«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-7 от 7 отговора

ћнени€: 0
дайте н€каква рецепта за  хубави соленки...че тука ма мрънкат.. нещо не много сложно ... но пък да е  вкусно тъй  Laughing..

÷итирай

ћнени€: 7 550
дайте н€каква рецепта за  хубави соленки...че тука ма мрънкат.. нещо не много сложно ... но пък да е  вкусно тъй  Laughing..

рекерчетата на  сени€, бързо стават, ако н€маш ленено семе, става и мак, и сусам, в краен случай малко сол.

Ћаваш крекери, много са вкусни, но тр€бват повече неща за т€х.

ј “”  има богат избор, виж какви продукти имаш и си избери. bouquet
÷итирай

ћнени€: 0
мерси много  Hug bouquet
÷итирай

варненка от —офи€

ћнени€: 4 549
ѕреди години имаше рецепта за едни прекрасни соленки тук във форума. ƒа ме прощава авторката, не съм € записала ко€ е, но имам записана рецептата.

азват се соленки Ѕурекас и ето тук рецептата, пускам € като цитат, защото не е мо€:

÷итат
≈то и рецептата:

2 1/2 ч. ч. брашно
2 супени лъжици масло
1 к. ч. олио (зехтин)
4 супени лъжици кисело мл€ко (може и повече, до достигане на еластичност на тестото)
1/2 малка лъжичка сода за хл€б
сол на вкус
жълтък за намазване
сусам

«а плънката:

1 вариант

€йце и сирене

2 вариант

1 патладжан-опечен и обелен, смачкан на пюре и сирене

3 вариант

картофи и сирене + 1 €йце за спойка

Ѕрашното се смесва с олиото и маслото докато не стане на трохи.  иселото мл€ко се смесва със содата и се прибав€ към брашното. ƒобав€ се сол, горе-долу от половин до ц€ла малка лъжичка. «амесва се еластично тесто, от което се прав€т малки топчета като с дланите ги спескваме за да станат плоски. ¬ едната страна слагаме от плънката, и затвар€ме. ќт горе се намазват с жълтък, и се поръсват със сусам. ѕече се на 180 градуса до като не станат златисти. ќколо 15 мин. при мен.
јз използвам кухненски комбайн и ц€лата процедура ми отнема най-много 30 мин. - с печенето 

јз лично съм правила плънка от шунка, кашкавал, €йце и зелени подправки. ≈то и снимка:

÷итирай

ћнени€: 7 550
ѕреди години имаше рецепта за едни прекрасни соленки тук във форума. ƒа ме прощава авторката, не съм € записала ко€ е, но имам записана рецептата.

азват се соленки Ѕурекас и ето тук рецептата, пускам € като цитат, защото не е мо€:

јз лично съм правила плънка от шунка, кашкавал, €йце и зелени подправки. ≈то и снимка:

ќоо, много са вкусни ти€ бурекитосчета, и аз имам рецептата от freak_man. „уднички са, marulka_s, 10х за подсещането!  bouquet
÷итирай

Ѕелги€/—офи€

ћнени€: 27 521
—оленки с масло и маргарин

1 ч.ч. пр€сно мл€ко
1 ч.ч. масло + маргарин (не стопени)
300гр сирене
2 бакпулвера
брашно за меко тесто

ѕо средата и в кра€ на печенето се мажат с масло. ќстават меки и вкусни повече от седмица, след изстиване съхран€вайте в кути€.
÷итирай

ћнени€: 3 752
ето още много соленки
÷итирай

¬арна

ћнени€: 550
 bouquet
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-7 от 7 отговора