Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Атли е на почти 11 месеца,без 10 дни.От един-два дни по брадичката и в горната част на гърдите му се появиха  много дребни пъпчици и аз го отдадох на горещините тук.Обаче сега забелязах,че обрива се е увеличил и наред с дребните пъпки има и по-големи червени по гърба,горната част на ръцете и отстрани на корема,по краката няма.Не съм му въвеждала нова храна,единствено днес за първи път му дадох цял жълтък,вместо половин,но до сега не е имал никаква алергия към него или други храни.Не знам обаче дали пъпките са се появили след това,или малко преди обед.Не ми прилича на шарка,ако е алергия,опасно ли е и какво може да стане докато ни дойде часа за лекаря?Общото му състояние е много добро,активен,няма температура.Моля ви пак за съвет. Embarassed
Цитирай

Пъпките са с бели връхчета,от подмишниците до лактите,от вътрешната страна на ръцете,по гърба и отстрани на корема.
Цитирай

sofia

Едва ли е алергия и не се притеснявай толкова щом детето е видимо добре. Нека го види лекар по възможност дерматолог, за да прецени типа на обрива. После пиши какво е казал.
Цитирай
Мойто момиченце непрекъснато има някакви пъпки (чак ми писна!!! Twisted Evil), и в момента, така че пием Зиртек. Досега само фенистил капки съм давала, така че и при вас може би е такъв случая. Ние преживяхме подобна уртикария преди известно време и ни оправи диета - без яйца и мляко (т.е. без белтъчини) и всякакви алергенни продукти - риба, мъхести плодове и киви, плюс фенистил капки и Елоком крем за мазане на пъпките. Но чакай лекаря! и кажи какво е казал.... стискам палци!
Цитирай

Мойто момиченце непрекъснато има някакви пъпки (чак ми писна!!! Twisted Evil), и в момента, така че пием Зиртек. Досега само фенистил капки съм давала, така че и при вас може би е такъв случая. Ние преживяхме подобна уртикария преди известно време и ни оправи диета - без яйца и мляко (т.е. без белтъчини) и всякакви алергенни продукти - риба, мъхести плодове и киви, плюс фенистил капки и Елоком крем за мазане на пъпките. Но чакай лекаря! и кажи какво е казал.... стискам палци!

По колко капки фенистил мога да му давам?Имам в нас,и на тях е написано по 5 капки,но не помня дали за него или брат му.И след като веднъж е било отваряно шишето преди няколко месеца,ново ли да купувам или мога да му дам от същото?
Цитирай
За шишенцето че е отворено, ако е в срок на годност мисля, че няма проблем. Обаче броя на капките зависи от теглото на детето, така че прочети листовката.
А това, че са с бели връхчета не говори много, много за алергия, а за стафилококи - и тези сме ги имали, много са упорити, но се лекуват с Бактробан. Така че лекарят преди всичко!
Цитирай

Ужас,и на мен на стафилококова инфекция ми приличат,разпространили са се повече,а сме чак утре на доктор,макар че плащаме за прегледа,няма часове EmbarassedДа не вземе да стане някой сепсис? Shocked
Цитирай
Е, какво стана с доктора? Какво се оказа и какво лечение Ви даде?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.