Бързи вечери

  • 304 093
  • 352
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X

ето отново линка:

гуакамоле

при мен се отваря

# 181
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ето и от мен предложение как да приготвиш гуакамоле :

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/11/blog-post_19.html#links

# 182
  • България
  • Мнения: 4
Не се отваря. Ама междувременно ми изгоря пасатора, та се отлага Laughing


Ето една рецепта за гуакамоле без нужда от пасатор, и няколко идеи за училищната кутия: царевични кифлички , писаладиер и царевична тортила с лимонов хумус

# 183
  • Мнения: 359
Ауу, Тити, цяла тема за училищна храна! Супер си!
Благодаря на всички и за гуакамолето!  bouquet Почти налучках продуктите, само чушката забравих, ама ще караме без нея този път.

# 184
  • Мнения: 344
...
Ечемичена супа (става почти като кремсупа, без да се пасира)
...
мерсиии  bouquet
толкова проста а страшно вкусна thumbsup
ей сега я направих, но с овесени ядки, че ечемичени нямах и соево мляко, че малкия е алергичен...


мммммммммм, какви вкусотии Crazy

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 18:59 от sophiepp

# 185
  • Мнения: 139
Sophiepp, супата е персийска Simple Smile. Тук е традиционна, на всякъде я сервират.
Освен с ечемик, може и с овес (както си направила) или с пшеница. Има вариации с домати, добавяне на ориз (ирански - миризлив  Crazy), различни подправки...
Аз експериментирам, за сега все успешно Simple Smile

Любима ми е защото е много бърза.

# 186
  • Мнения: 93
аз за тази вечер мисля да изпържа месце и към него салатка. Simple Smile

# 187
  • Мнения: 1 744
Гъбки на фурна с кашкавал, подправки и чесънче. Това се сещам, ще ви чета и давам предложения при възможност. 

# 188
  • Мнения: 1 744
- Супа с чедър и шунка (често правя без шунка) на Танитта. (30 мин макс)

Дали мога без прясно мляко да я направя?

# 189
  • Мнения: 2 381
- Супа с чедър и шунка (често правя без шунка) на Танитта. (30 мин макс)

Дали мога без прясно мляко да я направя?

Ами всъщност белия сос е бешамел, та не знам. Той сгъстява супата и я прави тип крем супа. Не зная дали с вода няма да стане добре също.

# 190
  • Мнения: 1 744
Niki1, благодаря. Имам проблем с прясното мляко, нещо не се обичаме хич. И последно правих една прекрасна гъбена супа, толкова ароматна, но пак беше с мляко и накрая опитах едва две-три лъжички, после ми се отщя. Но ако няма да стане, да не развалям хубавата рецепта, няма смисъл. 

# 191
  • Мнения: 2 381
Би лайт Simple Smile Като сложиш кашкавала/чедър сиренето в бешамела, прясното мляко не се усеща. Супата е много вкусна. Аз я правех дълго време и без шунка. Пробвай 1/2 доза. На Танита рецептите са изпипани до последен грам и винаги ми излизат сполучливо.

# 192
  • Мнения: 1 744
Океййй, благодаря отново.  Peace

# 193
  • Мнения: 1 983
Да ви кажа снощи каква бърза вечеря спретнах, всичко ми отне около 30 мин. Mr. Green
Изпекох пъстърви на фурна във фолио всяка, със зехтин и подправки и сварих картофи за салата. Mr. Green

# 194
  • Мнения: 1 744
Чудесно.  Peace С риба най-редовно си правим бързи вечери. Вчера беше една такава - готово пържено сомче и зелена салата.  Wink

Иначе любина ни е на скара и с някоя гарнитурка едно, че вкусно, второ бързо.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт