Бързи вечери

  • 303 706
  • 352
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 367
spam-аз открих решението,трябва ми кърпичка тип "кърпичке дай да ям" дето я имат добрите герои по приказките.
Снощи се прибрахме в 8.10 от басейн,децата си лягат най-късно в 8.45-9. Изборът е
-ядене навън  в кафето на басейна (тц,гадории)
-не ходене на басейн или седене до по-рано.т.е не повече от час и половина защото съм на работа преди това
-сухоежбина к съм приготвила сутринта и е седяла в служ.хладилник (практикувам,но резервирано по ред причини)
-сготвено през уикенда (редовна практика),топли се /изстива докато се къпят,8.30-8.45 ядат, 8.50-в леглата
Инак кое е това дето няма яйца,не е 1/2 фабрикатно/сухо,има някаква хран.стойност, готви се от 0 и изстива за 15мин тотално освен магическата ми кърпичка Laughing-не знам

# 91
  • Мнения: 7 837

Инак кое е това дето няма яйца,не е 1/2 фабрикатно/сухо,има някаква хран.стойност, готви се от 0 и изстива за 15мин тотално освен магическата ми кърпичка Laughing-не знам

Попара с прясно мляко  Mr. Green

# 92
  • Мнения: 6
PURE ELIXIR -  thumbsup - това с картофите и тиквичките е супер лесно и бързо. Аз понякога правя заливка с кисело или прясно мляко, сиренце и кашкавал, плюс шарен пипер или бял - според това какъв имам под ръка, от зеленилките още в началото добавям освен пресен чесън, ако има, копърче, пресен лук и магданоз. А втората рецепта не съм се сещала да я правя, звучи апетитно, но си мисля какво ли ще стане, ако сложим картофките и чушките под фолио за кратко и после да се добавят останалите съставки и да се запече  newsm78. Пробвала ли си подобен вариант?

# 93
  • Мнения: X
какво ли ще стане, ако сложим картофките и чушките под фолио за кратко и после да се добавят останалите съставки и да се запече  newsm78. Пробвала ли си подобен вариант?
И двете рецепти не са мои,вчера си ги копирах ,защото ми допаднаха и реших да ги предложа и в тази тема,защото са интересни и сравнително бързи.
Аз също бих сложила картофките да се задушат под фолио,пипера може да се сложи и той предварително,а после само да се допълнят кошничките със смес от яйце и сирене,или яйце и  кашкавалче.Но ако пипера леко се задуши в масло,както го е дала авторката на рецептата,аромата му е страхотен.Така че,ако човек много бърза може да си улесни процедурата и да не се занимава да сотира пипера.Освен това тези картофени кошнички като се задушат и поомекнат в тавата/под фолио или под капак в йена/ могат да се напълнят с безброй комбинации според наличните продукти и вкус, и да се върнат да се запекат. Wink

# 94
  • Мнения: 5 001
spam-аз открих решението,трябва ми кърпичка тип "кърпичке дай да ям" дето я имат добрите герои по приказките.
........Инак кое е това дето няма яйца,не е 1/2 фабрикатно/сухо,има някаква хран.стойност, готви се от 0 и изстива за 15мин тотално освен магическата ми кърпичка Laughing-не знам
Имам приятелка дето е с подобен ден,запълнен до последната секунда....Тя готви през почивните дни няколко манджи,слага в кутии и след изстиването на яденето - прибира във фризера.Кутиите ги надписва.И така....Прибират се - слага да се стопли,докато се изкъпят -изстива,ядат и са готови с "кърпичке дай да ям"  Mr. Green
А на всичкото отгоре всеки си избира какво да му се стопли(от кой вид манджа)  hahaha
Абе хитро!

# 95
  • Бостън
  • Мнения: 13 363
 Sunglasses моят мъж е майстор на яднето в кутии - прави едновременно от 3 до 5 манджи и нарежда кутиите по хладилника + фризера. Колкото повече съм го нервирала, толкова повече готви - това му е "терапията за гняв"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Благодарности на Дес за идеята за "панирано печено пилешко" - стана бързо и чудно; както и на одбрата душа, която даде рецепта някъде напред за картофено-тиквени печени кюфтета... страхотни!

Друг вариант за вечеря, който практикувам по горещините е да почна да правя някаква стандартна салата - зелена/шопска/етц и да я дообогатявам с продукти - пилешко/риба/спагети/гречка, докато се превърне в твърде богата и голяма салата и си стане ядене.

# 96
# 97
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Предлагам ви нещо, което приготвих много бързо и стана много вкусно!



Запеканка с ригатони

1/2 пакет ригатони - сурови
1/2 кутийка сладка царевица
телешки салам /шунка на кубчета
сиренце
малко гъбки - стерилизирани
за хрупкава коричка - настърган кашкавал
за заливка - 1 фикс "Малки тайни" за макарони Болонезе /за суровите макарони/, разтворен в прясно мляко и вода

Пекох във фурната докато се зачерви апетитно, около 30 минути.
Това имах в хладилника, това сложих!

# 98
  • Мнения: 3 367
За 5 мин снощи стана гаспачо-то (ядохме го веднага,за днес ще се е изстудило и станало чудесно съвсем)
В блендер слагам какъвто зеленчук имам суров,но основно домат,лук,краставица,чушка,магданоз,чесън,малко олио/оцет/лимон- бърка се докато стане пюревидно,но не съвсем.Децата го ядат със сирене надробено вътре.
http://www.menumag.bg/recipes/view/506

# 99
  • Мнения: 1 777
Преди няколко дена правих супа с аспержи ,която стана за 15 минути.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg135050.html#msg135050

# 100
  • София
  • Мнения: 1 426
Ето и от мен 2 рецепти:  Взимате замразени зеленчуци и ги изсипвате в тавичка.Поръсвате с 1-2 с.лъж.Вегета и слагате малко зехтин и съвсем малко вода.Печете около 30мин.Стават страхотно вкусни!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Другата рецепта е доста калорична,но и вкусна:Пилешко филе,охладено го нарязвате на малки парчета и го запържвате в тиган ,докато побелее.После добавяте 250мл.сметана за готвене и околко100 гр.настъргано синьо сирене и черен пипер.И така ,докато сметаната почне да се сгъстява.Накрая преди да го махнете от котлона се добавя и настърган кашкавал.Времето за приготвяне е около 15-20 мин.                                                                                                                                                                                                                                                     

# 101
  • Мнения: 503
Пилешки котлети Нежност-страхотна рецепта ,много сполучлива
     Peace
Продукти

    * 400 г пилешко филе
    * 1 бр. яйце
    * 3-4 с.л. майонеза
    * 3 с.л. нишесте
    * сол, черен пипер и подправки по избор

   


Приготвяне
Месото се нарязва на малки парченца. Яйцето се разбива с майонезата, солта, пипера и другите подправки, прибавя се нишестето и се разбива добре. Смесва се месото с яйчената смес и се оставя в хладилника за 2 часа. Ако се остави в за 1 нощ е по-добре. Слага се от сместа с лъжица в загрята мазнина (не много силно, защото има майонеза) и се пържат до златисто от двете страни на среден огън.
източник: Веселият готвач

# 102
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Пиле фрикасе - пилето сварено от предната вечер.
Кюфтета със сос - кюфтетата омесени и сварени от предната вечер.
Лазаня.
Пилешки котлети Нежност-страхотна рецепта ,много сполучлива
     Peace
Продукти

    * 400 г пилешко филе
    * 1 бр. яйце
    * 3-4 с.л. майонеза
    * 3 с.л. нишесте
    * сол, черен пипер и подправки по избор

   


Приготвяне
Месото се нарязва на малки парченца. Яйцето се разбива с майонезата, солта, пипера и другите подправки, прибавя се нишестето и се разбива добре. Смесва се месото с яйчената смес и се оставя в хладилника за 2 часа. Ако се остави в за 1 нощ е по-добре. Слага се от сместа с лъжица в загрята мазнина (не много силно, защото има майонеза) и се пържат до златисто от двете страни на среден огън.
източник: Веселият готвач
Тази рецепта + нарязан кашкавал на малки кубчета . Оформяш кюфтета и печеш в тава, върху хартия за печене. Не помня чия беше рецептата, но е изключително сполучлива и бързо става като всичко е приготвено от предния ден/вечер. Само оформяш и печеш  Peace.

# 103
  • Мнения: 774
Вчера готвих червена леща. Всичко с подготовката и варенето - общо 1 час.

# 104
  • Мнения: 1 777
Вчера правих гъбена каша с ориз.Отне ми около 30 минути,забави ме рязането на гъбите.

Общи условия

Активация на акаунт