Хранене на 8 - месечно бебе

  • 56 052
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
Ами ние сега сме 8мес. и от известно време е на 4 хранения на ден:
8.00 Попара (+кърма защото не яде много много попарата)
10,30 Плодов сок около 50мл
13.00 Зеленчуково/месно пюре
17.00 Каша+плодово пюре
21,00 Кърмене
Искам да ви попитам по колко пюре давате следобед към кашата аз давам около 60мл.но незнам малко ли е много ли е? А и педиатърката каза да давам бульон преди обедното хранене,вие давате ли,как го давате?

# 16
  • Мнения: 1 087
Дъщеря ми е почти на 9 м и все още няма заместено хранене. Хапва много малки количества пюрета или каши, понякога давам сварен зеленчук да яде сама. Искаше ми се да заместя поне 1 хранене, но засега без успех. Иначе е на кърма 5 - 6 пъти през деня и нощем ,когато се събуди.

# 17
  • Северозапада
  • Мнения: 5 467
Дъщеря ми е почти на 9 м и все още няма заместено хранене. Хапва много малки количества пюрета или каши, понякога давам сварен зеленчук да яде сама. Искаше ми се да заместя поне 1 хранене, но засега без успех. Иначе е на кърма 5 - 6 пъти през деня и нощем ,когато се събуди.
И ние сме така с тази разлика, че пие и АМ на дневните хранения

# 18
  • Мнения: 1
zdr mami iskam da vi popitam kakvo maje da davam na d6terqmi da qde ve4e na 8 meseca e do sega sam i davala supi4ka raznobrazni piureta popari  newsm78

# 19
  • Мнения: 3
zdraveite!moqta dashterichka na 12 stava na 9 meseca.sutin kam 08;00 i davam poparka ili kus kus sas sirence i masalce,kam 10-10:30 i davam malko sokche na HIPP,kam 12:30-13:00obqdvame zelenchukovo ili mesno purence sas suharche,kam 16:00 hapvame plodovo pure ili biskvitki raztopeni s malko vodichka,a predi da zaspi kam 19:00 ili 20:00 zavisi kogato i se dospi i davam okolo 160 gr.kasha.i nqkade kam 02:00-03:00se sabujda da pie AM.tova spored vas dobre li postapvam ili nqkade barkam Sad

# 20
  • Северозапада
  • Мнения: 5 467
 Ам не даваш ли през деня? Според мен трябва да има повече мляко в менюто. Сокчето преди обяд бих го заменила с плод, кашата бих я преместила  след обяд, а преди сън - АМ.

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 611
Да не говорим,че на 9 месечно бебе 80% от храната през деня трябва да е мляко!Не трябва да има заместено млечно хранене,или поне не насила.До годинката първо кърмех,след това давах по колкото лъжички пожелае твърда храна.На 9 месеца се нуждае все още от много мляко....

# 22
  • Мнения: 9 481
zdraveite!moqta dashterichka na 12 stava na 9 meseca.sutin kam 08;00 i davam poparka ili kus kus sas sirence i masalce,kam 10-10:30 i davam malko sokche na HIPP,kam 12:30-13:00obqdvame zelenchukovo ili mesno purence sas suharche,kam 16:00 hapvame plodovo pure ili biskvitki raztopeni s malko vodichka,a predi da zaspi kam 19:00 ili 20:00 zavisi kogato i se dospi i davam okolo 160 gr.kasha.i nqkade kam 02:00-03:00se sabujda da pie AM.tova spored vas dobre li postapvam ili nqkade barkam Sad

По-горе и другите мами са ти писали...бъркаш с липсата на мляко! Зарежи изцяло сока, бисквитите с вода и кашата (зависи каква е, но би могла да е за закуска, правена с АМ);
А какъв е повода за да мислиш, че бъркаш?
 

# 23
  • Мнения: 157
Ами, според мен, му е прекалено малко общото количество мляко на твоето дете. До годинка млякото трябва да представлява 80-85% от общата храна или не по-малко от 500-600мл ако не се лъжа.


Знам, че поста е стар, но не мога да не кажа  Laughing
Ако 80% от общата храна следва да е мляко и това е 600мл, както пише по-горе, следва че общото количество храна за дете на 8мес следва да е около, дори по-малко от 800мл храна за денонощие.
А аз знам, че на тази възраст детето следва да изяжда 1/8 от теглото си. Или ако средно бебето тежи около 8кг, това прави 1000мл храна за денонощие. И да, наистина поне 500мл от това количество следва да е мляко!
Иначе ние сме на 4кратно хранене, и изяждаме по около 250гр храна на едно хранене. Незнам дали това е най-доброто, предполагам е по-добре да сме на 5-кратно хранене, но...нямям време , а и желание да се занимавам само с приготвяне на храна...не ми е любимото занимание честно казано...
И последно, нали на 6-мес. се прави контролно изследване кръв и урина. Важно е хемоглобина колко е и ако е по-нисък значи бебето има нужда от допълнително желязо, а кърмата покрива нуждите от желязо само до 6мес. възраст. След тази възраст е нужно допълн. прием на желязо от месо, жълтък и т.н.

# 24
  • Мнения: 157
zdraveite!moqta dashterichka na 12 stava na 9 meseca.sutin kam 08;00 i davam poparka ili kus kus sas sirence i masalce,kam 10-10:30 i davam malko sokche na HIPP,kam 12:30-13:00obqdvame zelenchukovo ili mesno purence sas suharche,kam 16:00 hapvame plodovo pure ili biskvitki raztopeni s malko vodichka,a predi da zaspi kam 19:00 ili 20:00 zavisi kogato i se dospi i davam okolo 160 gr.kasha.i nqkade kam 02:00-03:00se sabujda da pie AM.tova spored vas dobre li postapvam ili nqkade barkam Sad

Мисля, че е кофти това, че яде нощно време. Ако успееш да имаш 5 хранения в рамките на деня според мен е най-добре, въпреки че аз както писах по-горе не мога да ги направя повече от 4! И гледаш поне 500-600мл от храната да е мляко.  Peace

# 25
  • Мнения: 613
А аз знам, че на тази възраст детето следва да изяжда 1/8 от теглото си. Или ако средно бебето тежи около 8кг, това прави 1000мл храна за денонощие. И да, наистина поне 500мл от това количество следва да е мляко!
Иначе ние сме на 4кратно хранене, и изяждаме по около 250гр храна на едно хранене. Незнам дали това е най-доброто, предполагам е по-добре да сме на 5-кратно хранене, но...нямям време , а и желание да се занимавам само с приготвяне на храна...не ми е любимото занимание честно казано...
И последно, нали на 6-мес. се прави контролно изследване кръв и урина. Важно е хемоглобина колко е и ако е по-нисък значи бебето има нужда от допълнително желязо, а кърмата покрива нуждите от желязо само до 6мес. възраст. След тази възраст е нужно допълн. прием на желязо от месо, жълтък и т.н.

Не се водете по 1/8, 1/10, 1/5 . Детето яде толкова колко си поиска .

Втрещи ме това, което сте написала :
""Иначе ние сме на 4кратно хранене, и изяждаме по около 250гр храна на едно хранене. Незнам дали това е най-доброто, предполагам е по-добре да сме на 5-кратно хранене, но...нямям време , а и желание да се занимавам само с приготвяне на храна...не ми е любимото занимание честно казано...""

Не ви се занимава да сготвите на детето си или да го храните 5 пъти , та за това 4 кратно?
Хайде стига.... Много е сложно да се сготви ...30мин работа. Казвам го като майка сама отглеждаща детето си , прилепено е за мен 24/7 и винаги намирах начин да му сготвя.... Съжалявам, звучи доста нелепо :X




# 26
  • Мнения: 11
]Moga da vi kaja che moiata princesa ot 6 mesechna vazrast  e na detska kuhnia.Sega e na 8 meseca i sme mnogo dovolni.Sutrin zakusva oveseni iadki ili popara,obiad gotveno,sledobed mlechna ka6a ili yogurt,vecherta supa i zaspiva kam 9 s mliako.Tova deteto da priema po 500-600gr mliako za parv i pat go chuvam.Da bebe e no ne smiatam che triabav na tazi vazrast da iadat samo mliako!!!
Ама разбира се, не виждам защо въобще жените трябва да имат кърма в гърдите си....я направо кебабчета, пържоли, биричка.....какво е това мялко дето го давате..... newsm48


Аз не смятам, че трябва толкова да се бърза. Все пак цял живот ще се хранят с храна за възрастни. Аз не само, че не съм заместила хранене, но и в последно време поради едно грипче и зъбоникнене бебето беше изцяло на кърма за повече 3 седмици и педиятърката ми дори одобри решението ми, като каза, че така ще се излекува по бързо. Винаги първо кърмя, а след това давам друга храна когато и колкото иска Naughty
сагласна сам с тебе ние сащо отпове4е от 3 седмици не се храним иска единстжено да су4е ще и доиде времето и на нея да яде вси4ко

Общи условия

Активация на акаунт