Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте!
Имам нужда от съвет!!! newsm78
Имам близнаци на 2г. и 4м. следобедният ни сън е пълен кошмар.
Слагам ги да спят в 2ч. и почва луда игра изхвърлят си завивките, събличат се голи и какви ли не бели. Чак към 4 и половина или 5 заспиват с бой и спят час и половина 2. Събуждат се и навън е вече тъмно.Голям кошмар, таткото се кара че спят до толкова късно. До обяд гледаме да сме навън и много да се изморат, но нищо не помага. ooooh!
Дайте съвет при вас така ли е !!! Laughing
Цитирай

Варна

Мдааа, познато. При нас е същото когато се налага да ги приспивам сама. Може и изобщо да не заспят. Понякога помагат заплахите, че този който говори ще изхвърчи от стаята и ще остане сам в другата.
Та затова съм прибегнала до следния вариант. Почти без изключение на обяд сме двама и всеки приспива по едно дете в различна стая. ТАка нямам грижи. Ако можеш да си го организираш по този начин, опитай.  Very Happy
Успех  Peace
Цитирай
Абсолютно те разбирам.Един от най-големите ми кошмари е обедния сън.Моите деца са на 4г и 9 мес. и нещата вече са малко по-добре. Аз често съм сама когато ги приспивам и затова съм измислила следния вариант:лягаме на спалнята и аз лягам помежду им,първо прегръщам единият и той заспива,след това другия.Те вече се научиха и докато приспа единия и другия е заспал.Лягам между тях,за да им попреча да се закачат.Понякога става проблем,ако много им се играе и тогава се карам,заплашвам и така нататък....
Цитирай

Sofia

Позната работа , с която вече се примирих ...
И ние сме на същата възраст .И на обяд просто не мога да ги приспя . Като са изморени спят , каот не искат не . Не мога да се справя и се отказах . Вечер почнаха рано да заспиват , но ги приспаваме с баща им и става по-лесно , сутрин към 8 стават , но обедния цън ни е мъка ...
Цитирай

София

Мойте кукли не спят следобед от толкова отдавна, че вече забравих. Сутрин стават за градината в 7,00 ч., а вечер засповат в 21,00-22,00ч., като и м градината също не спят. Направо не знам как издържат newsm78, но и аз съм се примирила отдавна и не правя изобщо опити да ги приспивам, защото всички само се изневярваме
Цитирай
Много ви благодаря за съветите. Ще пробвам дано да имам късмет нещата да се променят Laughing
Цитирай

София

Много ви благодаря за съветите. Ще пробвам дано да имам късмет нещата да се променят Laughing

почти е невъзможно да заспят заедно... и така е от години насам...
затова - разделяне, това е единственото, което действа
Цитирай

София

mojte sa o]e malki, и заспиват сами. но това с изхвърлянето на всичко от легклата и събличането ве4е по4наха да го правят... значи... това ме чака. РАДОСТ РАДОСТ ГОЛЯМА!!! 35 35 35 35 35
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.