Каква марка да е кафемашината?

  • 123 283
  • 460
  •   1
Отговори
# 60
  • Varna
  • Мнения: 63
Вече 2ра година ползвам Делонги с кремадиск-без забележки.Много съм доволна!

# 61
  • Русе
  • Мнения: 5 347
И според мен Делонги е добра кафемашина - имам такава вече 4-та година и не е мръднала, а какъв каймак прави крема диска ммм. Като цена също е достъпен вариант.

# 62
  • Мнения: 0
Аз също ползвам Делонги и немогада се оплача, прави страхотно кафе.

# 63
  • Добрич
  • Мнения: 193
Делонги е и нашата.Прави хубаво кафе с каймак,но много е шумна.Като я пусна си запушвам ушите! LaughingТова с шума, незнам при вас "колеги" как е...? Shocked

# 64
  • Мнения: 2
Делонги е и нашата.Прави хубаво кафе с каймак,но много е шумна.Като я пусна си запушвам ушите! LaughingТова с шума, незнам при вас "колеги" как е...? Shocked
В работата имаме Саеко ,а в другото къщи Краунка ...и двете шумят еднакво силно .

# 65
  • София
  • Мнения: 2 271
Ако говорите за кафе-автомати, по-съвременните модели са с керамични ножове и с много по-тихи кафемелачки.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 890
      Tired Да използвам темата да попитам - има ли някой представа защо машината ми спря да прави хубаво кафе ? Значи преди течеше на тънка струйка, сравнително бързо и ставаше невероятен каймак - 1 пръст и повече. От около седмица не тече, а направо капе, много бавно и грам каймак няма.  #Cussing out Първо помислих, че цедката е запушена, но не - не е това проблемът. Възможно ли е нещо вътре да е запушено - маркуч...???  newsm78
    Саеко Виа Венето Делукс е машинката, досега година и половина си работеше перфектно.  Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 1
А правиш ли профилактика  на кафемашината? Ако не, непременно пробвай някой препарат за почистване на котлен камък, примерно - http://www.techno-mix.com/KAFEMASHINI/AKSESOARI-ZA-KAFEMASHINI/R … kotlen-kamyk.html или около 2 пакетчета лимонена киселина. Ако прибегнеш към вторият вариант то тогава изсипи двете пакетчета в литър вода и разбъркай до разграждане на гранулите, след това изсипи разтвора в резервоара и го прекарай през машината. Повтори и потрети процедурата с чиста вода, след това опитай да си направиш кафе. Ако няма резултат може би ще се наложи посещение на сервиз или техник.
Успех!

# 68
  • София
  • Мнения: 1 890
     Не  newsm78 за пръв път чувам за такова нещо. Не съм и виждала такива препарати, но ще пробвам с лимонтузото.  Peace Има ли значение в топла или студена вода се разтваря ? Дано да стане, че за техник в момента нямам възможност, а без кафе ми е много депресиращо.  Crazy

# 69
  • Мнения: 4 379
Mirena80 ,по твоя проблем се сещам,че може и цедката да се е запушила.Получава се когато кафето не е смляно  на подходящия за кафемашината размер и по-ситните частици запълват отворите на цедката.
Много лесно може да провериш дали е това,като пуснеш вода за кафе но БЕЗ цетката .Ако тече нормална струя явно цеткака е запушена,ако капе едвам запушеното е в машината.
Цедката може да се почисти с игла.
Сега виждам ,че вече сте отхвърнини товзи вариант. Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 1 890
   Аз като бивша барманка, първо за цедката се сетих, и си я отпуших със сода за хляб, но проблемът не се оправи.  Confused Благодаря все пак, ще пиша след лимонтозуто.  Hug

# 71
  • Мнения: 7 779
Цедката може да се почисти с игла.
Сега виждам ,че вече сте отхвърнини товзи вариант. Hug
не се почиства с игла защото ще се разширят дупчиците. а с това се намалява
ефекта за получаване на хубав каймак   bouquet

# 72
  • Мнения: 4 379
Цедката може да се почисти с игла.
Сега виждам ,че вече сте отхвърнини товзи вариант. Hug
не се почиства с игла защото ще се разширят дупчиците. а с това се намалява
ефекта за получаване на хубав каймак   bouquet

Това не го знаех.Благодаря сърдечно !Довърши обаче доброто дело като напишеш с как и с какво  се чисти цетка ,моля те!

# 73
  • Мнения: 103
Вече 2ра година ползвам Делонги с кремадиск-без забележки.Много съм доволна!

И аз ползвам Делонги - без забележки за момента, чистя си цедката с игла - каймака си е същия  Peace

# 74
  • Мнения: 119
Накрая да пиша и какво си купих,че често се подхваща тема за нещо и така не се разбира какво си е взел.
http://www.technomarket.bg/products/09058145/gaggia-new-espresso-colour-red 

Общи условия

Активация на акаунт