Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Севлиево

Ами аз имам един такъв малко смешен въпрос.
Сокоизтиствачата ми изкарва вместо чист ябълков сок, нещо като нектар. Незнам дали е от сорта ябълки или от самата сокоизтиствачка , но в повечето случаи ми се налага да давам така нар. сок с лъжичка. Смятате ли че това е проблем? Питам защото съм чела че на 5 мес. бебе е рано да се дават пресни плодове, а това което излиза си е направо сок с ябълка, само че финно обработена.Мослите ли че е вредно, въпреки че на мен ми се струва че е доста полезно.
P.S Купените сокове въобще не ги пием , та затова съм принудена да изтисквам, не че толкова ми се занимава.
Цитирай

Пловдив

На мен педиатърката ми каза да й давам необработени топлинно плодовете,само да са пасирани,така че едва ли е вредно.Зависи все пак откога и как се захранвате, а и как ги приема детето.Не мисля,че има нещо притеснително!:-))))
Цитирай

Sofia

Нашият доктор ни даде специални указания какви ябълки да купуваме  Laughing Твоите ябълки сигурно са били от хлебните (така ли се казват), те стават такива гъсти.
Цитирай

Не се притеснявай,няма да му стане нищо на бебо.
Цитирай

София

Аз също правех сок със сокоизстисквачка, но след това го и прецеждах през памучна кърпа. 
Цитирай

София

Аз също правех сок със сокоизстисквачка, но след това го и прецеждах през памучна кърпа. 
И аз така продедирах в началото.Като навърши Йоана 6м.лекарката каза ,че може и пасирани или настъргани плодове.аз вече стържа.Така,че мисля че няма да е проблем.
Цитирай

София

Според мен въобще не е вредно. Неудобство обаче е лъжичката. Защо не пробваш да правиш  сока на ренде. Настъргваш ябълката и прецеждаш през марля.
Цитирай

София

Зависи от сорта. И моя робот понякога изкарва бистър сок, понякога каша. Ако не е бистър , прецеждам през цедка за чай, много гъста.
Цитирай

София

Ако държиш на бистър сок можеш да използваш за прецеждане филтърна хартия или направо филтър за кафеварка Wink, но според мен и тип нектар може да се дава ако сте се захранили.
Цитирай

София, Люлин

Aко решиш да даваш такъв нектар и не минава през дупките на биберона, да ти кажа, че има едни биберони на Нуби - variable flow се водят. Прореза им е като кръстче, но са нетечливи, т.е. процепа се отваря, когато се стисне биберона. Идеята е, че пуска, колкото бебето стисне. Аз си купих един такъв и го използвам за по-гъсти сокове, или за такива прецедени с марля (винаги остава някое микроскопично парченце, което запушва бибероната). Странното е обаче, че като  купих 1 такъв и останах доволна, отидох да купя други, и нещо им бяха променили дизайна (сега вече имат около прореза едно кръгче) или технологията, и бебка не можа да се справи с тях, не пускаха нищо. Дали не улучих партидата, какво ли, не знам, но първия е перфектен точно за такъв случай. Попитай в детските магазини или мога да потърся брошурката на Нуби за подробности. Стават на Авентските и Чиковските шишета (широките такива, а има и за тесни шишета, доколкото си спомням).
Цитирай

РусЙе

Ами аз имам един такъв малко смешен въпрос.
Сокоизтиствачата ми изкарва вместо чист ябълков сок, нещо като нектар. Незнам дали е от сорта ябълки или от самата сокоизтиствачка , но в повечето случаи ми се налага да давам така нар. сок с лъжичка. Смятате ли че това е проблем? Питам защото съм чела че на 5 мес. бебе е рано да се дават пресни плодове, а това което излиза си е направо сок с ябълка, само че финно обработена.Мослите ли че е вредно, въпреки че на мен ми се струва че е доста полезно.
P.S Купените сокове въобще не ги пием , та затова съм принудена да изтисквам, не че толкова ми се занимава.

И при мен се получава същото, но аз го доизцеждах през цедка. Обаче сега ми даваш идея да и го давам така както си е(нектар). Аз също от скоро давам и настъргана ябълка, че ми писна да цапам машината за 5 резенчета Sick
Цитирай

София

Зависи си от сокоизстисквачката Naughtyи на мен така ми изкарва соковете като нектар,затова или прецеждах през цедка или направо настъргания плод през марличка Peace
Цитирай

UK, Harlow/София

Според мен си зависи от ябълката.Такъв сок ми се полчаваше на няколко пъти докато Алекс беше малък.Като го направих без корите на ябълките,вче си имаше вид на сок.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.