Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом

Дом

13 282 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-255 от 255 отговора

В.Търново

Прочетох предишната тема http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=350943.0  и реших да задам въпрос.Тъй като не се е писало 4 месеца препоръката беше да започва нова тема.
Основно диалога беше м/у Делонги и Саеко,но част от Саеко като Нина Бар вече не се произвеждат.
Мойте двете кафемашини на които съм се спряла са Саеко и Крупс.Да чувствително по скъпи са Крупс,но това дали е критерий за качество.
Моля споделете какви кафемашини имате ,/ако може и марка/и доволни ли сте или не!!!

Линк към предишната тема: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=350943.0
Цитирай

Прочетох предишната тема http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=350943.0  и реших да задам въпрос.Тъй като не се е писало 4 месеца препоръката беше да започва нова тема.
Основно диалога беше м/у Делонги и Саеко,но част от Саеко като Нина Бар вече не се произвеждат.
Мойте двете кафемашини на които съм се спряла са Саеко и Крупс.Да чувствително по скъпи са Крупс,но това дали е критерий за качество.
Моля споделете какви кафемашини имате ,/ако може и марка/и доволни ли сте или не!!!

Линк към предишната тема: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=350943.0
KRUPS - нямам но съм ползвала на работа. Най-добрите са.
Цитирай

София

Купих си Делонги през зимата-много сме доволни. Взех я от Англия, цената в момента е по-добре дори от тогава когато я поръчах http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/4232403/Trail/s … xt%3EDELONGHI.htm .
Цитирай

София

Saeco са супер добри. Дори и най-евтините им модели. Няма да сбъркаш!
Цитирай

Сливен

На работа сме ползвали Делонги и Саеко. Делонгито издаде багажа за има-няма три години, а Саекото си ни служи вярно от 5 г., и както казвам - и пръст да сложиш пак ще направи кафе с хубав каймак  Mr. Green
Цитирай

Бургас

Още един глас за Саеко,имам я от два месеца- е няма такова хубаво кафе!Страхотен каймак!Предната ми беше Делонги и супер бързо сдаде багажа.
Цитирай

София

И аз съм за Saeco  Peace
Иначе имам Saeco и NESCAFE DOLCE GUSTO и от двете съм доволна,но ако си фен на кафето препоръчвам първата  Mr. Green
Цитирай

И аз съм в чудене..
Имам възможност да взема Крупс ХР4030 - еспресо кафемашина и Саеко Виена - автомат.
Коя да бъде ??? Thinking Thinking

« Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 10:42 от Другарката певица Рени »
Цитирай

И аз съм в чудене..
Имам възможност да взема Крупс ХР4030 - еспресо кафемашина и Саеко Виена - автомат.

Саекото. Автомат е много по-удобно.
Цитирай

Мдааа, аз досега търсих инфо и си изясних няколко принципни положения.
« Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 12:42 от Другарката певица Рени »
Цитирай

Сливен

И аз съм в чудене..

Саекото. Автомат е много по-удобно.
Ако обичате хубавото кафе, според мен е по-добре Крупс.
Цитирай

В.Търново

Ако имате вЪзможност,когато казвате марката да посочите и модела,по-лесно да се ориентираме в търсенето.
Иначе БЛАГОДАРЯ  НА ВСИЧКИ КОИТО СЕ ВКЛЮЧИХА С МНЕНИЯ!!!
Цитирай

София

Saeco са супер добри. Дори и най-евтините им модели. Няма да сбъркаш!

Абсолютно!
Саеко правят уникално еспресо Love.
Цитирай

В.Търново

Моля да ми пуснете и модел от който сте доволни Praynig
Цитирай

Къде ли не...

Такава е моята и е страхотна! Saeco Via Venezia-
Цитирай

Бургас

Осем години имахме Саеко идеа вече не се произвежда модела,сега ни служи на вилата просто е без грешка.Сега си взехме автомат пак на Саеко има функция и за напитки с мляко мисля ,че беше Саеко примеа ринг модела.Ето това е:
http://picasaweb.google.com/100585787801383276414/Kuhnia#5499276157819565314
Ако имаш възможност да си вземеш автомат който и да е няма да сбъркаш.Но и обикновенните машинки са им супер, дето едно момиче писа и пръст да сложиш каймак ще има. Laughing
Цитирай

В.Търново

http://en.mbphoto.ru/photo/s5.jpg това не ез ле
Цитирай

Пловдив

С две ръце за Саеко. PeaceКойто и да е модел.Зависи какви пари сте заделили.Ние я ползваме повече от 3 години и се пристрастихме съм еспресото и си пътуваме постоянно с кафемашината. Mr. Green
Цитирай

И аз реших-ще вземам автомат Саеко виена супераутоматика. Рециклирана, но пък е Саеко !!!
А и четох принципни положения при кафемашините. Ниския клас са с термоблок, докато саекото и др. добри машини  са с "бойлери", което осигурява по-добра температурна стабилност на загряваната вода и по-качествено кафе естествено. А термоблоковете отначало загряват бързо, но към края на дозата водата е вече поизстинала и затова правят средно качество кафе...
Цитирай

В.Търново

Май към тая съм се насочила http://www.techno-mix.com/KAFEMASHINI/S-RYKOHVATKA/SAECO-NINA-GREY.html  ако някой я има нека да каже мнението си!
Сега видях и тази дали няма повече предимства http://www.techno-mix.com/KAFEMASHINI/S-RYKOHVATKA/SAECO-NINA-BE … E-CAPPUCCINO.html
Цитирай

Варна

Ние имаме тази и съм много доволна  http://www.techno-mix.com/KAFEMASHINI/S-RYKOHVATKA/SAECO-NINA-GREY.html
Цитирай

Пловдив

Здравейте, момичета

Не знам дали е правилно тук да си задам въпроса, но днес си взех кафе машина за шварц кафе на Philips модел HD 7690 и въпроса ми е, някой ако има такава кафе машина, ако може да ми каже колко едро смляно кафе използва, защото някъде пише , че за шварц машините се използва по едро смляно, а другаде че трябва да фино, като за еспресо, аз си купих вече по едро смляно, но все пак, ако някой знае..Това ми е първата шварц машина и малко съм затруднена.......
Цитирай

Здравейте, момичета

Не знам дали е правилно тук да си задам въпроса, но днес си взех кафе машина за шварц кафе на Philips модел HD 7690 и въпроса ми е, някой ако има такава кафе машина, ако може да ми каже колко едро смляно кафе използва, защото някъде пише , че за шварц машините се използва по едро смляно, а другаде че трябва да фино, като за еспресо, аз си купих вече по едро смляно, но все пак, ако някой знае..Това ми е първата шварц машина и малко съм затруднена.......

Аз ползвах по-ситно, но ти като си го купила вече, пробвай. За машината това няма никакво значение. Има значение само за това, какво ще стане кафето.
Цитирай

София

Горещо препоръчвам автоматите на Саеко.
И да вметна, че Крупс вътре имат абсолютно същите части, като Саеко, само че цената е по-висока.
То повечето роботи имат едно и също устройство вътре - разликата е в ножовете и в работата на помпата.

Мога да дам координати за рециклирани роботи Саеко на добри цени, но на ЛС, за да не е реклама.
Цитирай

В.Търново

Отидох да си купувам Нина Грей Съеко и какво да видя всички Съеко са произведени в Италия само моята която си бях харесала в ...Китай.Реших да мина на другият вариант Крупс ,поцената бързо се ориентирах 299лв и отново разочарование и тя китайска.Сега продължава да мисля кой вариант да е...!!!
Цитирай

Кукуландия

На нас за сватбата ни подариха Saeco Via Veneto De Luxe. Много сме доволни.  Peace
Цитирай

Пловдив

ние пък си купихме на Philips, но за шварц кафе, защото мъжа ми пие страшно много и ако трябва всеки път да му правя от еспресо машина става много сложно..иначе кафето става супер, много сме доволни. Има и таймер и вечер приготвям кафето и сутрин  като стане за работа то се е приготвило Smile
Цитирай

София

Имам една обикновена за еспресо Briel , върши добра работа , за 5г. никакви проблеми , каймакът е в излишък дори .
Нещо такова е :
http://www.briel.pt/front/index.php?option=com_content&task= … =21&Itemid=33
Цитирай

В.Търново

А чували ли сте за марката Гаджия http://www.gaggia-bg.com/buy-gaggia.html ,някакви отзиви?
Цитирай

Сливен

Ние имаме тази и съм много доволна  http://www.techno-mix.com/KAFEMASHINI/S-RYKOHVATKA/SAECO-NINA-GREY.html
И аз си харесах този модел, обеча ми обясняваха, че резервоара за вода се вади целия/нямаше го модела в наличност/ - удобен ли е?
Нашата машинка "кучи марка" се долива отгоре, но и е време да си отива.  В Зора видях модела Виа венето де лукс, но нещо не ми допадна като дизайн, а и пишеше, че бойлера е алуминиев. На по-скъпите модели е от неръждаема стомана - сигурно е по качествено  newsm78
Цитирай

Плевен

Делонгето са голям боклук- въобще не правят хубав каймак.
Цитирай

София

А чували ли сте за марката Гаджия http://www.gaggia-bg.com/buy-gaggia.html ,някакви отзиви?
Да чували сме - същите са като Саеко - говоря за устройството на кафе-автоматите.
Добри са!
Цитирай

В.Търново

Е да ама Нина Грей е китайска ... а Гаджия -италианска и не става дума за автомат а с ръкохватка!
Цитирай

Бургас-Созопол

Нашият  кафе автомат е Гаджия, ето този: http://www.gaggia-bg.com/automatic/syncrony-logic.html и сме повече от доволни. Прави страхотно кафе, позволява да си настроиш едрината на мелене, грамажа за доза кафе(от 6 до 9гр,), работи с мляно кафе и с кафе на зърна.
Цитирай

http://en.wikipedia.org/wiki/Gaggia

Я вижте какво си пише в Уикипедията :
...Досега - 2010-Гаджия се произвежда в Италия , само ползва дизайн на Саеко...
А и тя си е бранд на Саеко-то, което от своя страна е собственостна Филипс  Peace
Цитирай

софия

Ровента. Имам я от 6 години и още си прави невероятно еспресо Smile)))))))
Цитирай

София

Делонгето са голям боклук- въобще не правят хубав каймак.
С крема диск ли ти е машината или без?
Ние сме с Делонги от 3 години,без крема диск.Кафето беше силно,но нямаше плътен каймак.Купихме си скоро само ръкохватка с крема диск-е няма такова нещо,тече само каймак.Наши бллизки имат Саеко-с ръка на сърце си признавам,че от Делонгито излиза по-добро кафе с по-хубав каймак.
Цитирай

Тази ръкохватка, която си взела, на всички модели Делонги ли става и колко струва? Предполагам че я има във всички магазини?
Цитирай

София

Тази ръкохватка, която си взела, на всички модели Делонги ли става и колко струва? Предполагам че я има във всички магазини?
Не става на всички модели.И я няма във всички магазини.Ние додта трудно открихме магазин,в който да я поръчаме.Съпругът ми отиде в магазина с оригиналната ни ръкохватка,която е без кремадиск.Магазина се намира на ул Звъника 11 в кв Белите брези.Там по поръчка му  доставиха новата ръкохватка след около две седмици.Цената и е 45лв.
Цитирай

Мерси много за подробната информация, дано да имаме късмет да стане за нашата.
Цитирай

Ние ползваме Делонги около 3-4 години вече и прави много хубаво кафе. Струваше около 150лв на времето като я купувахме.
Цитирай

София

Делонги, много здрава излезе Smile
Цитирай

Варна

Ние имаме тази и съм много доволна  http://www.techno-mix.com/KAFEMASHINI/S-RYKOHVATKA/SAECO-NINA-GREY.html
И аз си харесах този модел, обеча ми обясняваха, че резервоара за вода се вади целия/нямаше го модела в наличност/ - удобен ли е?
Нашата машинка "кучи марка" се долива отгоре, но и е време да си отива.  В Зора видях модела Виа венето де лукс, но нещо не ми допадна като дизайн, а и пишеше, че бойлера е алуминиев. На по-скъпите модели е от неръждаема стомана - сигурно е по качествено  newsm78

Аз ползвам Saeco Nina Grey от близо 7 месеца и за сега съм доволен. Резервоара за вода се вади, което си малко неудобство, но пък лесно се почиства и измива. Освен това дизайнерите на "Nina" серията (BMW GroupDesignwork) са предприели тази стъпка от конструктурно естество за да се постигнат по-компактни размери. Ето няколко снимки:

Алуминиевият бойлер се нагрява по-бързо, но изстива по-бързо, докато при неръждавеемият бойлер е обратното, което е добре ако правите повече кафета на един път. Алуминият е лек и сравнително евтин за това, често намира приложение в битовите ел.уреди, но последните проучвания показват, че той е вреден за здравето, а INOX-а (неръждаема стомана тип 304) е по-скъп и се влага в по-висок клас електроуреди.
« Последна редакция: сб, 25 сеп 2010, 13:59 от sirgeorge »
Цитирай

Интересува ме от къде в Сф мога да купя кремадиск за Делонги?
Мерси.
Цитирай

София

Интересува ме от къде в Сф мога да купя кремадиск за Делонги?
Мерси.
Три постинга по-нагоре съм обяснила  къде.
Цитирай

bouquet
Цитирай

гр. София

за нашето семейство марката е КРУПС- невероятно еспресо и желязна машина.
Цитирай

Не знам  дали въпроса ми е за тук ,но все пак ще попитам .Купихме си Saeco с ръкохватка ,но към нея няма приспособление за притискане на кафето.Мога ли да си купя от някъде.За Ст.Загора или по интернет.
Цитирай

Кукуландия

Като се замисля май и нашата също няма такова нещо, но не ни и трябва - като сипвам кафето със същата лъжичка леко притискам и готово.  Peace
Цитирай

София

Не знам  дали въпроса ми е за тук ,но все пак ще попитам .Купихме си Saeco с ръкохватка ,но към нея няма приспособление за притискане на кафето.Мога ли да си купя от някъде.За Ст.Загора или по интернет.
Казва се ръчна преса за кафе и можеш да си поръчаш от доста сайтове  Peace
Цитирай

София

Ние си купихме  Electroluh,много сме доволни,има цетки за еденично и двойно кафе,и приятелите ни я харесват. Peace
Цитирай

Сливен

Алуминиевият бойлер се нагрява по-бързо, но изстива по-бързо, докато при неръждавеемият бойлер е обратното, което е добре ако правите повече кафета на един път. Алуминият е лек и сравнително евтин за това, често намира приложение в битовите ел.уреди, но последните проучвания показват, че той е вреден за здравето, а INOX-а (неръждаема стомана тип 304) е по-скъп и се влага в по-висок клас електроуреди.

Благодаря за информацията! Аз исках да я видя на "живо", но в Зора-Стара Загора я нямаше. Като цяло кафемашините на Саеко се намират на много малко места  newsm78 В Сливен има само един автомат, който е с капсули, а такава не искам. Явно ще поръчвам он-лайн.
Цитирай

В къщи имам Saeco и съм много доволна, доста години ми служи вярно и прави уникално кафе. Имам и Delonghi , ползвам я в работата , но е гола вода. По нова е , но вече сменях помпата, каймак едва прави , а уж е с керема диск. Съжалявам че я купих и като сдаде багажа  съм решила да взема  Saeco.
Цитирай

Аз съм за KRUPS..Имам такава вкъщи и съм много доволна Peace Най-невероятното кафе
Цитирай

Сливен

Между другото-преди години съпругът ми купи Крупс-втора употреба, но без ръкохватка - някакви идеи къде бих могла да потърся?
Цитирай

София

Искам да попитам някой знае ли по какво си личи коя цедка е с крема диск? Харесах си едно Саеко ,на него не пишеше ,че е крема диск ,а продавача ме убеждаваше ,че е ...показа ми едно уплътнение под цедката .Това ли е разликата между обикновенните и крема диск ръкохватки (или както там се наричат) ?
Цитирай

на село

Кремадиска,на саекото е една малка пластмасова джаджа дето се слага в ръкохватката под цетката.Тя е отговорна са каймака.
Моделите на саеко нина грей и нина бар НЕ СЕ НУЖДАЯТ от натъпквачка.За други марки и модели нямам информация.
Натъпквачки може да се поъчат от амазон.Доставя се по пощата.
Цитирай

София

Кремадиска,на саекото е една малка пластмасова джаджа дето се слага в ръкохватката под цетката.Тя е отговорна са каймака.
Моделите на саеко нина грей и нина бар НЕ СЕ НУЖДАЯТ от натъпквачка.За други марки и модели нямам информация.

Благодаря ти !
Цитирай

Буркина Фасо

именно пластмасовата джаджа е кремадиск.
и при другите марки е така - поне тези които съм виждал
Цитирай

Да попитам и аз, някой ползвал ли е машинките с таблети на Крупс?
Много ми харесва дизайна и ми се иска да я подаря на близки за повод.
Цитирай

Varna

Вече 2ра година ползвам Делонги с кремадиск-без забележки.Много съм доволна!
Цитирай

И според мен Делонги е добра кафемашина - имам такава вече 4-та година и не е мръднала, а какъв каймак прави крема диска ммм. Като цена също е достъпен вариант.
Цитирай

София

Аз също ползвам Делонги и немогада се оплача, прави страхотно кафе.
Цитирай

Добрич

Делонги е и нашата.Прави хубаво кафе с каймак,но много е шумна.Като я пусна си запушвам ушите! LaughingТова с шума, незнам при вас "колеги" как е...? Shocked
Цитирай

София

Делонги е и нашата.Прави хубаво кафе с каймак,но много е шумна.Като я пусна си запушвам ушите! LaughingТова с шума, незнам при вас "колеги" как е...? Shocked
В работата имаме Саеко ,а в другото къщи Краунка ...и двете шумят еднакво силно .
Цитирай

София

Ако говорите за кафе-автомати, по-съвременните модели са с керамични ножове и с много по-тихи кафемелачки.
Цитирай

София

Tired Да използвам темата да попитам - има ли някой представа защо машината ми спря да прави хубаво кафе ? Значи преди течеше на тънка струйка, сравнително бързо и ставаше невероятен каймак - 1 пръст и повече. От около седмица не тече, а направо капе, много бавно и грам каймак няма.  #Cussing out Първо помислих, че цедката е запушена, но не - не е това проблемът. Възможно ли е нещо вътре да е запушено - маркуч...???  newsm78
    Саеко Виа Венето Делукс е машинката, досега година и половина си работеше перфектно.  Rolling Eyes
Цитирай

Варна

А правиш ли профилактика  на кафемашината? Ако не, непременно пробвай някой препарат за почистване на котлен камък, примерно - http://www.techno-mix.com/KAFEMASHINI/AKSESOARI-ZA-KAFEMASHINI/R … kotlen-kamyk.html или около 2 пакетчета лимонена киселина. Ако прибегнеш към вторият вариант то тогава изсипи двете пакетчета в литър вода и разбъркай до разграждане на гранулите, след това изсипи разтвора в резервоара и го прекарай през машината. Повтори и потрети процедурата с чиста вода, след това опитай да си направиш кафе. Ако няма резултат може би ще се наложи посещение на сервиз или техник.
Успех!
Цитирай

София

Не  newsm78 за пръв път чувам за такова нещо. Не съм и виждала такива препарати, но ще пробвам с лимонтузото.  Peace Има ли значение в топла или студена вода се разтваря ? Дано да стане, че за техник в момента нямам възможност, а без кафе ми е много депресиращо.  Crazy
Цитирай

на село

Mirena80 ,по твоя проблем се сещам,че може и цедката да се е запушила.Получава се когато кафето не е смляно  на подходящия за кафемашината размер и по-ситните частици запълват отворите на цедката.
Много лесно може да провериш дали е това,като пуснеш вода за кафе но БЕЗ цетката .Ако тече нормална струя явно цеткака е запушена,ако капе едвам запушеното е в машината.
Цедката може да се почисти с игла.
Сега виждам ,че вече сте отхвърнини товзи вариант. Hug
Цитирай

София

Аз като бивша барманка, първо за цедката се сетих, и си я отпуших със сода за хляб, но проблемът не се оправи.  Confused Благодаря все пак, ще пиша след лимонтозуто.  Hug
Цитирай

Буркина Фасо

не се почиства с игла защото ще се разширят дупчиците. а с това се намалява
ефекта за получаване на хубав каймак  bouquet
Цитирай

на село

не се почиства с игла защото ще се разширят дупчиците. а с това се намалява
ефекта за получаване на хубав каймак   :bouquet:

Това не го знаех.Благодаря сърдечно !Довърши обаче доброто дело като напишеш с как и с какво  се чисти цетка ,моля те!
Цитирай

Вече 2ра година ползвам Делонги с кремадиск-без забележки.Много съм доволна!

И аз ползвам Делонги - без забележки за момента, чистя си цедката с игла - каймака си е същия  Peace
Цитирай

В.Търново

Накрая да пиша и какво си купих,че често се подхваща тема за нещо и така не се разбира какво си е взел.
http://www.technomarket.bg/products/09058145/gaggia-new-espresso-colour-red 
Цитирай

на село

ana-mari ,Честита продобивка със здраве да ползвате!Много е красива!Очакваме скоро и твоето мнение за модела  Love,
Ето и моята нова глезотийка.Поръчана е от амазон.
http://www.youtube.com/watch?v=haS5FX_72mM
Не мога да и се нарадвам.Особено програмката с дозатора е идеална за мен.Кафето се мели точно преди да го приготвя ,на размера който избера и направо в чашката на ръкохватката на кафемашината.Смляното кафе е напълно еднородно.Очарована съм! newsm10
Цитирай

София

здравейте ,запалила съм  се от този кафеавтомат http://www.enco-vending.com/bg/products/details/123.html някой ако има моля да каже доволен ли е ,лесна за употреба и поддръжка ли е ? Тази фирма е официален вносител на GAGGIA и на още една неизвестна за мен фирма JURA но с добри отзиви !!! А тези пък  JURA имат един друг модел http://www.enco-vending.com/bg/products/details/169.html  по който пък направо ми спира дъха.... newsm53
Цитирай

Саеко Виа Венето Делукс е машинката. Прави страхотен каймак и за домашна употреба е супер.
Има и автомати Саеко. newsm10
Цитирай

BG

Саеко Виа Венето Делукс е машинката. Прави страхотен каймак и за домашна употреба е супер.
това е и моето мнение
Цитирай

това е и моето мнение

и моето също, ползваме си я от 2 години и е супер, пък и цената и беше към 180 лв.
Цитирай

София

Sad
Цитирай

Sofia

това е и моето мнение

Мхм,  Peace
Цитирай

София

Момичета, трябва ми упътване за Dolce Gusto Krups. Mоля, който го има да го качи или по-добре на лични. Мерси предварително.  bouquet
Цитирай

Момичета, трябва ми упътване за Dolce Gusto Krups. Mоля, който го има да го качи или по-добре на лични. Мерси предварително.   :bouquet:
Пробвай да си изтеглиш от тук: http://safemanuals.com/user-guide-instructions-owner-manual/KRUP … GUSTO-KP200040-_M
Цитирай

София

Да прибавя и моят глас в полза на тази машина . От една седмица и в къщи я имам и не мога да се насладя на кафето ,което прави , а каймака е страхотен.Спрях се на нея ,а не на някой следващ модел ,защото в работата сме с такава машина ,много харесвам кафето ,което прави и не исках да рискувам с друг неизпробван модел.
Цитирай

Моля за мнение за тази машинкаhttp://www.technomarket.bg/products/09007654/delonghi-bar-14cd-crema-disk.Сега е на промоция в Техномаркет и се чудя дали да си я взема.Благодаря bouquet
Цитирай

на село

Моля за мнение за тази машинкаhttp://www.technomarket.bg/products/09007654/delonghi-bar-14cd-crema-disk.Сега е на промоция в Техномаркет и се чудя дали да си я взема.Благодаря  :bouquet:

http://www.amazon.co.uk/DeLonghi-Treviso-espresso-cappuccino-mak … &sr=8-1-fkmr0
Тук същата е 92 лв.Тези в техномаркета срам нямат.Хем искат двойно и отгоре за толкова стар модел ,хем на тази наглост и викат промоция.Нямам думи направо.
Та на линка който съм дала като кликнеш на звездичките има 114 мнения за конкретния модел.Приятно четене!
Цитирай

София

Аз също се чудя за кафемашина,но дилемата е между модел с ръкохватка и кафеавтомат.Марката твърдо ще бъде Saeco.
Спряла съм се на модела Saeco Nina Bar http://www.techno-mix.com/Kafemashini/S-rykohvatka/SAECO-NINA-BAR.html .Още отзиви?
В първия пост прочетох,че този модел вече не се произвеждал.Не е ли сравнително нов?
И на мен в магазина ми казаха,че Nina Bar се произвеждал в Китай за разлика от останалите.В първия момент ми се стори проблем това,сега вече не толкова.
Много се двоумя и за кафеавтомат като проблемът не е толкова в разликата в цените,а в размерите.Просто ми е ограничено мястото,където мога да поставя кафемашината/автомата,а на Саеко са по-тумбести продуктите.
Ако сте доволни от конкретен модел автомат,моля да споделите.
Цитирай

mamamari,много е хубава! От немския амазон ли я купи?
Цитирай

Харесах си сега модел Saeco xsmall,в Техно микс е на промоция.Моля някой ако ползва тази кафемашина да даде отзиви PraynigСъщо ако имате мнение за магазин  Техно микс,моля споделете.Чудя се дали да им се доверя newsm78
Цитирай

на село

mamamari,много е хубава! От немския амазон ли я купи?

Да от там.Фирмата е специализирана в производството на режещи инструменти,ножове....такива работи .Само хубави неща четох за тях.От скоро я ползвам,но съм очарована.
 newsm78 не знам да е спряна от производство нина бар.В чужбина си се продава.Не е логично да се спре от производство толкова успешен модел.По скоро да не се внася у нас,защото нина грей е по приемлива като цена.
Ali&Meli НИНА БАР нич не е малка.Горе долу колкото и автоматите е.
77 моята нинабар е купувана от там преди повече от година.Аз знаех какво исках,а те взеха парите и ме обслужиха.Имаха богат избор от модели,но аз не купувам нищо ей така,така че не опрях до консултант.Обикновено преди покупка изчитам много и всякаква информация за конкретния уред.Като вляза в магазина знам поне колкото консултантите  Laughing
Цитирай

Моля за мнение за тази машинкаhttp://www.technomarket.bg/products/09007654/delonghi-bar-14cd-crema-disk.Сега е на промоция в Техномаркет и се чудя дали да си я взема.Благодаря  :bouquet:

http://www.amazon.co.uk/DeLonghi-Treviso-espresso-cappuccino-mak … &sr=8-1-fkmr0
Тук същата е 92 лв.Тези в техномаркета срам нямат.Хем искат двойно и отгоре за толкова стар модел ,хем на тази наглост и викат промоция.Нямам думи направо.
Та на линка който съм дала като кликнеш на звездичките има 114 мнения за конкретния модел.Приятно четене!

Направо се запалих да взема тази машинка от амазона, обаче..- без кремадиск е.
Цитирай

Аз я поръчах на 11 ноември, всеки момент трябва да пристигне.Дано остана доволна.
Цитирай

Ще кажеш има ли крема диск!!
Цитирай

София

Ali&Meli, на Саеко автоматите Инканто са доста компактни, в сравнение с останалите автомати.
Цитирай

София

По дадените габарити Нина Бар ми се струва най-малка.Може би трябва отново да ги погледна на място.От кафеавтоматите Saeco Odea ми се струват по-компактни.
mamamari Nina bar от Амазон ли я купи и евентуално цена,ако не е тайна?
Не съм много фен на интернет пазаруването...абе око да види,ръка да пипне.
Цитирай

на село

Направо се запалих да взема тази машинка от амазона, обаче..- без кремадиск е.
Кремадиска е една пластмасова джажда дето се слага в ръкохвадката.Убедена съм ,че може да се намери като резервна част та дори и с поръчка и най вероятно е няколко лева.Нищо не оправдава огромната надценка,освен наличието нанеинформирани хора готови да плащат. Hug
Цитирай

Доколкото зная/без претенции да съм права/ - се сменяла цялата ръкохватка..Май по-назад в темата пишеше.
Но нека да я получиш - ще кажеш как е , има ли крема диск и ще поръчам на всяка цена ! Peace
Цитирай

на село

.
mamamari Nina bar от Амазон ли я купи и евентуално цена,ако не е тайна?
Не съм много фен на интернет пазаруването...абе око да види,ръка да пипне.
От техномикса,но съм я засичала и в амазоните.Понякога я пускат доста изгодно за кратък период .Ако поръчаш в рамките на приода ползваш отстъпката.Като за всички стоки там и автоматите включително.Имаме си тема за пазаруването от там  не навивам никого.
Доколкото зная/без претенции да съм права/ - се сменяла цялата ръкохватка..Май по-назад в темата пишеше.
Но нека да я получиш - ще кажеш как е , има ли крема диск и ще поръчам на всяка цена ! Peace
Смяната на ръкохватката излиза мах 20-30 лв и то на най-скъпите модели на саеко.Някой друг я чака обаче тази кафемашина.
Цитирай

на село

Преди месец познати си избраха ето този модел на делонги от немския амазон.Поръчахме и вече две седмици ползват доволни са.
http://www.amazon.de/gp/product/B0000BVBEH/ref=s9_simh_gw_p79_d5 … mp;pf_rd_i=301128
С доставката им излезе 160 лв.
Цитирай

София

Смяната на ръкохватката излиза мах 20-30 лв и то на най-скъпите модели на саеко.Някой друг я чака обаче тази кафемашина.
Смяната на ръкохватката ни излезе около 50лв,Делонги.И не само на Делонги са толкова,и на останалите марки.Информация от преди около три месеца.Говоря за цена с ръкохватката,не само вътрешната част.Претендирам,че обиколихме де що има магазини за подобни джаджи. Peace
Цитирай

Страната на чудесата

Привет, моята е Саеко Нина Плюс Капучино, купих я лятото и съм изключително доволна. Майка ми има Делонги и разликата между двете е на светлинни години.
Цитирай

Здравейте, опрях и аз до кафемашината. Имахме преди повече от година едно Делонги-кафето беше ужасно, нищо не ми харесваше в тая кафемашина и се бях отказала да си купувам друга...докато миналата седмица сестрата на мъжа ми ни прави кафе от тяхната машина Саеко-еййййй и до ден днешен не спирам да мисля за това кафе. Техния автомат е стар, купуван е втора употреба, доста търсих, но не го намирам като модел за продажба. Та твърдо съм решила да е Саеко машината, но не искам (май) да е с ръкохватка. Разглеждах и се прях на Saeco XSmall Black, заради цената най-вече  Rolling Eyes. А и казвате че що е Саеко-все е добро, та се надявам да уцеля модела. Някой има ли впечатления????
Цитирай

София

зануси  newsm10
Цитирай

Хм...то като ще давам още 50 лв за крема диск на делонгито от Амазон - става 160 лв..Още 30-40 и ще си взема автомат Саеко рециклиран..
Цитирай

Другарката певица Рени получих машината.Кажи какво точно да гледам за крема диска.Подарък е за коледа,та няма скоро да влезе в употреба.
Цитирай

Ааа, първо честито - със здраве да си я ползваш / ако е за теб /.
Честно не знам-да кажат знаещите ... Peace
Аз само проучвам.
Цитирай

Сливен

Като се свали цедката от ръкохватката отдолу се вижда само една миниатюрна дупчица - това е крема-диска. Моята е без-виждат се направо дупките на ръкохватката, от където изтича кафето.
Цитирай

Измир

По диагонал прегледах първите страници. Споменават се основно две марки кафемашини. Но ако сте с ограничени финанси препоръчвам АЕГ-Електролукс с приставка за капучино. Имам я от 3 години и все още еспресото е със страхотен каймак, а крема диска прави млякото за капучино на гъста пяна. Цената е около 150 лв
http://www.technomarket.bg/products/09012610/aeg-ea-120
Цитирай

София

По диагонал прегледах първите страници. Споменават се основно две марки кафемашини. Но ако сте с ограничени финанси препоръчвам АЕГ-Електролукс с приставка за капучино. Имам я от 3 години и все още еспресото е със страхотен каймак, а крема диска прави млякото за капучино на гъста пяна. Цената е около 150 лв
Май има грешка ....крема диска не прави млякото на пяна ,а каймака на кафето ...
 А в момента Саеко продават своя Via Veneto de luxe за 178 лв. ..та хич не са много за такава машинка .
Цитирай

Сливен

Как ви се струва тази оферта http://www.techno-mix.com/Kafemashini/S-rykohvatka/SAECO-NINA-GR … CO-NINA-GREY.html? Като цена е супер, но дали продавачът е коректен  Thinking
Цитирай

велико търново

Моята кафе машина е на повече от 3 год.и е тази http://www.technomarket.bg/products/09007654/delonghi-bar-14cd-crema-disk с крема диск.Много съм доволна и до този момент не съжелявам , че съм купила точно нея.Тази без крема диска е абсолютно съща на външен вид, и аз като не разбирам от кафе машини бях готова да купя нея, но момичето от магазина ми каза да изчакам една седмица , да докарат  с крема  диск и добре че съм я послушала.И сега реклама newsm03.Точно преди няколко дни идваха едни момчета от сервиз да ни оправят климатика и им направих по едно кафе и едното момче вика; какво е това кафе, страхотно е?Но и всеки си,който пие кафе у дома си  обира каймака с лъжичката(напълно съм сериозна)Кафето свършва, но каймака остава по стените на чашата.П.П- Но и трябва да се улучи кафето.Пила съм кафе и от Саеко, външно прилича на моята, но кафето беше ужасно, но  може би е била без крема диск.Ако иска някой да опита да заповяда с удоволствие ще му направя кафе smile3521
Цитирай

Моята първа кафемашина беше същата като на shirindeniz, изтраях я не повече от 3-4 месеца. По-ужасно кафе не бях опитвала в живота си-какво ли не сменяхме-и вида кафе, и начина на приготвяне......всякак беше ужасно. И пиша това не за да се заяждам или нещо от сорта, а за пореден път се убеждавам, че просто всичко е въпрос на конкретен вкус  Wink и всеки трябва да уцели неговата машина.
 Иначе преди да видя картинката на shirindeniz, по това което беше написала бях тръгнала вече за Търново, да ми направи кафе  Mr. Green.
Цитирай

Русе

Аз не прочетох и една цяла страница като видях, че пише основно за Делонги и какво беше още...
Делонги имахме на предишната работа. Не правеше никакъв каймак.
Преди 3 години си взехме АЕГ-Електролукс. Най-евтиното възможно с крема диск. БОЖЕСТВЕНА!!!  Party Който е пил от нашето кафе е бил очарован! Дори и комшията, който има бая по-скъпичка машина. А смятайте, че ас си го готвя по-дълго и със захар и мляко и пак държи каймак.... мммм  Love
Цитирай

Следвам сърцето и интуицията си...

Да прибавя и моят глас в полза на тази машина . От една седмица и в къщи я имам и не мога да се насладя на кафето ,което прави , а каймака е страхотен.Спрях се на нея ,а не на някой следващ модел ,защото в работата сме с такава машина ,много харесвам кафето ,което прави и не исках да рискувам с друг неизпробван модел.

Моля кажете нещо повече за тази машинка. Лесно ли се работи с нея,шумна ли е,има ли налягане на водата,за приготвянето на нес кафе примерно?   Значи прави хубав каймак и хубаво кафе,така ли?   Какво кафе слагате?
Цитирай

Измир

Милиса сега ме подсети, че макар и кафето да е страхотно от АЕГ, наистина мшината е доста шумна  Thinking. Е не са се оплакали съседи до сега  Laughing, но шум има.
Цитирай

велико търново

Моята първа кафемашина беше същата като на shirindeniz, изтраях я не повече от 3-4 месеца. По-ужасно кафе не бях опитвала в живота си-какво ли не сменяхме-и вида кафе, и начина на приготвяне......всякак беше ужасно. И пиша това не за да се заяждам или нещо от сорта, а за пореден път се убеждавам, че просто всичко е въпрос на конкретен вкус  Wink и всеки трябва да уцели неговата машина.
 Иначе преди да видя картинката на shirindeniz, по това което беше написала бях тръгнала вече за Търново, да ми направи кафе  Mr. Green.

Ти пак заповядай,няма да те изпратя без да си ми опитала кафето.И тогава пак ще "говорим" smile3521
Цитирай

Seaco, задължително. В Техно микс, които са им официален вносител има доста голям избор, а цените са по-ниски от останалите магазини. Все пак Saeco са специализирани само в кафемашините, което е голям +.
Цитирай

София

Още един глас от мен за Saeco. Моята е Виа Венето де лукс черна. Страхотна е  Love
Цитирай

Още един глас от мен за Saeco. Моята е Виа Венето де лукс черна. Страхотна е  Love
Моята е същата, само че сива...Страхотно кафе прави... Wink
Цитирай

София

И моята е същата, черна. Чувала съм, че сивите по-бавно загрявали, не знам дали е вярно.  Thinking Моята като я включиш, след 1 минута някъде е готова.
Цитирай

София

И аз гласувам за Saeco Via Veneto de luxe. Smile
Цитирай

Over The Rainbow

Още един глас за Saeco Via Veneto  Peace
Благодаряние на вас, разбира се. Страхотна е.
Цитирай

Русе

Милиса сега ме подсети, че макар и кафето да е страхотно от АЕГ, наистина мшината е доста шумна  Thinking. Е не са се оплакали съседи до сега  Laughing, но шум има.
Че е шумно, да шумно е. Но когато ми се излежава сутрин е на вълшебния шум = мъжът ми е направил кафе и мога да се ориентирам към излюпване  Mr. Green
Цитирай

И аз гласувам за Saeco Via Veneto de luxe. Smile
И аз давам глас за нея  Peace Peace
Цитирай

Аз си поръчах точно тази кафемашина-http://www.techno-mix.com/KAFEMASHINI/S-RYKOHVATKA/SAECO-NINA-GREY.html,от Техно-микс-он лайн,с безплатна доставка,всичко е точно,доставиха я с  куриер,без проблеми,мисля,че не съм сбъркала с избора на кафемашина,единствения й недостатък е,че се маха отзад резервоара за водата,но пък бойлерът й е от неръждаема стомана,а не от алуминий и има много хубав дизайн,с много екстри е,прави хубаво кафе!
Цитирай

София

Моля кажете нещо повече за тази машинка. Лесно ли се работи с нея,шумна ли е,има ли налягане на водата,за приготвянето на нес кафе примерно?   Значи прави хубав каймак и хубаво кафе,така ли?   Какво кафе слагате?
    Не е кой знае колко шумна ,лесно се работи ,като всяка машина ....слагаш кафе в цедката и като загрее пускаш...каймака е страхотен ...изпиваш кафето и се налага да си облизваш каймака от чашата ... 35т.е. не пада . колкото до кафето ...пробвам различни за да си избера аромат ,но от всяко кафе прави страхотен каймак.

Цитирай

саеко  е най -уникалната машина 
Взехме 3 бр Peace и мога да потвърдя 4е 2 бр  се ползват във два еврофутбола за клиенти и не са отказали  Peace Peace и вси4ки  много харесват кафето .
Цитирай

Нашата е Kenwood. Бях малко скептична към тази марка, но съпругът ми настоя. Вече 6г.  я ползваме безотказно.
Цитирай

София

Аз съм доволна от Делонги, прави страхотно кафе с каймак.
Цитирай

Тополовглад

Сина ми си купи кафе автомат Saeco . При първите проби кафето е без каймак и рядко.
Ще се радвам да ми дадете съвет къде грешим. Saeko XSmall HD 8743-19
Цитирай

София

Сина ми си купи кафе автомат Saeco . При първите проби кафето е без каймак и рядко.
Ще се радвам да ми дадете съвет къде грешим. Saeko XSmall HD 8743-19
Мъжът ми се занимава с внос и поддръжка на такива машини. Ако искаш, ще ти дам телефона му за да му се обадите и той ще ви обясни как да си настроите машината. По принцип правят хубаво кафе, но е въпрос на настройки.
Цитирай

Тополовглад

Лара ако е удобно ще му звъннем. Много ще съм ти благодарна.
Цитирай

Нашата е SIMAC Espresso Italiano (подарък за сватбата) и я ползваме от 12 години. Сега трябва да изберем нова, защото ще се местим в нов дом. И чуденката е пълна, защото едва ли ще попаднем на толкова добър уред.
Цитирай

София

В къщи сме със Saeco Incanto. Живеем доста хора. Правят се средно по 10 кафета на ден. Имаме машината от 5 години. Справя се чудесно!  Very Happy
Цитирай

София

В къщи сме със Saeco Incanto. Живеем доста хора. Правят се средно по 10 кафета на ден. Имаме машината от 5 години. Справя се чудесно!  Very Happy

G&B, препоръчвам ти споменатата от 5iaM Саеко Инканто - това е най-подходящата кафемашина за домашно ползване.
Има различни видове - с дисплей, с тъч-бутони и други екстри, от които зависи и цената, но която и да изберете, няма да сгрешите  Peace
Предимствата на Инканто са, че е компактна, симпатична, сравнително тиха и лесна за обслужване. А и не на последно място, машината е много здрава!
Цитирай

Варна

Може ли линк към Саеко Инканто напр. Намирам само Филипс - Саеко и после букви и цифри  newsm78
Цитирай

София

Линк за какво?
Ако искаш да видиш различните модели Инканто цъкни тук, но те са налични само втора употреба.
Откакто Филипс купи Саеко, не произвеждат модела Инканто, тоест не можеш да си го купиш чисто ново от магазина. Смениха им визията и концепцията. Intelia от новите модели се доближава най-много до  Инканто.
Цитирай

Варна

Линк за какво?
Ако искаш да видиш различните модели Инканто цъкни тук, но те са налични само втора употреба.
Откакто Филипс купи Саеко, не произвеждат модела Инканто, тоест не можеш да си го купиш чисто ново от магазина. Смениха им визията и концепцията. Intelia от новите модели се доближава най-много до  Инканто.

Ясно. Исках да видя и визия и цена.
Цитирай

София

Ами, визиите са тези, които излизат в линка.
За цена втора употреба с гаранция - на ЛС.
Цитирай

A за тази макар и евтинка имате ли отзиви http://www.technopolis.bg/b2c/details/829016/P11130401/Kafemashi … -SINGER-ES-150-IX или тази http://www.technopolis.bg/b2c/details/825642/P11130401/Kafemashi … a-FAGOR-CR-18-%5E  newsm78 Нещо около тая цена, че пия кафе рядко вкъщи и си пия само аз и повече от тази сума не ми се дават  Wink
Цитирай

София

White_roses, горе-долу за подобна цена препоръчвам някоя от следните:
Delonghi BAR 14 CD
Philips-Saeco HD 8423
... или поне се придържайте към посочените марки  Peace
« Последна редакция: пн, 06 май 2013, 16:11 от Lara »
Цитирай

Нашата последна кафемашина е тази:  http://www.technopolis.bg/b2c/details/824202/P11130401/Kafemashi … HI-ECAM-22.110.SB и сме изключително доволни. Ползваме я вече няколко месеца и не съжаляваме, че се спряхме на Делонги отново. Заслужава си инвестицията, особено когато се пие доста кафе. А ние сме от пиещите почти постоянно кафе.
Цитирай

Ние взехме Саеко и не мога да кажа че съм очарована, аз ли нещо не правя като хората не знам, но прави по лошо кафе от Ариелито а 99лв. на работа. Никаква плътност, никакъв аромат, едно блудкаво такова.....  Confused
Цитирай

Зависи какво кафе зареждате в нея. Плътността на кафето зависи от марката.
Цитирай

Да казвам ли че на работа сме с Нова бразилия и е хубаво. В нас пробвах с Нова Бразилия че имах останало от преди като си правех с кафеварката кафе, а после купих Сегафредо (само такова имаше в Пени маркет  Mad ), но нито едно от двете не ми хареса, просто не прави кубав крем отгоре. Не знам как да го обясня по друг начин.
Цитирай

Ами крема зависи от машината и настройката на плътността и едрината на смилане. Поне при нашата машина е така.
Цитирай

Стаpа Загоpа

Преди 1 година си взехме тази http://brosbg.com/103/kafemashini/3182/BOSCH-TCA-5201-benvenuto-classic-piano и съм много доволна
Цитирай

Варна

Някой имал ли е, пил, ползвал или пробвал кафе-машини Rohnson и по-специално модел R966? В момента в МЕТРО е 84лв с ДДС. Търся някаква непретенциозна машинка за домашно ползване (1-2 кафета на ден), затова и цената да е макс. 100лв.
Цитирай

София

Да казвам ли че на работа сме с Нова бразилия и е хубаво. В нас пробвах с Нова Бразилия че имах останало от преди като си правех с кафеварката кафе, а после купих Сегафредо (само такова имаше в Пени маркет  Mad ), но нито едно от двете не ми хареса, просто не прави кубав крем отгоре. Не знам как да го обясня по друг начин.
Плътността на кафето зависи най-вече от едрината на смляното кафе и налягането на машината. Повечето машини работят с еднакво налягане, така че, ако вашата е здрава, значи кафето не е добро или не е смляно с подходящата едрина.
Каква машина Саеко имате?
Цитирай

Eто това имаме http://www.technopolis.bg/b2c/details/823791/P11130401/Kafemashi … CO-HD8423-/HD8323
Цитирай

София

Машината е добра, ако е в изправност, значи кафето не е добро. Пробвайте да купите кафе на зърна и да ви го смелят някъде за машина. Възможно е пакетираното мляно кафе, което купувате да не е подходящо за вашата машина.
Цитирай

Привет и от мен. Имам нужда от съвет и се обръщам към вас. Баща ми има юбилей другия месец и искаме да му купим кафемашина. Преди 2-3 години взехме една Saeco- Via veneto de Lux, но той, уви, не е доволен от нея. Действително кафето прави пяна, но някак си не е гъсто и няма плътен вкус. Пробвали сме няколко вида - от Нова Бразилия до Лаваца - не и не. Не знам дали е до настройки или не, но самата течност изтича мн.бързо и отдавам проблема на това. Доколкото съм чувала, колкото по-бавно тече, толкова по-плътен е вкуса. С две думи-искаме плътно, горчиво кафе с каймак. Някакви препоръки (склонни сме да дадем до 250лв)? Мерси предварително!
Цитирай

Привет и от мен. Имам нужда от съвет и се обръщам към вас. -Искаме плътно, горчиво кафе с каймак. Някакви препоръки (склонни сме да дадем до 250лв)? Мерси предварително!
.

,,Повдигам'' темата.
Цитатът е въпросът ми към вас - марка  кафемашина среден клас и цена.
Цитирай

София

Препоръчвам робот, а не машина с ръкохватка, защото при първите може да се регулира едрината на смилане, а при ръкохватките слагате смляно кафе, което понякога не е с подходяща едрина. Освен това така, както ще го натъпче робота, вие няма да можете.
За домашна употреба има малки роботи - Саеко Инканто, Виена, разни Делонги-та и др.
Цитирай

Lara, благодаря ти за съвета. Сега се поразръчках из сайтовете и се спрях на два модела - http://tehnomobi.com/okazion/index.php?route=product/product&product_id=59 или тази http://tehnomobi.com/okazion/index.php?route=product/product&product_id=58. Ти кой би ми препоръчала или ако някой друг да даде мнение ако ги е използвал...
Цитирай

София

sessil79, Виената определено е по-здрава  Peace , освен това е  с дисплей, което е допълнителна екстра. Машините с дисплей дават възможност за повече настройки.
Цитирай

в центъра на събитията

Горещо препоръчвам Saeco incanto de luxe. Повече от година и ние обикаляхме за хубава машина, пробвахме кафетата, които правят, но по -хубаво от това, което прави тя, така и не открихме. Мисля, че определено уцелихме десетката с нея. Вярно, че кафето е въпрос на вкус, но има редица настройки, които всеки може да направи според желанията си. Така например може да се регулира колко едро да се мели кафето, колко гъсто/силно да бъде, може да работи и със смляно кафе също, но ние предпочитаме на зърна, тъй като аромата е неповторим, а пяната за капучино е направо божествена!
Цитирай

Пловдив

Ние сме с тази машинка за еспресо Arielli KM-150BS:

Купихме я за 85лв от Зора преди 3 години и сме безкрайно доволни-такъв каймак няма просто. Препоръчахме я на сестра ми и те са с нея от около 2год. Миналия ден ми се оплака,че шкафът в кухнята паднал и счупил дръжката на цедката. Беше покъртена.  Crazy Безценна е машинката и няма да съжалява този,който си я купи. Love
Цитирай

Здравейте, в крайна сметка поръчах тази http://coffeespot.bg/kafe-mashini/kafe-mashini-delonghi/kafe-mas … resso-%20EC-152CD. Колебаех се между няколко модела, с по 20-50лв по-скъпи, но ми казаха, че само дизайнът им бил различен, а тази имала и 2 цедки-за единично и двойно кафе. Много се надявам да не съм сбъркала. Искаше ми се да взема робот, по препоръка на Lara, но се оказа, че тези, които съм гледала, са втора употреба. На всичкото отгоре са от Хасково, т.е.нямаше как да го видя преди да го взема, а 1000лв няма как да дам за нов. Стискайте палци да се хареса вкъщи. Работела и с дози, а преди в работата взимахме на Илли и беше много хубаво. В крайна сметка, ако баща ми не си намери правилно смляно кафе, ще си взима дози и дано да е доволен... Като имам впечатления, ще ви се похваля/оплача.
Цитирай

София

sessil79, по-назад в темата сме коментирали, че роботите на посочените цени са втора употреба и затова не го уточних. Надявам се, че не съм те подвела  Peace
Иначе и в София се продават такива роботи втора употреба, но рециклирани - тоест с подменени уплътнения и гаранция.

Дано да останете доволни от машинката, която си си поръчала.

Цитирай

О, не, в никакаъв случай. Не се притеснявай. По принцип, ако беше за мен, предполагам, че щях да рискувам. Но за подарък не ми се искаше.  bouquet
Цитирай

Здравейте!
Искам да помоля за съвет всички, които имат кафе машина Philips Saeco. Ние имаме Philips Saeco Poemia, но нещо не можем да постигнем желания вкус на кафето Sad Проблемът е, че кафето почти винаги става много кисело-горчиво, с почти никакъв аромат на кафе... Общо взето като разтворен във вода аналгин Smile)
Пробвали сме с всякакви сортове и марки кафе - Illy, Lavazza Crema e Gusto, Tchibo, а също така и с мляно и смесено в специален магазин за кафе (след като обясних на човека в магазина какъв е проблемът и той ме увери, че с тази смес ще се получи както трябва). Като сортове съм пробвала само робуста, смес арабика и робуста и т.н. Също така съм пробвала и най-разнообразни варианти с количество на кафето, степен на "натъпкване" в цедката и дължина на кафето. Резултатът е все същият - горчиво и неароматно "нещо".
Моля ви за каквито и да е съвети и/или препоръки - какво кафе (сорт/ марка/ магазин), някакви трикове при приготвянето?
Предварително благодаря!
Цитирай

София

Моята е същата и прави страхотно кафе, който и да ми е идвал на гости го е отбелязвал.
Пробвала съм я с почти всички марки в магазина.
Цитирай

Както обещах давам отзиви за Делонги-ЕС 150. Много сме доволни. Кафето става супер. Единственият недостатък е, че е е доста шумна. Но това се компенсира от доброто кафе. Мисля, че за парите си е супер. Поздрави
Цитирай

Burgas

ROWENTA ADAGIO AUTOMATIC ES 180   Страхотна машина, имам познати дето я имат от 5-6 години, а още се произвежда http://www.rowenta.bg/rowenta/frame.aspx?page=http://www.rowenta.bg/rowenta/products/details_productSheet.aspx?NRMODE=Published&NRNODEGUID={D64FF2FD-AF28-4D83-B0E0-C172860742B7}&NRORIGINALURL=%2Frowenta%2FAll%2Bproducts%2FKitchen%2Bappliance%2FEspressos%2FProducts%2FADAGIO%2BAUTOMATIC%2FADAGIO%2BAUTOMATIC%2B-%2BDetails.htm&NRCACHEHINT=NoModifyGuest

Цитирай

http://zora.bg/arielli/km-220-white/22180

Харесах си тази, не ми се дават повече пари  Confused
Какво ще кажете?
Цитирай

Пловдив

Какво ще кажете?
По-назад в темата съм писала,че ние имаме Arielli KM 150 BS от 3 години и сме повече от доволни,а виждам,че тази,която си си избрала е дори с по-хубави характеристики. Взимайте смело. И сестра ми са с нашата след препоръка и сега се наслаждават на страхотно кафенце.  Peace
Цитирай

София

Какво ще кажете?
По-назад в темата съм писала,че ние имаме Arielli KM 150 BS от 3 години и сме повече от доволни,а виждам,че тази,която си си избрала е дори с по-хубави характеристики. Взимайте смело. И сестра ми са с нашата след препоръка и сега се наслаждават на страхотно кафенце.  Peace
Само да предупредя, че характеристиките в сайта не са точни. Помпата е не е 20 bar, а е 15 - те са стандартни и се слагат на всички машини.
Цитирай

Пловдив

И моята е 15 бара. Прави страхотен каймак.  Love
Цитирай

Какво ще кажете?
По-назад в темата съм писала,че ние имаме Arielli KM 150 BS от 3 години и сме повече от доволни,а виждам,че тази,която си си избрала е дори с по-хубави характеристики. Взимайте смело. И сестра ми са с нашата след препоръка и сега се наслаждават на страхотно кафенце.  Peace

И аз нещо не им повярвах на тия 20 бара....
Защо лъжат тогава? Ти имаш ли този модел? Как разбра, че не са точни?
Само да предупредя, че характеристиките в сайта не са точни. Помпата е не е 20 bar, а е 15 - те са стандартни и се слагат на всички машини.
Цитирай

Колебая се между Ариели-то и този модел

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … ina-TAURUS-ANCONA

Помагайте, не мога без кафе  Confused
Цитирай

София

Нямам такава машина, дори не съм я виждала на живо - просто имаме сервиз за кафе машини и автомати Smile
Както казах, помпите на всички кафемашини са стандартни - вибрационна помпа 15 bar
Цитирай

Нямам такава машина, дори не съм я виждала на живо - просто имаме сервиз за кафе машини и автомати Smile
Както казах, помпите на всички кафемашини са стандартни - вибрационна помпа 15 bar

Лара, благодаря ти, че ми отвори очите  bouquet
После прочетох мнения, че въобще не работела и с капсули  Mr. Green
Поръчах модела на Пупитка  Love, нямам търпение да дойде вече  Crazy
Цитирай

София

Лара, благодаря ти, че ми отвори очите  bouquet
После прочетох мнения, че въобще не работела и с капсули  Mr. Green
Поръчах модела на Пупитка  Love, нямам търпение да дойде вече  Crazy

Аз мисля, че и тази на Pupitka не работи с капсули - поне ръкохватката изглежда като такава за мляно кафе.

Иначе няма за какво да ми благодариш - нали затова е форума - да си помагаме  Hug
Цитирай

Не държа въобще на капсулите, не ги харесвам, а и са доста солени  Mr. Green
Просто го посочих като факт, че и в други характеристики лъжат  Wink

Цитирай

Точно тази машина никога не бих посмяла да похваля, въпреки наистина хубавото кафе с голям каймак, което прави. Извинявай, не ме разбирай погрешно  :peace Причината е , че преди 5 години купихме една такава за нас и една за подарък. Ръкохватката е изработена от пластмаса и от налягането се пукна. Следователно тече в изобилие и нищо не става. На приятелите, на които я подарихме се прецака по същия начин година по късно. Сега съм с Крупс комбинирана за шварц, еспресо и ese система за дози. Доволна съм много!
Цитирай

Пловдив

Не,не работи с капсули,но и не съм търсила такава по простата причина,че не ги харесвам-скъпи и излишни при наличието на хубаво, естествено кафе. Peace Ръкохватката на нашата е от метал и не сме имали абсолютно никакви проблеми с нея-не се е запушвала,захваща се супер лесно за машината и не се криви. Имахме една кафе машина "Сингер" преди нея и направо се изтормозих-ръкохватката й не пасваше като хората на самата дюза и нагласяш половин час.Отделно,че постоянно се задръстваше и започваше да избива кафе на всички страни. Rolling Eyes Накрая съвсем издаде багажа и трябваше да слагаме филтър,че иначе течеше негърска пот с утайка тук там.Нямаше и година и я сменихме с тази. Бях много скептична относно марката,но се оказа страхотно попадение. После я препоръчахме на сестра ми и ето на вече 2 години и те се радват на страхотно еспресо. Peace
Цитирай

В събота трябва да си пия кафето от същата  Love
Цитирай

София

Записвам се за темичката, че си търсим машинка Wink Ще ви изчета и ще разпитвам Wink
Цитирай

С две ръце за Ариели. Имаме такава

Цитирай

Ние вкъщи обожаваме кафе с каймак и си имаме Саеко. Наистина е по-скъпичка, робот е, но съм много доволна и знам, че моето кафе е единственото, което ми харесва толкова. И на вилата си имаме Саеко, по-обикновен вариант, но марката е наистина добра.
Цитирай

Дениa, Испания

Здравейте, имахме една кафе-машина Уфеса, която ползвахме без никакъв проблем 4 години, но накрая протече и решихме да си вземем нова. Старата беше 15 бара и правеше толкова дебел каймак, че като сложехме захарта, не можеше да потъне, а стоеше върху него. Поисках да вземем с 18 бара, за да прави още по-хубав каймак и взехме Squissita на Solac с 18 бара, но кафето няма нищо общо с предната, че и по-скъпа я взехме. Баровете не определят ли наситеността на кафето и каймака му?! newsm78
Мислехме и за автомат, но аз пия безкофеиново, а мъжа ми кофеиново, няма как да разделим контейнерчето с кафето.  Laughing Все по-рядко се намират кафе-машини за мляно кафе, 90% са само с капсули, а аз не харесва кафето от капсули, едно, че излиза по-скъпо.
Цитирай

Пловдив

Аз не мисля,че се намират трудно кафе машини за мляно кафе. Вие и двете кафета едновременно ли ги пускате?
Цитирай

Дениa, Испания

Ами като пием сутрин той пие кофеиново, аз безкофеиново, значи по едо и също време ги пускаме. Как ще стане ако в контейнера има само кофеиново кафе на зърна?
Тук повечето кафе машини са с капсули
Цитирай

Пловдив

Питам,защото казваш,че кафето от новата ви машина е слабо. За едновременното въпросът ми отпада,понеже няма как да ги пуснете да текът по едно и също време при положение,че пиете различни видове. Много ми стана интересно за кафе машините в Испания.Това си е направо лудост с тия капсули.. Аз примерно не ги харесвам и си предпочитам класическото еспресо.  Peace
Цитирай

Дениa, Испания

Да, и на мен не ми харесват машините с капсули, не ми харесва кафето което правят и отделно кафето излиза много скъпо, пийваме си  4-5 кафета на ден общо, без да се смята ако имаме гости или сме повече хора. Една кутия с 16 капсули ще ни стига за има няма 3 дена, а е по 5 евро. За това като ни се развали старата машина под дърво и камък търсих машина за еспресо с мляно кафе и тази на Саеко я поръчах да ми я доставят, в магазина нямаха налични. Но защо е така с каймака, не разбирам. Май не зависи от баровете и от марката, преди 10 години имахме етна Ариета, явно е същата Ариели, която сте показали по горе, за 40 евро я взехме и правеше страхотно кафе. Викаше ми мъжа ми да вземем пак от същата марка, аз не  Naughty ще вземем маркова, с повече барове.
Пила съм кафе от автомат у наши приятели, на сименс е машината, но също не прави силно кафе с дебел каймак, освен ако не сложиш опцията за двойно количество кафе, тогава го прави с по-плътен вкус, ама каймака пак не го докарва. И нещо друго за автоматите, пускат вода, колкот имат заложено по порограма, ако го искам по-дълго трябва да си пусна второ кафе.
По-напред в темата бяхте писали, че понякога качеството на кафето(напитката имам в предвид) зависи от настройката на машината. Дали не сме я настроили нещо не както трябва, не видях някакво особено настройване да изисква.
Цитирай

Пловдив

И аз се учудвам,че нашата прави такъв каймак и толкова плътно кафе,а някои по-скъпи ми го изкарват като шварц. Дано намерите решение за вашата и скоро да пиете хубаво кафенце.  bouquet
Цитирай

София

Първо да кажа, че домашна машина с 18 bar налягане няма. Само професионалните могаат да докарат такова налягане.
Второ - повечето автомати имат опция да използват, както кафе на зърна, което си мелят от контейнера, така и опция за безкофеиново кафе, което се сипва с лъжичка и машината не мели зърната. Такива машини са всички автомати на Саеко - например Инканто.
Цитирай

Дениa, Испания

Значи моята е фалшива, но си пише много ясно на нея 18 бара
Цитирай

Varna,moreto sinite vulni.....

здравейте мисля да си взема от тук тази машинка някакви отзиви за нея NESCAFÉ Dolce Gusto Mini Me
Цитирай

Sunnydale-verse

Момичета привет,

стигнах и до кафе машината, споделете имате ли впечатления за Nespresso кафемиашината. Мисля, че е на Нестле, с капсули.
лятото пих кафе от нея и страшно ми хареса. Знам че капсулките са скъпи, но досега смених не знам колко вида машини и кафета, и все не ми харесва, а тази направо се влюбих в нея.

Кажете мнение и ако знаете има ли от къде да я поръчам?

Мерси предварително  bouquet
Цитирай

Здравейте, от няколко дни обмисля закупуването на кафе машина и случайно забелязах, че тази - http://www.technopolis.bg/b2c/details/823792/P11130401/Kafemashi … LIPS-SAECO-HD8325 е на промоция в Технополис. Та, реших да попитам, според вас добра ли е и заслужава ли си парите ?  Thinking

Благодаря предварително !
Цитирай

София

Здравейте, от няколко дни обмисля закупуването на кафе машина и случайно забелязах, че тази - http://www.technopolis.bg/b2c/details/823792/P11130401/Kafemashi … LIPS-SAECO-HD8325 е на промоция в Технополис. Та, реших да попитам, според вас добра ли е и заслужава ли си парите ?  Thinking

И аз се чудя между нея и една на Делонги за същите пари, та ще чакам мнения!
Цитирай

стара загора

Нашата Саеко нещо отказа и ММ не иска да се занимава да я правим,а направо да купуваме нова,та и аз при вас  Wink Изчетох почти цялата тема и почнах да клоня към тази показаната от Pupitka след като толкова доволни има от нея.Чак не ми се вярва,че за тези смешни пари ще прави хубаво кафе,след като за Саекото дадохме 500 лв. и пак 1год.  пихме някаква странна чорба наречена кафе  ooooh! Колебая се между тази и ето това Делонги http://zora.bg/delonghi/bar-14-cd/3813 Някакви съвети да ми дадете  Praynig
Цитирай

София

Търся отзиви за тази машина от серията Intelia,Philips Saeco 8752/49 :

http://tehnomix.bg/philips-hd-8752-/-49.html

Ако някой я ползва в къщи или в офиса нека сподели мнение.
Предварително благодаря!
Цитирай

И аз се чудя между нея и една на Делонги за същите пари, та ще чакам мнения!

Здравейте! Зачетох се в темата и видях линка - нашата кафемашина е същата, само че отпред и отгоре е черен гланц, а не сребрист цвят както тази. Взехме я на промоция към 180 лв. Вече две години върши идеална работа, не съм имала проблеми с нея никакви. Като мина 1 година сме пускали от препарата за премахване на котлен камък, защото я ползвам с чешмяна вода. Това и е обслужването до момента.
Цитирай

Здравейте! Зачетох се в темата и видях линка - нашата кафемашина е същата, само че отпред и отгоре е черен гланц, а не сребрист цвят както тази. Взехме я на промоция към 180 лв. Вече две години върши идеална работа, не съм имала проблеми с нея никакви. Като мина 1 година сме пускали от препарата за премахване на котлен камък, защото я ползвам с чешмяна вода. Това и е обслужването до момента.
[/quote]

Благодаря Ви за мнението, явно ще се спрем на тази.  Hug Smile
Цитирай

У дома някъде

Ние имаме тази машина http://prikachi.com/images/426/6846426x.jpg от 4г и нямаме за сега никакви проблеми с нея.Много съм доволна. Peace
Цитирай

в центъра на събитията

Предварително благодаря!

Just...a woman, имаме от около година Саеко инканто де лукс, като чета характеристиките на предложената от теб, на пръв поглед са същите.

До сега не съм открила недостатъци. Предимствата за мен са безспорни: прави превъзходно еспресо, уникално капучино, почиства се лесно, електронния дисплей е предимство, настройката е елементарна. Моята работа е само да се наслаждавам на хубавото кафе. Мисля, че няма да сбъркаш, ако се спреш на нея. Peace
Цитирай

София

Меденка много благодаря за отзивите! Hug
Доколкото прочетох по-назад моделът Инканто вече не се произвежда и е заместен /или най-много се доближава до него/ именно от Интелия.
Силно се надявам да не сбъркам,защото преди три години си купихме Saeco Nina Grey.След проучване от моя страна,отзивите за нея бяха много добри тук във форума.Е да,но ние определено не сме доволни и сега пак сме на изходна позиция.
Цитирай

София, в гнезденцето

Здравейте, тъй като спешно искам да се ориентирам за Саекото, откъде ги гледате тези имена на машините?  newsm78 Аз виждам само номера в сайтовете на Технополис и микс. И още нещо- само от автоматите ли сте доволни или и по-евтините еспресо-машини правят добър каймак? Ще я купуваме за подарък и бяхме тръгнали за Делонги, но разбирам от вас, че Саеко-то са по-добри, така ли е?
Цитирай

София, в гнезденцето

И още нещо-за Kenwood някой има ли отзиви?
Цитирай

София

Здравейте, тъй като спешно искам да се ориентирам за Саекото, откъде ги гледате тези имена на машините?  newsm78 Аз виждам само номера в сайтовете на Технополис и микс. И още нещо- само от автоматите ли сте доволни или и по-евтините еспресо-машини правят добър каймак? Ще я купуваме за подарък и бяхме тръгнали за Делонги, но разбирам от вас, че Саеко-то са по-добри, така ли е?

В сайта на Philips са описани сериите /имената/ на кафемашините.Има възможност за сравнение на различните видове кафемашини.
В момента сме със Saeco Nina Bar.Моделът е с ръкохватка и не сме особено доволни.
Цитирай

стара загора

Ние от вчера сме със saeco poemia и сме супер доволни  Love няма такова кафе просто,по принцип пия по 2 кафета на ден,вчера изпих 4,толкова много ми хареса   Love
ММ днес успя да оправи предишното Саеко,та сега е оказахме с две кафемашини,ама здраве да е  Laughing
Цитирай

хей здравейте на всички
Наближава Коледа и аз като един добър син реших да направя един подарък на моите родители и съм отделил стабилна сума според мен  Praynig
Четох доста всичко написано до тук и все пак не смея още да си направя окончателни заключения.  ПОДЧЕРТАВАМ ЧЕ НЕ РАЗБИРАМ ОСОБЕННО ОТ КАФЕ .. ДОРИ САМИЯТ АЗ РЯДКО ПИЯ. Naughty
Реших и да попитам вас които определено сте по запознати с кафемашините.
Вниманието си съм отделил на
http://www.technopolis.bg/b2c/details/824207/P11130401/Kafemashi … DELONGHI-EC-820-B
и
http://www.technopolis.bg/b2c/details/823765/P11130401/Kafemashi … SMALL-HD8743/19BL
Какво мислите  Thinking... две различни макри ... визии различни ... може би съвсем различни кафета правят. Едното е за мляно ,  а другото само за кафе на зърна мисля .. кое е по добре ...и съответно  кафето на зърна по скъпо ли излиза ....  шума на машините трябва ли да ме притеснява .... каймака разбирам че е изключително важен  дали от където на зърна ще го получавам .... иска ми се кафето да е наистина кафе което когато го опитат и да усетят нещо което никога преди не са усещали ( в положителна посока разбира се ) .  много въпроси  и се надявам някой ако може да ми помогне ... до Коледа не остана време ........ ммммммммммммммммммм ..... Whistling
Цитирай

София

maxsim92, хубав подарък си избрал, но наистина не си ориентиран  Peace

Двете машини са коренно различни - едната е робот (XSmall), а другата е с ръкохватка (Delonghi).
При добра настройка  и с хубаво кафе, робота може да направи по-добро кафе. Освен това е по-приятен за работа - зарежда се с кафе и вода и се почиства веднъж на 10-ина кафета. Докато тази с ръкохватката трябва да се зарежда и почиства на всяко кафе. Роботът прави напитката с прясно смляно кафе, което е голям плюс за аромата. А и може да се регулира едрината на смилане по желание. Кафемелачката не е шумна, тъй като е с керамични ножове - те мелят тихо, не се изтъпяват и ако се ползва качествено кафе, няма опасност да се счупят.

Цитирай

София, в гнезденцето

Lara , няколко пъти чета вече, че казваш, че Саекото трябва да се "настрои" за да прави хубаво кафе - какво означава това, как да се настрои? Купихме ръкохватка за подарък (Поемиата) и не искам да започне да прави негърска пот Sad от магазина казаха, че само трябва да се обезвъздуши, това достатъчно ли е?
Цитирай

стара загора

И на нас само това ни казаха-само да я обезвъздушим  Peace Прави страхотно кафе  Love
Цитирай

Саекото прави страхотно кафе , не може да става дума за негърска пот  Peace. Робота мисля , че ще прави още по-добро кафе от ръкохватка. Кафето е със страхотна пяна , но си зависи и от кафето , аз съм за лаваца и то синята Love
« Последна редакция: вт, 24 дек 2013, 13:41 от sisitons »
Цитирай

София

Lara , няколко пъти чета вече, че казваш, че Саекото трябва да се "настрои" за да прави хубаво кафе - какво означава това, как да се настрои? Купихме ръкохватка за подарък (Поемиата) и не искам да започне да прави негърска пот Sad от магазина казаха, че само трябва да се обезвъздуши, това достатъчно ли е?
Роботите се настройват, според функциите, които имат. Регулира се едрината на мелене, грамажа на кафето, температурата на водата, продължителността на запарка на кафето и др. От всички тези настройки зависи качеството на напитката.
Повтарям за тези настройки постоянно, защото роботите са еднакви - не може един да прави добро кафе, а друг не.
Вашата машина с ръкохватка не знам, дали трябва да се настройва - разгледайте функциите и пробвайте с избраното кафе как ще е най-добре.
Цитирай

стара загора

И аз мисля,че робота трябва да прави по-хубаво кафе.Просто ние нашия така и не успяхме да го настроим и да прави хубаво кафе.Пробвахме с по-ситно смляно,с по-едро и все едно смотано кафе излиза.Все пак ние я купихме втора употреба,може просто ние да не случихме на машина  Wink Засега с ръковхатката съм пробвала само Лаваца Крема е Густо и много ни харесва,но моя позната със същата машина купува някакво най-обикновено кафе и пак много хубаво кафенце пием у тях  Peace
п.п.Лара на нас от магазина ни обясниха само как да си настроим едрината на кафето и само това сме настройвали,другите неща как се настройват  Thinking
Цитирай

София

zuzka@ , какъв  модел ви е Саеко-то?
Цитирай

стара загора

Odea Giro Plus  Peace Аз така или иначе вече не я позлвам,но поне да знам къде сме бъркали,че така и не направихме хубаво кафе с нея  Wink
Цитирай

София

На вашата машина можете да настроите и грамажа на кафето, като натискате бутона със зърната - колкото повече зърна светят, толкова по-силно ще е кафето.
Цитирай

стара загора

Ние това наскоро го разбрахме  Laughing Вчера я пробвахме като я нагласихме  да мели кафето по-ситно и трите зрънца кафе да светят и пусна страхотно кафе ама малко късно,след като купихме още една  Whistling Ама  здраве да е,така ще имаме една кафемашина в резерва  Laughing
Цитирай

Бургас

Здравейте ,искам помощ за кафемашина ,спряла съм се на два модела.Кажете ми кое да гледам в машинките ,ватовете (W) по високи или по ниски, и бар (налягането на помпата)по високо или по ниско.За домашно ползване .
ето тия модели :
http://www.technomarket.bg/products/09020827/briel-es-51-dark-grey
http://www.technopolis.bg/b2c/details/823868/P11130401/Kafemashi … ELONGHI-EC-155-CD
Цитирай

на Мелмак

Предварително благодаря!
Аз късно се включвам,но имам Интела в къщи от година- много съм доволна,вече сигурно я имате и знаете Smile
Цитирай

София

Предварително благодаря!
Аз късно се включвам,но имам Интела в къщи от година- много съм доволна,вече сигурно я имате и знаете Smile

Благодаря!Също и на Меденка! Hug
Наистина Интелията е вече в къщи и консумацията на кафе нарастна. Mr. Green
Струва ми се,че все още има какво да се пипа по настройките по отношение на едрината на смилане на кафето.
Известно време ми правеше впечатление,че кафето бързо изстива.А аз обичам да го пия бавно и протяжно,когато имам време.Оказа се,че има настройка за температурата на водата и проблемът изчезна.
Според мъжа ми и дума не може да става за сравнение между Saeco Intelia и Saeco Nina Bar/предишната ни машина с ръкохватка/.
Цитирай

на Мелмак

Едрината на мелене се настройва с лъжичката за дози , но там където се сипват зрънцата-не знам дали ме разбра Smile, но го пише в книжката.
А темп. Не съм настройвала-аз обичам студено кафе:)
Стана ми интересно-къде е тази настройка?
А и съм взела 2 кутии таблетки за почистване на машинката от Лидъл.
Защото тя сама си иска
Цитирай

София

А темп. Не съм настройвала-аз обичам студено кафе:)
Стана ми интересно-къде е тази настройка?

При по-висока температура се извлича повече екстракт от самото кафе - така става по-наситена самата напитка. Не е добре да се слага на Максимум, защото ще прегори. Но една степен преди максимума е ок  Peace
Ако каймака на приготвеното кафе е бял, значи можете да вдигнете температурата, докато стане кафяв.
Цитирай

на Мелмак

Мерси!
Имаме заведение и основно се занимавам с професионални машини.
Преди тази в къщи имах малка професионална.
Сега тази ми е добре, но ще и потърся книжката да видя тази температура.
Просто ми стана интересно Smile)
Цитирай

Varna,moreto sinite vulni.....

Здравейте ,искам помощ за кафемашина ,спряла съм се на два модела.Кажете ми кое да гледам в машинките ,ватовете (W) по високи или по ниски, и бар (налягането на помпата)по високо или по ниско.За домашно ползване .
ето тия модели :
http://www.technomarket.bg/products/09020827/briel-es-51-dark-grey
http://www.technopolis.bg/b2c/details/823868/P11130401/Kafemashi … ELONGHI-EC-155-CD
[/quot
делонгито мн смотана не издържаа протече
за мен е най хубава долче густо, имах и саеско
Цитирай

Stara Zagora, Bulgaria

Здравей,

Аз имам кафемашина PHILIPS SAECO и съм много доволна от нея. Тази машина има само един недостатък, че е леко шумна, но точно те събужда Smile
Това е линка за кафемашината.
http://www.technopolis.bg/b2c/details/823792/P11130401/Kafemashi … LIPS-SAECO-HD8325
Успех при избора!
Цитирай

Ямбол

Здравейте и от мен.
Ето това е Коледният ми подарък, за който така мрънках. Съпругът ми ме изненада много.
Saeco. Правя кафе давидов и мляно арабика смесено с още едно мисля, че делисима се казваше (но не съм сигурна за второто) и двата вида кафе става невероятно, разликата е само във вкуса.
Черпя Ви с по едно виртуално кафенце, аз го пия с мед и малко мляко Hug
Цитирай

FR

Предварително благодаря!

Известно време ми правеше впечатление,че кафето бързо изстива.А аз обичам да го пия бавно и протяжно,когато имам време.Оказа се,че има настройка за температурата на водата и проблемът изчезна.

Може ли да кагеш къде е тази настройка. Аз имам само за силата и дължината на кафето.  newsm78 .
А за меленето в книжката пише да се променя само докато мелачката работи. Вие така ли променяте едрината на мелене?
Цитирай

на Мелмак

Може ли да кагеш къде е тази настройка. Аз имам само за силата и дължината на кафето.  newsm78 .
А за меленето в книжката пише да се променя само докато мелачката работи. Вие така ли променяте едрината на мелене?

Да , меленето се променя по време на работа .
И на мен ми стана интересно за Т , че не си откривам и книжката....
 И ме чопли  Laughing
Къде е това?  Laughing
Моля споделете Hug
Цитирай

София

При моя модел след натискане на Меню се появява една чашка с термомемтър вътре.И от лявата и страна има min,med и max.От там се регулира температурата.
На мен ми стана интересно кое ще прегори,ако температурата е на max.
Цитирай

София

Не е задължително, но понякога на максимална Т напитката става леко горчива и натрапчива.
Цитирай

FR

При моя модел след натискане на Меню се появява една чашка с термомемтър вътре.И от лявата и страна има min,med и max.От там се регулира температурата.

Ясно. Явно е разлика в моделите, защото на мойта няма бутон меню. Долу в дясно пише CALK CLEAN, ама още не съм го натискала  Mr. Green. Не бях забелязала, че има разлика в бутоните.    Hug
Цитирай

Само SAECO, ето моите машинки:
http://emi-1978.olx.bg/
http://bazar.bg/ads/user/446405
« Последна редакция: сб, 17 май 2014, 22:55 от emi1978 »
Цитирай

В облаците

Здравейте! Имам кафемашина като тази . Понеже е купена втора употреба, нямам книжка с упътване. Не успявам да направя хубаво кафе/независимо от марката/. В контейнера където се мели кафето има копчета, които въртях как ли не и няма промяна...Бихте ли ми казали къде в настройките трябва да се зададе как да смели кафето така, че да се получи, вода колко и т.н.? Навсякъде чета, че и този модел правели страхотно кафе... Crying or Very sad
Цитирай

http://www.technomarket.bg/products/09094880/krups-kp-1009

Спешно търся отзиви за този тип машини, трябва ми за офис, хубаво ли е кафето от тях  newsm78
Цитирай

FR

Ако не те притеснява цената и купуването на капсули не е лоша. Но резервоара за вода е малък и ако са повече хора ще трябва често пълнене.
Цитирай

Ако не те притеснява цената и купуването на капсули не е лоша. Но резервоара за вода е малък и ако са повече хора ще трябва често пълнене.

Какво и е на цената, в други сайтове и към 190 лв.
По- скоро хубаво ли е кафето ме вълнува?
Цитирай

Лично на мен повече ми харесва кафето на капсули ''Лаваца''.  Щом сте в офис се обърнете към някоя фирма, ще ви предоставят безплатна машина, но трябва да си купувате капсули от тях. Удобно е и кафето е хубаво.  Peace
Цитирай

FR

Какво и е на цената, в други сайтове и към 190 лв.
По- скоро хубаво ли е кафето ме вълнува?

Имах предвид цената на капсулите после, не на самата машина. За мен е по-важно консумативите, защото самата машина се плаща веднъж. Иначе кафето е хубаво, дали това или лаваца е може би и въпрос на вкус  Smile
Цитирай

Аха, ясно  Peace

Ще ги дебнем на промоция, до скоро бяха ама а де...сега решихме  Love
Цитирай

София

Здравейте! Имам кафемашина като тази . Понеже е купена втора употреба, нямам книжка с упътване. Не успявам да направя хубаво кафе/независимо от марката/. В контейнера където се мели кафето има копчета, които въртях как ли не и няма промяна...Бихте ли ми казали къде в настройките трябва да се зададе как да смели кафето така, че да се получи, вода колко и т.н.? Навсякъде чета, че и този модел правели страхотно кафе... Crying or Very sad
Тази машина може да прави много хубаво кафе  Peace
Със сигурност е въпрос на настройка.
Едното копче, което сте въртяли е за настройване грамажа кафе на всяка доза, а другото е за едрината на смилане. И двете се настройват според конкретното кафе, което сте сложили и няма универсални позиции. Другото, което се настройва е температурата на машината - от менюто (бутона отляво на дисплея), като тя също е индивидуална според вида кафе.
Дължините на кафетата (късо, средно и дълго) се настройват еднократно, като задържите натиснат съответния бутон за кафе - машината мели, дозира и пуска кафе, когато дължината ви харесва, пускате бутона и машината запаметява тази дължина на този бутон. Помни последната настройка, така че можете да я пренастройвате колкото искате.

Ако не успеете да настроите, се обърнете към сервиз. Машината е хубава и ако е изправна, ще останете доволни.
С какво кафе сте я пробвали?
Цитирай

В облаците

Пробвала съм Лаваца, Чибо, кафето на зърна от немския Лидл /не мога да се сетя за марката му/...Искате да кажете, че настройките трябва да се променят за всеки тип/вид кафе, така ли? И друго: бутона от ляво на дисплея при натискане еднократно включва машината да загрее и да се приготви за кафе, не ми дава настройки за температура...Благодаря Ви за коментара, ако не се справя ще потърся сервиз bouquet
Цитирай

Дойде машинката с капсули, голяма красавица Love

Ама що не казахте, че капучино и течен шоколад се правят с две дозички бе Blush
Може и други тънкости да ме светнете, иначе кафето ми харесва  Peace
Цитирай

София

Пробвала съм Лаваца, Чибо, кафето на зърна от немския Лидл /не мога да се сетя за марката му/...Искате да кажете, че настройките трябва да се променят за всеки тип/вид кафе, така ли? И друго: бутона от ляво на дисплея при натискане еднократно включва машината да загрее и да се приготви за кафе, не ми дава настройки за температура...Благодаря Ви за коментара, ако не се справя ще потърся сервиз bouquet
На включена машина, когато е загряла и готова за кафе, се натиска бутона (Menu) и излизат функциите на менюто. С копчетата със стрелкичките си намирате temperature, след това отново с бутон Меню се влиза в самата функция и със стрелкичките си сменявате степените на температура. Отново с бутон Меню се потвърждава направената промяна.
Вдигане на температурата се налага, ако след като е настроена едрината на смилане и дозата,  каймака  е бял и кафето е с воднист вкус.
Кафето от Лидл не го препоръчвам.
Цитирай

В облаците

Lara, mного точно описвате кафето, което ми се получава - воднисто и без никакъв каймак Crying or Very sad А и едрината на смилане и дозата ли не мога да уцеля вече не знам...
Цитирай

София

Едрината се настройва от по-голямата "врътка" - намалете я, като въртите докато мели кафемелачката към по-малките цифрички. Ще достигнете оптималната едрина, когато изхвърленото отработено кафе е във формата на цяло хапче и е смляно с размерите на пясък. Кафето трябва да изтича на дебела и плътна струя - не бързо като вода, а по-скоро като боза. Но намалявайте едрината постепенно, като мръднете с 2 деления и пуснете 2-3 кафета, после с още 1-2 деления и така до достигане на описаното хапче. Ако стане прекалено ситно, ще запуши цедките - тогава ще спре да изтича кафето и трябва да върнете 1-2 деления нагоре.
Дозата може да е малко над средата - към плюса на по-малкото копче, според желанието ви за силно кафе. Не го слагайте на максимум (на плюса), защото еспресо блока може да блокира.
Както казах, от бутона Меню влизате за настройка на температурата.
Цитирай

В облаците

Lara, благодаря много bouquet bouquet
Цитирай

София

Ние използваме Briel. Вече 3 години работи безотказно, а кафето е просто уникално !!!
Цитирай

Здравейте дами  Laughing
Имам едно въпросче. Smile От скоро се сдобих в къщи с тази красавица

Проблема е, че нещо кафето не ми харесва в смисъл струва ми се.че е едро а не мога да разбера как да регулирам едрината. Видях едни врътки в контейнера където се слага кафето , но не смея да ги въртя за да не станат по зле нещата. Ще съм благодарна ако някой може да помогне. За пояснение ще кажа, че си взех кафе Баристо което съм чувала, че е хубаво Smile
Цитирай Публикувано от: моб. устройство

на Мелмак

Аз имам Саеко , но Интелиа , предполагам , че е сходно все пак - точно там където се мели кафето се регулира и едрината на мелене .
По - нагоре в темата е обяснено добре !
Намаляваш едрината , докато останеш доволна от резултата  Hug
Цитирай Публикувано от: компютър

Тази машина според мен не прави достатъчно силно кафе, какви ли не опити правих- не успя  Confused
Странно за цената и според мен newsm78

на Мелмак

Коя машинка?

Коя машинка?

Показаната на снимката  Peace

на Мелмак

Хм  newsm78 , направо се учудвам , защото и аз съм саеко , но друг модел и в момента пия арабика и то на най- слаба степен и дълго с мляко , защото всичко друго ми е силно !

Хм  newsm78 , направо се учудвам , защото и аз съм саеко , но друг модел и в момента пия арабика и то на най- слаба степен и дълго с мляко , защото всичко друго ми е силно !

Автомат или с ръкохватка е твоята?

на Мелмак

Интелиа е , автомат и съм супер доволна.

Купих си кафе машина Philips Saeco 8325, но май нещо не съм очарована от кафето, което прави. Може ли някой да ми помогне каква е функцията на допълнителната цетка с едно пласмасово капаче отгоре, лично аз не мога да я поставя в ръкохватката. И друго купих кафе на индивидуални дози- чаена торбичка, не капсула, могат ли да се ползват в тази кафе машина?

FR

Допълнителната цедка е за кафе на дози (пакетчета). За да я ползваш обаче, трябва да махнеш цедката в ръкохватката. Погледни си книжката, там има картинки как се прави. Според мен прави хубаво кафе машината. Каймакът е повече пяна, не крем като автомат,  но не е и тип шварц като някой други машини от този клас. Все пак зависи и от кафето, което се ползва.
Цитирай Публикувано от: моб. устройство
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-255 от 255 отговора