Бързи вечери

  • 304 112
  • 352
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • На морето!
  • Мнения: 5 754
Тази тема ми става любима веднага. И за протокола:
Пиле с ориз.
Скумрия с доматен сос и маслини.

# 47
  • Мнения: 118
Най-бързо правя сирене в гювече, в микровълновата Joy

# 48
  • Мнения: 3 367
Най-бързо правя сирене в гювече, в микровълновата Joy
евала на мъжете ви че се наяждат с това..ние като имаме само супа,дори с месо,бащата на децата вика-а какво има за ядене? Laughing Новото ми откритие е че елдата седи сварена в хладилник доста време(около 10 дни засега съм пробвала),та варя уикнюенда и имам за бързи решения (елда-дом.сос,пиле от свареното преди - зеленчуци замръзени-кимион-затопля се всичко за 10мин). По тази логика мисля да пробвам с киноа,фаро и пр.варива,те стават и за закуски,но пусто времето им за варене през седмицата ме обърква.
Пенкейксовете на  Аелис правя около 100,деля в пликчета и замръзявам тоже-супер засукана закуска за през седмицата,дете си го носи и на у-ще.
Моят проблем е че хем да е бързо,хем  да не се пържи,хем да не е 1/2 фабрикат (наденици и пр-тц),хем ползено и по тази причина 1 решение е готвене накуп уикенда.
И последно-рецепта бърза
-спанак- +лук+ пиле на хапки+подправки 2 л.сметана или бешамел или ч.л.майонеза+кис.мляко- +/- кашкавал - нещо дето прави бял сос- правя 3 порции поне-добре се замръзява и е чудна гарнитура за макарони/оризи и пр

# 49
  • Мнения: 1 252
Пиле на грил! От близкия магазин Mr. Green

# 50
  • Мнения: 774
Чудесни предложения, момичета! И аз да се включа с няколко неща:

Замръзен зелен фасул, яхния
Замръзен спанак с ориз + сурова наденица - печена във фурната
http://vkusnoikrasivo.com/forums/viewtopic.php?p=213#p213
http://vkusnoikrasivo.com/forums/viewtopic.php?p=213#p212
http://vkusnoikrasivo.com/forums/viewtopic.php?p=298#p298 + задушени замръзени зеленчуци за гарнитура
пилешки пържоли на грил тигана
пържена риба
кюфтета(може каймата да се приготви от предния ден)
крем супи
гюведжета
вкусотия "Албена" = мързеливи чушки бюрек от форума

# 51
  • Мнения: X
*Star*,радвам се,че ти допадат рецептите,от която ти е харесала-възползвай се смело!
Да благодарим и на всички момичета,които ги споделиха с нас! Hug

Сетих се за още нещо,което става бързо,а и спомага да се оползотворят разни поизостанали продукти.Аз му казвам мързелива баницо-пица,в зависимост от продуктите.За основа винаги използвам стар хляб,може на половинки филийки,може и на по-малки парчета.Намазнявате дъното и стените на тавичка,подреждате хляба на един пласт.Ако ще е мързелива баница заливам със смес от яйца,кисело мляко и сирене.Ако ще е като пица леко сиропирам хляба с дом. сок или разредена лютеничка,подреждам парчета филе/шунка/луканка и т.н.,кисели краставички,маслини,топено сиренце,печен пипер или каквото изнамерите в хладилника.Отгоре ръсвам подправки на вкус,заливам със смес от яйца и кисело млако.Накрая отгоре слагам тук-там парченца масло и слагам да се пече.

 

# 52
  • Мнения: 93
аз днес мисля да правя омлет.аз го правя така:разбивам 4 яйца и към тях прибавям кренвирш,натрошено сирене и настърган кашкавал.всичкото това го изсипвам в тигана и пържа и после го обръщам.малко ми е трудно това обръщане,един път ми се разпадна  Embarassed

# 53
  • Мнения: 22 867
.......Аз му казвам мързелива баницо-пица,в зависимост от продуктите.

PURE ELIXIR -че, това много ми хареса, и за закуска ще стане!  bouquet

# 54
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
вкусотия "Албена" = мързеливи чушки бюрек от форума

Може ли рецептата, че не я откривам  bouquet

# 55
  • Мнения: 22 867
вкусотия "Албена" = мързеливи чушки бюрек от форума

Може ли рецептата, че не я откривам  bouquet

Заповядай!  bouquet

# 56
  • Мнения: 2 898

 Браво! Изглежда страхотно, а е толкова лесно! Това отдолу хартия ли е?

# 57
  • DE
  • Мнения: 971
Като няма много време за готвене запържвам кайма, рязвам един два домата,
прибавям 3-4 яйца.
Разбъркавам и готова е топлата манджа.
Става да се яде и с макаронени изделия

# 58
  • Мнения: 3 367
Kuskus-става за 5мин по часовник. В това време-пресни борколи,лук,моркови,грах замръзен на тиган без мазнина да поомекнат,но не да стават кашкави.Сирене в кускуса,отгоре зеленчуците-децата снощи изядоха по купа  и кусур;  стана готово буквално за времето докато си облекат пижамите и си оправят дрехите за следв.ден,т,е не повече от 10 мин от пускането на котлона до сервирането.

# 59
  • Мнения: X
Лабрекс,Диманка,радвам се,че ви допада рецептата! Hug
Да,отдолу съм покрила тавичката с пекарска хартия,че да ми е бързо не само готвенето,ами и миенето Wink.
Лабрексче,става и за закуска/като баница/,и за вечеря/като пица/.
Забравих да напиша ,че може да се поръси с настърган кашкавал 5 мин. преди да е готово.

А пък ако замените хляба със сварени картофки на по-едри кубчета/може да се добавят и други зеленчуци по желание/ и процедирате с добавките и заливката като при мързеливата баницо-пица,ще се получи бърза запеканка Wink .

Общи условия

Активация на акаунт