mnogo myki dokato napylnim pampersa-normalno li e ?

  • 856
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Малката беба - вече на 2 месеца, от самото начало много се мъчи докато напълни памперса-плаче, напъва се та чак сълзички и излизат от очичките .Акито не е твърдо даже ми се струва много течно и рядко има гранулки.Не ми се струва да е запек ама много се мъчи това дете.
Има ли още някои такъв проблем?
четох в книгите че може би е много стегнат мускула на дупето и трудно пропуска безценното ако а също и че гравитацията не му действа достатъчно щото акали легнали....много ми е жал обаче да го гледам като се мъчи

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 20:27 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 544
Bati имаше такав проблем докато навърши 1год,отначало казаха кърмата спичала,да ама спрях да го кърмя и пак същата работа.Много често се налагаше да му помагам за изакването като му слагах термометър /но само го пъхвах и вадих веднага 2-3пъти и това бе достатъчно/хякой каза че така се подсещало бебето да се напъва.Знам че е ти е кофти като гледаш че се мъчи но щом върши работата можеби няма проблем,все пак консултирай се с педито!
П.С.Бати също доста ръмжеше докато вършеше работата,но сълзички имаше само като беше много спечен

# 2
  • Мнения: 127
И ние имаме такъв проблем, бебата е вече на 2 месеца и се налага да помагам с термометъра на всеки трети ден, за да се изака. Казаха ми да пробвам с овесени ядки подсладени със захар и това помагало на перисталтиката. При нас нямаше особен ефект но при други бебковци помага.

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 20:28 от Ellypr

# 3
  • Мнения: 1 000
Здравейте,
Чай от сушени или замразени сини сливи заедно с месестата част на пюре със захар..........без люспата............от втората седмица до едната годинка.....може да се даде дори ако не е захранено с друго освен кърма или адаптирано мляко........и не сме имали проблеми
след 4-тия месец и грозде без семките или на сок....има същия ефект
Това помогна ДУФАЛАКА НЕ
Успех

# 4
  • Мнения: 27
И ние имахме същия проблем,обаче ни посъветваха след всано хранене да свалим памперсар,да хванем бебето в поза за акане и да потопим дупето в топла вода, след 20 секунди се изакваше толкова лесно!!!И така го свикнахме- от 3-я мекец не сме имали наакан памперс!!!Сега не ни трябва вода- директно на гърненцето,като голям човек!!И с батко му така беше- на 1 година свалихме памперса!

# 5
  • Мнения: 46 432
Напъването може да е свързано и с колики. След като акото не е твърдо, не мисля, че има от какво да се притесняваш.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 439
Благодаря за отговорите мами!
Това с топлата вода е интересно и 6те го пробвам ина4е ве4е като по-големи4ки акаме по-лесно.

# 7
  • Мнения: 786
Виждам, че soleil  се е успокоила  Grinning и така трябва да е за всички, които се притесняват за това...
Като се сетя и мен колко ме болеше малкия като се напъваше и ставаше целия червен като домат, сега ми е смешно  Mr. Green
Май е често срещано и се израства, спокойно на всички!

# 8
  • Мнения: 154
Е израства се но ние сме вече на година и половина и още си го имаме проблема. Ако не приема Дуфалак акането е пълен ужас. Заради тоя запек детето не ще да види гърне и дори не дава да я хващам в поза "акане". Въобще е много изнервена. Дано не стигате до такива ситуации.

Общи условия

Активация на акаунт