за кърменето- кое е по-добре според вас

  • 1 878
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз ако кърмя моята дъщеря това означава да я отровя

# 16
  • Мнения: 3 153
Ако пушех,нямаше да кърмя.
 наУчни доказателства не могат да ме убедят,че не е вредно.

И аз мисля така.  Thinking
И аз подкрепям! За мен си пушат и двамата-и майката и детето!

# 17
  • Мнения: 6 243
Гласувам за първата опция.
Ако не бях отказала цигарите преди да забременея поради сериозно забобяване, щях да съм от пушещите малко и дългокърмещи майки. Сега съм напълно идеална Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 569
Абе зависи колко пушиш според мен.. ако пафкаш по кутия и смесваш с козче, по-добре недей, бате по-добре недей  Mr. Green

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ми...ако пушиш в стаята при детето, ама не кърмиш...все тая.
А не пуша, де..ака че нема да се обаждам....но много ми хареса поста на Бу!:)

# 20
  • Мнения: 8 460
Ми...ако пушиш в стаята при детето, ама не кърмиш...все тая.
А не пуша, де..ака че нема да се обаждам....но много ми хареса поста на Бу!:)
Напълно си права.Имам много примери за опушване на деца,при познати,които не кърмят.Аргументът е-Да свикват,в тая къща се пуши.Но после се оплакват-на една позната детето вече за незнам кой път прави бронхит.Само дето тя още не е схванала връзката с цигарите.

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Само дето тя още не е схванала връзката с цигарите.

ха!:) просто не иска да я схване. ...то не е трудно иначе да се сетиш.
Сигурно и гадната миризма по дрехите идва от.....откъде ли? Не се сещам newsm78

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Абе гадни пушаци в близост до бебето са недопустими за мен, кърмено или некърмено.

# 23
  • Мнения: 4 473
Кърмих 8 месеца...можех и повече, но ми писна Crazy.Пушила съм и през този период, но по схема.....кърмене, пушене, цедене...и въпреки това не съм пушила по повече от 3-4 цигари дневно Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 611
За мен е по-добре детето да не е кърмено въобще, отколкото кърмено от майка пушачка.

Вземи откажи цигарите и стига се мъчи да замажеш гузната си съвест.  Wink

# 25
  • Мнения: 2 792
 Ами най-добре е да е кърмено, ако майката е пушачка и толкова пък не може да ги спре, да ги намали до минимум, въпреки че съм пушачка не ми представляваше особен проблем да не пуша,  докато кърмя, така че всичко е до лична мотивация.
 
 Контактът на децата с цигарения дим, трябва да бъде сведен до минимум, това е мойто мнение. 

# 26
  • Мнения: X
Ако са 2-3 цигари дневно, кърменето е за предпочитане. Обаче ако са 10 и повече newsm78 де да знам, то пак кърмата си е кърма, обаче пък дететто се трови. За мен 5 цигари е максимумът, допустим при кърмене. И то леки Naughty Иначе по-добре да дава адапте.

Аз като пушач мога да кажа, че едно е ти да пушиш, ама да си тровиш детето е друго - спрях цигарите, когато разбрах, че съм бременна, е една в родилното Embarassed, ама то 12 часа ше излезе, няма да излезе, разбираемо е, та после още един месец нещастните ми кърмачески изяви - пак не пушех. И сега не пуша вкущи, само на балкона, не водя Ния по кафета и заведения, в които уж е за не пушачи, ама се пуши. Само един път на бала на сестра ми поседя около половин - един час в заведение и вечерта беше с температура. Та за мен цигарите са много опасни за детето...........трябва и аз да ги спра, че то и за мен не са полезни Embarassed

# 27
  • Мнения: 984
Като една твърдо отказала се за сега пушачка искам да кажа следното: катранът, никотинът, който е токсичен и се използва като тор за отглеждане на рози  и още 72 вида отрови с всяко дръпване влизат в кръвта на пушача и преминават през цялата лу кръвоносна система, а от там към всички вътрешни органи и жлези. Млечните жлези са жлези с външна секреция, т.е всички отрови чрез кръвта преминават в млякото. Моля ви не пушете, поне докато сте бременни или кърмите! Моляяяя! Praynig

# 28
  • Мнения: 6 315
Ами най-добре е да е кърмено, ако майката е пушачка и толкова пък не може да ги спре, да ги намали до минимум, въпреки че съм пушачка не ми представляваше особен проблем да не пуша,  докато кърмя, така че всичко е до лична мотивация.
 
 Контактът на децата с цигарения дим, трябва да бъде сведен до минимум, това е мойто мнение. 

 newsm10

# 29
  • Мнения: 698
Извинете, но дори само мисълта за съвместяване на бебе и цигари ме отвращава... Не бих кърмила, ако пуша... Друг въпрос е, че никога не бих пушила, ако кърмя...

Общи условия

Активация на акаунт