Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом

Дом

13 149 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-7 от 7 отговора

Имам следния въпрос към форумки, които скоро са правили, предстои им да правят или са проучвали:
Трябва да си направим навес / решили сме да е дървена конструкция/ на терасата /подмансардна/ без покрив, тип открита. Извикахме препоръчан ни майстор на навеси да измери и да предложи оферта. За терасата ни, която е 6 квадрата общо, ни предложи оферта на навеса заедно с дървения материал: 1360 лева, от които цената на дървения материал е 320 лева. Останалото включвало: труд, лакиране, олуци, битумни керемиди /ондулин/ и т.н. Мъжът ми каза, че е много, колега в работата също. Моля някой, който има идея за цените на този тип услуги, да ме "светне", за да мога да преценя. Предварително благодаря!
Цитирай

на село

От известно време го обмисляме и това което разбрах е че всичко зависи какво точно искате.В зависимост от това ви се изготвя оферта и според нея избирате фирма.Изготвянето на оферта е безплатно.Може да го поискате от няколко фирми-дори е желателно да го направите.Моите проучвания показват,че обикновено фирмите посочват и срок за изпълнение и гаранцията която дават/обикновено 5г./Цената е в пряка зависимост от качеството на материалите.
На скоро посетихме заведение с такъв навес правен от неспециалисти миналата есен.Хубаво изработен,но така се беше нацепил материала че направо си беше грехота за труда и парите.
Аз събирам отзиви от фирми от които сте останали доволни за района на София.
Цитирай

Аз за дървения материал нямам опасения, защото въпросният майстор работи с мой приятел, който има фирма за доставка на дървен материал и който ще ми осигури най - доброто и качествено. Но цена от 1040 лева БЕЗ МАТЕРИАЛА, само останалото - труд, лакиране, битумни керемиди, хирдоизолация и олуци, ми се струва много. Все пак ще помоля за една оферта със спецификация, да видя аджеба какво включва и да сравня цените на материалите с инфо от нета.
Цитирай

Ямбол

на нас ни излезе към 1000лв с метална конструкция, отгоре дървения и други там улуци и т.н
Цитирай

Колко квадрата беше вашата?
Цитирай

пo ЗАКОНИТЕ НА МЪРФИ

"ОБШИВКА СТЕНИ,ТАВАНИ И ДР. С РЕНДОСАНИ ИГЛОЛИСТНИ ДЪСКИ d=2.5СМ" цената за труд за м.юли (осреднени за страната цени по СЕК е 1.30лв/м2)
Този се попрестарал  #Crazy
Цитирай

София

Аз за дървения материал нямам опасения, защото въпросният майстор работи с мой приятел, който има фирма за доставка на дървен материал и който ще ми осигури най - доброто и качествено. Но цена от 1040 лева БЕЗ МАТЕРИАЛА, само останалото - труд, лакиране, битумни керемиди, хирдоизолация и олуци, ми се струва много. Все пак ще помоля за една оферта със спецификация, да видя аджеба какво включва и да сравня цените на материалите с инфо от нета.

Аз пък мисля, че лака, керемидите, хидроизолационните панели и олуците също са материали. Така че цената 1040 лв. е цена БЕЗ ДЪРВОТО. В този ред на мисли ми се струва, че цената е прилична
Цитирай

и за мисля че цената е добра, ние правихме такъв навес преди 3 години, излезе ни около 1500 лв., терасата е дълга 7 м, широка около метър и половина, т.е. около 10 кв. м.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-7 от 7 отговора