Малко трудна тема...за болестта - РАК!!!

  • 860 091
  • 3 925
  •   2
Отговори
# 3 915
  • Мнения: 10 491
Да се снабди с колаген. Зимата става с ядене на пача - ако обича. Сега може да му купиш естествен телешки или свински желатин от биомагазините. Майка също получи болки в ставите и костите след химията. Направи няколко курса - един месец пие всеки ден по 1 супена лъжица желатин, разтворена във вода или плодов сок, 2-3 месеца почива, после пак. Каза, че има голямо подобрение.
За мазане - нестероидни противовъзпалителни - Бенгей, Дийп рилийф, Ибупром и тн.

# 3 916
  • София
  • Мнения: 96
Благодаря Flowers Hibiscus

# 3 917
  • Варна
  • Мнения: 1 685
gugi-guge, zigizagi ти даде много добро предложение. Допълнително може да си набавя и от някои видове супи, които се приготвят заедно с кокаляци, хрущали, костен мозък, жили, ципи, нищо не се хвърля и каквото може си изглозгва до кокал. Основно на такива храни карах, дали благодарение на тях, но болки в ставите ми се разминаха на мен. Телешко варено от джоланче обаче, рибена чорба от глави, супа от пилешки шийки. Много им подсилвах бульоните и със свежи зелении и билки, на които носят и не им развалят вкуса като спанак, лапад, магданоз, босилек, целина, тарос, девисил. В зависимост от супата и рецептата с шепите направо блъсках. Те пък ако не се лъжа доста витамин С, А, В и желязо набавят. И тези неща не са му хич излишни на човек по време на тази химия.

Последна редакция: ср, 22 авг 2018, 07:26 от Spirit Crusher

# 3 918
  • София
  • Мнения: 5 074
Продават се пилешки глави и крака.
Варете ги няколко часа, докато започнат да се разпадат.
Да си ги яде като семки и да пие бульона.

# 3 919
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Точно! Пилешките глави се ползват дори от козметичната индустрия. Гребените на петлите са естествен източник на хиалуронова киселина, същото го има и в краката. И между другото са страшно вкусни колкото и да не им се вярва на някои хора. Зора е веднъж да се излъже да опита.

Скрит текст:
Относно рибата бих препоръчала глава от сьомга. Продават на безценица и много често се лъжат при транжирането един хубав дебел котлет "да забравят" откъм главата и да ти го продадат на загуба. Дано не се усетят някой ден що благодат за жълти стотинки търгуват. Постоянно си приготвяме чорба от такава глава, засенчва дори пачата откъм желиране. Какво им в тази рибешка глава още се чудим. Може да се дължи на факта, че е биологичен вид, който търпи промяна на черепната структура дори и след навършване на зрялост. Освен това е и вкусно и за разлика от сом, шаран и други подобни няма шанс да случиш на някой вмирисан на тиня екземпляр.

Последна редакция: ср, 22 авг 2018, 09:25 от Spirit Crusher

# 3 920
  • София
  • Мнения: 96
Благодаря ви момичета:kissing_heart:Знаех си,че мога да разчитам на вас!

# 3 921
  • Мнения: 10 491
Момичета, попаднах на това. Очевидно добре се съчетава с терапия, едва ли би могло да навреди, а и цената му е 10 лв
 http://www.bgnow.eu/news.php?y18&cat=2&newsid=107417(BN3)
Някой питаше за сарком, надявам се да е полезно...

# 3 922
  • Мнения: 89
Здравейте, майка ми е с онкологично заболяване от 8 години.
Операции, терапии, всичко конвенционални, като не съм спирала добавки и пр. грижи. Има епилепсия след упойка, инсулт, хипертоничка е по диспансер, има тромби, приема съдоразширяващи медикаменти. Въпреки това винаги се е борила, била е в кондиция, силен характер е.
От няколко дни кръвното и много падна, мерим го до 56/100. Лежи, не се движи много, вие и се свят, казва, че я стяга главата в челото. Загуби апетит, като се има предвид, че от около месец и повече рязко спадна на килограми.
Скоро беше на лъчетерапия, нямат някакви особени заключения и предписания. Ходи и при личната.
Много съм се борила и тази ситуация ми е непосилна. Не знам какво да очаквам.

# 3 923
  • Мнения: X
Лъчетерапия или някакъв скенер? Не при личната, трябва да иде при онколога си веднага. Сигурно има някакви разсейки и колкото по-рано се действа толкова по-добре. Не губете време.

# 3 924
  • Мнения: 35 872
Моля, някой да пусне нова тема.

# 3 925
  • София
  • Мнения: 3 221
Пуснах нова тема, момичета, ето я:
Нова тема

Общи условия

Активация на акаунт