МАМИНО КЕКСЧЕ С ЯБЪЛКИ

  • 1 104
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 873
МАМИНО КЕКСЧЕ С ЯБЪЛКИ

ПРОДУКТИ:
3 яйца
1.5 ч.ч захар
2 ванилии
1 суп.лъж канела
1 бакпулвер
3/4 ч.ч олио
2 ч.ч настъргани ябълки
2.5 ч.ч брашно
орехи
сусам
ПРИГОТВЯНЕ:
Разбиват се яйцата, ванилиите, захарта.Добавят се канелата, олиото и бакпулвера.Бърка се 5 мин. на най- високата скорост на миксера.
Добавят се настърганите ябълки като само леко се разбърква тестото, след което постепенно слагате и сгъстявате тестото с брашното.
Готовата смес печете във форма за кекс, като предварително е намазана с маргарин и брашно.Изсипвате малко на дъното от сместа, след това пласт орехи и останалата част от тестото.Накрая поръсвате със сусам.Пече се на умерена фурна.
P.S.Имах желание да ви го снимам, но уви не беше останал за снимка! Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 3 808
Благодаря. Ще се пробвва задължително.

# 2
Рецептата изглежда много вкусна. Имам само 1 въпрос. Ябълките трябва ли да се отцедят от сока и белят ли се предварително. Благодаря ти!

# 3
  • Мнения: 1 269
Току що правих подобен сладкиш! Рецептата е останала от баба ми и е  с малки разлики + 1 суп.л какао и не съм слагала сусам, а забравих ... и една чаша плодове от захаросано сладко. Много хубав сладкиш, препоръчвам го! Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 873
Не не се изцеждат..тва е пениза на повечето брашно! Wink

# 5
  • Мнения: 47
Снощи го направих-просто голяма вкуснотия,моите мъже даже не го изчакаха да изтине  Hug

# 6
  • ново
  • Мнения: 5 855
Много хубав сладкиш! Аз обаче добавям и локум, нарязян на малки парченца. Поръсвам  го отгоре на сладкиша, преди да го опека. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 000
Снощи го направих кекса. Много хубав стана. Само дето ме домързя да чистя орехи и го направих без тях, но пак стана много добре. Преди като съм правила кексове с ябълки, все ми ставаха тиклави, но за първи път ми се получи  Simple Smile

# 8
Страхотен кекс. Направих го в малки купички за крем карамел. Станаха малки кексчета    Flutter

Общи условия

Активация на акаунт