Спи в нашето легло. Помощ!

  • 1 063
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 542
Борис е на 2 годин и 5 месеца. От няколко месеца се научи да спи в нашето легло. Не иска изобщо да заспива в неговото. Дори когато заспи при нас и после го пренесем, по някое време през ноща пак се примъква. Не стига това ами вечер не иска да заспи преди 23:30. Непрекъснато се дупи, скача, става, ляга...Докато заспи става 100 часа и на нас ни се доспива и време за кекс дори не остава  Embarassed от което пък страда семейния мир. Сутрин става в 8 часа, а през деня спи около 3 часа, така че не е да кажеш, че спи много през деня.
Моля ви, дайте съвет какво да правя, че вече не може така да продължава!

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 591
3 часа дневън съм са си множко...
гледай да го слагаш денем да спи между 11 и 14 часа за да може да заспива вечер после около 8-9.
Ако не е заспал до 14 - не го слагай да спи въобще. Ако все още спи след 14 го събуждай.
А това със семейното легло незнам как да ти помогна - и аз спя с малкия Mr. Green
и аз го премествам като заспи напоследък при батко му да го уча да спи там, ама той си се буди и пак идва при нас - ревейки и сърдит, че сме го изместили от там Simple Smile
Едната нощ обаче ми спа непробудно(за първи път откакто се е родил) и аз бях много щастлива bowuu

# 2
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ще ти кажа как беше при нас, но Дени е по-малка и може би по-лесно я превъзпитах.
От както навърши 1г. я преместих така да се каже в друга стая, макар че ние нямаме стаи /живеем в ателие/, а просто й сложих креватчето в отдалечения ъгъл и м/у нея и нас има разстояние и плътно перде. Тя си свикна заспиваше си сама и на обед и вечер в прилично време. Нооооо като влезнах да раждам стоях в болницага 12 дни и като се върнах какво заварих. Тя не искаше да си заспива в креватчето, даже не искаше да спи там, заспиваше към 11.30-12.30 вечерта Shocked и то в нашето легло, ако я преместех нощем като се събуди се почваше един рееев и айдеее пак при нас! Ние спим на персон и половина и се сещаш, че за трима място няма, така че таткото ни страдаше от това и все ходеше посред нощ на друго легло. Това продължи около 2 1/2 месеца при което на мен сериозно ми писна. Какъв кекс, какво чудо бях забравила какво е това! Rolling Eyes Embarassed И така една вечер реших, че така не може и я сложих в нейното креватче към 11.ч.Е, то не беше рев, викове и крясъци около 20-30мин и по едно време блаженна тишина - беше заспала. Така процедирах още един два пъти и обед и вечер като я слагах все по-рано в креватчето и накрая тя сама почна да си го иска . Сега си  ляга в 20.30ч. и като й кажа "Хайде да спиш" сама си взима играчките и си отива в леглото и след 10 мин. е заспала без викове, плач и писъци. Simple Smile Даже като легне на нашето легло не може да заспи и сама си става и отива в нейното. Просто трябва по-здрави нерви и тапи за уши няколко пъти. Ама ние се бяхме уговорили с мъжо единия като му стане жал другия да го спира да отида да я вземе. Вярно е, че едва се издържа да я слушам как плаче, но сега е по-добре. Наспива се хубаво и сутрин сама си става в 7.30ч. за яслата бодра и усмихната. А преди се влачеше като парцал и чак лелките в яслата ми правеха забележка да я слагам по-рано да спи защото е нервна и избухлива през деня.

Успех в борбата за територия за спане! Laughing

# 3
  • Мнения: 18 542
С ентусиазъм бих приложила твоя начин, но ние имаме един допълнителен проблем. Неговото легло е без решетка и за да го накараме да заспи там ще се наложи някой да стои и да не му дава да слиза от там.
Все пак ще взема да пробвам.

# 4
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Чета малко извън темата, но искам да те питам.Как спите на легло без решетки?Борис не пада ли?Предстои ни да сменяме вече кошарката на нашият ерген и се чудя какво да вземем.То е ясно че ще е вече без решетки ама дали няма да пада? newsm78
Още веднъж съжалявам че пиша извън темата и я разводнявам.

# 5
  • Мнения: 3 591
падат няколко пъти и се научават да не падат - да се сабуждат като стигнат до ръба.  в момента в който се научат да излизат само от леглото решетката се маха за да не паднат по глава като прескачат.
Аз не съм ползвала кошари де, но пък малкия спи от външната страна на двойното легло от едногодишен - падна няколко пъти и се научи да не пада повече. можеш да подложиш някое юрганче или въглавници за 2-3 дена докато свикне.

# 6
  • Мнения: 18 542
Махнахме решетката преди 6-7 месеца, защото той стъпваше на нея и се качваше на един висок шкаф, от който много лесно можеше да падне. В началото му слагах една олекотена завивка сгъната на две на пода до леглото. Падал е общо 3-4 пъти в началото, но много бързо свикна.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не е ли по-лесно просто да му сложиш матрачето от леглото на пода до вашето легло и да спи за известно време там - аз така правя понякога; сина ми е 6-годишен и точно в разгара на всякакви страхове,така че когато баща му е нощна смяна (иначе спят двамата в детската, а аз и бебата сме на спалнята),довличам матрака до спалнята и всички си спим екстра - ние на леглото,а той на пода като на къмпинг - интересно и забавно му е и най-вече е спокоен.
А за заспиването - има един момент,когато им се доспива вечер и пропусне ли се,може да откарат до 100 часа.На твое място бих го наблюдавала внимателно и бих го сложила да спи не късно,а доста по-рано от обичайното,при първите сигнали,че му се доспива (заиграва се кротко примерно или нещо подобно - ти си познаваш детето). А дали не си наваксва общуване с вас и затова да иска да седи до късно( ако скоро сте тръгнали на работа примерно или ако той отскоро е на градина - помисли кога е започнало това поведение и с какво може да е свързано; аз затова не харесвам метода с нареваването - изобщо не отчита каква е причината за поведението и човек може да пропусне важни за детето неща) ?

# 8
  • Мнения: 18 542
Започна някъде след лятната ваканция през която беше първо с едната баба, а после с другата на вилите. Въпреки това не знам какво точно го е провокирало. Ходеше на ясла, а аз на работа от няколко месеца вече та не вярвам да е това. Просто за две вечери от послушно заспиващо само дете в леглото си към 21-22 часа стана такъв.
Чудя се ,ко му купя някакви весели чаршафи с картинки на Дисни дали пък няма да прояви желание да си спи в креватчето... newsm78

# 9
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И нашият Павел/3г 7м/се беше научил да заспива на нашето легло!С упорити и ежедневни увещания,че вече е срамота голямо момче да спи при мама като си има легло,че щом има колело и го кара сам-значи е голям,е може ли голямо момче да се държи като бебе....и от този род каквото ми дойде на ум-даде ефект!Много рядко,когато е нещо понастинал или не се чувства добре си ляга на нашето легло и така заспива,гушнат в мен,после го пренасям в неговото креватче!Не съм махнала още решетката,защото много му е хубаво да се катери и претърколи от нея,но вече е време да се премахне за да свиква да спи наистина самостоятелно bowuu

# 10
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Съгласна съм с hedra, че пропусне ли се момента на заспиване не мож го сложиш после рано детето. Аз пропусна ли да сложа Дени към 20.00-20.30ч. след това откарва до много късно.

А за метода при нас нямаше начин просто. Ние спим там където е ТВ-то, компютъра, бебката и не може да си легнем в 20.00ч. по ред причини, а така и тя оставаше с нас. Така си е по-добре за нея сега -ляга и си заспива. Иначе я изчаках да посвикне с бебето, с това, че има промяна в семейството и затова я оставях да спи при мен доста време, а таткото ни спеше отделно.

Ама вие като нямате решетка е трудничко. Дени спи още с решетката, а и учудващо ама не се е научила да я прескача, така че метода подейства.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Чакай първо да те подразня - ооо,ама кво се оплакваш??това е един период,който ще мине и ще забравиш!какво го обръщаш на трагедия!  Twisted Evil Twisted Evil

Така. Grinning И нашият ги вършеше тия вагабонщини по едно време. Сега по-рядко,но аз поне нямам проблем -като го преместя,си спи без да се събужда. Обаче по-скоро не иска да спи вече при нас и моето мнение е,че му е тясно)))
Съпружеското легло е едно- персон и половина сигурно няма и той като се натика между двамата,направо се смачква и сварява и изчезва бързо-бързо на неговото легло. Ако се случи да спим само двамата,когато тати е командировка,пак не спи добре-много се върти,аз се въртя и двамата си прекацваме съня отвсякъде. Та....идеята ми е....вземи направи някак си да му е терсене при вас))) да вземе да оцени неговото си легло,някакви предимства измисли. Конкретни съвети не мога да ти дам,щото ти си знаеш и леглото,и сина  Wink

А затова кога и по колко да спи,нищо не мога да кажа,там съвсем съм вдигнала ръце след поредица безуспешни опити да контролирам нещата. Ей го-в момента спи (18.09ч) и познай кой ще търчи до 1.  Close

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969


А затова кога и по колко да спи,нищо не мога да кажа,там съвсем съм вдигнала ръце след поредица безуспешни опити да контролирам нещата. Ей го-в момента спи (18.09ч) и познай кой ще търчи до 1.  Close

И ние имаме същия проблем,както и този със спането при нас,даже вчера таткото ми каза да вземем да я разглобим таз кошара,че само място заема,и никой не я ползва(на квартира сме и ни е малко тясничко).Общо взето сме го оставили сам да се откаже от спането при нас,а колкото до режима правим опити да го променим Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 731
Да си кажа и аз ,щото точно днеска съветвах комшийката да го остави сина си да спи с каката,ама тя...не,пък после ми се оплаква,че не спала цяла вечер.Кви хора само? newsm78Хем им казваш кво да правят,хем не харесват съвета.
Та за нас да ви кажа как решихме въпроса.
Каката беше на 7г,когато той се роди Flutter.И 6мес безсънни нощи.Един ден ми писна (таткото беше на курс) и реших да ги изолирам двамата в стаята ,а аз си легнах в хола блаженна.И така си спа човека непробудно.От тогава той спи с кака си на едно легло,а ние все на дивани сме Laughing Laughing
Но за твоя случай(незнам имате ли по-голям батко или кака)наистина трябва да си твърда и постоянна-само тогава ще има резултат и естествено ,режим на лягане.Трябва да си знае часа за спане и без мрънкане Naughty
Успех и търпение!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт