7 дни в Италия - колко джобни?

  • 46 911
  • 149
  •   2
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 2 845
Точно сега му е времето на Аперола, на шприца по-точно. Вече си купих, но като ми свърши, ше надникна и в Карфур.

plami89 , не съжалявай за джелатото. Аз ядох няколко, два пъти от една от най-добрите джелатерии в Торино, пред която вечно се вие опашка и то от италианци, не от туристи, но за моя вкус не беше кой знае какво. Вкусен сладолед, но и по-вкусни съм яла. Лично аз предпочитам руския сладолед, а и гръцкия, например. Много хубава екскурзия сте направили, но направо съм изумена колко малко пари си изхарчила! Страшна си! Mr. Green

Последна редакция: ср, 06 юни 2012, 10:26 от Клер

# 136
  • Мнения: 11 908
Да не ми се смеете и предварително се извинявам за невежеството си,но какво е "Аперол"?Странно, че съм пропуснала в Италия тази благинка, не съм забелязала това, ако е алкохол, аз се ядосвах, че не успях да си купя "лимончело".

# 137
  • София
  • Мнения: 2 845
Аперол е вид ликьор, от който правят един коктейл, казва се Шприц.  Прави се и с кампари, но с Аперол е по-вкусно.

Виж тук: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=181341

# 138
  • Мнения: 11 908
Аперол е вид ликьор, от който правят един коктейл, казва се Шприц.  Прави се и с кампари, но с Аперол е по-вкусно.

Виж тук: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=181341

  bouquet

Направо ми се прииска да го опитам!Дали коктейлът става само с този ликьор и сода, че нещо и вино да се добавя ми се струва в повече Simple Smile

# 139
  • София
  • Мнения: 9 966
По-скоро няма да се получи, но може да не го правиш точно с просеко, а с някакво шампанизирано вино. Иначе ще стане много ликьоресто.
Вариантът с Кампари обаче е брррррр, много горчив - за който харесва е супер, но аз не успявам да го изпия...

Плами, верно си шампионка!

# 140
  • Мнения: 11 908
По-скоро няма да се получи, но може да не го правиш точно с просеко, а с някакво шампанизирано вино. Иначе ще стане много ликьоресто.


А това "просеко" дали се намира у нас?

# 141
  • София
  • Мнения: 2 845
Светкавица , намира се, но ние вкъщи го правим с обикновено сухо бяло шампанско и пак си става същото. Много е вкусно, пробвай го!

# 142
  • Мнения: 11 908
Светкавица , намира се, но ние вкъщи го правим с обикновено сухо бяло шампанско и пак си става същото. Много е вкусно, пробвай го!

Непременно!Мерси за разясненията!

# 143
  • Мнения: 11 747
Намира се, в Метро има няколко чешита просеко. В Била по едно време имаха на промоция, на безценица беше. Но не винаги имат.

# 144
  • София
  • Мнения: 9 966
В Лидл също пускат някакво просеко от време на време на смешна цена, но както казва Клер и с обикновено бяло шампанско пак става Simple Smile И задължително парче портокал!

# 145
  • Мнения: 1 401
Мога да споделя и аз. Бях във Венеция. Цените са същите(под същите имам предвид едното по-евтино, друго по-скъпо компенсират се) като тук но в евро.
Ако сте свикнали да седнете на ресторант и да платите в България 60 лева. Там ще платите 60 - 70 евро.
Има малки ресторантчета, където за 30 евро ще се облизвате Simple Smile в други до канала примерно за ще ядете същото като за 60-70 евро. (това за двама) Има приготвени менюта на които пише цени.

# 146
  • Мнения: 4 936
plami89: за пръв път ми попада такъв маршрут! Много интересно! разкажи малко повече за кораба и организацията на екскурзията, моля!

# 147
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
plami89: за пръв път ми попада такъв маршрут! Много интересно! разкажи малко повече за кораба и организацията на екскурзията, моля!

Значи тази екскурзия се води студентска,обаче имаше и не студенти,така че може всеки спокойно да се запише Peace Като се има в предвид,че всяка вечер и на дискотеки ходихме,но си ходеше които желае разбира се  Peace

За кораба бяхме 2 вечери обща,1-вата като стигнахме на пристанището в Чивитавекия то беше вечерта и практически само спахме,той си беше закотвен кораба на следващия ден отидохме до Рим разгледахме и се върнахме на кораба и имахме нощем преход до Барселона(около 20 часа) Peace

Всичко беше много на бързо,на някой места имахме само 30 минути да разгледаме,но емоцията която преживяваш е несравнима,нямам търпение да я повторя  Wink Grinning

# 148
  • Мнения: 2
Здравейте! Искам да попитам някой от вас да е посещавал Верона ? Как са там цените ?

# 149
  • Мнения: 6 301
И аз в темата, ще бъдем в Римини, планираме екскурзии до Сан Марино, Венеция и Флоренция. Надявам се да плащам с карта навсякъде, пари само за сувенири ще нося.

Общи условия

Активация на акаунт