Не дали,а трудно ли отказахте цигарите при бременност?

  • 20 607
  • 217
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 431
Спрях цигарите след като разбрах ,че съм бременна . Оттогава не пуша и не бих се върнала към този навик ,а пушех по кутия на ден ,направо се разтрепервах ако не запаля  ooooh! .Когато ги отказах ,не ми се е пушело ,а и ми прилошаваше ,но имах др. проблем(за който цигарите помагат)-запек-среща се в началото на бременността,а и кафето бях спряла ,та голям зор видах първите седмици  Blush .
Сега съм бременна отново и мн.се радвам ,че нямам такава трудност за преодоляване  Simple Smile .
Мъжът ми продължава да пуши  Sad .

# 31
  • Мнения: 334
Спрях ги от раз в момента , в който видях положителния тест. А в момента, в който спрях да кърмя ги почнах.

# 32
  • Мнения: 9 431
Аз никога не съм имала проблеми с цигарите,но мъжа ми до ден днешен не може да ги откаже.

# 33
  • Мнения: 2 658
ooooh! Толкова ми се допушва на моменти, че чак сънувам че пуша  Crazy
Може 1 кутия  да изпуша и това да е, ама ЩЕ Mr. Green


Хаха, аz не съм чак като теб, но и двата пъти си zнаех, че после пак ще си пуша. Просто ги спирам, когато трябва, но после пак си пуша. И все се намраше някой да ме пита "Е добре де, щом можеш да не пушиш, zащо почваш пак иzобщо?" Аz винаги отговарям "Защото искам да си пуша"  Crazy . И то си е точно така, никога иначе не съм имала желание да ги спирам (ама както каzах, аz пуша принципно доста малко), нямам причина и потребност да ги спирам zавинаги. Ако се появи такава, тогава може.
Иzвинявам се zа спама.

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 205
И аз със спам, ама да си кажа. И аз винаги съм започвала отново да пуша. С неимоверен кеф  Laughing Сега причината да не искам да ги започвам е само една- финансова. Не мога да издържам на 5 лв всеки ден за цигари, това означава да си давам половината майчинство, а не мога да си го позволя.

# 35
  • Мнения: 3 294
Трудно беше определено , случвало се е да запаля по една цигара на две седмици до към шестия месец , след това не съм припалвала , но като родих си ги почнах отново ...  Sunglasses

# 36
  • София
  • Мнения: 2 734
Започна да ми става лошо от цигари почти от самото начало. И за секунда не са ми липсвали през бремеността. За съжаление, към края на кърменето полека- лека ги започнах отново и пуша и сега. Но много по-малко от преди.

# 37
  • Мнения: 4 615
Желанието ми за пушене не е намалявало, бях страстна пушачка и въпреки това с появата на двете чертички отказах цигарите от раз. Не съм усещала никотинов глад и не съм била нервана. След преустановяване на кърменето отново се захванах с порока обаче.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 055
Спрях да пуша в момента, в който разбрах, че чакам бебче. Трудно ми беше, но се справих без да се стига до истерии и т.н. За съжаление след като родих пропуших отново...

# 39
  • Мнения: 322
Оказах ги веднага след като разбрах,че съм бременна.Не съм била страстна пушачка ,не ми беше никак трудно.Ако не ти се гади в началото,то самата мисъл за растящият в теб живот,ще го направи PeaceНе се притеснявай,най-важно е желанието да го направиш,а ти го имаш Simple Smile

# 40
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Страстна пушачка съм. Но ги отказах без никакви трудности след като разбрах за бременностите. Мислех, че ще ми е много трудно и се бях подготвила психически за борба, но за мое учудване хич не ми и липсваха. Може би защото си представях как димът, който вдишвам, отива в детето с всичките си отрови. Мъжът ми не пуши и понеже понякога се дразни от моето пушене, все ми подмята, че трябвало да ме държи постоянно бременна, за да не пуша.

# 41
  • Мнения: 1
Аз също бях страстна пушачка. Отказах ги от раз. Първо ми ставаше много лошо само като помириша цигарен дим, но след това просто реших да не започвам пак. Незнам кое е по-добре - да се спрат от раз или да се намалят. На една позната й казали, че може да пуши по 2-3 цигари дневно, а е в 7 месец. Е това се случва в Канада.

# 42
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Пушех по кутия на ден преди да забременея. Спрях ги като видях двете чертички. Никотиновия глад при мен трая около седмица, но с ръцете си 9 месеца не знаех какво да правя, ей това навика не можах да го преодолея изобщо. Постоянно се дразнех от половинката си когато излизаше да пуши на терасата. Сега пак си правим компания  Embarassed

# 43
  • Мнения: 4 615
... но с ръцете си 9 месеца не знаех какво да правя...

 hahaha Малко офф, но не се стърпях. Аз също не знаех какво да правя с тях, а и дълго време отлагах отказването на цигарите, точно поради споменатата причина.

# 44
  • Мнения: 327
Аз ги отказвах три пъти като разбера, че съм бременна. Пробвала съм да ги откажа и без оглед на бременност, но не ми се е  получавало. Пушех много. Най-трудно ми беше през втората бременност, понеже не ми се гадеше, не ми ставаше лошо от миризмата. При другите две бременнности просто миризмата на цигари ми беше непоносима и трябваще да преодолея само психическата зависимост. И трите пъти сънувах кошмари как пуша-изведнъж се озовавамс цигара  в ръка, дърпам си и се сещам че не трябва. След последната бременност реших да не ги почвам пак, че без една мога, но с една не мога.

Общи условия

Активация на акаунт