Каква марка да е кафемашината?

  • 123 367
  • 460
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 84
С две ръце за Ариели. Имаме такава

# 181
  • Мнения: 718
Ние вкъщи обожаваме кафе с каймак и си имаме Саеко. Наистина е по-скъпичка, робот е, но съм много доволна и знам, че моето кафе е единственото, което ми харесва толкова. И на вилата си имаме Саеко, по-обикновен вариант, но марката е наистина добра.

# 182
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте, имахме една кафе-машина Уфеса, която ползвахме без никакъв проблем 4 години, но накрая протече и решихме да си вземем нова. Старата беше 15 бара и правеше толкова дебел каймак, че като сложехме захарта, не можеше да потъне, а стоеше върху него. Поисках да вземем с 18 бара, за да прави още по-хубав каймак и взехме Squissita на Solac с 18 бара, но кафето няма нищо общо с предната, че и по-скъпа я взехме. Баровете не определят ли наситеността на кафето и каймака му?! newsm78
Мислехме и за автомат, но аз пия безкофеиново, а мъжа ми кофеиново, няма как да разделим контейнерчето с кафето.  Laughing Все по-рядко се намират кафе-машини за мляно кафе, 90% са само с капсули, а аз не харесва кафето от капсули, едно, че излиза по-скъпо.

# 183
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Аз не мисля,че се намират трудно кафе машини за мляно кафе. Вие и двете кафета едновременно ли ги пускате?

# 184
  • ES
  • Мнения: 2 172
Ами като пием сутрин той пие кофеиново, аз безкофеиново, значи по едо и също време ги пускаме. Как ще стане ако в контейнера има само кофеиново кафе на зърна?
Тук повечето кафе машини са с капсули

# 185
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Питам,защото казваш,че кафето от новата ви машина е слабо. За едновременното въпросът ми отпада,понеже няма как да ги пуснете да текът по едно и също време при положение,че пиете различни видове. Много ми стана интересно за кафе машините в Испания.Това си е направо лудост с тия капсули.. Аз примерно не ги харесвам и си предпочитам класическото еспресо.  Peace

# 186
  • ES
  • Мнения: 2 172
Да, и на мен не ми харесват машините с капсули, не ми харесва кафето което правят и отделно кафето излиза много скъпо, пийваме си  4-5 кафета на ден общо, без да се смята ако имаме гости или сме повече хора. Една кутия с 16 капсули ще ни стига за има няма 3 дена, а е по 5 евро. За това като ни се развали старата машина под дърво и камък търсих машина за еспресо с мляно кафе и тази на Саеко я поръчах да ми я доставят, в магазина нямаха налични. Но защо е така с каймака, не разбирам. Май не зависи от баровете и от марката, преди 10 години имахме етна Ариета, явно е същата Ариели, която сте показали по горе, за 40 евро я взехме и правеше страхотно кафе. Викаше ми мъжа ми да вземем пак от същата марка, аз не  Naughty ще вземем маркова, с повече барове.
Пила съм кафе от автомат у наши приятели, на сименс е машината, но също не прави силно кафе с дебел каймак, освен ако не сложиш опцията за двойно количество кафе, тогава го прави с по-плътен вкус, ама каймака пак не го докарва. И нещо друго за автоматите, пускат вода, колкот имат заложено по порограма, ако го искам по-дълго трябва да си пусна второ кафе.
По-напред в темата бяхте писали, че понякога качеството на кафето(напитката имам в предвид) зависи от настройката на машината. Дали не сме я настроили нещо не както трябва, не видях някакво особено настройване да изисква.

# 187
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
И аз се учудвам,че нашата прави такъв каймак и толкова плътно кафе,а някои по-скъпи ми го изкарват като шварц. Дано намерите решение за вашата и скоро да пиете хубаво кафенце.   bouquet

# 188
  • София
  • Мнения: 2 271
Първо да кажа, че домашна машина с 18 bar налягане няма. Само професионалните могаат да докарат такова налягане.
Второ - повечето автомати имат опция да използват, както кафе на зърна, което си мелят от контейнера, така и опция за безкофеиново кафе, което се сипва с лъжичка и машината не мели зърната. Такива машини са всички автомати на Саеко - например Инканто.

# 189
  • ES
  • Мнения: 2 172
Значи моята е фалшива, но си пише много ясно на нея 18 бара

# 190
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
здравейте мисля да си взема от тук тази машинка някакви отзиви за нея NESCAFÉ Dolce Gusto Mini Me

# 191
  • Мнения: 3 403
Момичета привет,

стигнах и до кафе машината, споделете имате ли впечатления за Nespresso кафемиашината. Мисля, че е на Нестле, с капсули.
лятото пих кафе от нея и страшно ми хареса. Знам че капсулките са скъпи, но досега смених не знам колко вида машини и кафета, и все не ми харесва, а тази направо се влюбих в нея.

Кажете мнение и ако знаете има ли от къде да я поръчам?

Мерси предварително   bouquet

# 192
  • Мнения: 1
Здравейте, от няколко дни обмисля закупуването на кафе машина и случайно забелязах, че тази - http://www.technopolis.bg/b2c/details/823792/P11130401/Kafemashi … LIPS-SAECO-HD8325 е на промоция в Технополис. Та, реших да попитам, според вас добра ли е и заслужава ли си парите ?  Thinking

Благодаря предварително !

# 193
  • Мнения: 63
Здравейте, от няколко дни обмисля закупуването на кафе машина и случайно забелязах, че тази - http://www.technopolis.bg/b2c/details/823792/P11130401/Kafemashi … LIPS-SAECO-HD8325 е на промоция в Технополис. Та, реших да попитам, според вас добра ли е и заслужава ли си парите ?  Thinking

Благодаря предварително !

И аз се чудя между нея и една на Делонги за същите пари, та ще чакам мнения!

# 194
  • Мнения: 5
Нашата Саеко нещо отказа и ММ не иска да се занимава да я правим,а направо да купуваме нова,та и аз при вас  Wink Изчетох почти цялата тема и почнах да клоня към тази показаната от Pupitka след като толкова доволни има от нея.Чак не ми се вярва,че за тези смешни пари ще прави хубаво кафе,след като за Саекото дадохме 500 лв. и пак 1год.  пихме някаква странна чорба наречена кафе  ooooh! Колебая се между тази и ето това Делонги http://zora.bg/delonghi/bar-14-cd/3813 Някакви съвети да ми дадете  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт