154 НЕМСКА тема

  • 33 403
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 584
Теми 1-146
147 DE> Адвент, след Адвент отминава, среща с подаръците наближава
148 DE - Купонът продължава, Фашинг наближава!
149-DE, С (пред)пролетното настроение се заредете и наш'та немска тема посетете!
150 ДЕ: Ура!Ура! Скоро ще се боядисват в немско яйца
151 DE: Невероятно, но факт - слънце грее пак!
152-ра Чистак-бърсак нова НЕМСКА тема
Покрай Мондиала треска ни обхвана, други стягат куфарите за море-153 НЕМСКА тема



Картата
Албумът
Deutschland kocht или Готварска тема на НЕМСКИТЕ мами 
Речник за всеки случай Wink


Toва сме ние,които правим темата:
 
Mi6ka, Lale32, Tatjana, surfline, Liska, rien, dezita, Мамунката, pepelyashka, mystic, Biskara, Вечерница, maira , анна в, Priyatelka, ZiMa, бяла лястовица , niko_leta, Nessa, matakosmata, Danin, Guinni, Котарана, _ШоШи_ , Biba, mili, mopssy, Чиколина, Geri, diangeliGrami, Сердикаasyalein, NatMilli, Новичка,   asseto , Sesiliq, mugel, mama Mishonka, NADIA_BUBA, Mama_mama, myran, jabata_dil, Geia, perla, Бахи, tanja33, eli_dm, morska midicka, Шехи, Pipe, petka80, Мимак, desi manova, Siiu, nisilia, .bibitka., @->-- wild flower, vanche_mamche, Сбъдваща мечти, ~Бубето~ , Iva_T, mayarm02, Малката Госпожица Мърморана, mama_mi, SMG, Toni4ka

Ако някой иска да бъде добавен в списъка да ми прати едно ЛС!

# 1
  • Мнения: 11 313
Дзак! 2+1 природни бедствия  ви поздравяват

# 2
  • Мнения: 7 605
Честит рожден ден на бибитчето, с пожелания за много щастливо детство!   bouquet

# 3
  • Германия
  • Мнения: 327
записвам се да чета  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 190
Честит Рожден Ден на Бибитчето  bouquet

# 5
  • Мнения: 71
Бибит, да  ви е жив  и здрав  малкоят юнак  и  да  ви  радва  много  party041

На Зара против коликите най -добре и помагаше  чай от анасон,но от тогава докато не тръгна на детска така и не пропи чай Laughing

# 6
  • Мнения: 558
 newsm59 на бибитчето! да е здраво и щастливо Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 687
Добро утро.
Честит рожден ден на малкото бибитче. Здраве и щурави детски игри.  Hug
Вечи, много са хубави.
Тук е доста топло в момента. Децата пощуряха. Вчера цял ден бяха в един надуваем басейн. Сложихме им хамак и една люлка  и няма прибиране.
Снощи до 9 часа бяха по улиците с още две деца. Целите са в рани, но щастливи и доволни.
Лек ден на всички.

# 8
  • Мнения: 166
Честит рожден ден на малкото бобитче на патерици. Да е здраво и щастливо и да има едно диво детство.
Времето с децата минава толкова бързо. И аз се чудя кога се изтъркулиха почти 2 години от както Яна се роди. Невероятно.

Жабче хайде да минават тези колики при вас. Нали уж само 3 месеца били. дано се поуспокои човечето.
Аз не съм имала с Яна проблеми с колики и не мога да помогна за съжаление.

Нали преди известно време ви се бях оплакала, че съседите ни по парково място ни обвиняват, че сме им надраскали колата с вратата ни. Става дума за тези следи над дръжката на вратата.
Аз лично много внимавам като отварям, но това е вратат, от която се качва Яна и понякога е супер тясно и може като е било с макси козито преди или като е тясно да се е ударила.
Въпросът е, че те ходиха преди в сервиз на форд и им казаха, че щяло да струва 1500 евро  Shocked. КОлата е опел Астра наповече от 9 години  ooooh! Ние им предложихме спот лакиране, което излиза доста по-евтино,  няма никаква разлика и става бързо. И така ще им го платим ние и няма нужда да минава през застраховката.
Те обаче са супер тъпи и упорити и онзи ден хванали мъжът му и направили такъв скандал. Ако били го опправили с този спот лакирване, колата им после като я продавали нямоло да е unfallfrei  #Crazy, това им били намаляване на цената на колата и какви ли не глупости. те искали да си прелакират половината кола. Мъжът ми видял, че няма смисъл да се разправя и им казал тогава да минава през застраховката.
На мен обаче хич, не ми се иска да минава през нея, защото едва съм се добрала до някакви по-нормални проценти и не ми се иска пак да ставам 140 % и да плащаме по сумати пари, особено заради такава голяма тъпотия и твърдостта на съседите.
Сърпосът е дали застраховката ще им плати толкова пари за такава глупост при положение, че дената на колата сигурно, не е много над 2000 евро  и как ще докажат те, че това е от нас. Те твърдят, че ще дойде Gutachter. Но аз не съм много сигурна, дали за такива малки глупости, ще се съгласят да платят за Gutachter.  Накой има ли представа как точно правят извод, че следите са от нас и може ли аз да не допусна Гутахтера до нашата кола?
И за пред застрахователи дали да се правим от самото начало, че не сме ние или е по-добре да твърдим, че е от детето, като се е качвало в колата и така да излезе, че никои не носи вина. Как е точно правилото с децата и Aufsichtspflicht. По принцип Яна не може да се качи сама в колата. т.е. може да влезе, но в стола не се качва. Така че винаги ние я качваме.
според мен по-вероятно е от преди да са станали нещата с макси козито, но няма гаранция, че всичко е от нас.
Този път съм решила да се боря и да не оставя да ме правят на луда. Направо ни подлудяват вече. А са някакви млади, но са такива коне с капаци не е истина. Скоро не ми се беше случвало да се срещам с такива  ooooh!

Веч много готини снимки и Елиас как се е натикал ж лигена и се разхлажда. Яна в момента обожова да си играе с вода. Слага си стола до мивката и почва да си пуска и прелива и да си прави балони с верото. Спокойно по час, час и нещо изкара на мивката.  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 11 313
Пете, остави спокойно застраховките да се оправят. Пускай гражданската отговорност те да се оправят по случая (приватхафтпфлихт). Така беше и с нашия случай с комшийката.
Остави ги да си извикат гутахтер. Той ще установи какъв вид е боята и дали е наистина от вашата кола.

# 10
  • Мнения: 166
Пете, остави спокойно застраховките да се оправят. Пускай гражданската отговорност те да се оправят по случая (приватхафтпфлихт). Така беше и с нашия случай с комшийката.
Остави ги да си извикат гутахтер. Той ще установи какъв вид е боята и дали е наистина от вашата кола.


Аз четох, че това минава през КFZ haftphlichtversicherung. Така ли е или е през privat haftpflicht? Ако е през приват, няма чак толкова да се опъвам, проблемът е ако е през КFZ. Аз иначе имам rechtschutz за пътни произшествия и мислех тях да ги хвана да се занимават с това.

# 11
  • Мнения: 11 313
Обади се тогава на рехтшутца ти и ги питай като обясниш случая.  Те ще ти кажат кой ще е най-добре да се занимава със случая. Ние така направихме и затова при нас беше хафтпфлихта.

# 12
  • Мнения: 7 605
Петка, имам пресен опит, само че от другата страна - на паркинга на супермаркета бяха одрали колата ми с вратата на друга кола, и за щастие хванах жената с вратата опряна в нашата. Драскотината беше по-малка от тази на колата на съседите ви. Момичето също искаше да ни предложи да се лакирва, не спот лакирване, а цялостно, но в определен сервиз, в който работи баща й - демек да минава на тънко. Ние не се съгласихме, не знаем какъв е тоя сервиз и как работят, дали ще стане добре и т.н. Казах й, че искам да се прави в сервиза на Мерцедес, където принципно ходим. Отидох там за оферта - над 800 евро, а тъй като при нас само едната врата е засегната, 1500 евро ми се струва възможно за съседите ти. Като й казахме че не искаме в нейния сервиз, тя каза че искала гутахтер. Добре, викам аз, извикайте един, но си го плащайте. И това не искала  Laughing
Междувременно се бях свързала с нейната застраховка (за колата). Те ми казаха, че аз имам избор на сервиз, но ако го правя в сервиз който те ми препоръчват, щели да поемат и кола под наем. Питах за гутахтер, те ми казаха че ако има нещо съмнително, те ще извикат такъв.

От Мерцедес ми казаха, че ако лакирват вратата, с голяма вероятност няма да улучат баш същия цвят, понеже е металик, и щяло да се вижда. Те ми препоръчаха да го направим с лакщифт. Решихме така да направим, пратиха снимки и офертата за лакирването на засраховката на оная, платихме при Мерцедес 10% от стойността на офертата за това, че ни я изготвиха  Rolling Eyes  и само няколко дни по-късно получихме сумата без ДДС от застраховката - 750 евро някъде. Ще я оправим с лакщифта за 50 евро, останалото е за нас за вертферлуст, който си го има. Знаеш как при една продажба потенциалните купувачи оглеждат колите за най-малките драскотини  Rolling Eyes

Та, съседите ви са в добра позиция. Обаче, аз не знам как стои въпроса предвид, че те само предполагат че вие сте отговорни за щетите. За това е наистина хубаво да се свържеш с rechtschutz-а.  Peace  Ако се стигне до там да минава през застраховката, те автоматично ще питат съседите ви каква кола имат (марка и модел) и колко е годишна. Те там няма как да лъжат, нали ще си казват и номера и застраховките имат достъп до данните на съответната кола  Wink  Та ти можеш да кажеш на застраховката ти че стойността на колата се доближава до цената за ремонта, и дано те предприемат марки. При нас всичко мина гладко, но може-би сумата е била много малка, или пък защото колата ни е сравнително нова и скъпа, не знам.

А тяхната кола си е все още унфалфрай, това са пълни глупости, само ако носещата част на колата е била засегната, тогава се води унфалваген.

# 13
  • Мнения: 9 052
ами то целия 9 годишен опел струва по-малко от 1500  в автокъща Rolling Eyes
кой ще купи подобна таратайка и ще смее да се качи на магистралата , пък ако ще вратите му да са идеални  Rolling Eyes
1500 глупости - цялата врата се сменя за толкова сигурно .
На мен не ми се вижда тези драскотини да са направени от 1 отваряне на врата ( освен , ако не сете карали с отворена врата ) и ако е от повече отваряния на врати и вие трябва да платите за едно ... да си определят % който ще платите, другите пари да си гонят михаля  Hug А вещото лице го питайте колко струва цялата таратайка ако я продават  Hug
Май ще спра аз дребосъка от летния камп, защото не иска да ходи. А в къщи като стои , търси да играе с деца  Rolling Eyes нали затова го записах. На площадката ги гледа и не се запознава, аз не мога да сядам с бебето да копая с багер, но на това не ще да ходи ... А ми се искаше да види и други деца,  не все едни и съ9и и все едни и същи глупости да приказва  Sad сега ще видим да канселираме другата седмица .

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 11:28 от jabata_dil

# 14
  • Мнения: 382
и аз запис!

Мале, Веч, Мирел кога стана на 10? Що си мисля, че ей сега почна училище...

Жабодил, сори, ама аз съм малко с малко пропуски из форума и не те познавам (май... Embarassed)... колко ти е голям дребосъка?
При нас няма нищо ново, лежа на същото легло, в същата болница, и си вися на същите системи... дето м.и разядоха вените
и няма  вече къде да боцкат

Общи условия

Активация на акаунт