Проблем с котки!

  • 19 886
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
кучетата са по-чувствителни от котките към ултразвук. определено ще ги дразните.

# 16
  • Мнения: 230
Въобще не се притеснявай, че ще засегнеш котколюбците - аз съм такава и по никакъв начин не бих понесла котки да ми пишкат в хола. Аз на моя затворена тоалетна му купих, че не искам да ходи направо в банята...

По същество не мисля че спрейовете и разните там машинки ще ти помогнат. Аз купувах такива, за да го откажа да се катери по цветята, но ефект нулев. Единствения ти шанс са здрави комарници или климатик, за да можеш да държиш вратите затворени Hug


Какво ли толкова ги привлича в хола ти? Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 5 393

На двора имаме 2 кучета - женски лабрадор и мъжки аляски маламут. Но те са в задната част на къщата.


Другият вариант е да ги преместите в предната част на двора, ако е възможно. Ще гонят котките.

# 18
  • Мнения: 6 298
Malenna, как се осмеляваш да оставяш вратите отворени, знам поне 3 случая на влязла змия в къщата  Sick И то в къще с добре поддържани дворове, не някои буренясали.

# 19
  • Мнения: 6 039
Malenna, как се осмеляваш да оставяш вратите отворени, знам поне 3 случая на влязла змия в къщата  Sick И то в къще с добре поддържани дворове, не някои буренясали.

хайде сега, вкарай ме в нов филм  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
В задния двор със сигурност има змии, виждала съм там растителността е буйна, гъста, има много кактуси. Но отпред змия не съм виждала никога, от време на време в басейна някоя жаба в края на сезона.
Засега май комарниците са единствения вариант. Thinking

Не знам какво ги привлича, маркират точно до единия диван, добре, че е повдигнат на крак

# 20
  • Мнения: 6 271
Малена, аз по-напред ти бях писала да напръскаш с белина, понеже уж тази миризма дразни котките, а то се оказа точно обратното - ходят да си вършат работата точно, където им мирише на белина, понеже им напомня собствената миризма. Crazy Laughing Сега се замислих дали не можеш да обърнеш това в твоя полза като напръскаш с белина в някой ъгъл на предния двор с надеждата, че котките ще предпочетат да ходят там, отколкото вътре в хола ти.
Иначе тук в Италия е царството на котките и хората отдавна мислят методи за справянето с пикливите набези, но за съжаление котките са по-упорити от повечето измислени методи. Confused Има разни продукти по ветеринарните магазини, може и в БГ да ги има. Друг странен, но популярен метод са бутилките  … 72;ти. Уж плашели котките и те не се доближавали. Не знам дали има нещо вярно и дали работи, oбаче е факт, че хората масово слагат бутилки.

# 21
  • Мнения: 1 149
Нахвърляй няколко валерианови хапчета в съседния двор Mr. Green

# 22
  • Мнения: 6 039
бутилките с вода до входните врати[/url][/b]. Уж плашели котките и те не се доближавали. Не знам дали има нещо вярно и дали работи, oбаче е факт, че хората масово слагат бутилки.

а в Сирия съм виждала такива торбички с вода, които гонят мухите:

# 23
  • Мнения: 5 393
Мухите се плашат от торбичките с вода? newsm78  Стана ми интересно.

Иначе по темата- слагай комарниците, хем ще пазят от комари, хем ще спрат котките. Успех!

# 24
  • Мнения: 780
Извинявам се, че нахлувам в темата, дано Малена няма нищо против.Имам подобен проблем.Терасата, на която спростирам се ползва за тоалетна от котките.Омръзна ми да чистя и мия с Доместос преди всяко спростиране.
С бутилки вода не знам дали ще стане.На същата тераса имах бутилка с вода за цветята, но явно не ги стресна.
Ако има някакъв прах или...не знам, нещо, което ги отблъсква...

# 25
  • Мнения: 296
Така - положението става нетърпимо. Прежалих си градинката, осеяна с котешки екскременти, прежалих и това, че не мога да оставя нещо навън - ходят по измитите ми съдове, пръскат буклука във външните кофи, прежалих си и новия дувар - целият е осеян с кални котешки лапи. Снощи на барбекюто на майка ми изядоха и канарчето, което беше закачено на три метра височина. Един единствен път забравихме да го приберем през нощта и му видяха сметката. А в радиус от 3 метра от него няма мебел, или стена по която да се покатерят. Баща ми обяви Джихад на котките. Аз, обаче, искам да попитам - някой поръчвал ли е от тези препарати за пръскане от ebay. И дали ще  има ефект, ако напръскам дуварите и тревата пред цялата ограда, за да не навлизат в двора? А дали са безвредни за райграса? Помагайте, моля, никой ли не се е преборил с тази напаст? Капани не искам да слагам, твърде неприятно ми се струва, но няма да мога да спра мъжа ми и баща ми да разрешат проблема с въздушната пушка.

# 26
  • Мнения: 6 039
лелелееееееее, в страшен филм сте!!!

# 27
  • Мнения: 4 290
 нафталин на топчета хвърлят по дворовете newsm78 за змии ли беше или за котки Rolling Eyes
ще питам и ще се върна да кажа.
п.п по ъглите,дуварите, не в къщи ако има деца го поливат с вода да се размекне, кучетата не го пипат.

# 28
  • Мнения: 452
уф и в нашия двор яко пикат и е ужасно през жегите
някъде бях чела ,че бягатот портокалови кори ,
миналата есен ми повръщаха по терасата всяка сутрин
и май бях слагала ,но не помогна много
имам една шантава съседка дето ги е развъдила до 35 парчета

# 29
  • Мнения: 296
Зная за портокаловите кори, но трябва да се абонирам за някое фешън кафе, или бар, където нонстоп се смучат фрешове - обиколката на дувара ни е поне 100 метра. Пък и малко се съмнявам за ефекта. Нафталина може да го пробвам, имам 3-год. дете, но мисля, че няма да е проблем да нахвърлям по протежение на оградата. Ще чакам все пак някой да се включи за препаратите с пулверизатор.

Общи условия

Активация на акаунт