Нови документи за самоличност-жк Люлин

  • 4 478
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Мили дами,
имате ли наблюдения от РУ -Люлин -  големи ли са опашките,колко часа средно трябва да се чака,колко рано трябва да се отиде и някои други подробности,които се сещате, ако сте минали по този път Simple Smile Имало някакви списъци ..................
Имам планове утре - събота, да посетя Районното управление за нова карта и да се подготвя психически и физически ...... #Crazy

Благодаря предварително

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Имам планове утре - събота, да посетя Районното управление за нова карта и да се подготвя психически и физически ...... #Crazy

 Промени си плановете, районното утре не работи.Нищо, че навсякъде по медиите твърдят, че работят в събота.Списъци и опашки има както навсякъде.Имат и обедна почивка 1ч. на обяд, а сянка няма.Валериан, алкохол или дрога ще са ти от голяма полза за да дочакаш влизането си вътре и да осъществиш контакт с работещите усойници в терариума.

# 2
  • Мнения: 5
Благодаря,с тези нови документи ще бъде голямо тегло. ooooh!...Казаха,че от септември пак ще работят съботите.....

# 3
  • Мнения: 656
Здравейте!

А знаете ли дали има някаква организация на опашките пред Люлинското районно? Някъде давали номерца за същия ден; на други места дават номера за след няколко седмици... Мисля скоро да ходя да се редя по опашките, но трябва преди това да разбера дали да не мина по-рано за номер.. Опитвам се да се свържа с тях по телефона - току-виж ми дали информация, но може би първо трябва да ми вдигнат  Crazy
Остава ми вариантът сутрин преди работа да ходя да питам, но е доста трудно осъществим...
Благодаря!

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


         Усмихнатото , номера се раздават за същия ден.Най-голям успех ще имаш, ако някой с кола отиде в 5.30ч. пред паспортното и ти запише името в списъка.Ще си от първите и ще влезеш бързо.Аз отидох в 8.30ч. и бях 113номер.Записах се, прибрах се и след няколко часа пак се върнах.С този номер влязох в 14ч.Когато трябваше да си взимаме документите, се записахме в 5.30ч. и бяхме 20 номер.За около 40мин. ни дойде реда, но ме върнаха за допълнителни документи по други причини.Ако се запишеш и не се явиш под номера си когато полицая ти чете името, изгаряш.

  Надавам се да съм ти била полезна.

# 5
  • Мнения: 656
Биляна, беше ми страшно полезна! Много благодаря за изчерпателната информация! Направо ме обнадежди, че може и по по-нормално време да стане работата  Grinning Пък и нищо против нямам да стана в 5 Wink  Rolling Eyes
 Hug

# 6
  • Мнения: 11
Аз имах доста голям късмет - в края на юли в 9.20 вече си бях подала документите...оказа се, че има списък за всеки ден, който се започва в полунощ... Аз след като се шокирах от опашката - хиляда човека на опашка на поляната в големите жеги, реших, че хич не ми е дотрябвало да си подновявам сега документите и се отказах.
Обаче в една неделя вечер трябваше да ходя на летището и се оказах до районното с кола след полунощ и реших да се запиша в списъка за подаване, който се започва в полунощ... и в 00.25 вече бях номер 9  Shocked нормално не бих се жертвала специално да отида да се записвам, въпреки че наистина си спестяваш огромните опашки
Но иначе тази история с документите е много налудничава... сега не знам как е положението с получаването, което трябва да ми излезе тези дни...

# 7
  • Мнения: 413

Но иначе тази история с документите е много налудничава... сега не знам как е положението с получаването, което трябва да ми излезе тези дни...

Положението с получаването е абсолютно същото. Записах се в списъка (отделен е от този за подаване) в 1 ч. през нощта и бях номер 3. До сутринта списъкът беше набъбнал до около 190 човека.

# 8
  • Мнения: 656
А къде всъщност стои тази тетрадка със списъка, че се записвате по никое време по нощите?  newsm78 При дежурен в РПУ-то ли?  newsm78 И в колко часа отварят сутринта?

# 9
  • Мнения: 2 550
и за получаване ли има списък  Shocked
аз вчера ходих да си вземам паспорта на Мария Луиза, направо влязох без да се записвам и след 15 минути излязох

# 10
  • Мнения: 11
А къде всъщност стои тази тетрадка със списъка, че се записвате по никое време по нощите?  newsm78 При дежурен в РПУ-то ли?  newsm78 И в колко часа отварят сутринта?

Ами в моя случай беше просто лист, който в тези странни доби (00.25) стоеше пред РПУ-то под един камък  Shocked (тази вътрешна информация ми я каза една баба, с която се разминахме на поляната, осветени с фенерче)  Laughing
Иначе до колкото знам от вестниците от тази седмица вече би трябвало да имат работно време от 6 до 17.30, а след 1.09 - от 6 до 21.30... доколкото това е така в 9-то, не знам, но тези дни смятам да се пробвам.

# 11
  • Мнения: 656
Ами в моя случай беше просто лист, който в тези странни доби (00.25) стоеше пред РПУ-то под един камък  Shocked (тази вътрешна информация ми я каза една баба, с която се разминахме на поляната, осветени с фенерче)  Laughing

Shocked  Joy Joy Joy
Ох, то май хич не е смешно - бива ли в 21-ви век, при толкова техника и технологии, да се случват такива недоразумения!  hahaha Ще ме умориш от смях  Laughing Rolling Eyes
Но това също е ценна информация - ще знам да си взема фенерче, когато отивам да се записвам, и да търся камъни или други подобни за списъка  Crazy

# 12
  • York
  • Мнения: 826
Ужасно е унизително това чакане от посреднощите.  ooooh! 

# 13
  • Мнения: 413
Когато аз се записвах, списъкът се правеше от една съмнителна групичка юнаци, пиещи бира и слушащи сръбска музика от мобилен - точно на входа на районното. А към тях ме препрати охраната. Самото РПУ няма отношение към изготвянето, само към изпълнението  Laughing

Марчето: списъците за подаване и получване са отделни.

ponqkoga : Не чакаш. Посред нощите само се записваш и според номера можеш да се ориентираш в колко часа да отидеш. Не че и това нощно бродене е много в реда на нещата, но поне аз го приех с голяма доза хумор  Peace

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
и за получаване ли има списък  Shocked
аз вчера ходих да си вземам паспорта на Мария Луиза, направо влязох без да се записвам и след 15 минути излязох

  Има, има.Нали по-горе написах, че в 5.30ч. в списъка за получаване.Ако случайно някой поиска да мине до стълбите да попита полицая за информация, бива разкъсан.Ужасни думи се чуват, хората се обиждат жестоко един друг без да има причина.Полицаите пускат бременните жени без да се редят, ч някои зли тетки от опашката започват да викат и псуват.

Общи условия

Активация на акаунт