На море в Турция - all inclusive, тема 11

  • 82 353
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 80
И ние се завърнахме от нашата почивка в Турция. Бяхме в този хотел http://www.barbarosspashas.com/index.php?lang=en
Като цяло съм разочарована- това, което ни предложиха не си заслужаваше парите. Уж бяхме на ултра олинклузив, но аз така и не разбрах кое му беше „ултрата”. За трета година ходим в Турция и сме били все на олинклузив, тази година не видях разлика- вносния алкохол беше платен, нямаше нищо друго, което да е ултра, не ни обясниха, че всяка смяна на плажните кърпи се плаща( за сравнение в Ефесия холидей бийч в Кушадасъ беше безплатно), памука и пуканките бяха платени- 3-4 лири, а лай карат ресторанти нямаше, имаше табели из хотела, който предлагаха ала карат  риба- 5 едро, риба с вино-8 едро, но го сервираха в единствения ресторант на отделни маси. Попитах в хотела, за утрата но и те вдигаха рамене- те не знаели, да сме питали агента си. Бяхме пет човека- аз, съпруга ми и детето на 14 години и родителите на съпруга ми. Бяхме платили за две стандартни стаи в главния корпус. При пристигането ни се опитаха да ни настанят в бунгала- стаите нямаха и 15 кв. м., освен това във въздуха се носеше ужасна миризма на канализация, която проникваше и в стаите. След като категорично отказахме да се настаним и понеже хотелът беше пълен ни предложиха един голям апартамент, с изглед към морето, на третия етаж, с два големи балкона и с две стаи- преходни, едната доста просторна, но с една баня. Апартаментът беше хубав, но си имаше неудобства- все пак сме две семейства. Трябваше да почистват всеки ден, но ни се падна леко мързелива чистачка, та за 7 дни е чистила три пъти. Хотелът е с не много голяма територия, но, много зелено и чисто, добре организирано за малки деца- обезопасено, детски басейн, кът за хранене на децата, но нямаше детско меню. Плажът е с пясък, към морето с камъни, има платформа,с матраци за лягане, но няма чадъри,  морето е много чисто, топло и дълбоко. Храненето-много неща, които в основни линии се въртяха всеки ден, в достатъчно количество, но някак всичко беше безвкусно, всеки ден имаше готвена риба, скарата беше само вечер, на бара от 11 до 18 часа имаше пържени картофки, хамбургери, салати, спагети, турска пица и от техния хляб и хората основно там се хранеха. Една жена правеше гюзлеме от 12 до 16 часа. Вода имаше в автомати на няколко места, а вечер след 21.30 даваха в бутилки. Гостите в хотела- 70% немци  и 30% руснаци, изключително възпитани, спокойни и учтиви. Ние бяхме единствените българи. Недостатъци на хотела- намира се на пътя- шумът от преминаващите автомобили е непрекъснат(поне от нашия апартамент се чуваше денонощно), наблизо има джамия и в 5 часа сутринта се чуваше ходжата. Анимацията беше доста слаба. Имаше само един аниматор, който влагаше душата си в това, което правеше, просто страхотен беше, аеробиката и водната гимнастика изключително вяли и за отбиване на номера. В хотела не се ходеше с гривни, на гостите на хотела раздават пропуски и когато се прибираш ако си напуснал територията, ги показваш на пункт пред хотела но от към плажа не беше проблем да се влиза и от другите хотели наблизо идваха да разглеждат. Бях питала тук в темата(но никой не ми отговори Embarassed) дали мога да нося в ръчния багаж апарат за кръвно- носих, не ми направиха проблем на летището
Ето и малко снимки http://befree.snimka.bg/sea/hotel-barbaross-pasha-s-beach-club.537281.20798512
Като цяло не бих повторила хотела. От трите пъти, които съм ходила в Турция, за пръв път не съм доволна, а сумата, която платих е доста по-голяма.

# 706
  • София
  • Мнения: 1 740
be.free лично мнение, но ако ме настанят в апартамент с преходни стаи със свекъра и свекървата, ако ще в рая да съм, ще се чувствам отвратително  ooooh! С което не искам да кажа, че хотела е бил хубав, а на теб така ти се е сторило, ама си е гадничко, човек не може да се отпусне точно по време на почивката си.

# 707
  • Мнения: 62
Здравейте на всички!

Много хубавичко разказвате... човек като Ви чете, направо се пренася някъде в приказките, особено през работно време Embarassed

Ние тръгваме в петък с колата към Кушадасъ.
Затова исках да питам Ейми, как точно си разпределихте пътя и колко време Ви отне. Колко е до Троя? И има ли там работна време, може ли да се влезе да се разгледа, какви са Ви впечатленията?
Не пиша на лични, тъй като може и за други да е интересно.

Ние тръгваме от Хасково и тази година отново ще бъдем в Карпе Дием. Като се върнем ще мога да кажа, как са нещата, надявам се да си изкараме добре както миналата година.

Идеята със сайта е супер, днес 1 час разглеждах снимки - много добре се е получило, като се върнем и аз ще кача снимки актуални Grinning

Хубав ден!  bouquet

# 708
  • София
  • Мнения: 3 414
Ще качвам и аз снимки,разгледах всичките,тези роял драгон и уингс съм ги включила за догодина Heart Eyes
В Лимак Лимра също можеше да местиш шезлонга под дървета в тревните площи.Снощи тъкмо дискутирахме ултра и ол,стигнахме до извода че няма разлика поне в този хотел 2 джак даниълс и на третото друг вкус. Mr. Green Коктейлите пак така един барман друг барман и различно на вкус.Чакам да се изкажат многократно ходилите по този въпрос за и против,а и има ли разлика в цените?

# 709
  • Мнения: 7 605
Лично мнение:

Ол Инклузив в един хотел не е равен с ОИ в друг, същото се отнася и до ултра или мега или хипер ОИ.
Коктейлите на различни бармани са различни, както и едно и същото ястие сготвено от двама готвачи.

Вижте в описанието на хотела дали той предлага това, което за вас е важно - дали пакета с вкл. услуги ще се казва ОИ или УОИ е без значение.  Peace Нашият примерно беше ОИ но от гледна точка на спортове предлагаше МНОГО повече отколкото други хотели с УОИ, а си бяха включени в цената. Така че, универсален отговор няма, а приоритетите на гостите с различни  Peace

# 710
  • София
  • Мнения: 3 414
Аз нали не пиех алкохол затова ми беше интересно,не ползвам водни спортове Mr. Green и тем подобни масовки,един фитнес и една парна баня и сауна мога и без тях.Догодина мога НВ  Joy

# 711
  • Мнения: 7 605
Направо  Laughing
Майтапа на страни, то и ние не ползваме воден спорт уж, ама да видиш как сме излезли на разходка с каяк и щерката как се возеше всеки ден на бананата  Wink А догодина ще си нося и спортните дрехи и маратонки и ще се ходи на степ поне, че тия шведски маси са опасна работа  Whistling

# 712
  • Мнения: 80
be.free лично мнение, но ако ме настанят в апартамент с преходни стаи със свекъра и свекървата, ако ще в рая да съм, ще се чувствам отвратително  ooooh! С което не искам да кажа, че хотела е бил хубав, а на теб така ти се е сторило, ама си е гадничко, човек не може да се отпусне точно по време на почивката си.

Всъщност имам прекрасни отношения с родителите на съпруга си, вече 16 години, така, че не това е причината да не ми хареса почивката. Извинявам се за спама Embarassed

# 713
  • Мнения: 4 422
Здравейте на всички!

Много хубавичко разказвате... човек като Ви чете, направо се пренася някъде в приказките, особено през работно време Embarassed

Ние тръгваме в петък с колата към Кушадасъ.
Затова исках да питам Ейми, как точно си разпределихте пътя и колко време Ви отне. Колко е до Троя? И има ли там работна време, може ли да се влезе да се разгледа, какви са Ви впечатленията?
Не пиша на лични, тъй като може и за други да е интересно.

...............................


За работното време на Троя сме го обсъждали в тая тема до 18ч е поне през висок сезон,сега най-много да са го намалили до 17ч.

Татяна е права Ултра,хипер,мега зависи от хотела ,ние винаги сме били на Ултра и всичко е различно,на едното място водни спортове,без вносен алкохол или такъв дето не сте го чували и виждали ,няма и да го видите другаде,имаше сейф и минибар в цената.На др. имаше и Джак и Балантайн и Мартини ,Бейлис и сейф и минибар и фреш и още хиляда неща,на третотот Аквапарк ,обаче се плаща сейфа,минибара,фреша и т.н
Политика на веригата-фирмата. Peace

В Кая Селект Белек не знам новото му име част от шезлонгите бяха в градините м/у палмите,на мен също това много ми хареса.

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 19:57 от mimozata

# 714
  • София
  • Мнения: 6 550
be.free лично мнение, но ако ме настанят в апартамент с преходни стаи със свекъра и свекървата, ако ще в рая да съм, ще се чувствам отвратително  ooooh! С което не искам да кажа, че хотела е бил хубав, а на теб така ти се е сторило, ама си е гадничко, човек не може да се отпусне точно по време на почивката си.

Всъщност имам прекрасни отношения с родителите на съпруга си, вече 16 години, така, че не това е причината да не ми хареса почивката. Извинявам се за спама Embarassed

хайде и аз да поспамя. 450 имаше предвид може би не отношенията ви, а това че 5 чвека сте ползвали обща баня примерно и т.н. неудобства. аз примерно наистина няма да мога да се отпусна така, нзависимо дали съм с мама, свеки или най-добрите ни приятели. все пак сте платили за 2 отделни стаи.  Naughty на мен от снимките ми хареса, аз обичам такъв тип хотели.  Peace

# 715
  • София
  • Мнения: 1 740
хайде и аз да поспамя. 450 имаше предвид може би не отношенията ви, а това че 5 чвека сте ползвали обща баня примерно и т.н. неудобства. аз примерно наистина няма да мога да се отпусна така, нзависимо дали съм с мама, свеки или най-добрите ни приятели. все пак сте платили за 2 отделни стаи.  Naughty на мен от снимките ми хареса, аз обичам такъв тип хотели.  Peace
Точно това имах предвид. Да ми минават през стаята, когато съм си легнала, нощем да не мога спокойно да изляза до тоалетна ако съм във вътрешната стая определено би ми скофтило почивката. Ако не ползвам стаята с децата си, а и тогава има условие колко големи са и как ще преминават през спалнята ми например. Затова писах лично мнение. А иначе много се радвах на семества дошли заедно, възрастните, с младото семейство и децата. Много е хубаво да има разбирателство между поколенията, но всеки да си знае гьола Simple Smile

# 716
  • Мнения: 62
Мимозота - благодаря за работното време! Peace
В неделя уж четох цялата тема, ама туй явно съм го изпуснала Embarassed

# 717
  • EU
  • Мнения: 164
http://ebuchkova.snimka.bg/travel/club-voyage-hv1.537817 Това са част от снимките, които направихме, няма смисъл да качвам всички. На сйта на хотела има предостатъчноhttp://www.voyagehotel.com/Voyage-Torba-EN
Както вече писах Вояж са наистина стархотно и релаксиращо място за почивка. Контингента - французи, белгиици, холандци, англичани, руска реч не чух  Thinking
Хранат вкусна и разнообразна, всеки обед скара, риба- на пара, фолио и др., вечер -  нямам големи наблюдения, защото само първата  бяхме на шведската маса - има две подвижни барбекюта на които се пекат различни меса, зеленчуци. сладкиши по цял ден вкл. в цената има специална патисерия, над рецепция.Детска кухня, стерилизатор за бутилки, мини бара безплатен, но без бира, имаше само ефес по баровете. Алкохола вкл. в цената 12г уиски, водка Абсолют и др. но май били ментета, така твърдяха българските музиканти, които свирят в гръцкия ресторант. Ала карт ресторантите: рибен, италиански , гръцки , мексикански, китайски, турски, и тапаняки -  безплатни, само последният по 25евро на човек, страхотно шоу прави готвача, забравих да кача снимки, но ще го направя скоро.
Фрешът е единственото което се заплаща - 2 лири и разбира се вината в ала карт ресторантите, но местното вино,. не.
Анимацията, не ме впечатли, но не съм се и възползвала,  водните спортове са платени.
В амфитеатъра всяка вечер детска дискотека , след нея някаво представление, на плажа дискотеката работи от 22:30, канят сравнително популярни dj, и има музика на живо в др. вечери.
Басейните са основен, частен само за Делукса стаите, хавайски и на аквапарка. Плажната ивица е тясна, в двата и края им платформи с чадъри, в средата шезлонги с чадъри от които се влиза постепенно в морето, дъното едър пясък и малки камъни, в двата края на плажа дървени платформи покриват брега и върху тях са разположени удобни легла и големи възглавници, има плаж за възрастни, не се пускат под 16г. и сервитьора обилоаля цял ден да носи коктейли Simple Smile), слиза се по стълби в морето. Водата около 25 С, чиста, пълно с риба. Имат Син флаг на плажа.
Най-добър ресторант - рибния, най- весел - гръцкия, най-забавен - тапаняки.  Много добре си починах, вече планирам другото лято, може би ще отидем в някой от другите хотели на същата верига, защото концепцията е същата, малки вили, много зеленина, много алакарт ресторанти, алкохола е включен в ценат.
p.s. хотела е на 6 км от Бодрум, в село Торба,  има една джамия, но я чух само един следобед, няма нищо за разглеждане в селото, само в Бодрум.

Последна редакция: чт, 30 сеп 2010, 14:17 от evi99

# 718
  • софия
  • Мнения: 9 590
татяна, показа ли си снимките от меджиклайф?
аз да не изпусна нещо   newsm03

# 719
  • Мнения: 7 605
не съм още  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт