Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-9 от 9 отговора
Здравейте мами !!! Започвам тази тема , тъй като живеем в доста замърсена среда и децата все повече проявяват алергии. Интересувам се дали хомеопатията помага при алергии към прах, полени и т.н. засягащи горни и долни дихателни пътища.
Моето дете вчера след игра в пясъчника започна да киха непрекъснато и воднист секрет от носа. Цяла нощ не можа да спи. Днес след консултация с лекар се оказва , чче най вероятно е алергия към прах. За съжаление при нас явно е генетично заложено, тъй като таткото ни е алергичен.

Какво казва хомеопатията при тези случаи ?????
Цитирай

Ние от почти три години лекуваме дъщеря ни само с хомеопатия. Тя има бронхиална астма, алергичен ринит, получава и обрив на алергична основа. Сега ринита го няма, а с астмата имаме значителен напредък.

И при моето дете най-вероятно е генетично предразположение, защото аз също имам  алергична астма, макар, че не съм правила пристъпи около 15 години, тъй като просто избягвам силните за мен алергени /котки, вълна и т.н./
Цитирай

Хомеопатията помага при алергий.Аз съм алергична към някои хранителни добавки и тъй като не на всички продукти е изписано съдържанието,понякога получавам алергичен обрив,който от известно време лекувам с хомеопатично лекарство успешно.Доста се порових и четох по въпроса и съм голям привърженик на хомеопатията.
Цитирай

Дайте, моля, малко повече информация! При кой хомеопат ходите? Какви хомеопатични продукти използвате? Как се доказва алергията към определени вещества? Малката ми дъщеря е с алергична кашлица вероятно.... В процес на търсене на решение съм...
Цитирай

iaae,почти във всеки град има лекари хомеопати.Алергията към определени вещества се доказва с тест,който може да ти бъде назначен от личния лекар-консултирай се с него и той ще ти обясни подробно.С резултатите от теста можеш да отидеш при лекар хомеопат и той ще ти назначи лечение.Аз използвам продуктите на Boiron и както казах съм много доволна.Има много хомеопатични лекарства за алергия и лекарят ще избере най подходящото за дъщеря ти. Peace
Цитирай

За да лечение при хомеопат не е необходимо да се прави тест за алергия.

Ние правихме на дъщеричката ни, когато беше на две годинки кръвен тест за алергия, назначен ни от алерголог в София. Алерголожката от Варна и личната лекарка ни предупредиха, че кръвния тест не дава точни резултати при дихателна алергия. От четенето из форумите в Интернет и аз стигнах до същия извод. Съпругът ми обаче настояваше да се съобразим с мнението на водещ специалист в тази област, който препоръча теста /в определена от него лаборатория...., тогава теста беше около 100 лв. Rolling Eyes/. Резултатите въобще не бяха обективни за дъщеря  ни.

След 8 месеца, за първи път посетихме хомеопатичката, която е и педиатър. Тя въобще не пожела да види теста.
Цитирай

Sweta, Вела, благодаря ви за отговорите. Знам за кръвните тестове, но доколко наистина са точни, доколко могат да се обхванат потенциалните алергени...такива неща се чудех. И другото, което се чудех, беше точно дали хомеопатите се нуждаят от доказана алергия или биха назначили лечение и без такива резултати... Вероятно се взима кръв от вената. Не съм сигурна, че искам да причиня такава интервенция на дъщеря си, при условие, че не съм убедена в необходимостта на всяка цена това да се направи! Също така - ако тестът струва 100 лв., а посещението при хомеопат, да речем, 50 лв., какъв е смисълът да се дават пари за тест, при условие че той няма да излекува състоянието!?
Също така - от хомеопат до хомеопат има разлика. Нашето джи пи е и педиатър, а има и диплома за хомеопат... Но досега класическо хомеопатично лечение ми е предлагала само веднъж. Не че прекалява с предписването на лекарства, напротив!
Ако някой може да ми посочи линкове към статии/теми, които са му били полезни, също ще ми бъде интересно и полезно. Идеята ми е да събера повече информация, за да мога да взема адекватно решение.
Цитирай

Аз не съм си правила кръвен тест,обаче това решение касае само мен и аз си поемам тази отговорност.Преди много години ми бяха предложили да си направя тест с залепени на ръката алергени, не знам дали още се прави, безболезнен е,но не трябва да се къпеш няколко дни-не помня подробности. При хомеопата първоначалния преглед е дълъг и ще те разпита най подробно защо мислиш,че кашлицата е алергична,кога се появява,забелязала ли си някаква първопричина и т.н и т.н.Интервюто трае (поне при мен )3 часа.Нета е пълен с информация за хомеопатията,в форума има теми с линкове на първа страница, с търсачката ще откриеш съвети от лекари, мнения,спорове кои са по добри класическите или" боаронските "хомеопати.Аз лично предпочитам лекарят на който се доверявам да има висше медицинско образование,но това е само мое мнение.Мисля, че вашият личен лекар може да назначи хомеопатично лечение на проблема с кашлицата-след като има диплома за хомеопат.Лекарствата на Boiron са много добри -аз ги препоръчвам и съм много доволна от тях.
« Последна редакция: Пон., 30 Авг. 2010, 21:19 от Sweta »
Цитирай

Моето мнение е, че най-добрият вариант е хомаопата да е класически и да е лекар. И двете с дъщеря ми посещаваме такива хомеопати /семейство са/. Нейният както писах вече е педиатър.

Ако детето е по-голямо може да му се направи кожен тест - този с лепенките. На мен са ми правили такъв в студентските години. За дихателните алергии, казват, че  неговите резултати са по-точни. Както писах обаче за хомеопатично лечение това не е необходимо.

Кръвният тест го правихме в началото на януари 2007-ма год. От тогава до сега може вече да му е паднала цената. Не съм в течение.

Личната ни лекарка е също педиатър и практикува хомеопатия по метода на Боарон. Нищо общо няма с класическото лечение. При него също могат да се ползват боаронски препарати, но винаги само по един.

Традиционно практикуващите лекари за алергия винаги изписват антихистамини, а те сриват имунната система. В резултат на това детето ни започна да боледува много често.
Цитирай

Отново ви благодаря, момичета! Наистина са ми много полезни нещата, които споделяте, вашия опит и мнения. Засега реших да използвам компетентността на нашата педиатърка като хомеопат. Заведох днес малката и предложих да опитаме с хомеопатично лечение, а не да ходим на алерголог и да правим изследвания. Тя охотно ми предписа три продукта на Боарон, от тези с гранулките. Ще вземем гърлен секрет също. Това ми се струва безобидно и не сме правили такова изследване досега. Междувременно се сдобих с координати на класически хомеопат, който също е с медицинско образование, но засега отлагам. Имам го като вариант.
Цитирай

1-9 от 9 отговора