Хотел (комплекс) Аполония палас - Синеморец

  • 18 527
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 569
Здравейте! Тъй като доста се рових за този хотел преди да идем в него тази година реших да пусна една темичка и да споделя опит, тъй като знам, че и други се интересуваха от него и не намираха отзиви. Става въпрос за този хотел цък и цък

Хотелът е чисто нов, мисля от миналата година в експлоатация. Състои се само от апартаменти. Почти всички имат умопомпрачителна гледка към морето (а и басейна). Същевременно не е шумно, което за нас с бебе беше от значение! Плажът е на 5мин по една неравна пътека, която се надявам до догодина когато смятаме пак да идем там да са пооправили, че с количката беше кофти. В артаментите има климатици. В нашия тристаен имаше в едната спалня и в хола. В кухните има всякаква посуда, а ако нещо липсва си искаш и ти дават. Въобще и от облужването бяхме доволни, мисля жената на шефа стои най-много на рецепция - мила жена. Отдолу на басейна има ресторант, който се оказа общо взето на нормални за морето цени. Дори имаше промоция обяд с първо второ и трето за 6.80, което е направо евтино. Въобще СТРАШНО сме доволни, адски ни хареса ВСИЧКО и догодина ако не вдигнат цената пак сме там! Перфектен е за почивка на семейства с деца. Дори 2 семейства споконо могат да си поделят разходите и да си живуркат спокойно в тристаен апартамент. Горещо и силно го препоръчвам за една перфектна, спокойна почивка до един все още позапазил се като див плаж (Бутамята) в едно от най-красивите и диви запазили местенца с прекрасни плажове в България. Ако мога да помагам с още нещо свиркайте.  Peace

Последна редакция: пн, 02 авг 2010, 22:21 от Бърборанка

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Мерси, хареса ми.
Обичам хотели с такива гледки. Има ли много чужденци?

# 2
  • Мнения: 359
Има доста руснаци...но са културни. Като изключим мощната заря послучай нечий рожден ден, която ни изправи на нокти, събуди децата...
И ние сме много доволни от там, миналата седмица бяхме с малките.

# 3
  • Мнения: 1 844
А малко инфо за цените ще може ли?
Знаеш ли едностайният колко е?
Този плаж Бутамя само свободна зона ли е или има и платена част? Peace
Радвам се,че сте останали доволни от почивката си!Весело лято.  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 569
Ами от нашия опит в средата на юли не, нямаше много чужденци, българите категорично си преобладавахме.  Peace Това със зарята явно е било просто кофти случайност, но като цяло си е доста спокойно, дори вечер. Дори от близкия Бела Виста нищичко не се чува,  а там понеже е бъкано с руснаци и немци са едни шумни репертоари, едни анимации, едни концерти, ужассс  ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 569
Цените са различни за различните периоди. До 16ти юли цената на ТРИстаен ап. беше 140лв (бяхме 5 човека + едно бебе). Имам цените на имейла си за всички видове ап. за всички периоди. Ако някой има интерес или да ми прати на лични мейл да препратя или направо да пише или да се обади на хотела. apoloniapalace@abv.bg  0899 332 336

# 6
  • Мнения: 343
Ние бяхме края на юни в този хотел и също останахме страшно доволни. Тогава цената ни излезе средно по 60 лв. на вечер в едностаен апартамент. Ако догодина останат със същите цени вообще няма да се замислям за друго място, а направо там. Времето ни не беше много хубаво, но пък не усетихме лошите дни, защото има закрит детски кът и детето добре се забавляваше. Храната и обслужването в ресторанта са уникални. В апартаментите има всичко необходимо, много чисто поддържат. С две думи прекрасно от всяка една страна погледнато!

# 7
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Хм, на мен ми дадоха цена 180 лв. за 2 спални и 80 лв. за студио от 29.08. По мои спомени (от 2008) имат климатична инсталация, а не отделни климатици, която при нас нещо не функционираше добре.
Като цяло обаче останахме доволни от предишния си престой там.

# 8
  • Мнения: 2 214
Момичета темата е много стара, може ли малко инфо от тези който е почивал.
Сайта им малко кофти и не мога да разбера някой неща, какво е студио и какво апартамент.
Може ли с количка до плажа и колко е далеч.
Чисто ли е, трябва ли да си нося посуда от в къщи.
По принцип малко повече впечатления бих била благодарна ако споделите.

# 9
  • при моите любими
  • Мнения: 2 526
И аз да питам за децата има ли пързака и люлка и какво точно представлява закрития детски кът, който беше споменат по-рано.

# 10
  • София
  • Мнения: 123
Детският кът по мои спомени от 2010 е помещение от около 40 квадрата с различни играчки и май имаше малка пързалка вътре, но нещо беше повредена. Място , където детето може да си поиграе, но нямаше аниматор. В съседство имаше зала за тенис на маса и стената между тях беше с голям прозорец,така че ние играехме с мъжа ми тенис и гледахме детето в съседната стая. Скоро на детето му ставаше скучно и идваше при нас.
Апартаментите - страхотни, обширни, с много място. Ние бяхме в такъв с кухня , а доколкото знам има и такива без такава и май те са студиата. Приятно ,прилично и невероятна гледка към морето от всеки прозорец(това зависи от крилото, в което сте).
Има централна климатизация, което значи в случая, че наистина, когато вечер всички си пуснат климатиците, вместо студено започва да духа топло от тях и не вършат много работа иначе през деня си работеха нормално. Но поне по мои наблюдения в Синеморец вечер не е толкова топло и не ни пречеше много, но това си е субективно-щом твърдят, че имат климатици , би трябвало да работят.
Басейнът е чист и малко посещаван. След първите дни разбрах защо-първата част от деня сравнително голяма част от него е засенчена от хотела и водата особено сутрин е много студена.
Като близост до плажа-ужасно близко е Simple Smile . Просто се слиза около две минути надолу по една пътека покрай съседния хотел Bella Vista, защото хотелът е на по-висок терен до морето и до плажа.
Ресторантът - обедното меню е изгодно,останалото меню- не толкова, но става. Персоналът е любезен, приятно е, че може да донесат питието или яденето от ресторанта на масичката до шезлонгите на басейна и после и да го отсервират.
Стаите се поддържат добре-чистят всеки ден. Рецепцията понякога е празна, например, когато си тръгвахме и искахме да предадем ключовете Simple Smile .
Миналата година искахме пак да отидем там, защото въпреки недостатъците апартаментите са хубави и въобще мястото е красиво, но нямаха места. Освен това никъде другаде не съм гледала и слушала морето вечер от леглото и лично мене това ужасно ме кефи. За последната екстра трябва да искате апартамент с гледка само към морето обаче.
И така има си плюсове и минуси и всеки сам трябва да реши Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте, някакви пакети предлагат ли? закуска, вечеря? как се справяхте с храненето? тихо ли е?
плажа достатъчно голям ли е ?на отговорилите ми  Simple Smileблагодаря предварително

# 12
  • Мнения: 2 214
Благодаря за коментара!
Всъщност вече платихме, така че ще споделя мнения да сме живи и здрави.
Със сигурност ще ми е трудно да го харесам защото за първи път ще ходя някъде където не е предвиден олинклузив.

# 13
  • Мнения: 76
Беше писано доста за хотела в темата за Синеморец. Предните две лета почивахме в Аполония палас и втория път се разочаровахме. Дадоха ни стая в "старата" част, където наистина имаше централна климатизация, и всичко друго в стаята беше доста състарено и замърсено, в сравнение в "новата" част, където всичко беше на ниво и беше с климатик. Повече там със сигурност няма да стъпим, вечеряхме на друго място, а закуската си я правехме с бързи сандвичи в стаята,а по обяд някъде по плажа. Басейна беше прилично занемарен, с поизпопадали плочки, липсващи решетки по детския басейн към големия и най-гадното - беше хванало тиня по ъглити с приятна зелена растителност. ooooh!. Хич не съм очарована, направо си бяхме разочаровани втория път. Плаща се по 5 лв. за дет. кошара и по 5 лв. за паркинг всеки ден. Можеш да паркираш около хотела, както правеха доста от гостите на хотела. Плажа е наистина близо и може би това е най-големия му плюс.

# 14
  • София
  • Мнения: 550
Направо си копирам мнението от темата Синеморец 2011.


Цитат
Десетина дни след като се прибрахме, реших и аз да направя разбор на почивката ни (22.08 - 03.09) в Синеморец.

Хотел "Аполония Палас" - със смесени чувства останах. Първото, което ми направи лошо впечатление, че на сайта им двустайният апартамент е описан като състоящ се от спалня, детска стая и кухня-трапезария-дневна. На място обаче се оказа, че стаите са с една по-малко. Бяхме в старата сграда на 4-ия етаж. Гледката беше повече от прекрасна. Банята беше за ремонт, липсваше поставка за тоалетна хартия, мопа няма да го коментирам. Една завеса да бяха сложили на ваната, да не говорим, че наличието на вана в хотелска баня винаги ми е било странно. Няма едно рафтче да си подредиш козметиката. Жените чистеха добре. Както се казва: за толкова пари - толкова.

Плаж Бутамята - тъй като ни беше под носа, а и не ни се разхождаше с бебе по-далеч, си ходехме само на Бутамята. На мен ми хареса. Не беше пренаселено за моя вкус. Водата беше кристална.

Заведения/хранене - пробвахме Нестинарка и Албатрос. И на двете места ми хареса как готвят. Взехме и пици от Куцата медуза, също останахме доволни. Гьозлеметата бяха хубави, но палачинките не ставаха. Относно цените на плодовете се бяха самозабравили. Ходехме до Ахтопол - на разходка и за плодове. Там хапнахме в Хавай - хареса ни. И гьозлеметата бяха по-вкусни в Ахтопол.

Това се сещам на първо време, може и да допълня по-късно. Като цяло беше много хубаво, определено бихме отишли пак. За хотела обаче ще си помисля.

В зависимост от цените тази година, ще решим дали да почиваме пак там. г-жа Стихийно бедствие, къде има цени за 2012 г.? Аз в сайта им виждам за миналото лято цените. Ще ми е интересно да видя как са.

Общи условия

Активация на акаунт