«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

’ранене с млека за кърмачета, захранване
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
75-89 от 101 отговора

Gorna Oriahovica

ћнени€: 6
ѕопарата и при нас беше за в 10:00 часа,но той пропуска вече това хранене,а и не си из€ждаше особено јћ.—ега сме на този режим и той се чувства добре,хапва си с удоволствие:)
ќтносно бисквитките,аз ги натрошавам и смесвам в плодовото пюре,защото не го на€ждаше особено.√рис прав€ по пример от форума,на 210мл вр€ща вода прибав€м три супени лъжици грис и бъркам докато се сгъсти,слагам една чаена лъжичка захар и след това слагам јћ и прибав€м половин бурканче плодово пюре.— пр€сно мл€ко е по-вкусно,но см€там че е рано още.
—иренето си го изкисвам във вода още от вечерта и не мисл€ че  е рано,не се впр€гайте толкова,имам позната,ко€то дава много по отрано,да не говорим че нейното дете јћ не €де поне от 6 месечен,а му приготв€ кисело мл€ко и детето си е ок. Wink
÷итирай

Gorna Oriahovica

јз имам проблем със измисл€нето на супички,ако може н€кой да ми даде идеи или да ме опъти към н€ко€ тема тук...
÷итирай

‘ранци€ - около и в ѕариж

ћнени€: 3 242
—иренето си го изкисвам във вода още от вечерта и не мисл€ че  е рано,не се впр€гайте толкова,имам позната,ко€то дава много по отрано,да не говорим че нейното дете јћ не €де поне от 6 месечен,а му приготв€ кисело мл€ко и детето си е ок. Wink

ўом те успоко€ва това.
 Thinking

јз пък познавам две с деца пили пр€сно мл€ко на 1 месец, ти що не даваш?
÷итирай

Gorna Oriahovica

”—ѕќ ќя¬ј ћ≈ “ќ¬ј,„≈ ЌјЎ»я ѕ≈ƒ»ј“Џ– Ќ» ѕ–≈ѕќ–Џ„¬ј ’–јЌ»“≈,“»  ј ¬ќ“ќ »— јЎ ƒј¬ј…,¬—≈ ѕј  “”  ƒј¬јћ≈ ѕ–»ћ≈–»!¬—≈ » —» –≈Ўј¬ј  ќ… ƒј —Ћ”Ўј! Wink
÷итирай

—ливен

ћнени€: 19
јз също не мисл€, че е рано за сирене на 7 месечно бебе, но разбира се всеки си решава кога и какво да дава на детето си. —ъщото е и като н€кои майки захранват след 4-€ месец, а други след 6-ти. 7-ми Smile

ј за супите и на мен ще ми е интересно. ќт кога и какви подправки могат да се слагат?
÷итирай

софи€

ћнени€: 8
јз също съм на мнение, че бебе на навършени 7 месеца може да €де по малко сирене в попарата; но всеки родител сам взима това решение, разбира се след консултаци€ с педиатъра си. ћо€та малка принцеса днес става на 7 месеца. ¬се още не съм и давала попара, но предполагам до една-две седмици ще започнем и с не€. «асега режимът ни е такъв:
    6/7 часа: кърмене
    9/10 часа:  кърмене
    12 часа: зеленчуково пюре с жълтък(1/4) и кърмене след това (колкото поиска) или месно-зеленчуково без кърмене
     16 часа: млечна каша( засега безглутенова)
     20:30 часа : кърмене
  ѕон€кога и давам малко плодово пюре между хранени€та Smile
  » това е... «а съжаление имаме гол€м проблем с пиенето на вода. ¬ъобще не иска, въпреки че и предлагам кажи-речи през половин час. Ќе знам как да € накарам да изпие повече от 50тина мл./ден. јко н€кой може да сподели опит ще съм благодарна Smile

÷итирай

Gorna Oriahovica

» ние имаме проблем с пиенето на вода-нито милилитър.Ќо все още не се тревожа толкова...
«а супичките знам че може да се слагат зелени подправки,малко сол и то по-към кра€ на приготв€нето.ƒнес ще му направ€ супа от спанак,а за следващи€ път ще му предоложа от броколи...пък ще видим Very Happy
÷итирай

Gorna Oriahovica

ј за сиренето съм съгласна за малко количество в попарата,а за нас мисл€ че е и необходимо,все пак имаме бързи 7 зъбчета Wink
÷итирай

—офи€

ћнени€: 72
«а съжаление имаме гол€м проблем с пиенето на вода. ¬ъобще не иска, въпреки че и предлагам кажи-речи през половин час. Ќе знам как да € накарам да изпие повече от 50тина мл./ден. јко н€кой може да сподели опит ще съм благодарна Smile

ћоже да пробваш да смениш водата.
÷итирай

—офи€, Ѕългари€

ћнени€: 7
«дравейте! «аписвам се да след€ темата, въпреки че отдавна не е писано в не€ Smile
—инът ми е на 7 месеца и менюто му е следното:
8-8.30 - попара (4 сухарчета, около 40-50 гр.  обезсолено сирене, 1/2 ч.л. краве масло и преварена вода)
12-12.30 ч. - пюре (през ден месно и зеленчуково, като 2 пъти седмично слагам по 1/2 жълтък в зеленчуковото пюре)
15.00-16.00 ч. - 150 јћ + 70 мл пр€сно изцеден сок (най-често от €бълка, но съм давала и круша, морков, л€тото давах пъпеш и дин€)
18.30-19.00ч. - плодово пюре с 2 лъжички јћ или каша (кашата по-р€дко, защото малки€ е едричък и ми казаха само за разнообразие максимум 1-2 пъти седмично)
22.00 - 22.30 ч. - 180 јћ + 2 бисквитки (Plasmon или Hipp)
Ќа последната консултаци€, ко€то беше на 21ви дек. 2012г., когато малки€ стана на 7 месеца педито каза да му давам на об€д половин бурканче пюре (месно или зеленчуково), като преди пюрето да му прав€ бульончета с надробено хлебче, да свикне, че се €де супа на об€д и след това основно, но тъй като н€мам домашно месо, а не сме€ да му дам пилешко от магазина, телешко също, и по тази причина не съм давала досега бульон с хлебче. ¬—ичко е без сол и без захар, според мойта педиатърка солта и захарта колкото по-късно  - толкова по-добре.
÷итирай

ћнени€: 36
ћоето бебе също е на 7 месеца и половина, но все още н€ма изграден режим по часове. “ова не ме притесн€ва толкова, колкото това, че според мен храната не му стига. ѕо препоръка на педиатъра тр€бва да сме на 5 хранени€ дневно, но последните 2 седмици това е невъзможно - имаме две среднощни хранени€ Sad
ѕрепоръчани€т режим от педиатъра ни е 4 пъти јћ по 180 мл + 1 път (на об€д) зеленчуково/месно пюре 190 гр и само 2 пъти седмично като следобедна закуска каша(млечна, безглутенова). “ова работеше до преди 2 седмици и половина. —ега хранени€та ни с јћ станаха около 6 + пюрето.Ќ€маме нощни паузи и изпада в истери€ от глад.
Ќа сво€ глава започнах да давам плодови пюрета следобед между хранени€та (доста предпазливо).
„уд€ се не е ли по-добре да давам всеки ден каша? Ќе е ли лошо това, че вместо да намал€ваме јћ ние го увеличаваме?
÷итирай

—офи€, Ѕългари€

ћнени€: 7
ћоето бебе също е на 7 месеца и половина, но все още н€ма изграден режим по часове. “ова не ме притесн€ва толкова, колкото това, че според мен храната не му стига. ѕо препоръка на педиатъра тр€бва да сме на 5 хранени€ дневно, но последните 2 седмици това е невъзможно - имаме две среднощни хранени€ Sad
ѕрепоръчани€т режим от педиатъра ни е 4 пъти јћ по 180 мл + 1 път (на об€д) зеленчуково/месно пюре 190 гр и само 2 пъти седмично като следобедна закуска каша(млечна, безглутенова). “ова работеше до преди 2 седмици и половина. —ега хранени€та ни с јћ станаха около 6 + пюрето.Ќ€маме нощни паузи и изпада в истери€ от глад.
Ќа сво€ глава започнах да давам плодови пюрета следобед между хранени€та (доста предпазливо).
„уд€ се не е ли по-добре да давам всеки ден каша? Ќе е ли лошо това, че вместо да намал€ваме јћ ние го увеличаваме?
«дравей, verano! Ѕетето ти наддава ли добре? «амисли се дали пък течната храна вече не го засища достатъчно, откакто си хапва пюре на об€д. ѕо мои наблюдени€ синът ми откакто €де пюре на об€д, после започна да €де следоб€д плодово пюре или каша, като стана на 6 месеца въведохме и попарата сутрин и н€как оттогава почти отказва јћ, другите неща много повече му харесват и го засищат. ƒали не е време да въведеш вече и други храни? ¬сички педиатри са различни, аз захраних по средата на 5ти€ месец, т.е. на 4 месеца и половина по препоръка на мойта педиатърка и не съжал€вам, детето се развива отлично, не е отказал никаква храна, напротив, всичко много му харесва. » най-важното е, че отдавна н€маме нощно хранене (само един месец съм го хранила нощем). ќткакто му давам "твърда" храна съм забел€зала, че след јћ огладн€ва по-бързо, €вно вече не го засища достатъчно. ѕо тази причина вечерта преди л€гане слагам 2 бисквитки ѕлазмон или ’ип в мл€кото и така заспива спокоен. ќ“ месец насам се буди, но не от глад, по-скоро може би го мъчат зъбите. ¬с€ка нощ е различно, тази нощ примерно не се събуди, заспа в 22 и се събуди в 8 без 10 сутринта.

“а, мо€ съвет е да въведеш и други храни вече Smile
÷итирай

ћнени€: 73
здравейте,ние сме на 7 месеца,кога мога да и давам домашно приготвена мусака?
÷итирай

ћнени€: 52
«дравей,според мен е о6те рано за мусака.Ќо ти си ре6ава6,а и зависи какви храни си въвела ве4е.
÷итирай

‘ранци€ - около и в ѕариж

ћнени€: 3 242

Ќе скоро.
ћусаката се прави с пържени продукти, които не са подход€щи за дете поне до година.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
75-89 от 101 отговора