Цена на зъбни импланти

  • 77 013
  • 23
  •   1
Отговори
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Имам извадени седми и шести зъб долу и ме уверяват, че най-доброто е поставяне на импланти, тъй като има осаност съответните зъби горе да прорастнат и паднат newsm78. Каква е приблизителната цена на имплант?

# 1
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
преди около година щях да слагам. цените, разбира се, на различните места бяха различни. не съм се интересувала, честно кзано в подробности, но приблизително варираха към 1000-1500 лв. цената беше едно от нещата, което ме отказа и сложих мост. по други мнения, разбрах и че не винаги имплантът се възприема от организма. макар че и за това сигурно са му намерили решение, с тези напреднали технологии и тем подобни.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 397
Цената е според фирмата производител,и дали ще има нужда от присаждане на кост.

# 3
  • Мнения: 50
Е 1000лв имплант няма да намериш, а ако случайно откриеш...по-добре не ходи Laughing
Отиваш и конкретно си питаш за твоя случай, има и прости случаи , има и доста сложни, за които са необходими и допълнителни интервенции...разбира се, много зависи от това кой ще го постави, каква марка ще е, дали ще и какъв костозаместител ще трябва и т.н. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 397
Има и по 600лв newsm78.За тях обаче гаранции не дават.Спряла съм се на двама доктори,които ми се виждат свестни-единия даже дава  фактура и сключва договор за гаранция.Другият пък е изобретил и патентовал два вида имплантни системи.

# 5
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Благодаря ви за отговорите, момичета. Когато обсъждаме цени май трябва да се уточни, какво включва цената, само имплант или и надграждане?? В клиниката в която ходя ми предлагат варианти от 1900 и 2100 лв. крайна цена, това обаче предварително и преди да е огледана панорамната снимка.

# 6
  • Мнения: 50
Даааа, точно така. Както бях писал някъде...някои разбиват цената на всяка услуга. Та и тук с 600лв същото,само стоката сигурно се има предвит, това ако е цена на импант + поставяне си е направо яко минус и живо неужавение към себе си, направо дарение Wink освен ако не ти завърти болт Laughing  Импланта струва толкова, слагането, надстройката, костозаместители,мембрани. И за всичко това има много различни видове-по-скъпи и по-евтини. и се сумират Wink
същото е с лечението на канали: цена за разширяване, цена за пълнене, цена за пломба отгоре...и то става нормалната сума.

# 7
  • Мнения: 397
Този ? с цената е много относителен обаче.Според мен всеки оценява труда си по различен начин,проблема е ,че много от тях се надценяват без покритие и след практиката върху свински глави преминават директно върху пациенти и почват да вземат тези заветни хилядарки....BoDo да извинява за коментара.Според мен трябва да е определяща не цената,а да се проучи опитността,знанията и стажа на специалиста.                                             

# 8
  • Мнения: 101
Защо не си сложиш някакъв мост?

# 9
  • Мнения: 6
Съжалявам за глупавия въпрос, но има ли разлика между зъбни импланти и коронки? Като гледам цената май има. Предстои ми поставяне на коронка, но на мои познати им падат след 2-3 месеца и сега се чудих дали има някаква алтернатива. Имплантите по-устойчиви ли са?

Търсих някакво видео, което да ми покаже точно процедурата. Намерих само това: http://www.dentissimo.bg/%D0%98%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1 … D0%B3%D0%B8%D1%8F

но на мен ми изглежда като коронка. Някой ще ми разясни ли разликата?

# 10
  • Мнения: 5
Нали знаете,че няма глупави въпроси, има само глупави отговори.
И сега на въпроса Ви: Ами различни неща са. Короната се поставя и върху естествен зъб( ако е силно разрушен и оцветен),а върху импланта задължително се поставя корона.Във видеото, което сте постнала, се вижда доста добре, че първата фаза е поставянето на  винтовия имплант в костта, 2-рата фаза след 3-6 месеца се поставя надстройката(онова метално конусче, което се навива в импланта и стърчи над венеца. Върху това нещо( надстройката)задължително се поставя корона.
Цитат
Имам извадени седми и шести зъб долу и ме уверяват, че най-доброто е поставяне на импланти, тъй като има осаност съответните зъби горе да прорастнат и паднат

В това видео е показано и "просрастването" на срещуположните зъби, както и разрежането им, с последващо оголване на венеца, пародонтит на съседните и срещуположни зъби, което наистина и голям проблем.И така, винаги се започва с 1 изваден зъб и ако не постави мост или имплант, човек постеннно започва да губи и други зъби.
Относно мита" че не се приемали от организма"-ами то това е доста добре обяснено:
Ако имате диабет, изкуствена става.изкуствена сърдечна клапа и др сериозни сърдечни  и здравословни проблеми и особено, ако взимате лекарства, свързани с тези заболявания, показанията за импланти рязко намаляват.

# 11
  • Мнения: 5
Цитат
Защо не си сложиш някакъв мост?
Статистиката сочи ,че над 1/3 от  здравите зъби, които са изпилени , за да се направи мост върху тях се загубват( изваждат) в последствие.
Понякога ми се доплаква, като свалям мостове и видя какво е станало с зъбите под него.Така че най -добре е да се сложи имплант и да не се пипат( пилят) съседните здрави зъби.Всеки колега ще го потвърди.Разбира се,има изключения- ако иамте заболявания, които за противопоказани за импланти.Дано да съм Ви била полезна Simple Smile

# 12
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
drhristova , какво по-точно се случва с изпилените за мост зъби след време?
извинявам се за офтопика, стана ми просто интересно
  bouquet

# 13
  • Мнения: 397
Просмукват плака и се разрушават,венците също се оголват от коронките,и все такива неприятни неща.

# 14
  • Мнения: 5
Отсъствах  през уикенда, но колегата-ентусиаст правилно е отговорил вместо мен. Да, такива  неща стават под короната, особено ако  не е точна (т.е.правена в евтина лаборатория),евтини цименти (те. се резорбират и просмукват слюнка и бактерии), пародонталните проблеми са много чести.
 Около импланта могат да станат бели, особено ако пациентът не спазва инструкциите за специална устна хигиена и не посещава зъболекар за професионална хигиена на 4-6 месеца.
Всички знаем, че най-добре си е да си имаш собствени зъби.Които дори и да не харесваш-естетичната стоматология днес прави чудеса-избелване,ортодонтия,фасети, естетични пломби

Общи условия

Активация на акаунт