Каква марка да е кафемашината?

  • 123 289
  • 460
  •   1
Отговори
# 150
# 151
  • София
  • Мнения: 2 271
Машината е добра, ако е в изправност, значи кафето не е добро. Пробвайте да купите кафе на зърна и да ви го смелят някъде за машина. Възможно е пакетираното мляно кафе, което купувате да не е подходящо за вашата машина.

# 152
  • Мнения: 41
Привет и от мен. Имам нужда от съвет и се обръщам към вас. Баща ми има юбилей другия месец и искаме да му купим кафемашина. Преди 2-3 години взехме една Saeco- Via veneto de Lux, но той, уви, не е доволен от нея. Действително кафето прави пяна, но някак си не е гъсто и няма плътен вкус. Пробвали сме няколко вида - от Нова Бразилия до Лаваца - не и не. Не знам дали е до настройки или не, но самата течност изтича мн.бързо и отдавам проблема на това. Доколкото съм чувала, колкото по-бавно тече, толкова по-плътен е вкуса. С две думи-искаме плътно, горчиво кафе с каймак. Някакви препоръки (склонни сме да дадем до 250лв)? Мерси предварително!

# 153
  • Мнения: 1 065
Привет и от мен. Имам нужда от съвет и се обръщам към вас. -Искаме плътно, горчиво кафе с каймак. Някакви препоръки (склонни сме да дадем до 250лв)? Мерси предварително!
.

,,Повдигам'' темата.
Цитатът е въпросът ми към вас - марка  кафемашина среден клас и цена.

# 154
  • София
  • Мнения: 2 271
Препоръчвам робот, а не машина с ръкохватка, защото при първите може да се регулира едрината на смилане, а при ръкохватките слагате смляно кафе, което понякога не е с подходяща едрина. Освен това така, както ще го натъпче робота, вие няма да можете.
За домашна употреба има малки роботи - Саеко Инканто, Виена, разни Делонги-та и др.

# 155
  • Мнения: 41
Lara, благодаря ти за съвета. Сега се поразръчках из сайтовете и се спрях на два модела - http://tehnomobi.com/okazion/index.php?route=product/product&product_id=59 или тази http://tehnomobi.com/okazion/index.php?route=product/product&product_id=58. Ти кой би ми препоръчала или ако някой друг да даде мнение ако ги е използвал...

# 156
  • София
  • Мнения: 2 271
sessil79, Виената определено е по-здрава  Peace , освен това е  с дисплей, което е допълнителна екстра. Машините с дисплей дават възможност за повече настройки.

# 157
  • София
  • Мнения: 409
Горещо препоръчвам Saeco incanto de luxe. Повече от година и ние обикаляхме за хубава машина, пробвахме кафетата, които правят, но по -хубаво от това, което прави тя, така и не открихме. Мисля, че определено уцелихме десетката с нея. Вярно, че кафето е въпрос на вкус, но има редица настройки, които всеки може да направи според желанията си. Така например може да се регулира колко едро да се мели кафето, колко гъсто/силно да бъде, може да работи и със смляно кафе също, но ние предпочитаме на зърна, тъй като аромата е неповторим, а пяната за капучино е направо божествена!

# 158
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 059
Ние сме с тази машинка за еспресо Arielli KM-150BS:


Купихме я за 85лв от Зора преди 3 години и сме безкрайно доволни-такъв каймак няма просто. Препоръчахме я на сестра ми и те са с нея от около 2год. Миналия ден ми се оплака,че шкафът в кухнята паднал и счупил дръжката на цедката. Беше покъртена.  Crazy Безценна е машинката и няма да съжалява този,който си я купи. Heart Eyes

# 159
  • Мнения: 41
Здравейте, в крайна сметка поръчах тази http://coffeespot.bg/kafe-mashini/kafe-mashini-delonghi/kafe-mas … resso-%20EC-152CD. Колебаех се между няколко модела, с по 20-50лв по-скъпи, но ми казаха, че само дизайнът им бил различен, а тази имала и 2 цедки-за единично и двойно кафе. Много се надявам да не съм сбъркала. Искаше ми се да взема робот, по препоръка на Lara, но се оказа, че тези, които съм гледала, са втора употреба. На всичкото отгоре са от Хасково, т.е.нямаше как да го видя преди да го взема, а 1000лв няма как да дам за нов. Стискайте палци да се хареса вкъщи. Работела и с дози, а преди в работата взимахме на Илли и беше много хубаво. В крайна сметка, ако баща ми не си намери правилно смляно кафе, ще си взима дози и дано да е доволен... Като имам впечатления, ще ви се похваля/оплача.

# 160
  • София
  • Мнения: 2 271
sessil79, по-назад в темата сме коментирали, че роботите на посочените цени са втора употреба и затова не го уточних. Надявам се, че не съм те подвела  Peace
Иначе и в София се продават такива роботи втора употреба, но рециклирани - тоест с подменени уплътнения и гаранция.

Дано да останете доволни от машинката, която си си поръчала.





# 161
  • Мнения: 41
О, не, в никакаъв случай. Не се притеснявай. По принцип, ако беше за мен, предполагам, че щях да рискувам. Но за подарък не ми се искаше.   bouquet

# 162
  • Мнения: 0
Здравейте!
Искам да помоля за съвет всички, които имат кафе машина Philips Saeco. Ние имаме Philips Saeco Poemia, но нещо не можем да постигнем желания вкус на кафето Sad Проблемът е, че кафето почти винаги става много кисело-горчиво, с почти никакъв аромат на кафе... Общо взето като разтворен във вода аналгин Simple Smile)
Пробвали сме с всякакви сортове и марки кафе - Illy, Lavazza Crema e Gusto, Tchibo, а също така и с мляно и смесено в специален магазин за кафе (след като обясних на човека в магазина какъв е проблемът и той ме увери, че с тази смес ще се получи както трябва). Като сортове съм пробвала само робуста, смес арабика и робуста и т.н. Също така съм пробвала и най-разнообразни варианти с количество на кафето, степен на "натъпкване" в цедката и дължина на кафето. Резултатът е все същият - горчиво и неароматно "нещо".
Моля ви за каквито и да е съвети и/или препоръки - какво кафе (сорт/ марка/ магазин), някакви трикове при приготвянето?
Предварително благодаря!

# 163
  • София
  • Мнения: 6 146
Моята е същата и прави страхотно кафе, който и да ми е идвал на гости го е отбелязвал.
Пробвала съм я с почти всички марки в магазина.

# 164
  • Мнения: 41
Както обещах давам отзиви за Делонги-ЕС 150. Много сме доволни. Кафето става супер. Единственият недостатък е, че е е доста шумна. Но това се компенсира от доброто кафе. Мисля, че за парите си е супер. Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт