А как реагират мъжете ви за кърменето на обществено място.

  • 1 902
  • 53
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Провокирана от темата на wright реших да ви попитам как се отнасят половинките ви към факта, че съпригите им кърмят навън и има потенциален риск някой да съзре част от прелестите им Wink

Ще разкажа за нашия тати. Първия път в който му казах: "Ще я накърмя тук." той ме погледна и каза "Ти си луда, има страшно много хора, на пъпа на центъра сме..." Видях го че наистина се притесни и реших да не влизам в пререкания, просто си тръгнахме.

Следващия път когато седнахме на кафе се наложи да си тръгнем преди всички, защото Тони огладня, а аз щях да бъда "луда" да я накърмя навън.

Третото ни излизане не се различаваше особено. Този път обаче изобщо не го информирах какво смятам да направя и директно си започнах действието. Той разбра че кърмя чак накрая и с учудване установи, че можем да не бързаме като диви коне щом бебето се разплаче гладно навън.

Сега е голям защитник на кърменето навън, а и изобщо на кърменето изцяло, но това е друг въпрос.
Та така... разкрепости си мисленео моята "консерва" Mr. Green

# 1
  • Мнения: 6 243
Ти знаеш как реагира моят мъж, но аз пак да ти кажа  Grinning
Не знам как се е чуствал първия път, може и да му е било странно, но не го е показал. Той общо взето е много здравомислещ и логиката му е че щом детето е гладно, то трябва да бъде нахранено. Че щяло да е навън не мисля, че го притеснява. Само един път усетих, че се изнервя, и то е когато едни мъже почнаха да ме гледат с нездрав интерес (то не че нещо се виждаше, ама те се надяваха май) и взе да мята едни лоши погледи и да се надига от стола.

Той е много "про" кърмачески настроен и такива неща ги приема нормално.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нашият татко предпочита да не се налага да кърмя навън, но след като няколко пъти и той просто не беше разбрал, че я кърмя, вече изобщо не му прави впечатление. Иначе той си е малко по-особен и страшно мрази публика, например посмъртно не мога да го накарам да ме целуне навън, така че това, че приема кърменето навън ако не с ентусиазъм, то поне от здрав разум, си е направо постижение Grinning Но кърмаческа тениска никогаж не мога да го накарам да сложи Laughing

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ти знаеш как реагира моят мъж, но аз пак да ти кажа Grinning
Знам, знам Данчо е баща-кърмач Grinning
А как реагира на това, че пикаеш права? Mr. Green

# 4
  • Мнения: 6 243
Ти знаеш как реагира моят мъж, но аз пак да ти кажа Grinning
Знам, знам Данчо е баща-кърмач Grinning
А как реагира на това, че пикаеш права? Mr. Green
Не възразява, ако не си опикавам обувките  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 547
В началото, когато започнах да кърмя навън, бях с приятелки, с форумки, но не и с бащата-кърмач  Mr. Green Когато вече бях натрупала стаж в кърменето на открито, често през уикендите, когато бяхме навън, кърмех Никола, а татко му ни пазеше като орлица  Heart Eyes Много ми беше смешно. И той е голяма консерва, но се научи кога има права върху циците  Crazy Общо взето, не му пука. Пък и вече не кърмя навън (от доста време), защото не е възможно да стане дискретно. Човекът си е едричък, повече от 12 кг и няма как да  го скрия.  Mr. Green

Офф: Хапка  Joy Joy, поздравления! Аватарът е един път!

# 6
  • Мнения: 854
Нашият тати няма нищо против кърменето навън. Даже ми се кефи, че не се притеснявам да накърмя Борко насред парка примерно. Първият път беше с нас и много се смя, щото аз си мислех, че всички мен гледат Embarassed В интерес на истината рядко ме заглеждат, един път едни момчетии им беше много интересно какво правя и явно се надяваха да видят нещо/а аз се хилех под мустак Laughing / и някой път някой чичка нахален #2gunfire Ама мен не ми пука, щото то реално нищо не се вижда Mr. Green Затова и на мъжо не му пука Peace

# 7
  • Мнения: 1 896
Моят го приема мъжки, макар да допускам че изживява или е изживял някакви вътрешни борби по темата. Него мисля го притеснява не друго, а това че сме отявлено различни от повечето хора, щото неговите приятели с деца му казват, че аз съм най-дълго кърмилата жена, която познават и се удивляват че продължавам. Това сигурна не му харесва много, но пък от друга страна знае, че правим най-доброто за детето и леко се гордее. А за това че може да ми се види нещо, пак мисля че реакцята е нещо от сорта на "Айде пак мойта луда жена единствена си показва циците на обществено място", а не толкокова кой какво ще види.
Малко сложно го обясних, но с две думи ме подкрепя.

# 8
  • София
  • Мнения: 481
Моят мъж май е изключение, затова да си го похваля: той беше този, който ме насърчаваше да кърмя навън (аз като че ли се притеснявах повече). Отдавна вече не се и замислям, когато се наложи  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 567
Винаги го е подкрепял досега  newsm10

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Все пак сме големи хора! Така,че винаги съм имала подкрепа да правя каквото мисля, че е най-добре...И сътветно да кърмя когата трябва,т.е. навсякъде! Даже сигурно имаме татко, който е един от най-ревностните поддръжници на късното захранване...Постоянно ми казва да не бързам с това захранване/за да кърмя/, а засега беба е опитвала само оризова каша и пюре от моркови и картоф Joy

# 11
  • Мнения: 1 383
В началото аз бях по-плахата, а мъжът ми ме насърчаваше. И все пак гледам да не съм на много оживено място. Май досега никой не е забелязвал че кърмя.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 632
Ми аз с негова помощ се престраших да кърмя навсякъде.Аз бързах да си тръгваме от заведението,примерно,ако бебека заплаче от глад,исках колата да е винаги наблизо,за да мога да кърмя в нея.Но така беше само първите 4-5 пъти, след това излязоха темите тук във форума за кърменето на обществено място и с помоща на татито и на форума се отприщих и сега няма място на което да не мога да кърмя.Та по темата - подкрепя ме,пази ни и се гордее! Heart Eyes

# 13
  • на Север
  • Мнения: 503
А моят пък е много ревнив Wink
Никога не би ми позволил, а ако разбере че съм го направила, ще го приеме все едно съм направила стриптиз на центъра на града.
Когато кърмя и в къщи има гости, ме кара дори да заключвам вратата.
Ама и такива като моичкия трябва да има Laughing

# 14
  • Мнения: 179
Моят съпруг беше много ревнив навремето когато бяхме гаджета.на мен също ми беше интересно как ще реагира ако кърмя навън.много ме изненада-каза изобщо да не ми правят впечатление погледите на хората,че кърменето е наи-естественото нещо.за съжаление хванахме само 5 топли дни но през всичките се кърмихме навън и татито много ни се радваше.дано да кърмя до пролетта и да се възползваме отново от възможността да го правим навън.

# 15
  • Мнения: 35 961
не съм сигурна, че нашият тати е наясно с този аспект на храненето Sunglasses
до колкото го познавам - едва ли ще е притеснен:)

# 16
  • Мнения: 3 506
Нашият тати в началото ме погглеждаше доста лошо при споменаването на тази алтернатива, но като установи, че и на него му изнася (демек не трябва по-рано да си тръгва), стана по-напорист и от мен Laughing. Няколко пъти се е случвало да ми казва да кърмя някъде, пък аз да не смятам, че е добра идея......

# 17
  • Мнения: 1 107
За всичко, свързано с кърменето, мъжът ми казва "Ти си знаеш!" newsm10

# 18
  • Варна
  • Мнения: 154
Сташна темичка  newsm10
Когато за първи път се кърмихме навън бяхме цялото домочадие  Crazy плюс едно ремарке багажи колички, колелета, топки, тротинетки ... (няма майтап, но едвам се напъхахме в колата  #Silly). Когато дойде ред да се кърмим си намерихме удобна пейка, а татко ни и батко ни си играха около нас, а си мисля че
той се притесняваше много повече от мен, но нищо не ми каза само идваше от време на време да ни види как сме дали не ни трябва нещо и естествено да ми даде вода (тогава се кърмехме с часове  Crazy) и непрекъснато ме загръщаше, оглеждаше, наместваше количката и др. Подкрепя ме, само прави въпросителен поглед когато му кажа, че ще кърмя в движение и само ми търси пейки. Някой път трябва да направя като Джейд и Хедра и да го изненадам.  Wink

# 19
  • Мнения: 1 427
За него това е най-естественото нещо- щом бебето  е гладно трябва да се нахрани,където и да се намираме!Въобще не сме го  обсъждали..... thumbsup

# 20
  • Мнения: 449
Ами как-както и вкъщи. Най-много да се захили нагло на някои зяпачи-за него това е най-естественото нещо на света. А и в началото, когато аз все още се притеснявах, ми е оказвал морална подкрепа Wink.

# 21
  • Мнения: 99
Моят няма нищо против, дори ме насърчава. В крайна сметка, бебката е най-важен Wink

# 22
  • Мнения: 636
Реагира ъпсолютну нормално. Като сме гладни, ще ядем, второ мнение по въпроса няма! yes

# 23
  • Мнения: 4 070
Всъщност нашият татко ме склони да кърмя навън, чак когато Теа беше на 3 м. и половина. Бяхме на морето, колата беше далеч, а той е изи-споко човек и определено не му се бързаше с ревящо бебе, намери ми една пейка и каза - айде да обядвате тук. През цялото време стоеше до мен и ме успокояваше, че никой не гледа в нас и че изобщо нищо не се вижда. Оттогава кърмя навън без притеснения. Е, в началото и да исках не можех, защото бях твърде умна да се изцеждам след всяко кърмене. А тогава точно бях успяла да спра цеденето и така наведнъж усетих всички благини на кърменето Mr. Green Само ме е яд, че изпуснах толкова дъъълги летни разходки, а вместо това в най-големите жеги катерех баирите към вкъщи...

# 24
  • София
  • Мнения: 10 825
Намира го за съвсем естествено и в началото мен дори малко ме беше срам да кърмя навън пък той ме насърчаваше

# 25
  • София
  • Мнения: 3 787
Нашият тати няма нищо против.Дори за него е много по-удобно като кърмя бебо в движение и не се налага да се прибираме през час-два да ядем.Единствено се притесни веднъж,когато тръгнах да кърмя пред неговите приятели.Пък те се притесниха два пъти повече и аз им спестих гледката Mr. Green

# 26
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Нито ме насърчава, нито му е неприятно, общо-взето не му пука... Както не му и пука дали кърмя или давам адаптирано.  Mr. Green В това отношение гребя сама лодката...  Tired

# 27
  • Мнения: 967
Нашият татко е голям привърженик на кърменето пък и въобще не е ревнив на тема разголване на публично място та приема кърменето навън с голямо одобрение. Той е по-голям агитатор за дълго кърмене и късно захранван и от мен - скоро взе да развива теории на една циганка, която му искаше 50ст. за кисело мляко за бебето си, а той и обяснява, че е вредно да му дава кисело мляко, а трябва да кърми  Laughing
Та дори, когато аз смятах за разумно да се приберем, той предлагаше да хапваме в крачка навън.
Сега вече избягвам да кърмя навън, правя го само като сме савсем безутешни, защото малкият Бандит порасна и не цока мирно сгушен в мама, а заема всякакви акробатични стойки, та сигурно сме голяма атракция погледнати отстрани. Мен не ми пука особено де - ако сеналага, нека събираме зяпачи - по-добре да си успокоя детето пред публика, отколкото да се тъшка и пищи.

# 28
Моят е същият като на Хедра - консерва отвсякъде. И лечението му беше същото - кърмих без да разбере и оттогава подкрепя. Grinning
Обаче и той свикна със спокойствието на външното кърмене, защото и двамата мразим да бързаме, пък и няма да мъчим детето гладно я. Абе голяма ми е опора (не само за кърменето). Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 8 460
Подкрепя ме.В началото му беше малко неудобно,но сега или намира подходящо място или ако сме в заведение,най често ходим в пицария"Уго" вика сервитьорката и пита,къде мога да накърмя бебата.Това досега най-често е ставало на долния етаж,където няма много хора,но два пъти съм си кърмила и на масата,без на никого да му направи впечатление.Бях с гръб и едва ли някой забеляза.Иначе редовно се кърмим в колата и тогава не ми пука много ,дали се вижда или не.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Моят съпруг съшо ме подкрепя за къменето навън. След като стоя при нас с бебо първият път като го кърмих в Морската се прежали и спря да му прави впечатление.
Счита, че правя добре като кърмя бебо, а преди и каката, но в последно време взе да ме подпитва - ти това дете докога ще го кърмиш и няма ли да го захранваш вече.

# 31
  • Мнения: 3 926
Нашият тати май нямаше избор Mr. Green Той знае, че от край време си ме влече ексхибицонизмът Wink Пък и честно казано май вече ми е свикнал - приятели мъже, които целувам навсякъде по улицата, където и да се срещнем... ходя по бельо вкъщи, дори и да имаме гости, защото те са ни приятели, а банските ми са мнооого по-изрязани и показващи от всичката ми бельо Laughing ... мисля, че кърменето навън му е най-малкият проблем Grinning Изобщо не му пука, но да беше преди 5 години... малее... тогава само ме питаше - "Не смяташ ли, че тази блузка е прекалено ефирна" Laughing пък от мен се вижда повече сутиена, отколкото блузката Joy
Ех, страхтни са мъжете, а най-доброто им е, че с мека ръка можеш да ги поведеш навсякъде Hug

# 32
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Няма никакъв проблем, дори се хвали, че хищникът винаги може да бъде нахранен, независимо къде сме. Докато нямах слинг винаги сядаше така, че да мога да се облегна на него, за да ми е по-удобно.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 686
Няма нищо напротив, даже май му е забавно, щото все ни снима като се кърмим навънка.

# 34
  • Мнения: 4 629
На кърменето навън мъжа ми реагира както и на кърменето вкъщи. Нито аз нито той правим някаква разлика. Ако се замисля първият път на мен май ми беше по-неудобно, а той ме окуражаваше да се престраша Laughing

# 35
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ти знаеш как реагира моят мъж, но аз пак да ти кажа Grinning
Не знам как се е чуствал първия път, може и да му е било странно, но не го е показал. Той общо взето е много здравомислещ и логиката му е че щом детето е гладно, то трябва да бъде нахранено. Че щяло да е навън не мисля, че го притеснява.

.....
Той е много "про" кърмачески настроен и такива неща ги приема нормално.
Тоже самое. Също смята, че ако гърдите са извадени с цел кърмене, изобщо не представяват сексуален обект, независимо къде се случва това.

# 36
  • Мнения: 1 878
Нашият тати приема кърменето където и да е като хранене на бебо и е безкрайно доволен, че не се смущавам да кърмя навън, защото така не сме ограничени във времето и разходките заедно. И като знае колко съм доволна, че се кърмим и се кефя и той се кефи. Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 2 164
Напълно ме подкрепя  Grinning!

# 38
  • Мнения: 3 550
Много ме подкрепя. Първите няколко пъти много ми помагаше да се оправя с бебе, сутиен и цица. Насърчава ме когато сме в заведение да не се шматкам насам-натам като му`а без глава, а да си кърмя на масата. Плажното кърмене малко го постресна. За ходещо и говорещо кърмаче не ще и да чуе, но ще се оправим някак.

Сега специално го попитах. Казва, че е привърженик на кърменето (вкл. и на открито), но не и когато се парадира с това. Против всякакви демонстрации. Не би си облякъл "кърмаческа" тениска.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 381
Пролетта ходихме в зоопарка по идея на таткото. Беше наясно, че ще има и кърмене по време на разходката. Когато момента наближи, таткото все не намираше подходяща пейка. След няколоко обиколки из парка вече ми беше все едно къде ще седнеме да се храним с момата. Издебнах момент, когато се беше разсеял с животните и направо се задействах. Когато разбра, че всъщност изглежда, че се гушкаме, за да се приспиваме, се успокои и нямаше повече проблеми.
Сега вече е трудно кърменето навън, защото момата много се разсейва и забравя за какво става въпрос. Сигурно само ако много и се суче, например за приспиване.

# 40
  • Мнения: 1 680
На мъжлето въобще не му пука дали някой друг (мъж) ще ми види циците, даже на плажа често той ме е насърчавал да съм по монокини.
Изцяло ме подкрепя и се радва, че не дава по 50-60 лв. излишни на месец, само дето започна леко да се дразни ,че не можем да се напием заедно...

# 41
  • София
  • Мнения: 747
И моят мъж беше този, който ме окуражи първия път. Сега събота и неделя, когато сме заедно по цял ден и на разходки, кърмя по-често навън отколкото вкъщи- случва се навсякъде: пицариии, паркове, в колата, често и сред приятели. Е, винаги се съобразявам, да се обърна примерно с гръб към другите маси, в никакъв случай не парадирам. Но на татито поякога му се иска да ни забележат- много се гордее с това( не да ми видят циците, а да разберат, че кърмя детето  Mr. Green ).

# 42
  • Мнения: 4 414
винаги е бил ЗА кърменето и винаги е смятал, че както ние се храним навън, така и бебето може да си се кърми навън. казвал ми е, че ако е гладно и в трамвая да сме,  да си го кърмя. дори наскоро много настойчиво обясняваше на една приятелка да не се мъчи с цедене и мъкнене на шишета, а да си кърми детето навън. така се беше разпалил, че чак ми стана забавно:)

# 43
  • Мнения: 81
И при нас няма разлика навън или в къщи само дето в къщи си лежим Simple Smile Мъжа ми не се е замислял даже се зачуди защо другите се притесняват, а аз далеч не съм от най дискретните кърмачки  Wink

# 44
  • Мнения: 2 467
Еиииии, завидях ви на мъжете! Моя зъл! Като кажа навън ще кърмя, търчи напреде ми с ключовете за колата ( да кърмя в колата, не да си ходим)! Ама ще го изненадам аз  Twisted Evil

# 45
  • София
  • Мнения: 6 250
В началото не беше съгласен (то и аз в началото се срамувах), но дойде лятото, започнах да излизам на дълги разходки. Сега няма проблем и е доволен, че млякото винаги е с нас.

# 46
  • Мнения: 2 784
Подкрепяме за всичко. Е, първите няколко пъти и на двамата ни беше малко непривично, ама с времетосвикнахме. Голяма свобода дава това кърмене. Не трябва да търчиш до дома при всеки позив на бебето, не се притесняваш какво става с адаптето по време на дългата лятна разходка. Ако го нямаше само честият нощен млеконадой... Tired Ама, айде, да не ставам нахална. Mr. Green

# 47
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Нашият тати е нещо средно между всички, описани досега, или от всички по малко. Всъщност не, никога не ми е забранявал да кърмя, където и да било. Първите пъти, когато съм кърмила навън,може би малко се е притеснявал, незнам, но в момента не му прави впечатление, по-скоро и двамата се забавляваме на ситуации, в които някой е любопитен как кърмя Laughing Но като цяло е от типа на татито на Зъхи, каквото аз реша за кърменето, а и за захранването, само още не може да си представи, че този процес може да продължи и до 2 годинки и нагоре, ама аз го подготвям от далече Laughing

# 48
  • Мнения: 485
Не че ни се е случвало кой знае колко много пъти, но досега всеки път когато ревваше детето и аз решавах да го кърмя, той реагираше учудено  #Crazy, сякаш не вярваше че наистина ще го направя. После заедно отивахме да търсим пейка. Истината е, че кърменето навън все още е доста необичайно и малко смущаващо и за двама ни. Не знам дали някога ще претръпна дотолкова че да кърмя в заведение например  newsm78.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 057
Нашия татко няма против да кърмя навън, той през седмицата е на работа и не е с нас, а пък събота и неделя сме по пътищата....тогава кърмя в колата.

# 50
  • Мнения: 3 926
Не че ни се е случвало кой знае колко много пъти, но досега всеки път когато ревваше детето и аз решавах да го кърмя, той реагираше учудено  #Crazy, сякаш не вярваше че наистина ще го направя. После заедно отивахме да търсим пейка. Истината е, че кърменето навън все още е доста необичайно и малко смущаващо и за двама ни. Не знам дали някога ще претръпна дотолкова че да кърмя в заведение например  newsm78.
Ела във вторник в Гудис и ще кърмиш и в заведение Hug

# 51
  • Мнения: 3 818
Мен много ме беше срам в началото да кърмя навън- ау, ужас, как, всички мен ще гледат, абсурд Embarassed
И редовно навън с мъжа ми провеждахме следния разговор:
Аз- Бебето е гладно, трябва да се прибираме
Той- Аре, бее, какво ще ти стане, дай ще седнем на една пейка ще го накърмиш
Аз- Не мога, срам ме е, бла бла бла
Той- никой няма да гледа в тебе, нормално си е, дъра бъра...

И на третия път, в който проведохме този разговор, капитулирах.
Така че го приема много нормално, доста по-нормално от мен самата.  И е убеден, че никой не го вълнува моето кърмене, та в мен да гледа Wink

# 52
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Еми как реагира....отначало беше шокиран.Сигурно си е представял, че ще трябва да се съблека гола до кръста насред парка Joy......но като видя че всичко е скрито покрито , а и бебко е спокоен и се примири.

# 53
  • Мнения: 88
Ами реагира положително, подкрепя ме във всичко, каквото реша,че е правилно и добре за детето, оставил ме е аз да решавам и не се притеснява, че кърмя навън или пред приятелите му , когато се наложи

Общи условия

Активация на акаунт