Имунизациите в САЩ и в другите страни

  • 3 791
  • 33
  •   2
Отговори
  • Мнения: 280
Моля ви кажете ми как и кога слагаха ваксините на вашето дете?

На моя син му предстои ваксиниране след 2 дена и ми казаха че на една от ваксинациите когато се слагат 4 различни ваксини им дупчат крачетата 4 разлинични пъти на различни места едно след друго Sad За мен това е адски брутално - така ли няма по цивилизован начин да ги ваксинират по по-безболезнен начин бебчетата?

# 1
  • Мнения: 7 837
На Сами досега му се слу4и да му сложат само 3 ваксини накуп.

Това е на4ина и така се ваксинират децата по цял свят  Wink
Не се безпокой, болката е моментна. Като го гушкаш, ще се успокои бързо  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 491
Да, на малкия ми син са му слагали 4 ваксини наведнъж. Децата го понасят леко като болка, не се притеснявай. Единствената по-болезнена, доколкото знам, е комбинираната ММР, защото течността е парлива, но на вас ви е рано за нея.

# 3
  • Мнения: 464
Хеп. Б като се родят
НА 2 месеца- difteria, tetanus, pertusis;  polio; Haemophilus B;  Hep. B; Pneumococcal
Nа 4 месеца- difteria, tetanus, pertusis; polio; Haemophilus influenza type  B; Hep. B; Pneumococcal
Всичко това се слага с 3 боцвания.НА 6 м- Хеп Б; полио; Haemophilus infl. B; difteria, tetanus, pertusis; pneumococcal
12m- polio; measles, mumps, rubella; haemophilus infl.  B, pneumococcal
15m- difteria, tetanus,  pertussis
4-6 godini- difteria, tetanus, pertussis;  polio;  maesles, mumpps rubella
14-16 g- tetanus i difteria(na wseki 10 godini)
65 godini i nagore- influenza(wsiaka godina)


Izwiniavam se kredora mi ne e w 4as mnogo

# 4
  • Мнения: 3 491
Ами и аз така броя, ама 4 боцвания ги изкарвам. Ето сега гледам и картона на Александър: 1.DTaP. 2.IPV, 3.HIB, 4.Pneumocccal

# 5
  • Мнения: 464
АМи аз знам, че тази за пневмония е 1 боцване, така че явно останалите 4 ги комбинират в 2 боцвания. ПОне така беше при нас на 2 и 4 месеца.  Hug

# 6
  • Мнения: 280
Добре а давахте ли им нещо за болката - на мен ми каза една приателка да им дам baby tylenol и да му направя компрес от разтвор спирт и вода за да не се втвърди крачето кадето са го дупчили .....

# 7
  • Мнения: 464
Аз лично и дадох дозичката за нейната възраст(0.3мг) бебешки таланол 1 час преди ваксините и после още 4-5 пъти на по 5 часа. Педито ни даде таланола и ни каза да  и го дадем няколко пъти. НА 2 м беше кисела и сънлива за 2 дена, на 4 м. ги понесе невероятно добре- нямаше промяна в настроението. И двата пъти изплака за по 10 секунди само.  НА крачетата нищо не съм слагала, но няма да навреди компресче Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 491
АМи аз знам, че тази за пневмония е 1 боцване, така че явно останалите 4 ги комбинират в 2 боцвания. ПОне така беше при нас на 2 и 4 месеца.  Hug
Може и така да е вече, не знам  newsm78. Александърчо си го боцваха 4 пъти, ама той вече голям мъж на 3 1/2 годинки, де!  Иначе съм давала по доза Tylenol веднага след ваксините, за да ми е мир главата, понеже баткото беше вдигнал температура 39 градуса след ваксините на 2 месеца. И аз нали си бях майка първескиня, само дето 49 не вдигнах от ужас Laughing

# 9
  • Мнения: 4 629
На сина ми му слагаха по 4 ваксини на 2рия и 4тия месец, а на 6тия му сложиха 3. Първите 2 пъти му ги слагаха по 2 сестри едновременно като брояха до 3 и на 3 слагаха ваксините всяка в различно краче. Първия път аз се разплаках. Много гадно ми стана, но няма как това е начина, а и колкото по бързо ги сложат - по-бързо минава болката

# 10
  • Мнения: 217
Да,слагат 4 ваксини,но с три боцвания-на 2,4 и 6 месеца еднакви.Направо сърцето ми се къса като наближат тези ваксини,ама няма начин,а пък и нали е за добро.

# 11
  • Мнения: 239
Много ми е странно как ще бодат децата толкова пъти. Тук ваксините са комбинирати/ т.е. тези 6-те, ги бият с 1 боцване. 

# 12
  • UK
  • Мнения: 1 334
а тук боцкат по 2 пъти на 2,3 и 4 месеца.
Мането, има бебета които не реагират въобще( имам пред вид с температура,зачервяване,някои не реват даже).

# 13
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Да,слагат 4 ваксини,но с три боцвания-на 2,4 и 6 месеца еднакви.Направо сърцето ми се къса като наближат тези ваксини,ама няма начин,а пък и нали е за добро.

точно така е и при нас...... Heart Eyes Hug

# 14
  • Мнения: 2 452
Много ми е странно как ще бодат децата толкова пъти. Тук ваксините са комбинирати/ т.е. тези 6-те, ги бият с 1 боцване. 
На вас сигурно не ви правят всички от изброените.
Мането, не се тревожи; Изабела например никога не е имала реакция срещу ваксинация (да чукна на дърво, защото скоро ни предстои още една таква). Аз също и давам парацетамол за да намали болката, ако изобщо има такава и нищо друго. Не бих правила компреси.

Общи условия

Активация на акаунт