за шарката?!

  • 886
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
искам да ви питам
дали човек карал шарка може да бъде преносител
имам позната на коятодетенцето и е болно а тя екарала тази шарка и при това положение тя може ли да заарази нас?

# 1
  • Мнения: 1 214
За варицела ли става въпрос?Да,има случаи  ,когато варицелата повтаря и тогава се кара много тежко.Случаите обаче са много,много редки.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
дано не се впишем в тези рядкости:(

# 3
  • Мнения: 1 072
За варицела ли става въпрос?Да,има случаи  ,когато варицелата повтаря и тогава се кара много тежко.Случаите обаче са много,много редки.
Ако я изкарате под 1год. може и да повтори.  руби (сега е на 9 месеца) я изкара преди месец, но не са ми казвали, че се изкара много тежко втори път, а само, че е възможно. иначе не мисля, че може само да я пренасяш, защото тя е заразна от 1 ден преди да избият пъпкие докато засъхнат, но тогава си болен всъщност.

# 4
  • Мнения: 1 214
Ами имах предвид това,че ако повтори ,то е най-вероятно когато човек е възрастен вече,а тогава карал-некарал е много по- тежко.

# 5
  • Мнения: 1 072
Аз нямам идея как е ако се изкара втори пъ, просто казвам на мен какво ми казаха тук, че просто е възможно да го изкара пак. Въпреки, че в градината казаха, че ако я изкара като хората, сиреч с достъчно количество пъпки, няма да го повтори, въпреки, че е под годинка.
Иначе на една позната детето, което е на годинка и половина, я е карала вече два пъти. Но не спомена нищо за това колко тежко е било.
Не знам, моите и двамата я изкараха много леко и аз съм доволна, че ми отпадна поне това нещо.

Общи условия

Активация на акаунт