Черен списък на храни и хранителни продукти - 4

  • 126 292
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 094
Отворих пакет фусили от марката K-Classic на Кауфланд и ги сложих да се варят. На повърхността на водата изплуваха мушици и ларви. За кой ли път се убеждавам, че хранителни продукти от този магазин не бива да купувам.

# 46
  • Мнения: 202
Малко прехвален е тоя Лесидрен Sad Днес си взех наденица с чушки и карначе...ами нищо общо с истината...а, да не говорим,че не видях прясно месо,а доста позавехнало...

# 47
  • Мнения: 229
Здравейте! Записвам се да следя темата, има много полезна информация!  Hug

# 48
  • Мнения: 38
Потвърждавам за Лесидрен! Скъпи и некачествени продукти! Кълцаното кърначе пълно със сланина и хрущяли, да не говорим, че и на вкус не приличаше на продукт от 7,60лв.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 290
А, добър ден. Другия път някой като ви похвали нещо, вижте публикациите му.
Това е просто поредния магазин за салами.

Пресните млека Верея и Президент не знам дали са за тук, по една седмица стоят в хладилника и не се развалят.

# 50
  • Мнения: 1 446
Хм, изненадана съм от Лесидрен. Аз си взех кайма, кюфтета, месо и бабек от там. Всичко ми хареса. Карначетата не са Стара планина, не взех, а салами не ядем. Ще ги избягвам.  ooooh!

Кенар или каквито и да било салати повече НЕ. Само водата се усеща, никакъв друг вкус или аромат.

А захарта и солта редовно се разсипват, аз избирам по няколко минути здрав пакет.

# 51
  • Мнения: 1
Скоро чух една жена , която работи във Фантастико да казва как там разреждата вкисналата майонеза в салатите си с нова. Така не се усещал лошият вкус. Нямам идея как може така да тровят хората!!! И за шоколадовият топинг - разреждат го с олио.   

# 52
  • Мнения: 1 446
Готовата храна на Фантастико по принцип е доста опасна. Колко разкази съм изслушала. Че и със сроковете за годност си играят.

# 53
  • Мнения: 166
Ето ги моите "фаворити": не купуваме нищо на: Сами М, Коко Д, Лалов и Вачев; Соларис и Браво; Виктория М.

От кауфланд бяхме взели да пробваме уж тяхната Стара планина-кайма, според мен няма нищо общо с истинка кайма от месо.

Иначе към продуктите с марки Clever, Piks, Klassic на Кауфланд и др. подобни изобщо не харесвам, обикновено купуваме веднъж за проба и послед не повтаряме.
То принципно е ясно, че те са с ниски цени и най-вероятно качеството е под всякаква критика. За съжаление по-високата цена не е гарант за качество.

# 54
  • Мнения: 2 265
Кафява захар Demerara, четох във форума на bnap, че е оцветена, направих си опит, сложих малко захар във водата и после останаха само бели кристалчета, а водата се оцвети приятно в кафяв цвят Grinning. После четох, че бялата захар се оцветява с меласа и често се пробутва като кафява.

Да се оплача от супите на Maggi, както и всичките им продукти по принцип, това не е храна, а е някаква блудкава каша натъпкана с овкусители, за да се получи краен продукт. Майка ми ми ги пробутва за пореден път Grinning, но четейки състава разбирам какъв бъркоч са.

Btw, добре, че ме светнахте за продуктите на Лесидрен.

# 55
  • Мнения: 121
.

Последна редакция: пт, 12 ное 2010, 20:51 от Jenny_71

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 644
Да се присъединя и аз.
Та значи няколко пъти купувам от Кауфланд от щанда за охладени пакетирани месни продукти - пилешки пържолки и двата пъти се прибирам и отварям - МИРИШЕ НА РАЗВАЛЕНО МЕСО, а е в срок и то неизтичащ скоро. В тези витрини въобще не се съхранява добре месото. А не обичам замразени меса да купувам! Оттогава месо купувам само от месарски магазини, с много малки изключения.
А в магазини "Болеро" какви пилешки крака продават... тц,тц,тц от килограм купена стока 50% се оказва тор от оборите, дето са газили кокошките в калта! 2 часа го чистих под струята с вода и накрая като ги сварих кучето изобщо не ги погледна!

А за хляб "ДИАМАНТ" ще кажа че аз от година някъде само такъв ям и съм доволна, може би просто не си случила магазин, който правилно да го съхрани. А и пакетираните в найлон хлябове много конденз получават, незнам защо и може би затова мухлясва.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 188
Хляб Вита не се разваля ни най-малко 20 дни след изтичане на срока на годност. Изглежда абсолютно пресен.
Става дума за този от цяло пшеничено  покълнало зърно .
(всъщност не знам дали това според някои хора не е за белия списък....)

# 58
  • Мнения: 1 174
Продуктите на кауфланд от щанда с месата - доста съмнително качество, пиле охладено от пилешкия щанд - след сваряване имаше мирис на мърша, за съжаление не съм гледала производител, изхвърлих го.
Конкретни производители - ами много са, почти няма случай да ми хареса наденица, кайма, готовите кюфтета или кебапчета пък ти става гадно от тях  Confused
Хляба в найлон мухлясва, защото е плътно запечатан, сложете и цял хляб в найлонче и плътно го затворете и той също ще мухляса. В хладилника не мухлясва, щото ги няма сторите на мухъла, принципно това, че успява да мухляса е добре - значи няма консерванти или са в малки количества. По страшно е да не се разваля  Confused

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 644
Хляба в найлон мухлясва, защото е плътно запечатан, сложете и цял хляб в найлонче и плътно го затворете и той също ще мухляса. В хладилника не мухлясва, щото ги няма сторите на мухъла, принципно това, че успява да мухляса е добре - значи няма консерванти или са в малки количества. По страшно е да не се разваля  Confused

Чакай, сега се замислих, май рядко съм виждала хляба ми да мухляса... Дано да е от лакомията ни!

Общи условия

Активация на акаунт