Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имам отново страхотни притеснения,мили мами.Бях си забранила да мисля за това,но...Преди 2 седмици и малко лежах 2 дни в МД за задържане,имах силни контракции(сещам се веднага какъв кошмар беше там,хем и бях във ВИП-а на 5 етаж,но това е друга тема)Веднага след като ме изписаха имах час при доц.Томова за аномалии,силно ми я препорачаха като отличен специалист,в което се уверих и сама(много е дълго за разказване и отново е друга тема)Та...огледа бебчо много подробно около 20 мин и може би повече.Започна от главата,но като приключи се върна отново на развитието на мозъка,едната част,но не запомних коя точно  е маничко по-малка от нормалното за седмиците на бебето.Подчерта ми,че няма място за притеснение,според нея се дължало на контракциите.Въпреки това,грам не съм спокойна,а напротив.Дори съм доста уплашена.Преди 2 дни ме изписаха,отново имах проблеми.Този път иамх много силно кървене.Навяват ме мисли,за това пак да няма забавяне.Плача по цели нощи Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad,толкова ме е страх...Искам да отида отново на преглед,но незная къде,дайте ми съвет,моля ви!
Цитирай

София

Съветаът ми е да спреш да плачеш по цели нощи и да мислиш само за това, защото, колкото и банално да звучи, притеснението вреди много!

Значи, това, че развитието не отговаря на седмиците не трябва да те плаши, както ти е казала лекарката, защото седмиците никога не са точно определими. Може бебето да не е в седмицата, в която се смята, че е, защото точният ден/час на зачеване  неможе да бъде определен по никакъв начин. Другото е точността на ехографа - няма точен на 100%.

Спри да се дерзаеш, защото това наистина много вреди. Кървенето може да ис получила точно от притеснение, а не от друго. Отпусни се.  bouquet
Цитирай

София

Мила май най-добре е първо да се успокойш, колкото си по-спокойна по-добре за бебчо  Love Щом са казали, че е наред значи е наред. Не си мисли глупости и стига си плакла мисли за мъничето така и на него му влиаееш, надали то иска да има разтревожена мама. Стискам палци всичко да е наред  Praynig  bouquet И се успокой все пак
Цитирай

uk

Първо не плачи! Това е най-лошото, което можеш да направиш за бебче.
Надали, това което е казала лекарката е било със значението, което ти приемаш.
Аз изкарах всичките си бременности с контракции, кървене и лекарства за задържане, но децата ми са живи, здрави и интелигентни. Затова не виждам каква е връзката между мозъчното развитие и контракциите, които имаш. Още повече, че апаратурата, каквато и да е, надали може да определи с такава точност. Например размерите на различните органи са относителни, в определени граници и винаги има разликата в определянето на възрастта на плода по всеки един критерий. Поне аз не виждам място за притеснение. Ако толкова много си разстроена, защо не се върнеш и говориш с лекарката какво е имала впредвид.
Цитирай

София

Мила успокой се на първо място!Твоите нерви се предават и на бебчето,колкото и банално да звучи!Разбирам те какво ти е,защото и при мен имаше съмнения за аномалия да я нарека.Бях на фет.морфология при д-р Димитрова и тя се усъмни. Засили ме още на другия ден да отида при д-р Спасов /става въпрос за проблем на сърчицето/ и живота ми се скъси за тези 18 часа от единия до другия преглед. Слава богу всичко беше наред!Моя съвет е да отидеш или отново при Томова или при Димитрова /може би още по-добре/,за която също се твърди,че е много добра.Успех и горе главата!
Цитирай

София

Според мен плача и притесненията ти се отразяват негативно на бебчо. На мен същото ми го казаха преди няколко месеца и ме уплашиха. Е не че не плаках, но за да съм сигурна, че няма някаква аномалия си направих амниоцентеза и ДНК анализ. И в двата случая резултатите се оказаха добри и сега съм в началото на 9 месец. Чакаме бебо. Съветвам те и ти да предприемеш такива иследвания, а те ги правят само в МД, защото ако така я караш може и да загубиш здраво бебе само от притеснения. На мен когато ми съобщиха за същите аномалии ми казаха, че понякога това е индивидуално и след време може да се навакса това изоставане.  Пожелавам ти лека бременност и здрав бебчо. Peace
Цитирай

София, "Младост 3"

На мен също ми казаха, че краката били сочели по-малка седмица отколкото главичката /нали мерят бледро и диаметър глава/, но бебето е ок.
Просто ще има още прегледи и на тях ще си проличи! Така, че спокойно и не се притеснявай!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.