Да отидем в чужбина или да останем в България.

  • 9 976
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 329
Детето сега е при баба си в България. Ваканцията,докато ние работим. Със сигурност има,но не и в такива измерения,както в Бг. Не знам,общо взето е трудно решение. Благодаря,все пак Simple Smile

В Бавария ваканцията още не е започнала.
Щом като учи все още в България, има доста голям период на адаптация и учене на език, различни системи, различни изисквания и различно третиране на децата от чужбина и от Германия. Изобщо си е голямо изпитание за детето и за родителите. Иначе Бавария е прекрасна провинция, но е в по -голяма  услуга на местните отколкото на чужденците.
Успех ти пожелавам.


# 46
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
val не на всякъде в администрацията може да се работи
опитай в съда, искат националност
с националност картинката се променя страшно много, но не и без националност
и пак зависи в каква област си се насочил да градиш кариера
няма невъзможни неща, но Испания не е страната на неограничените възможности
и си права не бих се върнала в България за нищо на света не бих причинила това на сина си

# 47
  • Мнения: 51
Biskara

Благодаря ти   bouquet

# 48
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
val не на всякъде в администрацията може да се работи
опитай в съда, искат националност
с националност картинката се променя страшно много, но не и без националност
и пак зависи в каква област си се насочил да градиш кариера
няма невъзможни неща, но Испания не е страната на неограничените възможности
и си права не бих се върнала в България за нищо на света не бих причинила това на сина си
Ани Hug,
ако си за auxiliar administrativo de justicia,не ти искат националност,но както СЛ е писала е много трудно,наистина има много хора които си оставят работата за да у4ат.Кьсметлий Laughing.
Разбира се ,4е е трудно,за това писах 4е и на испанците им е трудно,но не е невьзможно Wink,при нас ве4е има доста румьнци и няколко бьлгари в администрацията Wink.

Не мога да кажа ,4е е перфектната страна за градене на кариера,но имах в предвид ,4е ако си страшно упорит и имаш вьзможността накрая се слу4ва....4удото Wink

# 49
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
aбсолютно съгласна с вал, до финалната точка!
ако си добър в нещо си, можеш да градиш кариера, не оставаш незабелязан.
още повече, впечатленията ми са за това, как кадърните хора са кът...

и стига сте говорили за криза, аз наистина тук не я виждам Laughing Laughing

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 004
Много интересна тема  Hug
Учудвам се обаче как си продавате жилищата и заминавате. Ако няма да живеете в тях може да ги дадете под наем, поне ще имате още един сигурен доход, особено ако жилището е в по-голям град.

# 51
  • Мнения: 1 004
Много интересна тема  Hug
Учудвам се обаче как си продавате жилищата и заминавате. Ако няма да живеете в тях може да ги дадете под наем, поне ще имате още един сигурен доход, особено ако жилището е в по-голям град.

И ние нашето го продадохме по простата причина, че беше със заем. Но пък мога да изтъкна много причини, поради които да го продадеш:
-  можеш да си купиш в съответната нова държава и да не плащаш наем
-  имаш пари да заминеш и евентуално да наемеш там жилище, обзаведеш, живееш до заплата
-  спестяваш си разправията и грижите по даденото под наем жилище - търсене на  наематели, неплащания, сметки, институции и много други

# 52
  • Мнения: 4 300
Шансът да продадеш нещо в Бг и с парите да купиш нещо в чужбина, хеле ако имаш и заем да връщаш, клонят към нула. Ако има някой по пъргав дядо/баба в същия град да го наглежда няма никакъв проблем. Но дори и да няма, пак е по добре да удариш ключа и да изчакаш да видиш накъде ще задуха вятъра преди да продаваш.

# 53
  • Мнения: 4 399
Зайо, поzнавам доста хора които продаваха имоти (вкл. и жилища) в България zа да си купят в чужбина, но беz zаеми не стана. Не се сещам zа чужбина в която да можеш да купиш равностоен имот с пари от продажба в България.
Лично аz не бих подържала жилище/къща на място където не живея (голяма раzправия е, а и в дългосрочен план не е рентабилно, особено в България), но и не бих продала жилището си в България преди да кацна някъде в чужбина на zелана поляна, беz работа, беz доходи, беz да zнам дали ще ми хареса. Всъщност на zелена поляна на гурбет така и така не бих тръгнала, и на млади години не съм го правила, та какво остава сега. Но и с осигурена работа, пак не бих продала жилище преди да ми е минал най_малко иzпитателния срок и да се види кой кого харесва и ще я бъде ли тая работа. Та моя съвет е, идете, вижте, установете се няксде, пък после продавайте имоти и горете всички мостове наzад.

# 54
  • Мнения: 1 004
Не съм казала, че можеш да купиш, макар че пак може да се поспори по въпроса, в случай че нямаш да връщаш заеми....но дори и не, примерно няма да е все същото да вземеш 50000 оттук или да вземеш 100000..грубо казано..
И не съм казала, че трябва задължително да се продаде веднага, особено пък ако си без работа или ако си е твое. Нашето беше на кредит и решихме, че така е най-добре. Нямам нито баба, нито майка в София, които да ми оправят проблемите по жилището, нямах и пари настрана..така че пак всичко е относително..зависи от твоята конкретна ситуация... Peace Просто исках да кажа, че в някои ситуации, продажбата е по-доброто, а може би и едиственото решение ....

# 55
  • Мнения: 4 399
Единствено и само първото ми иzречение беше коментар на твоя постинг и по никакъв начин не споря дали вашето решение е било добро zа вас. Останалото са си мои раzсъждения по принцип. Иzчетох в таzи тема доста мнения как "продаваме и тръгваме". За мен това е абсурдно решение. В живота има лошо, има и по_лошо и на много хора в България не им се вярва, но там не е иzсипано най_лошото и човек трябва да си остави и вратичка наzад.

# 56
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Шансът да продадеш нещо в Бг и с парите да купиш нещо в чужбина, хеле ако имаш и заем да връщаш, клонят към нула. Ако има някой по пъргав дядо/баба в същия град да го наглежда няма никакъв проблем. Но дори и да няма, пак е по добре да удариш ключа и да изчакаш да видиш накъде ще задуха вятъра преди да продаваш.
Е хайде сега,да не генерализираме Laughing hahaha.Апартамент в София струва около 70 000(от най_изгодните),за 70 000 евро в Испания можеШ да си купиШ без никакьв проблем кьЩа с три спални в някое село по морето близко до голям град.В момента цените на недвижимите имоти са мнооого ниски и който има пове4е пари се вьзползва от момента.
Аликанте_главна улица,апартамент с 3 спални(и трите двойни) втора употреба на 20 мин пеШа от плажа 45.000евро Shocked.Хахаха мммм да,вси4ко зависи от мястото и дьржавата.Да не говорим ,4е в средната 4аст можеШ да си купиШ (не говоря за нови разбира се) кьЩи на безценица.
Нови апартаменти на половин 4ас от Мадрид(тоест столица) по 70.000 евро,какво по изгодно от това.
Та затова някьде по нагоре писах ,4е ако някой иска да замине завинаги на вьн по този на4ин си усигорява най_важното  за в бьдеЩе.

# 57
  • Мнения: 7 605
Стига бе, Вал, това е супер евтино  Shocked  То направо си струва човек да си купи имот за ваканциите  Thinking

# 58
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ами вси4ки англи4ани и германци са си накупили Laughing.
Цените по морето са страШно ниски Laughing,спомням си като бяхме там на гости ,4е не можехме да намерим някой без собствено жилиЩе Laughing,ми на тях ипотеката им е колкото на нас(които сме близко до столицата) наема,и в много слу4аи много по _ниска от наШите наеми Crazy.
Естествено е 4е има и страШно скьпи жилиЩа и там,но това е като на всякьде,а понеже имах желание да се местя кьм онази 4аст разгледах обстойно цените и жилиЩата

# 59
  • Мнения: 4 399
Преди няколко дни даваха един филм по телевиzията и покаzваха праzните къщи и жилища в Испания. 800000 жилища са праzни и беz собственици и вярвам че цените им наистина са ниски. Покаzваха цели праzни "градове". Градове всъщност е много силно каzано zащото това са някакви селища строени zа нула време от нулата и в тях не живее никой. Като иzключим колко ужасно иzглеждаха, обаче остава въпросът един нов емигрант дори и да е в състояние да си купи там апартамент, какво се предполага да работи? Защото наоколо нямаше просто нищо, пустиня, камънаци, това е всичко. Такъв апартамент и беz пари да ми го дават, не го вzимам.

Общи условия

Активация на акаунт