Обрив при кърмаче?

  • 932
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 467
Мами помагайте пак, че закъсахме. Беба е само на кърма. По коремчето и забелязах някакви ситни розовки пъпчици и кожата и е много суха, въпреки че я мажа всеки ден.Само по коремчето са, по гръбчето няма, нито по крачета и ръчичките. Татето каза че било от храната която аз ям и с кърмата - при беба. Възможно ли е?

# 1
  • Мнения: 972
Възможно е. Помисли какво ново си яла около ден преди да се появят и го спри!
Може и да е от праха за пране, или някоя дрешка, крем.
Мисли какво сте сменили.

# 2
  • Мнения: 2 467
Не съм сменяла нито праха, нито козметиката от както е родена. Дрехи гледам да са памук и няма нова за първи път слагана. Ново ядено - смених марката мюсли, но нали за кърмата помагат уж newsm78

# 3
  • Мнения: 1 269
При нас се полу4ават от притопляне на бебо

# 4
  • София
  • Мнения: 985
Абсолютно възможно е да е от храната, която ядеш ти.  Поне нашия случай беше такъв. Почнахме да се обриваме горе долу на вашата възраст. В последствие се оказа, че имаме алергия към белтъка на кравето мляко. Съветвам те да избягваш да се храниш с каквито и да било алергенни храни. Защото тогава на мен нямаше кой да ми каже и пиех по два литра мляко на ден. Разбира се при вас може да са от много други неща. Не се притеснявай, най- добре говори с лекарката ви. Пожелавам ви да е нещо съвсем безобидно. Може наистина да е само от претопляне. Пожелавам ви да не е алергия.

# 5
  • Мнения: 2 467
Определено не е от претопляне, защото я обличам лекичко и не я завивам много много. А прясно мляко не пия и грам. Остава алергия, така ли  newsm78 ОФ!

# 6
  • София
  • Мнения: 985
E, недей сега веднага диагнози. И аз съм същата де, какво ли ти говоря. Grinning Най- добре е да я види лекар. Само лекар може да прецени най- добре.

# 7
  • Мнения: 972
От претопляне мисля, че не се появяват пъпчици само на корема!

# 8
  • Мнения: 1 999
jes, и София имаше по едно време такива пъпчици по гърдичките. Педито ни каза да я мажем сутрин и вечер с цинково олио. Много лесно се приготвя - в едно бурканче с преварен зехтин около 50 мл, изтискахме една тубичка цинков мехлем (за него ни даде рецепта). За 2-3 дена изчезнаха.   

# 9
  • Мнения: 485
Ние също имахме този проблем - много помага Линола Фет - или масло за вана или кремче за мазане - веднага омекотява лющещата се кожа. Освен кравето прясно мляко другите заподозрени са яйцата (белтък), шоколад (какао), цитрусови плодове, зелен и черен чай... Определено не е лесно да се разбере веднага от какво е... Желая ти да се оправи по-бързо  Hug

# 10
  • Мнения: 1 878
jes , ние с баткото имахме такъв проблем, когато той беше на три месеца - ситни пъпчици по коремчето предимно и лющеща се кожа, ходихме на алерголог Crazy, а той ни препоръча да ползваме противоалергично мляко , а не олио или др.мазило, защото запушвало порите и кожата не може да диша, като отшуми проблема ни препоръча пък да не мажем бебо с нищо известно време, да къпем през вечер само с вода или олио за баня или ако е със сапун той да е овлажняващ и противоалергичен (тогава се запознах с Клоран и не го изоставям и до ден днешен), каза че пъпчетата ще изчезнат за от 2 седмици до месец.

# 11
  • Мнения: 2 467
Sunnily* козметика ползваме само на Mustela и уж е "...с висока поносимост и са хипоалергенни".
Вече не са така розови, а са с цвета на кожичката, но има още. В понеделник май ще ходим на лекар. Махнах мюслите. Татето взел зехтин, че се чудим да мажем ли? newsm78

# 12
  • Мнения: 1 878
Виж лично на нас алерголожката каза  Naughtyникакви такива зехтини, мас и .............бабини  newsm78 така и ние никога не сме ползвали подобни мазила, така че не знам. Изчакай по-добре прегледа и после както ви посъветва специалиста - те са за това все пак Heart Eyes

При нас поблема беше се появил от прекалена употреба на бебешко олио - имало тогава обратен ефект - ама като ни викаха бабите мажи та мажи  Thinking, а то не трябвало ако кожляка е нормален.

# 13
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: jes link=topic=51020.msg944523#msg944523 date=113Татето взел зехтин, че се чудим да мажем ли? newsm78
[quote

Не те съветвам. Лекарката ми е казвала, че не трябва да се прекалява с мазилата ако кожата на бебето не е суха, защото не й позволяват да диша. И ние в началото много мажехме бебка със  зехтин, докато лекарката не разбра и не ме направи на пух и прах.

# 14
  • Мнения: 1 072
И ние имахме същия пробем с Марк. Аз мислех отначало, че е алергия на нещо, с което съм го мазала, прах за пране или сапун и сменях всичко това. Накрая изобщо със всичко спрях да мажа Марк, само със своето мляко (така ме посъветваха, че било най-чисто и полезно). Но не се махнаха петънцата. А доктора каза, че можело да е и хранителна алергия, нищо че само кърмя, да съм внимавала много какво ям. Решихме, че е най-вероятно към шоколада и сладкото - аз мнооого обичам да си похапвам. За всеки случай спрях и кафето засега. Вече се поизлекувахме, слава Богу. Можело още да е от червени подове и ягоди, мяко и какви ли още не алергенни храни.
Така че внимавай какво ядеш!

Общи условия

Активация на акаунт