Tаласемия майор- средиземноморска анемия!

  • 42 154
  • 117
  •   3
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 585
       Успешно лечение на Наско и много здраве на тримата братя. Да са ти силни и да ви радват ви пожелавам. Звучи като приказка, на която липсва последната страница. Пожелавам ви и краят да е като в приказките.

# 31
  • Мнения: 2 142
Честито още едно момченце, мила!
Да са ти живи и здрави и тримата и да бъдете много, много щестливи заедно!
Чудесна новина!

Успешно лечение на Наско!
 Hug

# 32
Здравейте на всички майки.
Честито на тези, които са се сдобили с още една рожба.
Аз съм на 28години и също съм с таласемия майор.
Ако имате нужда от повече информация относно това заболяване и от друга гледна точка освен лекарската моля свържете се с Българска Анти-таласемична организация. София:0888437572; 052/699500
моят e-meil: djulina@abv.bg

# 33
zdraveite!4estit praznik na vsi4ki! don4e, da ste zivi i zdravi cialoto vi semeistvo!s nor4eto iskame da 4uvame samo dobri novini ot vas.budi vse taka silna ia smela!

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Благодаря, на всички за милите думи и топлите пожелания Hug
Съжалявам, но не успявам да кача снимка на newsm32

# 35
Az se vkliu4vam dosta kasno,no vse pak 4estito i ot men!Tova e nai-golqmata radost za vseki 4ovek.Dano vsi4ko da si e nared i za napred.Tarsih na mnogo mesta vsqkakva informaciq za anemiqta,no vsi4ko sa samo nqkakvi medicinski obqsneniq,koito ne otgovarqt na moite pitaniq konkretno.Sega sled kato pro4etoh va6ite dumi 4estno da vi kaja malko mi olekna,no mnogo-mnogo ne sa mi qsni tiq ne6ta sas stvolovite kletki.Ako nqkoi iska neka mi obqsni za kakvo stava vapro.Az sam na 24 godini i mnogo iskam da imam deca,no mnogo se pritesnqvam kak 6te se razviqt ne6tata,za6toto sam s anemiq-alfa talasamiq.Moeto JP mi kaza 4e sas sigurnost i decata mi 6te imat tova zabolqvane,a ako i maja mi ima takova zna4i decata mi 6te badat mnogo zle-napravo se potresoh.Osven tova maika sa6to go ima,no brat mi ne e bolen.Napravo neznam na kakvo da vqrvam.6te sam vi blagodarna da mi kajete ako ste naqsno stiq ne6ta-dali zadaljitelno se predava va, v kakva stepen,kakvi sa riskovete i nai- ve4e za tova sas stvolovite kletki.Blagodarq predvaritelno

# 36
  • Мнения: 23
--------------------------------------------------------------------------------

Az se vkliu4vam dosta kasno,no vse pak 4estito i ot men!Tova e nai-golqmata radost za vseki 4ovek.Dano vsi4ko da si e nared i za napred.Tarsih na mnogo mesta vsqkakva informaciq za anemiqta,no vsi4ko sa samo nqkakvi medicinski obqsneniq,koito ne otgovarqt na moite pitaniq konkretno.Sega sled kato pro4etoh va6ite dumi 4estno da vi kaja malko mi olekna,no mnogo-mnogo ne sa mi qsni tiq ne6ta sas stvolovite kletki.Ako nqkoi iska neka mi obqsni za kakvo stava vapro.Az sam na 24 godini i mnogo iskam da imam deca,no mnogo se pritesnqvam kak 6te se razviqt ne6tata,za6toto sam s anemiq-alfa talasamiq.Moeto JP mi kaza 4e sas sigurnost i decata mi 6te imat tova zabolqvane,a ako i maja mi ima takova zna4i decata mi 6te badat mnogo zle-napravo se potresoh.Osven tova maika sa6to go ima,no brat mi ne e bolen.Napravo neznam na kakvo da vqrvam.6te sam vi blagodarna da mi kajete ako ste naqsno stiq ne6ta-dali zadaljitelno se predava va, v kakva stepen,kakvi sa riskovete i nai- ve4e za tova sas stvolovite kletki.Blagodarq predvaritelno
 
 
 
 
 
 

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Здравей, 6u6enceto!  bouquet
   Доколкото разбирам ти си само носител на алфа таласемия.
Съветвам те да се обърнеш към проф.  Иво Кременски  в ЦБАЛАГ"Майчин дом"/14етаж - генетична консултация  ;между 9:00-13:00часа/ тел.:9172 266; 9172476 или доц. Венета Георгиева. Там можеш да получиш най-пълна и точна информация за заболяването си.
освен това сигурно ще ти бъдат направени генетични изследвания, които по късно когато забременееш ще послужат за основа на пренаталните изследвания които се правят в 11 - 16 седмица, за да се установи дали плода е болен, здрав или носител на генетичния дефект.
   Доколкото знам хомозиготната алфа таласемия /болните, а не носителите/ децата умират още вътреутробно или през първата година от живота си. Вероятността да имаш болно дете е 25% и то само в случай, че и бащата е носител,на таласемия.
   Що се отнася до стволовите клетки - твърди се, че могат да лекуват почти всичко, защото можели да се "превръщат" във всеки вид клетки от които организмът има нужда.От година се събират и използват и в България.Но аз самата още не съм чула за успешен случай в България при нашето заболяване. Все пак тук правят първите си стъпки.Надеждата умирала последна.../Дано не доживея да го видя/

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 00:53 от donka_nasko

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
За стволовите клетки:
   www.invitro-bg.com    www.st.lazar-hospital.com   www.cryo-save-bulgaria.com    www.cryo-save.com   

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 00:59 от donka_nasko

# 39
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Как сте, Донче? Как е бебчо, батковците свикнаха ли с него?
  Има ли нещо ново покрай лечението на Наско?
 
  Знам, че сега с грижите покрай децата трудно се добираш до компютъра, но когато имаш време драсни как сте  Hug Пиши и в седмичните ни теми!

 

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
  Здравейте! Бебо е добре. Да батковците свикнаха с него. Казаха, че най-рано март месец ще направим трансплантацията.
  А що се отнася до компютъра, трябва да преодолея и двамата батковци за да стигна до него  fight cry

# 41
  • Мнения: 51
Здравейте на всички!
Здравей 6u6enceto!
Не разбрах, ти омъжена ли си? Искам да те уверя, че това, което ти е казала личната ти лекарка е възможно да се случи, само и евентуално ако съпругът ти също е носител на гена на таласемия. Но понеже ти вече знаеш, че си носител, това вече е добра новина. Т.е. когато знаеш от какво да се предпазиш, няма защо да те е страх, че ще се случи нещо лошо. Както Донка ти е отговорила малко преди мен, необходим е прост кръвен тест на съпруга ти и когато забременееш малко по-специално наблюдение на бебето в първите седмици. Когато знаеш какво е положението с бебето в утробата ти, можеш да вземеш решение какво да правиш. Така,че не се безпокой за нищо. Винаги сме на твое разположение за всякакви отговори, на въпросите,които имаш. Ако имаш нужда от информация за таласемията и нейните видове, само кажи, ще ти пратя такава написана на разбираем език.

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
  bouquet HugЗдравейте! Ето малко новини и от мен:
     Говорих по телефона с д-р Аврамова, каза че са обсъждали с професор Бобеб нашия случай и било много рисковано тъй като детето е голямо. Не са сигурни, че стволовите клетки от пъпната връв ще бъдат достатъчни. Най- вероятно ще изчакат Иван/бебето/ да стане поне на година за да вземат стволови клетки от периферна кръв и може да опитат да направят комбинирано трансплантиране -  и аз не знам точно как #Crazy, правено ли е до сега или са пак експерименти.... Каза да и се обадя пак след месец за повече информация.  wait
        Така,че чакането продължава... Praynig

# 43
Честита нова година!Пожелавам ви всичко да е наред и по-скоро да получите желания отговор.Доно всичко да мине по план.Ще стикаме палци.Когато разберете нещо повече пиши. Praynig

# 44
  • Мнения: 1 668
donka_nasko, защо не потърсите решение в чужбина за трансплантирането на стволовите клетки?
По отношение на таласемията това, което ми обясниха 100ина лекари на прост български означавало, че ако единият родител е носител на таласемия вероятността детето да е болно е 0% и носител 50% и здраво 50%. Ако и двамата родители са носители здраво дете 25%, носител 50% и болно дете 25%. За радост при нас аз съм носител, бащата здрав, детето ще се разбере дали е носител към 2-рата му годишнина. Незнам дали съм права - това е обяснението, което е дадено на мен. По този повод donka_nasko вие и двамата ли сте с таласемия?

Общи условия

Активация на акаунт