Каква марка да е кафемашината?

  • 123 348
  • 460
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 11 701
Търся отзиви за тази машина от серията Intelia,Philips Saeco 8752/49 :

http://tehnomix.bg/philips-hd-8752-/-49.html

Ако някой я ползва в къщи или в офиса нека сподели мнение.
Предварително благодаря!

# 196
  • Мнения: 371
Здравейте, от няколко дни обмисля закупуването на кафе машина и случайно забелязах, че тази - http://www.technopolis.bg/b2c/details/823792/P11130401/Kafemashi … LIPS-SAECO-HD8325 е на промоция в Технополис. Та, реших да попитам, според вас добра ли е и заслужава ли си парите ?  Thinking

Благодаря предварително !

И аз се чудя между нея и една на Делонги за същите пари, та ще чакам мнения!

Здравейте! Зачетох се в темата и видях линка - нашата кафемашина е същата, само че отпред и отгоре е черен гланц, а не сребрист цвят както тази. Взехме я на промоция към 180 лв. Вече две години върши идеална работа, не съм имала проблеми с нея никакви. Като мина 1 година сме пускали от препарата за премахване на котлен камък, защото я ползвам с чешмяна вода. Това и е обслужването до момента.

# 197
  • Мнения: 1
Здравейте! Зачетох се в темата и видях линка - нашата кафемашина е същата, само че отпред и отгоре е черен гланц, а не сребрист цвят както тази. Взехме я на промоция към 180 лв. Вече две години върши идеална работа, не съм имала проблеми с нея никакви. Като мина 1 година сме пускали от препарата за премахване на котлен камък, защото я ползвам с чешмяна вода. Това и е обслужването до момента.
[/quote]

Благодаря Ви за мнението, явно ще се спрем на тази.  Hug Simple Smile

# 198
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ние имаме тази машина http://prikachi.com/images/426/6846426x.jpg от 4г и нямаме за сега никакви проблеми с нея.Много съм доволна. Peace

# 199
  • София
  • Мнения: 409
Търся отзиви за тази машина от серията Intelia,Philips Saeco 8752/49 :

http://tehnomix.bg/philips-hd-8752-/-49.html

Ако някой я ползва в къщи или в офиса нека сподели мнение.
Предварително благодаря!

Just...a woman, имаме от около година Саеко инканто де лукс, като чета характеристиките на предложената от теб, на пръв поглед са същите.

До сега не съм открила недостатъци. Предимствата за мен са безспорни: прави превъзходно еспресо, уникално капучино, почиства се лесно, електронния дисплей е предимство, настройката е елементарна. Моята работа е само да се наслаждавам на хубавото кафе. Мисля, че няма да сбъркаш, ако се спреш на нея. Peace

# 200
  • София
  • Мнения: 11 701
Меденка много благодаря за отзивите! Hug
Доколкото прочетох по-назад моделът Инканто вече не се произвежда и е заместен /или най-много се доближава до него/ именно от Интелия.
Силно се надявам да не сбъркам,защото преди три години си купихме Saeco Nina Grey.След проучване от моя страна,отзивите за нея бяха много добри тук във форума.Е да,но ние определено не сме доволни и сега пак сме на изходна позиция.

# 201
  • Мнения: 182
Здравейте, тъй като спешно искам да се ориентирам за Саекото, откъде ги гледате тези имена на машините?  newsm78 Аз виждам само номера в сайтовете на Технополис и микс. И още нещо- само от автоматите ли сте доволни или и по-евтините еспресо-машини правят добър каймак? Ще я купуваме за подарък и бяхме тръгнали за Делонги, но разбирам от вас, че Саеко-то са по-добри, така ли е?

# 202
  • Мнения: 182
И още нещо-за Kenwood някой има ли отзиви?

# 203
  • София
  • Мнения: 11 701
Здравейте, тъй като спешно искам да се ориентирам за Саекото, откъде ги гледате тези имена на машините?  newsm78 Аз виждам само номера в сайтовете на Технополис и микс. И още нещо- само от автоматите ли сте доволни или и по-евтините еспресо-машини правят добър каймак? Ще я купуваме за подарък и бяхме тръгнали за Делонги, но разбирам от вас, че Саеко-то са по-добри, така ли е?

В сайта на Philips са описани сериите /имената/ на кафемашините.Има възможност за сравнение на различните видове кафемашини.
В момента сме със Saeco Nina Bar.Моделът е с ръкохватка и не сме особено доволни.

# 204
  • Мнения: 5
Ние от вчера сме със saeco poemia и сме супер доволни  Heart Eyes няма такова кафе просто,по принцип пия по 2 кафета на ден,вчера изпих 4,толкова много ми хареса   Heart Eyes
ММ днес успя да оправи предишното Саеко,та сега е оказахме с две кафемашини,ама здраве да е  Laughing

# 205
  • Мнения: 0
хей здравейте на всички
Наближава Коледа и аз като един добър син реших да направя един подарък на моите родители и съм отделил стабилна сума според мен  Praynig
Четох доста всичко написано до тук и все пак не смея още да си направя окончателни заключения.  ПОДЧЕРТАВАМ ЧЕ НЕ РАЗБИРАМ ОСОБЕННО ОТ КАФЕ .. ДОРИ САМИЯТ АЗ РЯДКО ПИЯ. Naughty
Реших и да попитам вас които определено сте по запознати с кафемашините.
Вниманието си съм отделил на
http://www.technopolis.bg/b2c/details/824207/P11130401/Kafemashi … DELONGHI-EC-820-B
и
http://www.technopolis.bg/b2c/details/823765/P11130401/Kafemashi … SMALL-HD8743/19BL
Какво мислите  Thinking... две различни макри ... визии различни ... може би съвсем различни кафета правят. Едното е за мляно ,  а другото само за кафе на зърна мисля .. кое е по добре ...и съответно  кафето на зърна по скъпо ли излиза ....  шума на машините трябва ли да ме притеснява .... каймака разбирам че е изключително важен  дали от където на зърна ще го получавам .... иска ми се кафето да е наистина кафе което когато го опитат и да усетят нещо което никога преди не са усещали ( в положителна посока разбира се ) .  много въпроси  и се надявам някой ако може да ми помогне ... до Коледа не остана време ........ ммммммммммммммммммм ..... Whistling

# 206
  • София
  • Мнения: 2 271
maxsim92, хубав подарък си избрал, но наистина не си ориентиран  Peace

Двете машини са коренно различни - едната е робот (XSmall), а другата е с ръкохватка (Delonghi).
При добра настройка  и с хубаво кафе, робота може да направи по-добро кафе. Освен това е по-приятен за работа - зарежда се с кафе и вода и се почиства веднъж на 10-ина кафета. Докато тази с ръкохватката трябва да се зарежда и почиства на всяко кафе. Роботът прави напитката с прясно смляно кафе, което е голям плюс за аромата. А и може да се регулира едрината на смилане по желание. Кафемелачката не е шумна, тъй като е с керамични ножове - те мелят тихо, не се изтъпяват и ако се ползва качествено кафе, няма опасност да се счупят.

# 207
  • Мнения: 182
Lara , няколко пъти чета вече, че казваш, че Саекото трябва да се "настрои" за да прави хубаво кафе - какво означава това, как да се настрои? Купихме ръкохватка за подарък (Поемиата) и не искам да започне да прави негърска пот Sad от магазина казаха, че само трябва да се обезвъздуши, това достатъчно ли е?

# 208
  • Мнения: 5
И на нас само това ни казаха-само да я обезвъздушим  Peace Прави страхотно кафе  Heart Eyes

# 209
  • Мнения: 2 208
Саекото прави страхотно кафе , не може да става дума за негърска пот  Peace. Робота мисля , че ще прави още по-добро кафе от ръкохватка. Кафето е със страхотна пяна , но си зависи и от кафето , аз съм за лаваца и то синята Heart Eyes

Последна редакция: вт, 24 дек 2013, 13:41 от sisitons

Общи условия

Активация на акаунт