Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Нашият татко е католик,не от религиозните Laughing ,та се питахме дали можем да кръстим дъщеря ни тук при условие,че брака ни е сключен в източно православна църква в България?Говорим за католическа църква.И да не може няма да сме много разочаровани,но така се бяхме разбрали,едното в нашата,другото в тяхната.И с какво е по-различен обичая,като подготовка,подаръци и задължения на родители и кръстници?Знам,че май могат да бъдат повече от един кръстниците и носят моралното задължение да се грижат за детето,ако не дай Боже нещо стане с родителите.
Цитирай
Не съм присъствала на такова кръщене, но мисля че няма проблеми. Поне тук една от българките си кръсти така близнаците.
Иначе съм присъствала тук на кръщаване на българчета от българския поп в Лондон. Вече е правил две кръщенета в Шотландия. Но той си спазва традиционният български обичай за това
Цитирай
Проблемът е,дали ще е се съгласят след като имаме източно православен брак,като знам нашите свещеници какви са(искаха едва ли не декларация,че ще си кръстим децата пак там,а общо взето църквата ни е една от най-либералните),та си представям техните католически канони.
Цитирай
Ами случаят на мойта приятелка е точно такъв. Те разписаха в Б-я, а тук кръсти малчуганите. И нейният мъж не е от най-вярващите и редовно ходещи на църква. Просто искаше да го уважи него и за това ги кръсти в католическа. Но знам, че в двете обаче не може - тоест трябва да си избереш. Спокойно - мисля, че няма причина да се безпокоиш Wink
Цитирай

сред цветята

По принцип не е проблем, когато единият родител е католик, а другият някакъв друг християнин, детето да се кръсти в кат. църква. Също така не играе роля, дали родителите имат църковен брак.

Обикновено се иzбират 2 кръстници (мъж и жена), като единият може да не е католик. Но главният кръстник трябва да е католик.
Цитирай

Там,където се събуждам щастлива.

Според мен не редно ти да си венчан в една църква, а децата си да кръстиш в друга. Още повече, ако е станало въпрос с православен свещенник, че децата ще се кръстят в православието.

Както ти пишеш твоят съпруг не е много вярващ. Защо тогава държите да е кръстено детето в католическа църква ? И защо сте се венчали в православна?

Мисля, че е време всеки от нас да си даде ясна сметка, че венчаването и кръщенето не са само ритуали, а нещо свято и с тях шега не бива да се прави.

Ако бях на твое място, ще поговоря с православен свещенник по въпроса и ще взема впредвид кой от двамата е по-вярващ. Бих се запознала и с различията в двете църкви /не са толкова малки!/ И най-вече бих се запознала как стои въпроса с тайнствата. В другите църкви някои таинства липсват или не се извършват изцяло,както е казано в Библията /отнася се  дори за кръщенето/. А вие сте венчани при извършване на цялото тайнство. Така че, помислете добре!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.