Бързи вечери

  • 304 092
  • 352
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 11 607

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


Пиле фрикасе, спагети, сандвичи, пилешко със зеленчуци и гъби на тиган, тиквички суфле, бутер-банички или пици......

# 121
# 122
# 123
  • Мнения: 2 216
Спагети, пица, скара, риба, омлети, миш-маш, гювечета, панирани пилешки филета

# 124
  • Мнения: 5 659
Особенно в тия жеги съм за бързите вечери.Интересни предложения,ще се възползвам от някои още тази вечер!

# 125
  • Мнения: 7 837
Бърза рецепта за френския зелен фасул, стана разкошен, дадоха ми я като идея в магазина.
Не знам, дали го има в България този вид, тънък и дълъг, по-нежен е от обикновения зелен фасул.
Овалян в зехтин, сол на вкус и нареден тавичка, отгоре се поръсва със ситно настърган пармезан и за 15-тина минути на 400Ф (200С).

# 126
  • Мнения: 1 092
-Любимото ми за бързи вечери е гювеч в различни варианти (с пилешко, свинско, постен) - миеш, белиш, режеш и печеш без да обръщаш внимание. Докато се опече имаш време за душ, почивка... или каквото ти се иска. Няма нужда от много бъркане и наблюдение.

- пълнени чушки с яйца и сирене на фурна (аз обичам и бюрек, но ако хапвате повече ще ти се изпържи душичката в тая жега докато станеш)

- яйца по панагюрски

- таратори, салати..

- различни видове запеканки

- скара

# 127
  • Мнения: 503
1 или 2 пак.кайма/зависи колко хора сте/
2 яйца
2 суп.л олио
1 ч.ч. кисело мляко
1 каф.чаша брашно
кашкавал за поръсване отгоре
сух/зелен лук/какъвто имате/
1-2 моркова
2 чушки
3-4 гъби
3-4 нарязани маслини
  /по желание може да се включат и други зеленчуци-каквото имате- тиквички,патладжани,прясно зеле/

Всички зеленчуци се нарязват и се задушавт леко с малко сол и захар/колкото сол,толкова и захар/,към тях се прибавя каймата като се раздробява като за мусака,Всичко се обърква хубаво и се смесва с отделно приготвените в дълбока купа кисело мляко+брашно+яйцата.Става като кексова смес,изсипва се в тавичка върху хартия за печене/че е по-лесно/ и се пече,като малко преди да се извади се поръсва кашкавала.
  Нарязва се на порции и се сервира със салата,а ако нямате нищо може и с кисело мляко/като мусаката/.
  Същото това ястие,ако го опечете в по-голяма тава/да стане по-тъничко/ ,може да се поднесе като парти-хапки с клечици.Освен това може да се направи и без зеленчуците-само с кайма,кис.мляко,яйца и брашно-пак става.

Много интересна рецепта.Усеща ли се вкуса на киселото мляко ,че моичкия хич не го долюбва? Grinning

# 128
  • Мнения: 1 862
Пържени чушки с доматен сос - вместо запис

# 129
  • Мнения: 727
Пържени чушки с доматен сос - вместо запис
това ми е любимо Simple Smile
Мерси за идеите момичета..аз съм доста зле в готвенето(не е моя оценка за съжаление , та помоща Ви ми е много ценна) Mr. Green

# 130
  • Мнения: 2 381
- Тиквички с ориз (аз добавих и гъби към ориза -от кен)

- Кюфтета от пилешка кайма (кайма+1 яйце+наст. кашкавал+галета+сол+чер пипер- пекат се)

3 бр пилешки гърди - сварих и добавих много вода и зеленчуци. После използвах бульона и направих 3 манджи - пиле с грах, пиле с ориз и пиле с картофи.
(Към амер група - купих амишко пиле. За първи път много време миришеше прекрасно и трябваше да сложа малко мазнина).

# 131
  • София
  • Мнения: 565
 -таратор
 -пица
 -мързеливки
 -баница с готови кори
 -крем супа от червена леща- 15мин.

 Не се сещам в момента за друго... Ооо, най вкусното и бързо в тези жеги ми е една хубава голяма салатка с домати, чушки, лук и много сирене. И мъжът е щастлив, защото има мезе за ракийката. Laughing

# 132
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Какво е "мързеливки" и как се приготвя?

# 133
  • Мнения: 2 126
Mързеливки или добруджанки и под двете имена са известни тук Peace

# 134
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Предлагам и моя вариант за бърза вечеря, която ще ви отнеме 30 мин.

Купички/гювечета - сирене по шопски/тракийски.

Претърсвате хладилника за продукти. В общи линии ви трябват:

сирене
колбас
лук
домат
яйца
риган/босилек

Нарязвате колбаса и лука, слагате ги заедно със сиренето и домата в гювечетата, поръсвате с подправката и чуквате по едно яйце във всяка купичка. Пукнете жълтъка, за да се разлее.

Слагате гювечетата в микровелето като за всяко от тях е необходимо време между 3 и 5 мин. /ако микровълновата позволява да се слагат по две едновременно, 5-7 мин. ще са достатъчни гювечетата да са готови/.

Резултатът е бърза и вкусна вечеря за кратко време.

Оставям на вас добавки, които имате - кашкавал, топено сирене, няколко вида колбас  ....

Добър апетит!

Общи условия

Активация на акаунт