за RH- при бъдещите майчета

  • 445
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 941
не знам дали тази тема е за тук но бих желала да може да постои малко време за да може повече бъдещи майки да я видят и да се информират за това какво им се полага и какво не трябва да плащат
аз направих почти разследване по въпросите свързани с антителата и прословутата инжекция която понякога се налага на майките с отрицателна кръвна група
1. за антителата - поемат се от здравна каса, но трябва да ви  дадат направление от жк и отивате при лаборатория която работи със здравна каса и плащате само 2лева
2. за инжекцияте анти -Д, тя се налага ако майката е с отрицателна кр.група а бебето с положителна. НЕ СИ Я КУПУВАЙТЕ тя се поема от зк, ако в родилния дом ви кажат да си я купите им кажете да си прочетат рамковия договор-така ми казаха от здравна каса, доста се спекулира на тази тема.
аз имах точно този проблем различни мнения по въпроса, и аз питах в Св.София какво е положението с тази инжекция те ми отговориха че ако ми се наложи ще ми дадат талон да си я закупя от онкологията за 150 - 170 лв., на другия ден отидох до ЗК и ги попитах как стои въпроса те ми отговориха че ЗК плаща тази инжекция и не трябва да я плащаме отделно.
дано съм била полезна на бъдещите майчета които ги вълнува този проблем и дано успеем да се преборим с тази спекулация от страна за здравните инстанции.

# 1
  • Мнения: 2 407
Антителата не се поемат от здравната каса. Поне на мен така ми казаха. Плащат се по 28 лв.Родих май. Моя колежка също си ги е правила и си е платила.

# 2
  • Мнения: 941
и аз така мислех и два пъти ходих в пирогов и си плащах но след това си смених АГ и новият ми даде направление и аз отидох в поликлиниката в младост 1 и вече си ги правя за по 2лева, затова пуснах тази тема за да не повтарят моите грежки и да не си дават парите бъдещите майки

# 3
  • Мнения: 1 722
И аз си плащах антителата - по 26 лв - не се поемат от здравната каса, също питах и за Анти-Дто - казаха ми да си го купя предварително /дори не изследваха кръвта на детето ми и до ден днешен не знам дали напразно са ми били инжекцията/.  #Cussing out
Раждах в края на март тази година

# 4
  • Мнения: 934
Аз и един лев не съм дала за антитела а досега 3 пъти са ми пускали. Първо гинеколага ми пусна заедно със изследванията за СПИН и т.н втория и третия път в болницата си ми ги направиха ама пак нишо не са ми искали. А се шашкам като чета за това анти-Д не знам дали да си го купувам дали не. мойе би трябва да питам следващия път доктора. смятам да раждам в Шейново някой зне ли как седи там въпроса

# 5
  • Мнения: 941
за антитела последните си ги правих преди 2 седмици и платих 2 лева а в здравна каса бях вчера и съм написала какво са ми отговорили, но които иска да си плаща и лекарите да си прибират парите си е негово право, аз искам да помогна на тези които не са запознати както бях аз с тези въпроси и да си търсят правата. за антителата когато плащах ходих в пирогов а там не работят с ЗК но след това ходя с направление същото като и талоните за кръв и урина които се правят всеки месец само кода е друг
за анти д питах в шейново и в св софия и ми казаха да си я купувам но после ходих в ЗК питах ги къде е написано че те го плащат и те ми отговориха че в рамковия договор го пише
явно че аг пробват ако мине номера да си я купим и си прибират парите после

# 6
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Анита 79 и Калай, вие кого попитахте?

ЖК или лекарите, които имат полза да спекулират, или ЗК, където ще ви дадат вярана информация.

И антителата и Анти-Д-то се поемат от касата, макара че навсякъде лекарите казват, че не се поемат.
Аз също лично съм ги плащала и двете неща, докато не се обадих и не почерпих вода от извора.

# 7
  • Мнения: 1 259
Много полезна темичка.Аз се бях нагласила да плащам,но при това положение никакви пари няма да дам Naughty

# 8
  • София
  • Мнения: 2 680
Да, обаче като ти кажат, че в болницата я нямат, дали го имат в рамковия договор или не, все тая. Ваксината трябва да се бие мисля че бяха 72 часа и щеш не щеш трябва да се снабдиш с нея.

Моят съвет е поне да си я купите с фактура, издадена на името и данните на болницата, за да стане по-лесно връщането на парите (ако изобщо е възможно).
Аз така бях обяснила на мъжа ми, обаче кума, който работи именно в ЗК беше питал там и не знам кой му беше отговорил, че ваксината не се поема.

Общи условия

Активация на акаунт