Каква марка да е кафемашината?

  • 123 337
  • 460
  •   1
Отговори
# 225
  • FR
  • Мнения: 214
Търся отзиви за тази машина от серията Intelia,Philips Saeco 8752/49 :

http://tehnomix.bg/philips-hd-8752-/-49.html

Ако някой я ползва в къщи или в офиса нека сподели мнение.
Предварително благодаря!

Известно време ми правеше впечатление,че кафето бързо изстива.А аз обичам да го пия бавно и протяжно,когато имам време.Оказа се,че има настройка за температурата на водата и проблемът изчезна.

Може ли да кагеш къде е тази настройка. Аз имам само за силата и дължината на кафето.  newsm78 .
А за меленето в книжката пише да се променя само докато мелачката работи. Вие така ли променяте едрината на мелене?

# 226
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 020


Може ли да кагеш къде е тази настройка. Аз имам само за силата и дължината на кафето.  newsm78 .
А за меленето в книжката пише да се променя само докато мелачката работи. Вие така ли променяте едрината на мелене?

Да , меленето се променя по време на работа .
И на мен ми стана интересно за Т , че не си откривам и книжката....
 И ме чопли  Laughing
Къде е това?  Laughing
Моля споделете Hug

# 227
  • София
  • Мнения: 11 698
При моя модел след натискане на Меню се появява една чашка с термомемтър вътре.И от лявата и страна има min,med и max.От там се регулира температурата.
На мен ми стана интересно кое ще прегори,ако температурата е на max.

# 228
  • София
  • Мнения: 2 271
На мен ми стана интересно кое ще прегори,ако температурата е на max.


Не е задължително, но понякога на максимална Т напитката става леко горчива и натрапчива.

# 229
  • FR
  • Мнения: 214
При моя модел след натискане на Меню се появява една чашка с термомемтър вътре.И от лявата и страна има min,med и max.От там се регулира температурата.
На мен ми стана интересно кое ще прегори,ако температурата е на max.


Ясно. Явно е разлика в моделите, защото на мойта няма бутон меню. Долу в дясно пише CALK CLEAN, ама още не съм го натискала  Mr. Green. Не бях забелязала, че има разлика в бутоните.    Hug

# 230
  • Асеновград
  • Мнения: 5
Само SAECO, ето моите машинки:
http://emi-1978.olx.bg/
http://bazar.bg/ads/user/446405

Последна редакция: сб, 17 май 2014, 22:55 от emi1978

# 231
  • В облаците
  • Мнения: 30
Здравейте! Имам кафемашина като тази . Понеже е купена втора употреба, нямам книжка с упътване. Не успявам да направя хубаво кафе/независимо от марката/. В контейнера където се мели кафето има копчета, които въртях как ли не и няма промяна...Бихте ли ми казали къде в настройките трябва да се зададе как да смели кафето така, че да се получи, вода колко и т.н.? Навсякъде чета, че и този модел правели страхотно кафе... Cry

# 232
  • Мнения: 17 978
http://www.technomarket.bg/products/09094880/krups-kp-1009


Спешно търся отзиви за този тип машини, трябва ми за офис, хубаво ли е кафето от тях  newsm78

# 233
  • FR
  • Мнения: 214
Ако не те притеснява цената и купуването на капсули не е лоша. Но резервоара за вода е малък и ако са повече хора ще трябва често пълнене.

# 234
  • Мнения: 17 978
Ако не те притеснява цената и купуването на капсули не е лоша. Но резервоара за вода е малък и ако са повече хора ще трябва често пълнене.

Какво и е на цената, в други сайтове и към 190 лв.
По- скоро хубаво ли е кафето ме вълнува?

# 235
  • Мнения: 1 110
Лично на мен повече ми харесва кафето на капсули ''Лаваца''.  Щом сте в офис се обърнете към някоя фирма, ще ви предоставят безплатна машина, но трябва да си купувате капсули от тях. Удобно е и кафето е хубаво.  Peace

# 236
  • FR
  • Мнения: 214
Ако не те притеснява цената и купуването на капсули не е лоша. Но резервоара за вода е малък и ако са повече хора ще трябва често пълнене.

Какво и е на цената, в други сайтове и към 190 лв.
По- скоро хубаво ли е кафето ме вълнува?

Имах предвид цената на капсулите после, не на самата машина. За мен е по-важно консумативите, защото самата машина се плаща веднъж. Иначе кафето е хубаво, дали това или лаваца е може би и въпрос на вкус  Simple Smile

# 237
  • Мнения: 17 978
Аха, ясно  Peace

Ще ги дебнем на промоция, до скоро бяха ама а де...сега решихме  Heart Eyes

# 238
  • София
  • Мнения: 2 271
Здравейте! Имам кафемашина като тази . Понеже е купена втора употреба, нямам книжка с упътване. Не успявам да направя хубаво кафе/независимо от марката/. В контейнера където се мели кафето има копчета, които въртях как ли не и няма промяна...Бихте ли ми казали къде в настройките трябва да се зададе как да смели кафето така, че да се получи, вода колко и т.н.? Навсякъде чета, че и този модел правели страхотно кафе... Cry
Тази машина може да прави много хубаво кафе  Peace
Със сигурност е въпрос на настройка.
Едното копче, което сте въртяли е за настройване грамажа кафе на всяка доза, а другото е за едрината на смилане. И двете се настройват според конкретното кафе, което сте сложили и няма универсални позиции. Другото, което се настройва е температурата на машината - от менюто (бутона отляво на дисплея), като тя също е индивидуална според вида кафе.
Дължините на кафетата (късо, средно и дълго) се настройват еднократно, като задържите натиснат съответния бутон за кафе - машината мели, дозира и пуска кафе, когато дължината ви харесва, пускате бутона и машината запаметява тази дължина на този бутон. Помни последната настройка, така че можете да я пренастройвате колкото искате.

Ако не успеете да настроите, се обърнете към сервиз. Машината е хубава и ако е изправна, ще останете доволни.
С какво кафе сте я пробвали?

# 239
  • В облаците
  • Мнения: 30
Пробвала съм Лаваца, Чибо, кафето на зърна от немския Лидл /не мога да се сетя за марката му/...Искате да кажете, че настройките трябва да се променят за всеки тип/вид кафе, така ли? И друго: бутона от ляво на дисплея при натискане еднократно включва машината да загрее и да се приготви за кафе, не ми дава настройки за температура...Благодаря Ви за коментара, ако не се справя ще потърся сервиз  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт