Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 33 отговора
Здравейте,
В голям спор съм с една приятелка, която роди преди 3 дни и която не може да откаже цигарите... Според вас, кое е по-добре за бебенцето - да го кърми или да премине на АМ, щом не може да се откаже от порочният си навик?
Цитирай

Навсякъде пише, че ползите от кърменето са повече отколкото вредите от пушенето!
Цитирай

Ако майката спазва някои прости правила, по-малкото зло е да продължи да кърми. Нека цигарата е след кърмене, да пуши навън, да сменя дрехите си след като е пушила, защото понякога просто самата миризма отблъсква бебето.
Цитирай

и поне 90 мин да са минали от пушенето до кърменето
Цитирай

Кърменето уж не трябва да се спира, обаче с някой изисквания като тези , които са ти написали по-горе, което за един пушач е почти невъзможно да ги спазва. Освен ако не пуши по 1-2 цигари на ден. Тази пауза например след цигара при едно новородено, което иска да суче често как ще се спазва? Или ако е навън и то иска да яде - тя ще ходи до тях да си сменя дрехите и то ще се дере през това време. Каузата е обречена.
Цитирай

И аз съм била пушач, но не пуша вече 8 години, спях ги когато забременях с първото си дете. Мога да се откажа от всичко, което би навредило на тези, които обичам най-много... Майка, която не иска да спре цигарите, поне докато кърми за мен е незряла и пълна егоистка, но това е мое мнение... Peace
Цитирай

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=196104.msg4123924;topicseen#msg4123924
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=1417.msg12709#msg12709
При всички положения пушенето не е препоръчително, ама ...
Цитирай

То е ясно-да кърми!!!!!!
Като не може да се откаже от цигарите, е пълна егоистка и ми е жал за такива като нея!
Цитирай

И все пак, проявявам разибране....., то е ясно, че по-добре да не трови детето, а да мине на АМ.
Но след време ще съжалява, особено, ако има кърма.
Цитирай

Зависи по колко пуши.
Ако са кутия- две кутии цигари на ден + литър кафе + две коли не виждам ползи от кърменето.

Лично аз бих преминала на АМ, ако не мога да спра цигарите. Децата ни и без това живеят в ужасно мръсна среда, не виждам защо е нужно допълнително да товарим организмите им с отрови.
Цитирай

anna_zdr, изобщо не е ясно, напротив, ако наистина не пуши по 1-2 кутии на ден, все пак е по-добре да пуши и да кърми, отколкото да пуши и да дава АМ!

в темата очевидно не се коментира отказването на цигарите, спорът на приятелките е дали АМ не било по-добро от кърменето!
Цитирай

Според мен не бива да кърми детето си дори и след запалването на една цигара. Вредните съставки, които ги има в цигарите не могат да се разградят от организма в рамките на 1 час или 2....или колкото и да минат, те остават в организма на майката и тя веднага ги предава с кърмата си на детето. Помогни и на тази майка да преодолее зависимостта си от цигарите, защото е грехота да имаш кърма и да храниш детето си с АМ. Но по добре АМ, отколкото кърма с вкус на цигари.
Цитирай

Това означава ли,че е пушила и по време на бременност?
Ох,не може две дини под една мишница.
Голяма работа,че кърми когато и пуши. newsm78
Цитирай

Голяма е, да.
За вредата от никотина никой ли не е чувал?
Цитирай

Да, пушуше и през бремеността Sad.  Страстен пушач е, сега не знам колко действително ги е намалила, но пуши и кърми  Rolling Eyes
Цитирай

1-14 от 33 отговора