Приготвяне на домашни пюрета с кърма

  • 2 362
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 432
Здравейте! Малката ми дъщеря е почти на 7 месеца и от няколко дни започнах да я захранвам. Тъй като имам домашни зеленчуци реших да влязат в употреба за пюретата. Естествено за сега става въпрос за много малки количества, не повече от няколко лъжички, които разреждам с кърма. И тук идва проблемът, за който се надявам да ми помогнете. Преди да накърмя бебка изобщо не мога да изцедя повече от 5 мл и то с мъка. След хранене пък не остава кой знае колко( или пък не мога да изцедя, не знам) Мислила съм за варианта да събирам след няколко хранения, но през това време трябва да седи в хладилник и после да я притоплям. Във фризера имам известен запас от замразена, но едно контейнерче е 130 мл, какво да правя останалата като след размразяване не може да се замразява повторно? Мислила съм и варианта да направя по-голямо количество пюре с кърма от замразената, но може ли да седи в хладилника до другия ден да речем? Една приятелка каза, че с кърма се разваля доста бързо, а аз я добавям за да може да се пасира по-добре. И така ако изцеждам преди да направя пюрето, понякога не ми стига кърмата за да го разредя, пък замразената е твърде много. Ох май го обяснавам много оплетено...Та въпроса ми е към майките, които приготвят домашни пюрета с кърма как процедират? Само да кажа, че не мисля да давам цяла порция пюре и да не кърмя защото не съм сигурна, че ще мога да си подържам лактацията ако заместя хранене. Идеята ми е да давам само като допълнение поне още няколко месеца. Тоест първо кърмя и после давам пюре след известно време. Кърмата след като се размрази до колко време трябва да се употреби? А и другото което искам да питам-прочетох че е нормално да си промени вкуса и мириса от замразяването, но как да съм сигурна, че всичко й е наред? Честно да си призная не мога да я опитвам на вкус,  втриса  ме само при мисълта да го направя.

# 1
  • Мнения: 397
Мисля, че е най добре да кърмиш и след това да даваш няколко лъжички пюре. Няма нужда да разреждаш с кърма, можеш с водичката, в която са варени зеленчуците  Peace. Щом не можеш да цедиш, не се притеснявай, а кърми преди и след твърдата храна.
Аз все още давам да суче след всяко хранене  Mr. Green.

# 2
  • Мнения: 9 481
Ето за съхранението:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

Ако ти тече кърма и от другата гърда (при рефлекса на потичане), когато кърмиш-събирай нея и я ползвай за пюретата и кашите Wink
Замразената, ако преди това не е стояла в хладилника можеш да размразиш и ползваш половината да кажем, а другата да съхраниш в хладилника до следващия ден.
Иначе принципа е първо кърмене след това търда храна, но и бебетата сами показват как го предпочитат понякога Wink

# 3
  • Мнения: 107
Иначе принципа е първо кърмене след това търда храна, но и бебетата сами показват как го предпочитат понякога Wink

 Peace

По-добре не приучавай бебето, че пюретата имат вкус на кърма. Прилагай по-горната схема - първо кърмене, после пюре. Когато по-натам увелииш количеството на твърдата храна, може да обърнеш схемата.
Зеленчуците пасирай с вода, но не с водата от варенето, тъй като именно в нея се отлагат ниртатите. Ползвай чиста преварена вода или розов Девин.

# 4
  • Мнения: 432
Благодаря за съветите, момичета! Аз мислех, че с кърма ще е по-лесно защото ще е по-познато на бебка като вкус. На каката давах директно пюрето и беше много трудно да свикне, искаше си млякото и толкова. Иначе аз кърмя преди пюрето, дори и след това ако има желание.За нитрати не се притеснявам защото зеленчуците, които ползвам са от бабата на мъжа ми. Но тъй като бебка не пие вода се чудех ако ги разреждам с вода дали ще ги иска?  мислех да оползотворя замразената кърма защото все пак не мога да я съхранявам безкрайно във фризера (четох че максималния срок е 6 месеца, някой с наблюдения?)

# 5
  • Мнения: 9 481
Понеже с по-големия ни син си бях докарала хиперлактация-фризера ни беше пълен само и единствено с кърма. Работи на -18гр (тип ракла работят до около -30-35градуса). И въпреки че съм го кърмила 2г 8мес и половина (захранен след 6-ия), всичката кърма уползотворих при захранването. Издържа съвсем спокойно до година Peace

Общи условия

Активация на акаунт