис.мляко,яйца и брашно-пак става.

Много интересна рецепта.Усеща ли се вкуса на киселото мляко ,че моичкия хич не го долюбва? Very Happy
Цитирай

Пържени чушки с доматен сос - вместо запис
Цитирай

Пържени чушки с доматен сос - вместо запис
това ми е любимо Smile
Мерси за идеите момичета..аз съм доста зле в готвенето(не е моя оценка за съжаление , та помоща Ви ми е много ценна) Mr. Green
Цитирай

- Тиквички с ориз (аз добавих и гъби към ориза -от кен)

- Кюфтета от пилешка кайма (кайма+1 яйце+наст. кашкавал+галета+сол+чер пипер- пекат се)

3 бр пилешки гърди - сварих и добавих много вода и зеленчуци. После използвах бульона и направих 3 манджи - пиле с грах, пиле с ориз и пиле с картофи.
(Към амер група - купих амишко пиле. За първи път много време миришеше прекрасно и трябваше да сложа малко мазнина).
Цитирай

-таратор
 -пица
 -мързеливки
 -баница с готови кори
 -крем супа от червена леща- 15мин.

Не се сещам в момента за друго... Ооо, най вкусното и бързо в тези жеги ми е една хубава голяма салатка с домати, чушки, лук и много сирене. И мъжът е щастлив, защото има мезе за ракийката. Laughing
Цитирай

Какво е "мързеливки" и как се приготвя?
Цитирай

Mързеливки или добруджанки и под двете имена са известни тук Peace
Цитирай

Предлагам и моя вариант за бърза вечеря, която ще ви отнеме 30 мин.

Купички/гювечета - сирене по шопски/тракийски.

Претърсвате хладилника за продукти. В общи линии ви трябват:

сирене
колбас
лук
домат
яйца
риган/босилек

Нарязвате колбаса и лука, слагате ги заедно със сиренето и домата в гювечетата, поръсвате с подправката и чуквате по едно яйце във всяка купичка. Пукнете жълтъка, за да се разлее.

Слагате гювечетата в микровелето като за всяко от тях е необходимо време между 3 и 5 мин. /ако микровълновата позволява да се слагат по две едновременно, 5-7 мин. ще са достатъчни гювечетата да са готови/.

Резултатът е бърза и вкусна вечеря за кратко време.

Оставям на вас добавки, които имате - кашкавал, топено сирене, няколко вида колбас  ....

Добър апетит!
Цитирай

Предлагам Ви едно бързо ядене, което става светкавично за забързаните домакини, но трябва вкъщи да сте почитатели на пилешките дробчета. Рецептата ми е от една колежка и ме спасява, когато закъснея от работа, а няма какво да се вечеря. Ето и рецептата: ПИЛЕШКИ ДРОБЧЕТА С ВИНО И СМЕТАНА - 1 пакет пилешки дробчета, 1 кутийка малка заквасена сметана /200 гр./,  1- 1,5 чаена чаша бяло сухо вино, сокът на половин лимон, сол, черен пипер.  Приготвяне: измитите дробчета се слагат в тенджерата да се задушат с виното до готовност /вода не се добавя/, след това се слагат подправките - сол, черен пипер, сокът на лимона, а накрая, когато дробчетата са готови се добавя сметаната, разбърква се добре, сосчето става едно такова много приятничко и ГОТОВО. Нищо работа и вечерята е готова, салата - според сезона. ДОБЪР АПЕТИТ.
Цитирай

Сега готвя рецептата на Дидик с кайма и зеленчуци, да видим дали ще я докарам.
После ще пиша за резултата.
Цитирай

Mързеливки или добруджанки и под двете имена са известни тук Peace

Ето за това питах в много теми
Благодаря,Дес bouquet
Цитирай

Чудно стана ястието! Дидик, много вкусно и лесно.
В момента пека на Тайна патладжана с домати.
Продължавам да си правя меню от тук.  bouquet
Цитирай

Ще следя темата с интерес!  Hug
Цитирай

500 г спанак, задушава се с малко масло. Изцежда се хубаво, обърква се с 1 чаша рикота (извара), 1 чаша настъргана моцарела или каквото друго твърдо сирене има, 2 яйца, малко сол и във фурната на 180 (350 Ф)
Анет, екстра е и за училищната кутия за обяд. Правих го и в мини мъфин формички.
Цитирай

Kейси благодаря че ме подсети за спаначния браунис. Love
И той става за кутиите и е вкусен и студен.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg124486.html#msg124486
Цитирай

Пети, супер е, правя го през ден. Пробвах и с нашенско сирене.  Smile
Цитирай

Запис Smile Smile Smile
Цитирай

яйца по пангюрски
сирене по шопски
ориз с тиквички и кашкавал
скумрия на скара или във фолио
Цитирай

Мързелива баница.......

Сух хляб - може и да не е много сух....
Яйца - 5бр.
2 кофички кисело мляко
1ч.ч. вода
3/4 ч.ч. олио
сирене на вкус

Това е за голяма тава....Пропорциите могат да се намалят според числеността на семейството....

Хляба се дроби директно в тавата, слага се сиренето, залива се със сместа от олио + яйца + мляко и вода. И хайде във фурната.....

Бързо, лесно, не много скъпо.......
Цитирай

Чудно стана ястието! Дидик, много вкусно и лесно.
В момента пека на Тайна патладжана с домати.
Продължавам да си правя меню от тук.   :bouquet:

И аз да похваля гозбата на Дидик. Снощи я пробвах - стана да си оближеш пръстите.  bouquet
А патладжана с домати на Тайна е просто мечта. Лесно и бързо ястие иии много вкусно. Може и студено като салата да се поднесе.
Цитирай

Снощи правих картофена пица- много ни хареса.
Сваряват се картофите, белят се, намачкват се, обърках ги с малко сол и един белтък /жълтъкът отиде в супата/ и се разстилат в добре намазана тава. Отгоре сложих кремвирши, топено сирене, и кашкавал. Запекох около 10 мин. Опитайте, супер е.
Цитирай

ето и нещо лесно от мен
глава карфиол(може и част от нея зависи за колко човека е )
3-4 яйца
галета или царевично брашно
Карфиола се накъсва на розички(по - големи,защото иначе се разпада) вари се около 10 мин(докато омекне) в подсолена вода,след това се оцежда и се овалва в галета или царевично брашно ,потапя се в разбитите яйца и се пържи до зачервяване.За по малко от половин час е готово,за гарнитура правя чеснов сос а и с биричка върви.
Цитирай

Пиле в домати.
Загряваме олио,пускаме две скилидки чесън нарязани на филиики,пилешко филе на ивички, сол, като се позапържи се добавят домати от консерва.Слага се малка лъжичка захар.Готово е като се сгъсти соса.Времето е около 15минути.Понася пресни  босилек,бял риган,магданоз,градинска чубрица и суха мащерка като подправки.
Може да се направи и с други пилешки части но, при различните малко се променя времето за приготвяне.
Послеслов:Страхотна тема.

Цитирай

запис Smile

и аз да споделя нещо бързо и вкусно - кюфтета с доматен сос
запържвате за 15 ми доматен сос с черен пипер, чубрица и там каквото обичате и пускате вътре сурови кюфтенца (малки)  за още 10 мин и всичко е готово. Още по бързо става ако купите изпечени цариградски кюфтенца Smile(продават ги и сурови в тарелка, може да замразите във фризера)
Цитирай

Яйца в доматен сос. Когато има наличен доматен сос готов. Само се изсипва в тава и отгоре се счупват яйца. Пече се и преди да е готово се  поръсва с магданоз и/или босилек и чесън.
Картофи печени с масло и червен пипер.
Пилешки бон филенца се запържват до побеляване, добавя им се соев сос и след около две-три минути се изсипва заквасена сметана. Може да се поднесе с ориз в микровълновата. Ориз + три части вода, мазнина и сол се поставят в съд за МВ за около двайсетина минути на max. Преди да стане готово може да му се добавят замразени зеленчуци.
Цитирай

bouquet
Цитирай

качамак Smile
Цитирай

И аз се записвам да ви следя, че аз чак към 20,00 часа мога да започна да готвя. Tired
Почитатели сме на яйцата, ядем ги всякак, на омлет, на очи, бъркани със сирене, по панагюрски, варени. ooooh!
Правя, но рядко, кренвирши с кашкавал на фурната, за гарнитура ориз с кус-кус.
Утре мисля да забъркам едно тесто за пица в машината и вечерта само да наслагам отгоре продуктите и да го изпека.
Цитирай

Snarky Chimpfanny , как приготвяш ориз с кус- кус?
Цитирай

Сетих се.Принцеси на скара.Стават бързо.Имат възможност за интерпретация на тиган при много малко време....
Цитирай

Snarky Chimpfanny , как приготвяш ориз с кус- кус?

Ами в доста масло, примерно 1/3 от големите пакетчета, запържвам кус-кус, около 1 к.ч.(може и повече). Когато леко започне да покафенява, по-скоро да стане златист, сипвам и 1 к.ч. ориз и 3 к.ч. вода. Оставям на слаб огън, слагам черен пипер и сол на вкус.
Цитирай

Снощи правих картофена пица- много ни хареса.
Сваряват се картофите, белят се, намачкват се, обърках ги с малко сол и един белтък /жълтъкът отиде в супата/ и се разстилат в добре намазана тава. Отгоре сложих кремвирши, топено сирене, и кашкавал. Запекох около 10 мин. Опитайте, супер е.
О! Много вкусно звучи. Ще го пробвам, но какво количество картофи ще ми трябва за 2 малки пици?
Цитирай

Ох, това с количството трудно ми е да кажа, аз сложих 5 картофа средни, правих пицата в тава около 30 см диаметър. Стана блат с дебелина 1 пръст.
Цитирай

Ето и едно прдложение от мен.
Много е подходящо за горещите летнимесеци, когато на човек не му е до пържене и стоене до печката.
макарони съ домати, краставици, босилек.

Необходими продукти за 4 порции:
400грама цветни фузили( спираловидни макарони, в пакета са 3 цвята бяло, червено и зелено)
2-3 домата- средно големи( окол70-80гр. единия)
1-2 краставици.( около 150 гр)
босилек- пресен 1/2 връзка( и със сух става)

сол, зехтин на вкус.

Сваряват се макароните. Според указанията на пакета.10-15мин общо
докато те се варят доматите и краставиците се нарязват на малки кубчета- като за мусака.
След като се сварят макараоните- се изцеждат и изсипват в купа подходяща да побере тях и нарязаните домати и краставици.
Добавят се нарязаният босилек, солта и зехтина и всичко се разбърква.

Който обича може да добави и авокадо, също става вкусно.
Зехтинът може и да се замени с олио, а ако не обичате босилек или не се намира- може да се замени със магданоз, копър, джоджен или чубрица- с всичките съм пробвала и става вкусно.
Даже не остава за другия ден. Smile

Цитирай

Ризото- всякакви разновидности. С пиле, зеленчуци, морски дарове....
Цитирай

Много полезна тема, харесах си няколко неща.

Ето и от мен:
Кремсупа с карфиол:
1/2 глава карфиол, 4-5 картофа, 1 глава лук, 2 моркова. Всичко се нарязва на парчета, залива се с вода и се вари до омекване. Пасира се и се овкусява. Става вкусно дори само със сол и магданоз. Колкото по-ситно са нарязани зеленчуците, толкова по-бързо се вари.

Пиле с топено сирене:
2 охладени пилешки гърди (двойни, т.е. 2 пеперуди както им викат в нашата месарница) се разделят, нарязват на две през средата. В йенска тенджера редя пиле, топено сирене нарязано на колелца, чубрица. В моята овална тенджера става на 2-3 реда, зависи колко е месото. Доливам малко вода (малко, защото и пилето пуска сок), затварям с капака и пъхам във фурната. От водата и топеното сирене става бял сос, много вкусен. Това съм го сервирала и за гости с гарнитура задушени картофи в копър.
Цитирай

Една бърза, лесна, вкусна и много ароматна гръцка манджа - Спетзофай!  Peace
Цитирай

дано не повтарям някого, но сега в сезона на гъбите у нас се хапват гъби с картофи или с ориз. докато се позадушат за малко гъбите картофите са обелени, а докато салатката стане "манджата" е готова.
просто.. една салата време.
Цитирай

Аз имам същия проблем, но се старая да се справям:
- Яйца - бъркани с лук, сирене и т.н., пържени, по панагюрски... 20 мин.
- вечеря тип закуска - принцеси с кайма, с яйце и сирене, пица ( аз тестото си го приготвям през уикендите в 2-3 дози и го замразявам във фризера, та като ще трябва да правя, сутринта преди да изляза вадя един пакет в хладилника и до вечерта се е размразил), шупла, солен кекс, бутерки,баница .... - 45мин. с печенето
- вечеря в плик за печене - месо (аз използвам пилешки бутчета или свиско на парчета с картофи ), риба с доматен сос или без, печено пиле, всичко става доста по - бързо, а и може да се направи без мазнина, например когато правя месо с картофи в плик не прибавям мазнина, а чаша бира или бульон ако се намира, тази която се изцежда от месото е достатъчна)
- вечеря тип аламинут - печени чушки с прясно мляко на тиган ( т.нар. "бял миш-маш"), пиле със сметана на тиган, миш-маш (с консервирани чушки и домати) - 30 мин максимум
- вечеря в гювече - сирене по тракийски, по шопски, тип" каквото се намери"... 45 мин с печенето
- мусаки, варива, пълнени чушки, сладкиши и т.н , които изискват повече време ги готвя ппрез уикенда
 Ще споделя една бърза и много вкусна салата, любимата ни, върви както с ракийка, така и като гарнитура към печено пиле или всякакво месо: 3-4 по големи моркова измиваме и обелваме с белача за картови, настъргваме на ренде и добавяме една консерва прясна царевица, малко пресен копър ( ако има Very Happy), сол, оцет и мазнина ( олио или по-добре зехтин) на вкус и разбъркваме добре, става много вкусна, а и е доста здравословна! Дано да съм дала полезни идеи! Hug
Цитирай

3-4 по големи моркова измиваме и обелваме с белача за картови, настъргваме на ренде и добавяме една консерва прясна царевица, малко пресен копър ( ако има Very Happy), сол, оцет и мазнина ( олио или по-добре зехтин) на вкус и разбъркваме добре, става много вкусна, а и е доста здравословна! Дано да съм дала полезни идеи! Hug

Абсолютно съм съгласна, само добавям скилидка чесън- разкош е просто тази витаминозна салатка, пробвайте непременно!
Цитирай

3-4 по големи моркова измиваме и обелваме с белача за картови, настъргваме на ренде и добавяме една консерва прясна царевица, малко пресен копър ( ако има Very Happy), сол, оцет и мазнина ( олио или по-добре зехтин) на вкус и разбъркваме добре, става много вкусна, а и е доста здравословна! Дано да съм дала полезни идеи! Hug

Абсолютно съм съгласна, само добавям скилидка чесън- разкош е просто тази витаминозна салатка, пробвайте непременно!
Оооо, обещаващо звучи, следващия път като правим, ще добавя и чесънче!  Hug
Цитирай

Някой дали се сеща, имаше из форума една много лесна рецепта за гуакамоле? Правих го веднъж, ама забравих... bouquet
Цитирай

Някой дали се сеща, имаше из форума една много лесна рецепта за гуакамоле? Правих го веднъж, ама забравих... bouquet
Аз правих по тази рецепта .
Цитирай

Брускети

Продукти:

Tостерен хляб (за по-бързо)  - 8 филийки – аз използвам пълнозърнест със семена;
3 домата, почистени от семената и нарязани на ситно (режа с всичко, нямаме проблем с доматите)
1-2 скилидка чесън, счукан
1-2 ч.л.сушен босилек
5-6 супени лъжици зехтин
7-8 чаени лъжички балсамико (сипвам в малка чашка и му добавям ½ чаена лъжичка захар)
щипка сол
250 гр.моцарела или бяло сирене, или Дунавия, Фета....

В малка купа смесете доматите, чесъна, и подправките. Разбъркайте сместа добре.
Намажете филийките с малко зехтин и запечете на грил (фурна, тостер), за около 5 минути, до златисто( пека само от едната страна - намазаната).  Извадете, намажете с малко балсамико. Останалия зехтин и балсамико смесете с доматите, чесъна и подправките, разбъркайте. Със супена лъжица нанесете обилно сместа върху филийката.
Нарежете си парче сирене, сипете си чаша вино и се насладете  Laughing
Лека, бърза и вкусна вечеря.  (Мъжа ми ги обожава, само ме ръкча да му правя брускети  Laughing)

Ечемичена супа (става почти като кремсупа, без да се пасира)

Продукти:
1 по-голяма глава лук;
2-3 моркова;
1-2 с.л зехтин или слънчогледово олио;
вода;
щипка сол;
300-400 мл  прясно мляко;
8-9 с.л лъжици ечемик (на зърна, или такъв като овесените ядки – смачкан newsm78)
магданоз
1 с.л масло

Нарязвате с блендер лука и морковите, задушавате ги с мазнината и малко вода, доливате вряща вода върху тях, около 1л – 1л200мл. Посолявате на вкус.
След 10 минутки слагате ечемика.
След още 5 млякото (аз направо от хладилника го слагам, никога не се е пресичало, ако се притеснявате може да го затоплите)
Варите още 15 минутки и сваляте от котлона,
Пускате масълцето, нарязвате магданоза и сте готови.
Може и чер пипер, аз не слагам заради дребната.

Тази супа я готвя на прибежки, винаги е много вкусна. Любима ни е на всички, най- вече на дребна и тати. Като имате предвид, че човекът супи яде защото „трябва”. Тази си я иска.

Забележка: След прибавяне на млякото, има опасност супата да  изкипи, така че гответе в съд с по-голяма вместимост, за да не жулите печката.

Да ви е сладко!

Цитирай

500 г спанак, задушава се с малко масло. Изцежда се хубаво, обърква се с 1 чаша рикота (извара), 1 чаша настъргана моцарела или каквото друго твърдо сирене има, 2 яйца, малко сол и във фурната на 180 (350 Ф)
Анет, екстра е и за училищната кутия за обяд. Правих го и в мини мъфин формички.

голяма идея ми даваш, благодаря, че се озъбвам вече с това училище.
Цитирай

Пица с хляб  
Цитирай

Моите мъже никак не обичат постни храни, което доста ограничава възможностите за експерименти. От бързите вечери любими са ми гювечета с каквото има в хладилника- правя ги в МВ за 3 мин. Пържени пилешки дробчета , може и по селски с лук и домати и ги поднасям върху картофено пюре/ ако няма варени картофи от предната вечер, го правя от готовите на Маги. Яйца по панагюрски или на омлет също хапваме веднъж седмично. Ако имам малко супа от предния ден дояждаме с принцеси. Много ми хареса идеята за пица от хляб.
Цитирай

Моите мъже никак не обичат постни храни, което доста ограничава възможностите за експерименти. От бързите вечери любими са ми гювечета с каквото има в хладилника- правя ги в МВ за 3 мин. Пържени пилешки дробчета , може и по селски с лук и домати и ги поднасям върху картофено пюре/ ако няма варени картофи от предната вечер, го правя от готовите на Маги. Яйца по панагюрски или на омлет също хапваме веднъж седмично. Ако имам малко супа от предния ден дояждаме с принцеси. Много ми хареса идеята за пица от хляб.
аз съм на същото положение.понякога просто ми е толкова трудно да реша какво да хапнем за вечеря
Цитирай

Аз правих по тази рецепта .
Само на мен ли не ми се отваря рецептата за гуакамолето?
Цитирай

Не се отваря. Ама междувременно ми изгоря пасатора, та се отлага Laughing

Я кажете, какво приготвяте на учениците за училище? Вече ми се изчерпват сандвичните идеи. Те и досега си бяха изчерпани, де - шунка с кашкавал, шунка без кашкавал, шунка със снежанка. И пак отначало.  Mr. Green По едно време се появи мода в класа да се носят манджички - спагети, супа в бурканче, ама след няколко разсипани супи, даскалите забраниха.
Не съм много по темата, ама си мисля, че вечерите са обвързани малко или много с обяда, уви...
Цитирай

Не съм много по темата, ама си мисля, че вечерите са обвързани малко или много с обяда, уви...

Тясно свързани са, винаги гледам да остане нещо за обяд, за каката. И в повечето случаи тя просто си намазва една филия /всъщност може и това да не прави, знам ли/
Цитирай

kotkovo ,понякога правя голяма палачинка на фурна http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=183648-вътре плънката е по желание-сладка или солена...
Цитирай

Я кажете, какво приготвяте на учениците за училище? Вече ми се изчерпват сандвичните идеи. Те и досега си бяха изчерпани, де - шунка с кашкавал, шунка без кашкавал, шунка със снежанка. И пак отначало.  Mr. Green По едно време се появи мода в класа да се носят манджички - спагети, супа в бурканче, ама след няколко разсипани супи, даскалите забраниха.

питаш ли ме, като и шунка нямаме тук  35 / и ядки не дават, и портокали/
виж тази тема, полезни неща има: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=431848.0
аз съм си направила списък с удобните и подходящи храни, че приготвям за двамата за по две закуски всеки ден, и само го допълвам.
Цитирай

ето отново линка:

гуакамоле

при мен се отваря
Цитирай

Ето и от мен предложение как да приготвиш гуакамоле :

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/11/blog-post_19.html#links

Цитирай

Не се отваря. Ама междувременно ми изгоря пасатора, та се отлага Laughing

Ето една рецепта за гуакамоле без нужда от пасатор, и няколко идеи за училищната кутия: царевични кифлички , писаладиер и царевична тортила с лимонов хумус
Цитирай

Ауу, Тити, цяла тема за училищна храна! Супер си!
Благодаря на всички и за гуакамолето! bouquet Почти налучках продуктите, само чушката забравих, ама ще караме без нея този път.
Цитирай

...
Ечемичена супа (става почти като кремсупа, без да се пасира)
...
мерсиии  :bouquet:
толкова проста а страшно вкусна thumbsup
ей сега я направих, но с овесени ядки, че ечемичени нямах и соево мляко, че малкия е алергичен...

мммммммммм, какви вкусотии Crazy
« Последна редакция: Ср., 16 Февр. 2011, 18:59 от sophiepp »
Цитирай

Sophiepp, супата е персийска Smile. Тук е традиционна, на всякъде я сервират.
Освен с ечемик, може и с овес (както си направила) или с пшеница. Има вариации с домати, добавяне на ориз (ирански - миризлив  Crazy), различни подправки...
Аз експериментирам, за сега все успешно Smile

Любима ми е защото е много бърза.
Цитирай

аз за тази вечер мисля да изпържа месце и към него салатка. Smile
Цитирай

Гъбки на фурна с кашкавал, подправки и чесънче. Това се сещам, ще ви чета и давам предложения при възможност. 
Цитирай

- Супа с чедър и шунка (често правя без шунка) на Танитта. (30 мин макс)

Дали мога без прясно мляко да я направя?
Цитирай