Каква марка да е кафемашината?

  • 122 563
  • 460
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 17 934
Дойде машинката с капсули, голяма красавица Heart Eyes

Ама що не казахте, че капучино и течен шоколад се правят с две дозички бе Blush
Може и други тънкости да ме светнете, иначе кафето ми харесва  Peace

# 241
  • София
  • Мнения: 2 271
Пробвала съм Лаваца, Чибо, кафето на зърна от немския Лидл /не мога да се сетя за марката му/...Искате да кажете, че настройките трябва да се променят за всеки тип/вид кафе, така ли? И друго: бутона от ляво на дисплея при натискане еднократно включва машината да загрее и да се приготви за кафе, не ми дава настройки за температура...Благодаря Ви за коментара, ако не се справя ще потърся сервиз  bouquet
На включена машина, когато е загряла и готова за кафе, се натиска бутона (Menu) и излизат функциите на менюто. С копчетата със стрелкичките си намирате temperature, след това отново с бутон Меню се влиза в самата функция и със стрелкичките си сменявате степените на температура. Отново с бутон Меню се потвърждава направената промяна.
Вдигане на температурата се налага, ако след като е настроена едрината на смилане и дозата,  каймака  е бял и кафето е с воднист вкус.
Кафето от Лидл не го препоръчвам.

# 242
  • В облаците
  • Мнения: 30
Lara, mного точно описвате кафето, което ми се получава - воднисто и без никакъв каймак Cry А и едрината на смилане и дозата ли не мога да уцеля вече не знам...

# 243
  • София
  • Мнения: 2 271
Едрината се настройва от по-голямата "врътка" - намалете я, като въртите докато мели кафемелачката към по-малките цифрички. Ще достигнете оптималната едрина, когато изхвърленото отработено кафе е във формата на цяло хапче и е смляно с размерите на пясък. Кафето трябва да изтича на дебела и плътна струя - не бързо като вода, а по-скоро като боза. Но намалявайте едрината постепенно, като мръднете с 2 деления и пуснете 2-3 кафета, после с още 1-2 деления и така до достигане на описаното хапче. Ако стане прекалено ситно, ще запуши цедките - тогава ще спре да изтича кафето и трябва да върнете 1-2 деления нагоре.
Дозата може да е малко над средата - към плюса на по-малкото копче, според желанието ви за силно кафе. Не го слагайте на максимум (на плюса), защото еспресо блока може да блокира.
Както казах, от бутона Меню влизате за настройка на температурата.

# 244
  • В облаците
  • Мнения: 30
Lara, благодаря много  bouquet  bouquet

# 245
  • Мнения: 1
Ние използваме Briel. Вече 3 години работи безотказно, а кафето е просто уникално !!!

# 246
  • Мнения: 1 898
Здравейте дами  Laughing
Имам едно въпросче. Simple Smile От скоро се сдобих в къщи с тази красавица

Проблема е, че нещо кафето не ми харесва в смисъл струва ми се.че е едро а не мога да разбера как да регулирам едрината. Видях едни врътки в контейнера където се слага кафето , но не смея да ги въртя за да не станат по зле нещата. Ще съм благодарна ако някой може да помогне. За пояснение ще кажа, че си взех кафе Баристо което съм чувала, че е хубаво Simple Smile

# 247
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 959
Аз имам Саеко , но Интелиа , предполагам , че е сходно все пак - точно там където се мели кафето се регулира и едрината на мелене .
По - нагоре в темата е обяснено добре !
Намаляваш едрината , докато останеш доволна от резултата  Hug

# 248
  • Мнения: 17 934
Тази машина според мен не прави достатъчно силно кафе, какви ли не опити правих- не успя  Confused
Странно за цената и според мен newsm78

# 249
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 959
Коя машинка?

# 250
  • Мнения: 17 934

Показаната на снимката  Peace

# 251
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 959
Хм  newsm78 , направо се учудвам , защото и аз съм саеко , но друг модел и в момента пия арабика и то на най- слаба степен и дълго с мляко , защото всичко друго ми е силно !

# 252
  • Мнения: 17 934
Хм  newsm78 , направо се учудвам , защото и аз съм саеко , но друг модел и в момента пия арабика и то на най- слаба степен и дълго с мляко , защото всичко друго ми е силно !

Автомат или с ръкохватка е твоята?

# 253
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 959
Интелиа е , автомат и съм супер доволна.

# 254
  • Мнения: 1 174
Купих си кафе машина Philips Saeco 8325, но май нещо не съм очарована от кафето, което прави. Може ли някой да ми помогне каква е функцията на допълнителната цетка с едно пласмасово капаче отгоре, лично аз не мога да я поставя в ръкохватката. И друго купих кафе на индивидуални дози- чаена торбичка, не капсула, могат ли да се ползват в тази кафе машина?

Общи условия

Активация на акаунт