RAJDANE PO PRAZNIZI?

  • 1 270
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 558
Privet na vsi4ki mam4eta:)
Terminat mi e na 30.12.2004 i mnogo se opasiavam 4e bebeto moje ste se poiavi to4no po praznizite- Ot edna strana niama po-hubav podaruk, no me pritesniava sustoianieto na lekarite po praznizite Confused
Ako imate podoben opit bihte li spodelili?
Usmihnato liato na vsi4ki Grinning

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 249
Аз родих на 30.12.2003 и съм много доволна от лекарите. Още повече, че 30 беше работен ден. Но имаше родилка и на 31 вечерта и доктора стоя до 22.30 и тогава си отиде. Вярно, че живея в малък град, но нямах проблеми. При нас има само двама лекари в родилно. Дават дежурства по празниците и се редуват на повикване. Аз влязох на 29 вечерта в 23 часа и имах уговорка с едната лекарка да раждам при нея, въпреки че дежурен беше колегата и. Той е съученик на съпруга ми и не ми беше удобно да раждам при него, а и е доста млад и предпочетох завеждащата на отделението за по-сигурно. Тя дойде още вечерта като ме приеха и ме прегледа. Каза, че до сутринта няма да стане. Но на сутринта нещата се промениха. Наложи се завеждащата да влезе на спешна операция и аз родих при моят познат. Въпреки, че беше проблемно раждане(бебето беше 4.300 и беше задно тилно разположено) той се справи супер и като резултат имам чудесен син.
  На 31 имаше раждане вечерта, а на 1 сутринта в 8.30. Всичко е наред с майките и децата. А и ти си в София доколкото виждам и там дават дежурства повече лекари. Така, че според мен всичко ще е наред и ще си имаш един новогодишен подарък Grinning  Grinning  Grinning .
  Стискам ти палци и успех.

# 2
  • Мнения: 343
Аз пък родих на 01.01.2004. И терминът ми беше тогава и също се притеснявах, че ще съм по празниците. По тази причина майка ми успя да ме убеди да се уговоря с лекар. Мога да кажа, че и да не се бях уговаряла екипите бяха на лице и за тях си беше пореден работен ден. Две момичета бяха родили преди мен без никакви уговорки и бяха доволни от отношението (едното бебе стана бебе 2004). За сведение аз родих в Майчин дом - София.
Леко бременеене и успех!

# 3
  • Мнения: 6 206
Не се притеснявай, четох някъде, че само 10% от ражданията са на термина. Може да стане и преди това, може да е и 2005 год. Grinning Ако правиш уговорка с лекар, гледай да е съвестен, че като чета тук какви гадове има. Но все пак това са хора свикнали на този режим на работа, страшно няма.

# 4
  • София
  • Мнения: 938
Виктория, дай направо да се разбираме в коя болница ще ходим, та да си спретнем един новогодишен купон...  Wink  аз съм за 31 декември  Laughing

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Момичета не се шашкайте, може вашето бебе да стане бебе на 2005, а знаете ли колко подаръци са това Grinning  Grinning  Grinning
Не се притеснявайте, винаги има дежурства по празниците, особено по новогодишните, нали и журналистите дебнат тогава  Simple Smile Моят термин беше 28.12., пък бебчо се появи на 15.12 , датата на термина е относителна. Виктория, mkp - желая ви лека бременност и много усмивки!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз също се притеснявам малко, защото моя термин е ден преди 3-ти март. Дано всичко мине по вода:)

# 7
  • Мнения: 144
Ми дайте да се разберем кой в коя болница е и да си спретнем един новогодишен купон и аз съм с вас  ura  Wink

# 8
  • Мнения: 558
Blagodarja vi mili mami za milite i okurajavashti dumi!!!
MKP i Beni- 4udesna e ideiata za novogodishen kupon, mnogo se radvam 4e ima i drugi maj4eta okolo tazi data i 4e se namerihme:)
Az oste ne sam reshila kude ste rajdam, poneje pro4etoh kakto hubavi taka i loshi nesta za vsi4ki bolnizi. Moia lekar koito mi sledi bremennostta ima dogovor s Maj4in dom,no maj ne mi se rajda mnogo tam.
Maj se kolebaja mejdu Tina Kirkova i Okrujna bolniza no ne poznavam lekari tam.
A vie kude ste si izbralie? Hodilte li na kursove za bremenni i kude? Moje da se srestnem na niakoj ot tiah i da se zapoznaem?
Edin prekrasen den vi jelaia!

# 9
  • Мнения: 3 480
и моят термин е около нова година и смятам да раждам в майчин дом. още повече се притенявам, че не съм от софия и ще трябва да пътувам, но като чух за касапите в бургас и условията там се отказах да рискувам, лекарката при която ходя на консултации е от майчин дом.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 865
Аз родих по спешност на 24 Май , а термина още не е дошъл - 21.08, лекарят  който ми следеше бременността и трябваше да родя при него, празнуваше в провинцията и попаднах на дежурната лекарка, но около 19 ч.  тя си тръгна, родих при този, който дойде на смяна.......  Нямах късмет. Но в родилното не изглеждаше празник, а обикновен работен ден.
Пожелавам ви  леко раждане и здрави бебечета!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 477
Спокойно, мила!
Аз родих миналата година на 23.12. и Коледа си изкарах в болницата. По празниците беше страшен урожай на бебета - само на 23 се родиха 8!!!, а за другети дни не разбрах, ама се чуваха доста бебешки попълнения през цялата коледна празничност! Laughing  но всички лекарски екипи си бяха на място. Единствено на мамите им беше малко тъжно да прекарват сами Коледа без да могат да споделят радостта си от бебоците с татковците, но на самата Коледа докторите и акушерките бяха много празнично-внимателно настроени!
Така, че леко бременеене и леко раждане на бъдешия козирог-бебок! Wink

Общи условия

Активация на акаунт